Napadení psem


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadení psem

Příspěvek od S474N » stř 02.6.2010, 17:18

VEIKO: jenze tady zadna skryta diskuze neni a neexistuje *4*. Pokud bylo vse koser, tak nevidim duvodu, proc to nenapsat verejne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Napadení psem

Příspěvek od VEIKO » čtv 03.6.2010, 10:01

Košer to bylo o tom není žádná pochybnost. Akurát jsem nechtěl ty fotky dávat nějak veřejně. Tak to proberem tady. Jestli něco chcete vědět tak se ptejte.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadení psem

Příspěvek od S474N » čtv 03.6.2010, 13:26

VEIKO: no ptejte, spis ty zacni, pekne poporade co a jak se stalo.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re:

Příspěvek od pitt » čtv 03.6.2010, 21:42

VEIKO píše:Kmoch Vladimír: Dívej já sem vlastnil před několika lety bandoga. To je docela vzácné bojové plemeno a dalo by se říct velmi chytrý pes. Nepotřeboval jsem si dokázat svou mužnost ješitnost a ja nevím jakou uchylku. Měl jsem prostě zahradu a kamarádka od matky mého otce zemřela a měla psa. No a jestli bych toho psa na nějakou dobu nechtěl no a pak mi přirostl k srdci. Tří leté dítě kolem něho lítalo v pohodě, do misky když jedl mu nebyl problém šáhnout a celkově se zdálo že je taková holubí povaha. Ne že bych byl rasista ale problémový sousedé si přestali z kůlny půjčovat železo a nářadí které jsme už neviděli. Stinná stránka věci je že nám pobyl všechny slepice i husy. Jednu co sem viděl dokonce chytil za hlavu a protáhl ji celou okem od plotu když mu tam strčila hlavu. Ale jinak hodný. Vyloženě když byl venčený mohl být na volno a nikomu nic .

Byl vycvičený aby si bránil svoje území a to byla zahrada. Když byl venku tak to bral jako území lidí a nic si nedovolil. Asi se mu ta paní moc věnonovala nebo někdo předtím - zdravím
tomuhle plemenu to jde od ruky samo....mimochodem teď se jeden 4měsíční banďour válí vedle mě......je to tak 3 týdny co jsem s ním začal chodit na cvičák a "školíme" tam psiska co tam chodí půl roku....neskutečně chytrej pes,ale musí se na něj jinak než na vlčáka...dokonce ani nepoužívám pamlsky....dělá to z lásky k pánovi,venku naprosto na volno....na zavolání sedí přede mnou,ale za plotem začíná pěkně hlídat...přesně jak to mají v povaze...na slepice jen čumí ale jinak si jich nevšímá...holt když si zvykne od mlada,tak není problém.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Napadení psem

Příspěvek od VEIKO » pon 07.6.2010, 8:34

No asi tak:

V městské zástavbě, kde jsem se náhodou vyskytoval jsem zahlédl pitbula. Pomyslel jsem si, že to je fakt velký pes na to aby jen tak běhal sám. Taky jsem měl velkého psa (viz. příspěvek pitt) ale tady tento se pohyboval "agresivně". To bylo jasně vidět. Na rohu ulice se nachází potraviny z kterých vyšel asi 7letý chlapec a poté co uviděl psa, tak se i s nákupem zastavil asi 3 metry od dveří. Pes ho uviděl a šel po něm. To jsem zakřičel a pes se otočil na mě. Zakřičel jsem na chlapce, at jde pomalu pryč a at neutíká. Ten mě poslechl a vytratil se za rohem a dále se na místě nenacházel. Pes srovnal uši s hlavou (nevím jak to napsat aby jste si to představili ale asi víte), napřímil ocas, vycenil zuby a šel po mě. V tuto dobu projížděl kolem mě na kole muž, pro kterého se pittbul rozhodl. Tento mu ale po nějakých cca.75m ujel. Obstojně se mu snažil vytrhnout lítko. Poté co cyklistu už nechytil se snažil chytit mě. Utok psa byl jasný a vidělo to několik svědků. Opět zarovnané uši, ocas, zuby prostě útok. Do poslední chvíle jsem čekal že si to rozmyslí. Červíček hlodal, ať se neunáhlím a střílet v městské zástavbě není prdel. No rozmyslel si to a přeběhl na druhou stranu stranu ulice. Od tama ovšem začal velmi rychlí sprint toho psa do tvaru U tak aby mě napadl zezadu. Tady už nebylo žádných pochyb. Ruku jsem měl na pistoli (nechtělo se mi tam s ní mávat). Celou dobu jsem stál na trávě. Vytáhl jsem pistoli CZ-85 a vystřelil 5 střel SB 9x19 80 NONTOX na psa. Při tasení jedna rychlá která jej zasáhla do pravé přední nohy, dabl - hrudník druhá slabina, dabl dvě hlava, hlava. Po prvních třech ranách byl stále bojově aktivní tak proto další.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Napadení psem

Příspěvek od Mistral » pon 07.6.2010, 9:14

Jo, chce to větší ráži, což? Našel se majitel? Jaks to řešil s cajtama?
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Napadení psem

Příspěvek od Nikdo » pon 07.6.2010, 10:04

Pěkný popis, to se pozná profi řešení :wink: Přesto si dovolím zeptat na pár podrobností:
- Poslední dabl (hlava, hlava) jej vypnul okamžitě?
- Z jakých vzdáleností (dle Tvého odhadu, nebo jestli bylo pak přesné policejní měření) a v jakých časových intervalech šly jednotlivé rány?
- Předpokládám, že v Tvém případě se tak stalo ve službě, a následné vyšetřování, TV H@vna a podobné příjemnosti se pak omezily na nutné minimum..?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Napadení psem

Příspěvek od VEIKO » pát 11.6.2010, 11:24

Uplně přesná vzdálenost kde zůstal pes ležet od místa střelby 5,5 metru.

Dvě do hlavy ho přibyli k zemi. Těžko říct jestli první rána do hlavy, šli hned za sebou. Každopádně vypnul okamžitě.

Časové intervaly nevím přestně. První do přední nohy z tasení a dabl to těla. To s ním nehlo. (všechno průstřely)

Ve službě. Vyšetřování provedla pouze Pčr a nikdo z venku do toho neštoural.

Větší ráži ani ne. 9mm luger pro tento zákrok je postačující a v případě zásahu psa který nebude mít účinek, lze přece střelbu opakovat. CZ85 - 15 střel.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Napadení psem

Příspěvek od Mistral » pát 11.6.2010, 12:45

Jak se chovala kulka po průstřelu? Dal by se očekávat nebezpečný odraz, kdyby by pes na chodníku, např? Municí byl předpokládám běžný vlašák?
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Napadení psem

Příspěvek od VEIKO » úte 15.6.2010, 8:47

Jaký byl užit náboj je uvedeno výše. Tři střely prošli tělem skrz, a další dvě zůstaly v hlavě. Nevím jakou zbytkovou energii měly střely ale asi by se ještě odrazit mohly. Je to jen domněnka. Pitvu psa jsem neprováděl.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Napadení psem

Příspěvek od Mistral » úte 15.6.2010, 18:11

Dikes (ach jo, škoda že zakázali EFMJ)
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Napadení psem

Příspěvek od VEIKO » čtv 17.6.2010, 9:43

Bych chtěl vidět jejich ksichty, kdyby v něm bylo 5 dír normálních a jedna další, mega trychtýřovitá (testovací) :D :D :D
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 2

Registrován: sob 12.2.2011, 18:14

Zbraň: glock

Re: Napadení psem

Příspěvek od kolys » sob 12.2.2011, 18:30

Zdravím. Mám právní dotaz. Vlastním psa, kterého mám volně puštěného na zahrdě kolem rodinného domu. Zahrada je kompletně oplocená. Na brance je cedule s nápisem "pozor pes" a ještě jedna cedule s nápisem "volně pobíhající pes, ZVOŇTE". Vedle branky je tedy i zvonek. Příští týden si budu měnit pojistku a finanční poradce mi řekl, že se mám pojistit i pro případ, že můj pes někoho pokouše. S tím souhlasím, pro případ, že by pes na procházce někoho kousnul. Ale neshodli jsme se v tom, že nesu zodpovědnost za to, že když mi někdo cizí přes varování na brance vleze na pozemek a pes ho pokouše, že nesu zodpovědnost za újmu na zdraví tohoto člověka. Dokonce prý i když to bude zloděj a že toto platí např. i kdybych měl před domem náledí na schodech a zloděj by uklouzl a zlomil si ruku. Toto tvrdil poradce. Osobně nevěřím, že tomu tak je. Můj dotaz tedy zní: Nesu zodpovědnost za újmu na zdraví člověka, kterého pokouše můj pes (na zahradě)? A i když to bude zloděj ? Děkuji Vám všem za odpovědi.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadení psem

Příspěvek od S474N » sob 12.2.2011, 18:32

kolys: zalezi na tom, jak hluboko tu mrtvolu zakopes a jestli ji nekdo najde ci nikoliv *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Napadení psem

Příspěvek od panvrabec » sob 12.2.2011, 18:41

No o mrtvolu nejde, tu by pes sežral :mrgreen: . Jenomže problém může být se svědky :) .
edit: kolys je můj exspolužák a já mu s tímto neumím poradit. Svůj názor jsem mu před chvílí řekl, ale jsem zvědavý, co na to ostatní.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 233

Registrován: čtv 25.12.2008, 22:20

Re: Napadení psem

Příspěvek od de-luxe » sob 12.2.2011, 19:08

kolys: Myslím, že můžeš být v klidu. Občanský zákoník to říká dost jasně:

§ 415
Každý je povinen počínat si tak, aby nedocházelo ke škodám na zdraví, na majetku, na přírodě a životním prostředí.

- což si učinil tím, že si svého psa zajistil řádným oplocením pozemku,navíc na jeho přítomnost opakovaně příchozí upozorňuješ a dáváš jim smysluplnou instrukci ("zvoňte") - přijal si tedy všechna opatření, která po tobě lze jako po majiteli psa a nemovitosti spravedlivě požadovat

§ 420
(1) Každý odpovídá za škodu, kterou způsobil porušením právní povinnosti.

- a ty jsi žádnou právní povinnost neporušil, neboť si postupoval zcela v souladu s § 415

Pojistku na blbost kvůli psovi na zahradě bych neuzavíral..existuje tisíc smysluplnějších důvodů, proč si jí sjednat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Napadení psem

Příspěvek od S474N » sob 12.2.2011, 20:30

kolys: ted neco konkretniho, sam se docela zabyvam financemi (amatersky, je to muj konicek) a dovolim si ti poradit - v 99,99% pripadech (tzn. zrejme i ve tvem) se nejedna o zadneho financniho poradce, nybrz presneji receno o "financniho prodejce". Zajiste v tom citis ten rozdil i ty. Nenech se zbytecne okrast a veci typu zivotnich pojistek, pojistek odpovednosti, investovani apod. rozebirej na prislusnych forech. Osobne mohu doporucit napriklad me oblibene http://forum.finexpert.e15.cz/

Jde o to, ze vetsina lidi jsou tam "pouceni amateri", kteri ovsem maji nasobne vetsi realne znalosti, nez vetsina radoby poradcu a navic nemaji zajem ti cokoliv prodat a proto obvykle dostanes jasne a predevsim overitelne informace.

BTW co se pojisteni odpovednosti tyce, osobne doporucuji Ceskou pojistovnu s tim, ze si to clovek sjedna sam pres internet - je tam dalsi slevicka 10% a vychazi to na nejakych cca 370 Kc/rok. Vzhledem k rozsahu plneni, vylukam a vsemu okolo se jedna o jednu z nejlepsich variant v pomeru "cena/vykon".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 2

Registrován: sob 12.2.2011, 18:14

Zbraň: glock

Re: Napadení psem

Příspěvek od kolys » ned 13.2.2011, 16:24

Pánové mockrát děkuju. Takže pojistka se bude odebírat trochu jiným směrem a pes si bude nadále pobíhat po dvoře bez omezení. Jen doufám, že jste si jisti :| . občanskou odpovědnost si teda dám, asi prokonzultuju tu satanovu českou pojišťovnu, 370,-/rok je opravdu přijatelné. Ještě jednou díky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Napadení psem

Příspěvek od kuba » ned 13.2.2011, 22:23

jeste kdyz jsem chodil na cvicak se svym psem, tak se to pri nejakym napadeni resilo, na kazdy strane plotu bys mel mit upozorneni ze na zahrade mas psa. stejne jako treba na ohradniku elektrickem, tam je to tusim jeste prisnejsi a musi bejt castejc.

ovsem je to tak 5 let stara informace.. zda plati..
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

Příspěvky: 167

Registrován: úte 02.3.2010, 21:48

Re: Napadení psem

Příspěvek od midlos » pon 14.2.2011, 11:54

Ani tyto nápisy tě neochrání před postihem, nebo lépe řečeno před nepříjemnostmi, pokud tvůj pes někoho pokouše, i na tvém pozemku.

Probíral jsem to s právníkem a bylo mi řečeno, že i když budu mít na plotě nápisy, tyto nic neřeší.
Zdůvodnil to tím, že na pozemek mi může vlézt třeba dítě pro míč, které nemusí umět číst, nebo třeba mentálně zaostalý člověk ( třeba s Downem ), kterému jsou nápisy šumák a leze si třeba pro čepici, kterou mu tam někdo hodil.

Mám taky psy a samozřejmě se mi tohle vysvětlení nelíbí, ale prý je to tak.
Mám se modlit, aby se nikdo na můj pozemek nedostal, protože jsem si zcela jist, že by ho moji psi usmrtili a podle právníka bych byl v těžkém průšvihu.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz