Napadení psem


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » úte 18.3.2008, 0:14

Pro město bych zavedl-pes co zaútočil na člověka=mrtvola.Jeho páníček=velká pokuta případně přiměřený trest
Nie som si úplne istý, ale asi to tak aj funguje.
Jezevčík našemu sousedovi vytrhl lítko
Mali sme jazvečíka, ale nikdy viac - to bola strašná ku..a (napriek tomu na ňu spomínam v dobrom).
A ta tzv. bojová plemena jsou tzv. bojová proto, že mají mnohem větší vrozené sebevědomí a nižší práh bolesti. A právě kvůli tomu sebevědomí nemají na rozdíl od kdejakýho ratlíka potřebu si dokazovat, kdo s koho.
S týmto môžem len súhlasiť. Mám teraz APBT a keď príde návšteva s "kundolízačom" ktorý celý váži menej ako denná dávka žrádla pre môjho psa tak môj pes leží kľudne na svojom mieste a nevšíma si provokácie od toho malého havkáča.

Ale stalo sa že jeden kretén z vedľajšieho mesta mal 2 takýchto psov len na "honenie ega" ktoré držal stále zavreté doma a keď sa raz dostali na ulicu tak napadli tetu toho čuráka. Našťastie išiel poľovník z poľovačky a po výstrele z brokovnice (strelil do vzduchu) si to tie psy rozmysleli. Potom tie psy asi museli utratiť.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » úte 18.3.2008, 11:34

Když vezmete v úvahu, že fčík se musí ve tmě v noře potýkat s mnohem větší liškou, tak vám musí být jasné, že to není žádné béčko. To jen tak na okraj. Nicméně, vychovat se dá. Já takhle jeden čas venčil asi měsíc kámošova včíka, co mě moc neznal. Na začátku si vyžádal nastavení priorit :), tak sem mu je nastavil a pak už jen šlapal jako hodinky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » úte 18.3.2008, 15:26

Když jsem ještě bydlel v Ostravě v Přívoze /čikarijská část/, tak sme měli za barákem velký dvůr. No a bílí sme tam byli jen 3. No a ten jeden měl doma dobrmana a dost blbou babu. No a cigoši když měli nějakou grilovačku na dvoře s tou jejich hudbou, tak se milé paní ta svina dostala ven.

Ja sem byl zrovna v kuchyni a slyším velký řev. Kouknu z okna a tam dva cigoši vysící na klepáči od koberce-drželi se co nejvíš. Dále několik z nich vlezly k nám na zahradu na boudu. Tam sem zas já měl svojeho psa kterého ten buz.rant pokousal přes plot na tlamě. K tomu všemu tam lítala ta podvyživená tak 60 letá majitelka a cigoši řvoucí z oken.

A ted mi řeknětě co by se stalo kdybych toho šmejda jako psa sundal z okna tacticalem. Bydlel jsem v druhém patře takže zahrada jak na dlani.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » úte 18.3.2008, 15:41

Byl bys souzen za násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci, rasově motivované, a musel bys dokazovat, žes nikdy nechtěl střelit nikoho tmavšího než čerstvě padlý sníh *4403*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » úte 18.3.2008, 16:07

Co ja vim tak na 858 tactical rock n roll naladit nejde-pouze jednotlivé rány takže si myslím že toho čoklíka bych s přehledem sundal a z lidí by bylo 0 mrtvých. :?
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » stř 19.3.2008, 11:29

VEIKO: Nemůžu si pomoct a nepoložit zásadní otázku: Proč by jsi proboha toho psa zabíjel? :)
Já být tebou, tak si přisunu k oknu židli, udělám si kávičku, rozdělám slaný tyčinky a se zaujetím pozoruju výkony hlavních představitelů na jevišti :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » stř 19.3.2008, 15:39

FRENKY.to byla hypotetická otázka. Ve skutečnosti tto bylo přesně jak píšeš. :)
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 19.3.2008, 23:14

Chtěl bych ujasnit otázku "bojový pes"!Jedná se o takové psy,kteří jsou vyšlechtěni pro" PSÍ" zápasy (boj=bojový).To že se i u nás překračuje zákon
a přes zákaz se psí zápasy na odlehlých místech pořádají ještě neznamená
že někteří chovatelé tyto psy nechovají i z ješitnosti,či pro posílení svého ega jako domácího mazlíčka či jako hlídače domu a příslušenství.
O houževnatosti,nízkém prahu bolesti,obrovské síle a mrštnosti,nebojácnos-
ti, většina lidí má povědomí.Ale k jejich povaze patří i velmi nízký práh vzrušivosti na podnět pro který je cvičen!Je li to boj a eliminace
člověka narušitele,pak věřte že pro utržené jablko na vaší zahradě jako klukovskej pych je tento jistě dobrý obránce vašeho majetku schopen toho kluka roztrhat.Pes za to nemůže,je tak vycvičen a neustane dokud nezvítězí.Otázka je zda to jablko za to stálo.
Znal jsem chovatele dobrmanů,který cvičil své psy i na děti,s čímž se mi chlubil a byl patřičně pyšný!Ale zaznamenal jsem,že se bál i on sám svých
psů.Když je chlácholil přes pletivo kotce,útočili i na jeho ruku!Byli naštvaní hlavně na mojí přítomnost,ale přesto útočit na "pánovu"ruku bylo velice
výmluvné!!Kdyby ti hajzlové zkažení někoho napadli,on jako jejich pán by
rozhodně neměl šanci k jejich odvolání.Vzali by ho v tom zápalu boje taky!!
Takto podobně jsme cvičily vojenské psy na zadržení na dálku,kdy pes na signál (zvukovej)se "nadráždil"a psovod ho vyslal ukázáním směru na kontrolu úseku až na vzdálenost 500-800m kde pes po pachové stopě kdekoliv na danné trase pachatele zadržel zákusem až do příchodu psovoda
(hlídky).Celá akce zadržení trvala 30-40 sec.Ovšem přiběhnutí hlídky cca
3-4 min.Zadrženému nebylo lehko!
Chtěl jsem jen říct,že pes pro vojenskou či strážní službu může být k tomuto účelu vycvičen a je dobrý pro tento účel!Ale pro účely civilního použití může způsobit problémy.Včetně psů vycvičených pro psí zápasy.
Daleko nejvíc koušou však jezevčíci,kokři,pudlové.Ale jejich kousnutí oproti
služebím,či bojovým psům je nesrovnatelné.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 508

Registrován: stř 17.10.2007, 10:26

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Veselí nad Moravou/Praha

Příspěvek od snaper_mira » čtv 20.3.2008, 12:01

Možná by to mělo jít do černý kroniky, ale teď se tu řeší takový téma, tak se to tu asi víc hodí :)


Majitelka chovné feny zastřelila dotírajícího psa




Kulkou vypálenou z revolveru vyřešila žena ve středu ráno problém se psem, který dotíral na její chovnou fenu. V obci Petrovice na Českobudějovicku vytáhla před nechtěným nápadníkem své čtyřnohé oblíbenkyně revolver a jeho touhu umlčela jednou pro vždy. Policisté případ zatím vyšetřují jako přestupek.
20. 3. 2008 09:56 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Vše se stalo po osmé hodině ráno. „Podezřelá žena není držitelkou zbrojního průkazu. Svým bubínkovým revolverem Flobert zastřelila psa křížence. Zbraň si pořídila před pěti lety v prodejně s loveckými zbraněmi,“ řekl mluvčí jihočeské policie Jaroslav Beran.

Doplnil, že žena na psa vystřelila proto, že dotíral na její chovnou fenu. Zbraň byla zaslána na balistickou expertizu k dalšímu posouzení odborníky. Případ zatím kriminalisté vyšetřují v rámci přestupkového zákona.

Žena si tento druh revolveru pořídila v době, kdy k tomu nebyl zbrojní průkaz potřeba.

"Balistická expertiza je nutná kvůli prověření, zda nebyla zbraň upravena. V takovém případě by bylo možné případ překvalifikovat na nedovolené ozbrojování," vysvětlil mluvčí policie skutečnost, proč je případ vyšetřován jako přestupek.


http://www.novinky.cz/clanek/135767-maj ... o-psa.html
Fortis cadere, cedere non potest
(statečný muž padne, ale neustoupí)

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » čtv 20.3.2008, 12:30

Vo jednoho vometáka míň. *5351*

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » čtv 20.3.2008, 20:53

Otázka je zda to jablko za to stálo.
Lenže túto otázku by si mal položiť predovšetkým "narušiteľ" (vychádzam z predpokladu, že pozemok je ohradený a na bráničke je upozornenie že objekt je strážený psom).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 575

Registrován: ned 21.5.2006, 20:17

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od gewarosse » čtv 20.3.2008, 21:41

Mistral:To by bylo,kdyby zastřelila tebe. :mad:
Zakropíme,uvidíme.
CZ 27,CZ 75 SP-01,CZ 91S,CZ 858,P38,P7M13,Krieghoff K-80
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » pát 21.3.2008, 9:45

Kmoch Vladimír: Dívej já sem vlastnil před několika lety bandoga. To je docela vzácné bojové plemeno a dalo by se říct velmi chytrý pes. Nepotřeboval jsem si dokázat svou mužnost ješitnost a ja nevím jakou uchylku. Měl jsem prostě zahradu a kamarádka od matky mého otce zemřela a měla psa. No a jestli bych toho psa na nějakou dobu nechtěl no a pak mi přirostl k srdci. Tří leté dítě kolem něho lítalo v pohodě, do misky když jedl mu nebyl problém šáhnout a celkově se zdálo že je taková holubí povaha. Ne že bych byl rasista ale problémový sousedé si přestali z kůlny půjčovat železo a nářadí které jsme už neviděli. Stinná stránka věci je že nám pobyl všechny slepice i husy. Jednu co sem viděl dokonce chytil za hlavu a protáhl ji celou okem od plotu když mu tam strčila hlavu. Ale jinak hodný. Vyloženě když byl venčený mohl být na volno a nikomu nic .

Byl vycvičený aby si bránil svoje území a to byla zahrada. Když byl venku tak to bral jako území lidí a nic si nedovolil. Asi se mu ta paní moc věnonovala nebo někdo předtím - zdravím
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 21.3.2008, 9:46

Jakala,máš pravdu,ale fakt to tak cítíš?Představ si svýho kluka který si třeba vlezl přes plot pro mičudu.Opravdu bys jeho zmrzačení či jiné následky
bral tak jak píšeš?Věřím že ne.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » pát 21.3.2008, 11:26

Viem kam mieriš, ale u nás (v mieste bydliska) je situácia taká, že tu jediný kto ti je schopný vliezť na pozemok je - no hádaj kto ... . U nás nie je dáko v "móde" isť na cudzí pozemok a to dokonca ani u detí, ak im padne lopta tak nie je problém - vráti sa.
Ale ak prídu TOS z iného konca a robia bordel pred domom na ulici a dovolia si vojsť na pozemok (bez dovolenia) tak to ako problém vidím. Dúfam že odo mňa nečakáš že si dám psa na mojom pozemku (riadne oplotenom) na reťaz, aby mi tam mohli behať narušitelia *4286* .

Příspěvky: 36

Registrován: pát 26.1.2007, 16:27

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Radowan » pát 21.3.2008, 16:33

Nemám sílu pročítat celou diskusi, takže pokud něco opakuju tak sorry...
Já bych se vrátil k původnímu tématu. Řeší se dva pohledy: 1)jak to vidí majitel psa, který jde svého miláčka vyvenčit a myslí přitom na různý věci atd. atd. a jistě má právo očekávat, že se on sám i jeho pes také v pořádku vrátí domů. 2)Ostatní občané, kteří se také vyskytují venku a mají též právo se v pořádku vrátit domů. Jelikož zákon i logika věci staví lidský život výše než život psa, je věc jasná. Vycházím z předpokladu, že nikdo nebude střílet na neškodnýho psa, který nic nedělá a zároveň nikdo se nenechá dobrovolně pokousat psem. Z pohledu NO a KN je to také jasné. Neboť svoboda jednoho člověka končí tam, kde začíná svoboda jiného. Ani za víc něž 200 let to ovšem někteří nepochopili...

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 21.3.2008, 21:21

Aby bylo jasno,pokud se budu cítit ohrožen psem a jeho majitel nemůže účině zasáhnout v můj prospěch a jsem ozbrojen budu se bránit!Jinak chci říct,že mám psy rád a lecos jsem ochoten jim odpustit.I blbost majitele!To ovšem neznamená,že odpustím majiteli.Prostředky jak,si vždy jsem ochoten
zvolit.Začínám slovní výtkou...atd!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 21.3.2008, 23:12

Tak ani pořádně nevím kde začít, ale zkusím to takto:

1,
bojové plemeno?? neznám označení pro "takzvané bojové pleneno" neexistuje je to bud pracovní plemeno nebo lovecké
2,
lidé kdysi šlechtili určitý druh psa tím že ho křížili s ostatníma plemenama na obranu svoji či obydlí a proto se ztoho stavali obávaní "zabijáci nežádoucích elementů"

příklad: argentínská doga-šlechtěná v polovině 17 stol.na lov pumy, která nejen ohožovala obyvatele a jejich obydlí, ale vše co jako predátor mohl ulovit a přitom přežít.

a dostáváme se k jádru věci pes je u nás brán především jako přítel člověka a pomocník při práci jenže určitý druh lidí si to začal pořizovat spíše jako modní doplněk nebo sezoní hit a dle toho to taky vypadá jenže pes za to nemůže že má krypla pána co si z rozmaru cosi pořídí a najednou zjistí že je to odpovednost a dožívá se to v průměru 12let.. co stím??

Já osobně pořídil na chatu psa pro babičku a mohu říci že pes je naprosto vychován,ale i naučen bránit nikdo pro jablka k bábě nechodí, protože tamní parchanti vedí od rodičů, kteří je mají za úkol poučit že se nekrade a neleze přez plot, že je to pes co je prostě sejme a když tam vleze já budu klidně spát at harant dopadne jak dopadne není můj problém, že tam lezl to bych potom nemusel ani vlastnit zbran na ochranu sveho obydlí protože bych se bál ji použít.

pokud si v dnešní době pořídí někdo psa na obranu či zvýšení bezpečnosti majetku či jen své osoby je to jen dobře ona ne že by policie nic nedelala ale nemůže být všude a je jednoduší když ho pokozše pes než když ho smahne majitel střelné zbraně

pes = zbran
auto = zbran
pistole = zbran

a je jen na majiteli jak se chová a kdy to použije pro svoji potřebu.pes, auto ani zbran nemuže za to že má Idiota pana který není svéprávný to obsluhovat nebo se ktomu patřičně chovat.


mnozí vědí že mám ovčáka a byl semnou na srazu MG 1 a nebyl žádný problém přátelský hravý poslušný - a přitom bez mrknutí oka dokáže zabít na povel a je to jen o výcviku a chování majitele.

tod asi zatím vše pro lidi co si myslí že je to problém psa..

P.S Vládo přijed do Opařan na LOS a já tě na cvičné situaci obrany proti psu přesvedčím že není tak lehké nejen zareágovat na blesku rychlí útok psa ale i trefit se v případě použití zbraně - tím sem prozradil víc než jsem sice chtel,ale co.

P.S pro míilovníky psa střelba bude vedena na papírový terč psa, který se bude pohybovat směrem k obránci.

sten.
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pát 21.3.2008, 23:34

Tvoje srovnání psa, auta a pistole má závažnou trhlinu..auto ani pistole nemaji vlastní hlavu...udělaji přesně to, co majitel zamýšlí (vyloučím-li stochastické vlivy typu technických poruch atd)
Pes svoji hlavu má, a i vycvičenému psovi se může stát, že mu zkrátka jebne.

Mám moc rád psy, ale svého jorkšíra..toho miluju. Je to kamarád z nejlepších a naprosto bych neváhal ho bránit střelbou v případě jeho ohrožení. Přesto vím, že by mi pak zabitého nebo zraněného útočníka (psa) bylo líto.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 326

Registrován: sob 26.5.2007, 22:28

Zbraň: mám

Bydliště: střelnice

Příspěvek od JK-stengan » pát 21.3.2008, 23:41

Frenky:

nemáš tak úplně pravdu auto i zbran má hlavu člověka a tomu může jenbout taky??

u psa je to velice nepravděpodobný pokud se stane útok psem vždy za to může pán.

špatná výchova, tírání, nečekaný výpad protože se člověk bojí atd..

pes je jako had.

bracha má hady a je to opravdu tak on nemá potřebu útočit pro svůj vzhled jen je to určitý druh obrany protože jiný nezná v případě že se mu něco nelíbí nebo že jsi mu nedal jinou šanci a to je predátor který si potravu zabíjí sám a dokáže žít s lidma vklidu pokud ho neohrožuješ.

pes po staletí dostává nažrat od pána a pokud neco ulový je to z rozmaru a je to jen o výchově tudíž se nepředpokládá že by měl touhu napadnout bez důvodu či jen protože jde kolem atd..
poslední baštou "komunismu" jsou myslivecké spolky a ty se musí rozpustit a odzbrojit

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz