naradovy nuz


Airsoft, vzduchovky, černý prach, praky, nože, slzáky a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

naradovy nuz

Příspěvek od M a r c e l » úte 11.4.2006, 0:24

zdr, mate naradovy nuz ?

chci si nejaky koupit a chtel bych slyset vase nazory, rady zkusenosti, proc ten ktery a proc jiny ne




hodne moc se mi zalibil Viktorinox Spirit, ma super tvar, dobre se drzi v ruce, ale ma to tri veci co se mi na tom nelibi

1. neni tam zadna merka, zadne pravitko.
2. spoje jsou nytovane, ne sroubovane (coz je na jednu stranu nevyhoda - neda se to utahnout, na druhou vyhoda, nemelo by se to oproti sroubu povolit, ale ...)
3. nuz ma zubate ostri a nema spicku


pak jsem mel jeste v ruce Leathermana, nekolik typu (vcetne too new titanoveho), maji podle me lepsi noze (s hladkym ostrim se spickou a druhy se zubatym ostrim) jinak naradi je vicemene stejne, pilka na drevo, pilnik s pilkou na zelezo, otvirak, sroubovak (letherman ma jeden s vimenitelnym bitem)

leatherman je radove o 1.000,- drazsi nez Viktorinox, k obojimu existuje "gola", tu ma Viktorinox lepsi, ma "opravdovou" racnu.


Jake jsou jeste dalsi kvalitni znacky (Gerber, SOG, nejake dalsi typy, odkazy ?) a kde si to muzu osahat v Praze, at muzu jit zase na hodinu otravovat do jineho kramu nez dneska quli Viktorovi a Laetherovi B-)))
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » úte 11.4.2006, 8:47

Už jsem to psal na jiné fórum, tak to jen zkopíruji:

Mám od roku 99 Leatherman Super Toool
Obrázek
(předchůdce Wave, před vylepšením verzí 200) po cca 3 letech používání se trochu oběhal centrální čep u kleští, tak mají vůli. Když se na ně zatlačí, tak stříhají dál dráty,.. v pohodě. Stříhal jsem s nimi i pružinu, kterou mi nechtěly uštípnout normální kleště a vzali to dobře. Jinak ostří drží super a zvládají opravdu hodně. Jednou jsem s vlnkatou čepelí řezal i sklomalinát a krájeli ho jako máslo. Zase čepel nejmenšího šroubováčku jsem ohnul (trochu zatočil) a to pouze na cvakání s ocelovými mířidly na pistoli. Tento nástroj by mohl být lépe udělaný (Charge by měl mít kalené výměnné nástavce, tak by neměl být problém). Jinak je vše super, ale ještě nemají pojistky a lepší klouby jako Wave a novější typy.
Také pouzdro nestojí za nic. Je to jen blbá koženka a rychle se rozedře. Brzy jsem to vyměnil za nylonové na zásobníky do CZ 75 a od té doby je to OK. Pouzdro je asi to nejmenší, co tě bude tížit. Mimo to by měl mít Charge daleko robustnější kožené.

Také podle slov místního prodejce je dovozce Leathermanů velice vstřícný a není problém zaslat nářaďový nůž do servisu a nechat po těch letech služby udělat generálku.


O Victorinoxech ti nic neřeknu, protože jsem neměl tu čest.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 36

Registrován: pon 27.3.2006, 10:23

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Alistaire » úte 11.4.2006, 12:00

Zdarec... podle mne docela dost záleží, na co vlastně ten nářaďovák chceš, a co je prioritní.

Pro mne je prioritní mít u sebe (relativně) dlouhou a širokou čepel nože, na krájení chleba a podobně. Pak se ještě hodí další věci - vývrtka, šídlo, široký a malý šroubovák, otvírák na lahve a na konzervy... Pilku jsem použil asi 3x (ve městě nikdy). Jsem na to zvyklý, nosím u sebe ten velký model Victorinoxu (jo, jsem ulítlej na Venger a Victorinox) - konkrétně mám Victorinox Black Forrester s linner lockem. Mám ještě jeden s boční pojistkou, ale ten linner lock mám raději.
Takovouto čepel mi žádný nářaďovák zatím nedokázal nabídnout :( proto limituji potřeby na nářaďovák odečtěním toho, co mám na zavíracím noži. Je myslím nesmysl nosit na sobě víc, než je nutno, a ještě to duplikovat 8) ale každého věc.

K věci.
Nářaďováky mám dva, jeden úplně noname, jeden je myslím Mamut, nebo tak nějak. Nenosím je u sebe, ale vozím je v báglu s kvérama, na rozborku a tak. Za tímto účelem mi úplně vyhovují, a stály pár stovek (noname myslím 150kč, Mamut? pod litr). Rozdíl v použití mezi těmito levnými "kleštičkami" , a nářaďováky, které mají kluci v grupě (tuším 2x Gerber, 1x Leathermann, 1x Venger-Victorinox, 1x něco hoodně drahého, nevím přesně značku...) v tomto ohledu naprosto nulový, až na tu cenu.
Čepele a otvíráky, které jsou na těchto nonamech mizerné používám stejně z nože. Kleště a násada na výměnné bity (+bity) jsou v pohodě a celkem srovnatelné.
Na "nenouzovou" práci je stejně lepší použít standardní (specializované) nářadí. Všichni jsme si pořizovali nářaďováky na rozebírání a skládání divadelní scény, ale stejně to dopadlo tak, že na to ve finále máme normální nářadí (zejména kladivo na nářaďováku pekelně chybí :P ).

Pokud nepotřebuješ větší nožovou čepel, pak se situace posouvá jinam než u mne...

Nýtovaného spoje bych se nebál, vždycky se dá kladivem vůle upravit... :P
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 11.4.2006, 22:30

Me osobne se dost libi LEATHERMAN Charge Ti:
:arrow: http://www.kvalitninoze.cz/scripts/podr ... hp?IDZ=503

Seriosne uvazuji o objednani z USA, protoze se tam da sehnat za 100 USD a to je cena trosicku jinde...

Pripadne jeste LEATHERMAN Surge, ten ma zase vice funkci. Cenove je na tom hodne podobne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » stř 12.4.2006, 6:39

S474N: Tohle mi nedělej :!: Já chci takýýýýý :cry:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 12.4.2006, 16:53

Marcel: Pěkná recenze, hraničící s glorifikací Victorinoxu, je tady:
http://www.knife.cz/recenze/recenzedetail.aspx?id=27
a na tom serveru je k tomu i diskuze.

Odstup S474Ne!!! :twisted: Už delší dobu po něčem takovém zálibně šilhám *92* ovšem škudla uvnitř mě se stále vzpěčuje vydat na takovou koninu peníz :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pát 14.4.2006, 12:02

SATAN: jj, tenhle jsem mel i v ruce, titanovej, moc se mi libil, ale ta cena ... leathermann ma ale takovou divnou "golu" (tenhle typ ma sice ty vymenne bity, ale gola to neni), to victorinox ma moc luxusni golicku, ale to uz je spis takova blbustka pro radost B-))) a jiste se da koupit i zvlast.

na druhou stranu jsem se jeste dival na gerbery a ty nove maji napriklad vymenne noze v klestich ...

ja prave mam takovej no name naradak co jsem dostal jako darek, da se s tim udelat ledacos, jak rikal Alistaire, ale neni to ono ... velke vule, nepresne opracovane nastroje atd ... na nouzovku to staci, napriklad me zachranil, kdyz se mi ohnul klic od auta, klestema jsem ho pekne narovnal a mohl jsem dovnitr a odjet, bez naradaku bych byl v pytli a proto resim jestli si poridit nejakej jinej, poradnej ...

pocitove se mi libi ten Spirit od victorinoxu, je proste hezkej, ale zase funkcne mi prijde lepsi ten leathermann, co zminuje SATAN ...

ale koukam, ze nema vyvrtku ...
Naposledy upravil(a) M a r c e l dne pát 14.4.2006, 12:14, celkem upraveno 1 x.
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pát 14.4.2006, 12:13

jakou vyhodu ma to zubate ostri, k cemu je to urcene ?
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 14.4.2006, 12:34

To vlnkaté (zubaté) ostří je určené na řezání provazů. Velice pěkně se to zařezává do horolezeckých lan. Já s tím řezal i sklolaminát a super.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pát 14.4.2006, 12:37

aha, diky. takze na chleba je klasicke rovne, victorinox mam jen zubate.
ale zase je fakt, ze naradovy nuz neni nuz ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 14.4.2006, 12:41

Zubaté ostří oproti hladkému lépe pižlá houževnaté materiály - lana, mokré džíny a tak. Má realtivně delší délku ostří a při řezu využívá různé úhly "vlnovky" ostří. Řez ale není zdaleka tak přesný, ostří se hůř udržuje (prakticky nikdy už nejde nabrousit tak, jak vylezlo z továrny) a třeba tužku s ním ořežeš s vypětím všech duševních i tělesných sil. :wink:
Na normální nůž bych ho nechtěl, ale na nářaďáku může svoji službu udělat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 14.4.2006, 12:47

Dá se s tím řezat všechno možné, ale vlnkaté ostří je lepší na pružné nebo méně poddajné materiály. Zase s ním neuděláš rovný řez.

Sice jsem kleště používal jako jídelní nůž na čundrech, ale už to nedělám. Jakmile se ti dostane jídlo (polívky, omáčky, paštiky) do kloubů, tak se to špatně dostává ven.

Na to jsem si pořídil nějaký vyhazovák za pár set s dlouhou rovnou čepelí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 287

Registrován: stř 06.4.2005, 14:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Rakovnicko

Příspěvek od Jonny » pát 14.4.2006, 12:48

Koukám, že Smith byl rychlejší. 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » pát 14.4.2006, 12:54

no na tom victorinoxu je i kousek rovneho ostri, ale az bliz u kloubu, takze asi spis na to orezani tuzky B-)))

no diky za nazory, zacinam se vic a vic priklanet k tomu TI Leathermannovi, mel jsem ho i v ruce a docela me udivilo jak ma velke cepele nozu, coz je dost velke plus ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Příspěvek od Jo.hny » pát 14.4.2006, 17:25

kdyby jste někdo věděli okvalitním multitool, který ale obsahuje lžičku a vývrtku + klasik výbava sem s ním, po tomhle toužím..! :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » pát 14.4.2006, 18:41

Vývrtku má třeba tenhle:
http://www.noze-nuz.com/gerber/gr8292t.php
a tenhle:
http://www.kvalitninoze.cz/scripts/podr ... php?IDZ=78

...ale lžičku? To vážně nevím.... *98*
:wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 308

Registrován: úte 19.7.2005, 0:27

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Jiří-Mek » sob 15.4.2006, 0:50

Sam vlastnim Leatherman Wave.S cenou byl na zacatku trochu drazsi,ale postupne sla cena mirne dolu.Dnes se da sehnat za nejakych 3300-,

Od stejneho vyrobce doporucuji Charge Ti,s cenou je drazsi,ma titanove telo.vynikajici naredi.Jeste je tu BLAST,FUST nebo NEW WAVE

Od Gerbera Evolution.Bohuzel sazi na design hlavy a rukujeti,vybava neodpovida cene cca 4tis

SOG PowerLock Solidni cena,dobre zpracovani cca 2700,-

A posledni je Victorinox swissTool,podle me je to nejlepsi pomer,cena,vykon
Life On The Edge
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 166

Registrován: sob 23.7.2005, 0:23

Příspěvek od Jo.hny » sob 15.4.2006, 1:49

to Smith: :D díky moc, ten Victorinox vypadá zajímavě! lžičku oželím, vývrtka stačí :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » sob 15.4.2006, 15:48

Mě vrtá hlavou Gerber Multi Plier 600
http://www.noze-nuz.com/gerber/gr7540t.php
cena 2430,- není zlá, ale přece jen, ani GMP 400 nevypadá blbě a je o fous menší a asi o 1/2litru levnější
http://www.noze-nuz.com/gerber/gr5510t.php
ale zase nemá pilníček! :wink:
To Victorinox s cenou 2900,-v podobné výbavě jako GMP 600 mi nepřipadá jako moc výhodná koupě
http://www.kvalitninoze.cz/scripts/podr ... hp?IDZ=529
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 15.4.2006, 18:41

Smith: odhod zabrany a nakupuj v zamori, na eBay jsou ty noze naprosto cenove jinde. A za cenu nejhorsiho tady si tam muzes koupit nejvyssi model. Viz treba ten tvuj Gerber Multi Plier 600, zkus si na eBay vyhledat Item Number 7233750273, je tam za 75 USD.

Jinak zrovna na Gerber jsem chvalu moc neslysel. Osobne bych se drzel bud Leathermana a nebo Victorinoxe.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Ostatní zbraně“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz