Napadeni, obrana a dusledek


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od E-Ryc » sob 21.4.2012, 8:03

Alci píše:?... to bych se radeji nechal ukopat...
To se zpoza klavesnice a tepla domova snadno rika, co? ;)

Příspěvky: 32

Registrován: pon 30.8.2010, 18:46

Zbraň: T/C a jiné

Bydliště: Břeclav

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od 300RUM » sob 21.4.2012, 9:52

Nemyslím ale vím, že Horst v dané situci a naší demokratické republice jednal naprosto správně. Buďte rádi, že jste v podobné situaci nebyli a přeji Vám, aby jste se do obdobné situace nikdy nedostali.

Krátkou nosím pouze na možnou obranu při lovu, nepocitiji potřebu ji u mého zaměstnání a způsobu života nosit, spíše by mi překážela. Uvědomte si, že když zbraň nosíte, jste více zranitelní.

Situaci si musí každý vyřešit sám, je si za to také zodpovědný.

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od tmx » sob 21.4.2012, 10:22

S takovym nazorem se neztotoznuji, kazdy slusny clovek ma pravo se branit at uz fyzickemu nebo psychickemu nasili. Slusnost, vychovani, respekt k ostatnim, pokora... to jsou veci, ktere zadny zakon nedokaze ve spolecnosti vynutit. Natoz nejaci panaci v uniformach, co si pisou na auta libive slogany.

Kdo byl uz jednou na jipce, tak se tam nehce nikdy vratit. A jestli si nekdo mysli, ze hrozba holyma rukama nebo prerazena celist nejsou duvodem pro smaznuti utocnika, tak by se mel nechat vysetrit. To, ze se na to nejaky kreten v talaru diva jako na neprimerenou obranu... nechal bych mu parkat prerazit celist, aby 2 mesice jedl brckem, pak by treba nazory prehodnotil.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Starosta » sob 21.4.2012, 11:24

tmx píše:A jestli si nekdo mysli, ze hrozba holyma rukama nebo prerazena celist nejsou duvodem pro smaznuti utocnika, tak by se mel nechat vysetrit. To, ze se na to nejaky kreten v talaru diva jako na neprimerenou obranu... nechal bych mu parkat prerazit celist, aby 2 mesice jedl brckem, pak by treba nazory prehodnotil.
A kdo jí půjde tomu taláru přerazit, Ty? Ne? Tak to asi nikdo.
Takže Tě prostě odsoudí, ber to jako fakt. Teda, mně to přijde jako nejpravděpodobnější varianta.
Nemusí se nám to líbit, můžeme s tím nesouhlasit, můžeme zkusit zlomit pár čelistí, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Shi » sob 21.4.2012, 11:37

Horst píše: Možná by součástí výcviku střelců mělo být i rozeznání skutečné agrese kdy začíná jít do tuhého a né jenom o nicotnou fackovačku.
To by součástí výcviku musel být výcvik v oboru aplikované telepatie, protože bys musel útočníkům vidět do hlavy. Do tuhého jde vždycky, když tě napadne někdo, nad kým nemáš značnou převahu.

Obávám se, že něco jako nicotná fackovačka neexistuje, jenomže mnozí policajti, státní zástupci i soudci rozhodují na základě toho, co ve svých komediích předvádí Jackie Chan.
Reálné konflikty posuzují podle toho, co znají z kina ...

---
Potkal jsem jediného člověka, o kterém jsem přesvědčen, že dokáže lidi kvalifikovaně mlátit tak, aby se jim nic vážného nestalo. A to i jemu se údajně podařilo pár lidí neúmyslně zranit, protože obrannou techniku v časové tísni provedl intuitivně a tím pádem prakticky netlumeně ... Takže věřit, že nějaký nýmand na ulici dokáže provést "fackovačku" tak, aby vlastně o nic nešlo, je čiré šílenství. Údery do hlavy mohou končit smrtí. Při zlomení žebra se může propíchnout plíce, což může také končit smrtí. V tomto státě je tendence nařizovat povinné přilby pro cyklisty a lyžaře, protože úder hlavou o zem je nebezpečný, ale když vás někdo úmyslně udeří do hlavy, nebo srazí na zem, tak najednou o nic vážného nejde ?

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od tmx » sob 21.4.2012, 11:44

Starosta: To je riziko, ktere podstupujes. Soud nesoud... lidi rezignuji na zakladni hodnoty kvuli tomu, ze je to z hlediska systemu "problemove", coz je hodne spatne. Ja s tim nesouhlasim a to nejmensi co muzu u delat je, ze zacnu veci menit u sebe a v okoli, coz aktivne delam. Takze muzeme neco delat, ne ze ne.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Alci » sob 21.4.2012, 14:19

E-Ryc píše: To se zpoza klavesnice a tepla domova snadno rika, co? ;)
ne, to myslim smrtelne vazne. Co asi delam, kdyz zbran na ochranu nenosim? A i kdyby jo, do vezeni za neco co jsem neudelal nepujdu. Kdyz uz by me nekdo napadl, jo, pockal bych na vazny zraneni nebo chladnou zbran, i kdybych tim riskoval ze se neproberu vubec.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Mistral » sob 21.4.2012, 15:42

Hm, já si nekupoval qver ani z lásky ze zbraní, ani jako egobooster, ale na osobní ochranu. A jsem naprosto smířen s tím, že v rámci soudních tahanic po jejím použití budu muset platit desetitisíce za první služby. V porovnání třeba s ukopnutou ledvinou je to stejně halířová položka. I čtyři roky basy jsou oproti tomu prd.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od FRENKY » sob 21.4.2012, 15:58

Taky to tak vnímám. V zásadě jsem smířený, že když dojde na zbraň, tak půjdu do vězení já (pokud ne, bude to přijemný bonus)
Zbraň beru jako svoji pojistku pro život. A ten je mi dražší než roky v kriminále.

EDIT: Ono když nad tím teď tak přemýšlím, tak je to velice jednoduché. Je potřeba si uvědomit, že tento stát ti sice dává možnost zachránit si zdraví a život (umožní ti beztrestně se ozbrojit palnou zbraní a její neomezené nošení - a to rozhodně není ve světě samozřejmost), ale výměnou za toto privilegium si vezme část tvé svobody, když si ten život opravdu tou zbraní uchráníš.
Toto je potřeba přijmout jako fakt a smířit se s tím. Kdo s tím není smířen a nosí zbraň, tak může být velice překvapen.
Pak je tu samozřejmě ten bonus v podobě uznané NO, ale na ten nelze spoléhat.

Je to rovnice: Buď budeš živý a nezraněný nějakou dobu v kriminále, nebo budeš mrtvý, či zmrzačený. Vyberte si co byste raději?

Že je ve výše uvedené "rovnici" něco špatně je asi jasné. Ale prozatím to takto prostě je.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 64

Registrován: pát 14.1.2011, 11:32

Zbraň: various

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Ondra BIG » pon 23.4.2012, 10:47

FRENKY: tak jsem po přečtení tématu dlouho přemýšlel a diskutoval se ženou a to co jsi napsal je naprosto přesné vyjádření toho, k čemu jsem došel i já :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pát 08.5.2009, 9:48

Bydliště: Praha

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Horst » pon 23.4.2012, 15:21

Nebudu si tady hrát na spasitele, ale doporučuju Vám podívat se na film LEPŠÍ SVĚT.
http://www.csfd.cz/film/271741-lepsi-svet/
http://www.youtube.com/watch?v=HYQhDswOgv4&feature=fvsr

Spousta z Vás asi řekne ,, To je blbost, takhle to nefunguje ,, ale já bych řekl že je v tom filmu dost pravdy.
Fakt doporučuju...........
Nejmocnější je ten, kdo přemůže sám sebe.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od john.hawk » pon 23.4.2012, 20:15

Můj názor je ten, že někdy má člověk smůlu a někdy štěstí..ale i tomu štěstí se prostě musí jít naproti aby ta šance jít do vězení byla snížena právě věcmi které člověk může ovlivnit a to začánající výběrem obhájce a končící tím co řekne u výslechu a co se prokáže svědeckými výpovědmi nebo ohledáním místa činu.. k tomu by to celé mělo směřovat aby se člověk vrátil 1) živý 2) živý a bez trestu 3) živý bez trestu a s zbrojákem..
Když to někdo ponechá na náhodu, nelze se divit že to občas nedopadne.. :wink:

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od midlos » pon 23.4.2012, 20:39

Alci píše:Kdyz uz by me nekdo napadl, jo, pockal bych na vazny zraneni nebo chladnou zbran, i kdybych tim riskoval ze se neproberu vubec.
Pak jsi normální pako. Myslím, že fórum o paličkování, nebo o vyšívání křížkovým stehem do kanavy, ti udělá dobře.

Fakt dost dobře nechápu o čem se to tady snažíš lidi přesvědčovat.
Když tě někdo napálí, nastav mu druhou tvář ? Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem ?

Bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz, viď ?

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Alci » pon 23.4.2012, 21:15

idiote :) fakt nepujdu do vezeni kvuli par modrinam, fakt ne. Mozna je fajn mit last resort, ale pouzit strelnou zbran tam, kde jsem zatim vzdycky vyvazl se lehkym zranenim.. klidne si hraj na drsnaka co si nenecha nic libit, ja budu radeji behat na svobode. A zatim proti me nestala zadna hrozba, ktera by me opravdu ohrozovala na zivote, nic co by soudce uznal jako NO. Ty Bzzzt :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od S474N » pon 23.4.2012, 21:20

Alci: jen mi prozrad, kde beres jistotu, ze pujde o par modrin?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od midlos » pon 23.4.2012, 21:30

Alci: Alci, nebavím se o tom, když ti dá někdo "malinu", nebo omylem šlápne v tramvaji na nohu.
Pro tebe tohle nejspíš bude už napadení, ale vytahovat v tomhle případě zbraň je zbytečné.
Bavím se o tom, kdy ty nemůžeš předvídat, co přijde a až to přijde, je už pozdě. Já aniž bych si honil triko, si troufnu říct, že dvěma ranama uspím chlapa.

A moc dobře vím, co dokážou ty "jen holé ruce".

Dokážou pohladit, nebo profackovat, ale dokážou tě poslat bez problémů i "na druhou stranu".

A ono když tě někdo uspí a pak si tě podají jeho nohy není zrovna růžová vyhlídka a vždycky to začne tak nevinně.
Tak, že by jeden neřekl, co z toho může nakonec být.

Hlava je hrozně křehká, stačí blbě trefit a je konec.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 23.4.2012, 21:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od FRENKY » pon 23.4.2012, 21:34

Vidíš satane, to je ta rovnice o které jsem mluvil. A Alci si holt vybral být zmrzačený (nebo mrtvý), ale na svobodě. Je to každého z nás svobodné rozhodnutí.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Alci » pon 23.4.2012, 23:16

2SATAN: asi jako vetsina ostatnich, ze zkusenosti. Vsechny situace, kde sem se branil jsem prestal s mensima zranenima. Naprosta vetsina z nich je od opilych agresivnich lidi, ktery se jen pokousi cloveka necim prastit. Takze jo, zatim mi vsechno prislo tak nejak k smichu, ale ja jsem dost klidas. Problem je, ze mi taky prijde hrozne jednoduchy nekoho prastit tak, ze mu zlomim zebra nebo nos, ale nenecham se vyprovokovat. U soudu na nepricetnost hrat proste nemuzu. A vetsina lidi utoci opravdu dost smesnym zpusobem.

Az v nekom uvidim hrozbu a odhodlani mi ublizit, tak se branit budu, pro me neni problem to poznat. Ale z tech 4 pripadu, ktery sem si okusil agresivitu ostatnich jsem skoncil jen se zlomenym zubem, modrinama a rozrazenym rtem, to bych rekl, ze na tom ti druzi byli kolikrat i hur. A i presto, ze si zraneni zpusobili defacto sami tim ze sem je poslal na zed nebo do nabytku (protoze pestma do nikoho fakt nepujdu dokud mu nebudu chtit ublizit), tak byli schopni pritahnout blbej papir od doktora co vsechno jsem jim udelal!

Takze znovu, stat se muze kde co. Ale moje zkusenosti rikaji, ze kdybych se branil napadeni 2 agresoru strelnou zbrani, byl bych na tom hur nez jsem ted. Zvlast proto, ze dokazu rozeznat, kdy nekomu jde opravdu o ublizeni a kdy jde jen o nepricetnou bezhlavou agresivitu vedenou amaterskym zpusobem. Prvnimu jsem necelil. V druhem nesmim pouzit zbran, protoze kdyz to pujde k soudu a ja budu strelec s nakopnutym zebrem a modrinou na ruce a druhej bude lezet s tezkym strelnym poranenim, tak mi nepomuze ani Jancik. Zvlast kdyz u soudu reknu, ze nejsem magor a ze jsem moc dobre vedel co delam.

Kdybych se mel branit proti nozi, tak se branim hlava nehlava. Kdyby mi nekdo chtel cilevedome ublizit a nebylo kam utyct, tak taky. Ale kvuli 2000 v penezence? Ani nahodou. V tomhle mam jasno. Co potrebuju vedet je, co bych delal, kdyby me obestoupili 3 rozjiveni cikani na lovu. A ja fakt az na miste uz premyslet nehodlam, potrebuju to vedet predem. A.. no.. lidi jako midlos nebo frenky mi jako vzor rozumneho chovani fakt neprijdou.

Svuj zivot a zdravi riskuju pri kazdym nasednuti do auta. A uplne stejne mi prijde rozumne to delat i pri pohybu mezi lidma. Ano, muzu prijit k tezkemu urazu, jako v tom aute. Ale od toho se snazim si svoje sance a bezpecnost zvysit jak muzu. A branit se prkotine strelnou zbrani me znici vic nez relativne drobny risk v podobe, ze neco ustojim i beze zbrane. Nebudu na tom hur nez 95% lidi v tyhle republice. A ze nebudu v prvnim procentu mezi lidma, co pali kdyz je nekdo na ulici pozada o ohen, protoze pak uz by mohlo byt pozde.. to zkousnu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od S474N » pon 23.4.2012, 23:26

Alci: bohuzel nedisponuji takovymi schopnostmi jako ty (a jeste CRYWOLF), takze pokud budu mit duvodnou obavu o svuj zivot/zdravi, budu se branit tak, abych efektivne odrazil utok. A rekl bych, ze to same bude u tech ostatnich, co tu s tebou nesouhlasili.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 138

Registrován: úte 03.4.2012, 2:48

Re: Napadeni, obrana a dusledek

Příspěvek od Alci » pon 23.4.2012, 23:42

krome tech, kteri si to uz zkusili a ted se zbavujou zbrani... :) Ale jo, ja to chapu a muj souhlas nepotrebujes. Ja hledam odpovedi na svoje otazky. Ale zase agresivni vypady z cizi strany vuci me, jenom proto ze si myslim ze to jde i jinak... nejses blbej abys nevedel co to znaci.

Edit: A asi hlavni potiz je v tom, ze ja bych asi branil taky. Jenze ted s odstupem vim, ze by to opravdu byla chyba. To je to co me mate. Ale s tim netreba lamat hlavu?
Naposledy upravil(a) Alci dne pon 23.4.2012, 23:51, celkem upraveno 2 x.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz