Napadení psem


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 485

Registrován: ned 01.10.2006, 19:36

Bydliště: Sev. Morava

Příspěvek od daveG17 » čtv 27.12.2007, 11:19

Já nemyslel zastřelit psa, že mě očichává. :) Ale chápejte všichni, že mě to obtěžuje a vadí mi to. A asi nebudu sám. Místní vyhláška hovoří jasně-pes na vodítku s košíkem. Hotovo. To se mi líbí a budu rád, když to majitel dodrží. Není to tím, že bych psy nesnášel-ridgebackovi (tele 50kg) mé přítelkyně dovolím klidně v rámci vítání a jiných náklonností kdeco. Ale toho psa znám, mám ho rád a on má rád mě. Cizí psy neznám, znát nechci a nezajímají mě. Chápu, že já můžu zajímat je, ale od toho mají na procházce svého majitele, aby jejich zájem o mou osobu nepřešel do fyzického kontaktu. To prostě vyžaduju jako zásadu slušného občanského soužití. To snad není extrém?
STI Edge, Kimber Gold Match II, K100, Ruger LCP, Remington 870 Action Express, Vostok SM2 - pacifista od kosti!

Příspěvky: 47

Registrován: úte 13.11.2007, 18:19

Příspěvek od André » čtv 27.12.2007, 12:40

Dave17 - docela presne vyjadreno, souhlasim

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » čtv 27.12.2007, 13:29

DaveG17 : Naprostý souhlas. Nikdy sem netvrdil, že budu psy zabíjet na potkání. Ale jsou určité normy chování, ať už se zbraní, nebo se psem a ty je třeba dodržovat.
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Příspěvek od Esbe » čtv 27.12.2007, 13:33

GLOCK69 píše:Souhlasím s Rostarem: snažím se neobtěžovat okolí a chci být neobtěžován. nevím, v kterém zákoně - na ochranu zvířat? je napsáno, že se musím nechat psem pokousat a nesmím se bránit.
Znovu se opakuji, ale už by to chtělo i zákon na ochranu lidí....
jj, za to se postavim taky
Life can be fun

Příspěvky: 476

Registrován: stř 03.1.2007, 8:47

Zbraň: G19

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od JAKLA » čtv 27.12.2007, 17:45

nevím, v kterém zákoně - na ochranu zvířat? je napsáno, že se musím nechat psem pokousat a nesmím se bránit.
Ak to bolo myslené k môjmu komentáru, tak to sme sa hrubo nepochopili (ja som nič takéto nenapísal). CMK to vystihol celkom presne.
extrem 1: no co, vzdyt se nic nedeje, kdyz pes obcura a obsere cely okoli a pripadne pri tom roztrha nekomu nejakou tu nohavici a nechtic si pri tom i kousne
Áno je to extrém a ja sa ničoho takého nezastávam. K tejto diskusii ma priviedlo práve to presvedčenie, že mnohý sa prikláňate k extrému 2 a snažím sa dáko vám vysvetliť že to nie je správne riešenie.
Chápem že mnohý z vás bývajú vo veľkom meste a máte na to iný pohľad, ako "dedinčania", oni by si pri vašich tvrdeniach mysleli svoje ( *4252* ) :).
A keďže som dúfam vyjadril dostatočne svoj názor (extrém 1 zlý, ale riešiť ho extrémom 2 -> tiež zlé) nebudem už prispievať do tohto vlákna.
Prajem vám šťastný nový rok a čo najmenej napadnutí psom *54* .

Příspěvky: 48

Registrován: úte 20.6.2006, 20:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: jižní Morava

Příspěvek od Brigadier » čtv 27.12.2007, 18:08

Co se týče statistik napadení psem, ty by šly v jisté míře zjistit na hygienických stanicích. Každý lékař, který ošetřil poranění zvířetem má povinost toto nahlásit hygienické stanici. Jenže ne každý k tomu doktorovi jde, ne každé napadení končí poraněním a ne každý dochtor to nahlásí. V okrese kde dělám mi doktoři nahlásili za tento rok +-10 poranění psem, nevím to přesně, můžu po Novém roce kouknout.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » čtv 27.12.2007, 18:59

Naposledy upravil(a) Ondísek dne čtv 27.12.2007, 19:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » čtv 27.12.2007, 19:03

Zdroj: http://www.zoosmichov.estranky.cz/clank ... 3-od-konce

Statistika o napadeních člověka psem

Dle statistických údajů je četnost pokousání psem v různých věkových skupinách odlišná. Nejčastěji se poranění vyskytují u dění a u starších osob. Nejvíce zranění je v oblasti horních končetin, dále poranění hlavy a krku, dále úrazy trupu. U dětí do 4 let představují poranění hlavy a krku až 2/3 všech úrazů vzniklých pokousáním psem.

Pokud pes zaútočí na člověka, může to mít na napadenou osobu různý vliv. Někdo začne mít ze psů strach a jejich přítomnosti se vyhýbá. Někdo toto přijme a ke psům svůj vztah nezmění.


http://dogoargentino.niceboard.com/dogo ... t25.htm#90

všechno to jsou prostě nic neříkající statistiky... *92* *3*

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 27.12.2007, 19:54

Esbe píše:
GLOCK69 píše:Souhlasím s Rostarem: snažím se neobtěžovat okolí a chci být neobtěžován. nevím, v kterém zákoně - na ochranu zvířat? je napsáno, že se musím nechat psem pokousat a nesmím se bránit. Znovu se opakuji, ale už by to chtělo i zákon na ochranu lidí....
jj, za to se postavim taky
Spravne receno "SNAZIM SE"...
Nic neni 100%...
Taky se snazim, ale kdyby mi nekdo chtel dat pesti jen proto, ze se na nej muj pes otocil a ocuchal mu nohu, asi bych se hodne zlobil - jestli az do ty miry, ze bych vyuzil §13 si netroufnu uplne rict...
Ale stejne tak bych se zlobil, kdybych sel po ulici, sel proti me frajer se psem, pes se na me z dalky rozebehl a frajera to nechalo klidnym a nechal kolem me psa dlouho skakat - tady bych mozna vyuzil §14...

Chci tim jen rict - kazdy extremni prohlaseni ma sice svuj dobrej zaklad, ale tim, jak je podano extremne ztraci svoji vaznost.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Ondísek » čtv 27.12.2007, 20:16

Naprosto souhlasím s CMK...
Všechno je o určité toleranci, ale nesmí to zacházet do krajností..

Příspěvky: 12

Registrován: ned 23.12.2007, 17:36

Příspěvek od Blekota » pát 28.12.2007, 7:50

pekna statistika.. za 35 rokov 40 utokov psa... v 82milionovej krajine

kolko je utokov zo zbranov v CR za minuly rok?

:lol: :lol: :lol:

a vy sa tu chcete bat psov????

ja sa bojim ludi aj sa budem bat, lebo ludi sa treba bat

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Příspěvek od GLOCK69 » pát 28.12.2007, 9:18

Blekota: s tou poslední větou bez výhrad souhlasím.
Pořád je to všechno jen o lidech...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Příspěvek od Hans_FBI » pát 28.12.2007, 17:13

Tak, před malý okamžik jsem se vrátil z lesní procházky. Asi v polovině cesty vidím proti mě kráčet zlatého retrívra nebo labradora. Pes na volno puštěný v lese a bez náhubku....říkal jsem si, proč se to musí stát zrovna mi. V dálce jsem viděl majitele, jak na svého milovaného psíka volá, ale pes má svojí hlavičku a rozběhl se proti mě a mému psovi, kterého mám jako vždy na vodítku u nohy. Už za "psího letu" jsem vytáhl úžasný poplašňák, a pro jistotu jsem měl v ruce klacek. Vystřelím a žádná rána....selhal náboj. No tak jsem psa, odstrkával naštěstí jen klackem a pak si svého psa majitel zajisti. Řekl mi, že pes nekouše a že je hodný. Poslal jsem ho do háje s varováním do budoucna. Fakt krásná procházka :mad: Asi působím jako magnet na volně puštěné psy bez náhubku... jinak si to už nedokážu vysvětlit. Jinak mám psy v souladu s etikou a zákony rád :wink:
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » pát 28.12.2007, 18:35

Blekota píše:pekna statistika.. za 35 rokov 40 utokov psa... v 82milionovej krajine
kolko je utokov zo zbranov v CR za minuly rok?:lol: :lol: :lol:
a vy sa tu chcete bat psov????
Za 9 měsíců roku 2000 bylo z důvodu napadení člověka vyšetřeno téměř 18 500 psů. A to jsou jen psi, které se podařilo dohledat a chytit a útoky, které skončily tím, že tekla krev člověka. Pak je tu nepočítaně útoků, kde je pes neznámý a útoků, které skončily bez ublížení na zdraví a tedy vyšetření nebylo potřeba. Na mě cizí pes zaútočil několikrát, krev tekla jen jednou, jednou jsem měl povrchové škrábance od zubů na břiše. O život mi akutně šlo jen jednou - do nohavice se mi zakousl pudl, když jsem jel po cyklostezce na kole - pudl (který určitě taky nikdy nikoho nekousl) mě málem shodil pod auta jezdící po paralelní čtyřproudé silnici.

Ano, já se psů bojím stejně jako lidí, protože co se týče nevyprovokovaných útoků na mou osobu, tak skóre psi versus osoby tmavé pleti je přibližně 1:1 (respektive asi tak 4:4).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » sob 29.12.2007, 17:37

Blekota píše:pekna statistika.. za 35 rokov 40 utokov psa... v 82milionovej krajine...
"tödliche" znamená smrtelné...

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 30.12.2007, 13:14

Nejvíce se mi líbí příspčvek kolegy rostara.Je věcný a zásady odpovědného přístupu jsou zcela jasné.Při jejich dodržování nemůže dojít ke konfliktu.Postupně jsem prošel při chovu svých psů všemi fázemi o kterých zde byla až dosud diskuse.Dokonce byli psi volně se pohybující i prvotní příčinou mého ozbrojení.
Můj labrador (snad nejhodnější pes vůbec,ani neměl obranné reflexy,láska sama),byl několikráte napaden toulavými či nehlídanými psy (No,doga,Bernský salašnický,stadford).Někteří z nich byli dokonce i na vodítku,ale na dlouhém,což majitele uklidňovalo,ale nezabránilo to napadení(stadford a Bernský salašnický).Ta baba s tím Bernským,byla dokonce na běžkách a zlámala si tak lyži a málem i nohu když její pes
zabral k útoku.To samé se může stát i na kole a pod.Lidé nepředvídají!Nepřipraví se předem!Raději se nechají nepříjemně překvapit,než by se snažili zabránit!Zato se o to více dovedou omlouvat.Za tyto události nemůže pes,ale jeho pán.Ten musí zajistit,aby člen společnosti psů,neškodil
ve společnosti lidí.Proto vodím a zkracuji vodítko na minimum když se mám setkat či míjet jiného psa.A to i malé rasy.Dnes vlastním Akita inu a člověk nikdy neví kterého psa by mohl poškodit a patálie jsou na světě.
I tak je mnoho těch co přenášejí svou odpověnost na vás.Zatím co já si hlavu dělám,on ač má někdy psa na vodítku nechá ho aby vás obtěžoval.A starejte se vy aby se nic nestalo.Mají zvláštní logiku,když je jeho pes větší
či rabiják,nutí vás uhnout z cesty,"mají přednost"zatlačí vás bezohledně do
křoví.Opačně mají voříška či jorkšíra?Opět vás zatlačí do křoví,protože přeci
si svého zabijáka musíte ohlídat on ten jejich maličký přece nikomu neublíží
že jo!?To je logika co?A když ten prcek na toho vašeho zabijáka útočí až
mu hlásek selhává,to je pak teprve to pravé nefalšované štěstí.On ten náš maličký se nebojí ani velkého!Ale že máte co dělat aby jste toho velkého udrželi?To je jiná.Prostě obtěžování je různé,má mnoho podob,ale čím nebezpečnější pes,tím větší obtěžování.Neobtěžují psi ale lidé,kteří jim to dovolí.A to vždy!Proto za psy nás lidi prosím,neobtěžujme se navzájem
prosím!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 02.1.2008, 17:26

Mě v rodině a nejbližším okolí nikdo nikoho nezabil, neznásilnil ani neohrožoval střelnou zbraní. Zato vím nejméně o pěti napadeních psem (včetně mne).
Nikdy jsem na ulici neviděl jediného člověka, který by v rozporu se zákonem vytáhl zbraň. Zato denně se setkávám s čoklem bez vodítka a bez košíku. Denně se v naší ulici objevují nová psí hovna, ulice smrdí psíma chcankama, protože psíčkaři považují chcaní na chodník za normální. Občas nějaký psíčkař nechá nachcáno v našem vchodě, smrdí to tam nejmíň týden. I přes značky se škrtnutým čoklem venčí lidi psy v běžkařských stopách.
Když na střelnici upozorním nějakého začátečníka, ať kolem sebe nemává krochnou, zpravidla se slušně omluví. Když upozorním majitele psa, že někam se psem nesmí nebo že má uklidit hovno po svém psovi, buď dělá že neslyší nebo má blbý kecy.
Tohle není nějaká vylhaná a zmanipulovaná statistika, to je mnohačetná osobní zkušenost: se střelcema problémy nejsou, s majitelama psů problémy jsou.
Takže jestli po mně psíčkaři chcou nějakou toleranci, nechť si nejprve udělají pořádek sami mezi sebou :evil:

Příspěvky: 59

Registrován: čtv 16.2.2006, 23:23

Zbraň: 3dlhe,4kratke

Bydliště: Bratislava - Senica

Příspěvek od skemro » ned 06.1.2008, 16:50

Neviem co mate proti psom, vo Valaskej z nich robia super klobasky :twisted:

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » ned 06.1.2008, 17:59

pekne ste se rozjeli, jen co je pravda...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 138

Registrován: ned 09.9.2007, 21:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » ned 06.1.2008, 18:34

S tou Valaskou je to svätá pravda.
Kto chce psa jesť, klobásku si nájde.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz