Národní domobrana


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Lars » stř 17.2.2016, 14:51

Cmk - a on se někdo ze zakladatelů Nd veřejně distancuje od nějaké formy spolupracující se státem?
Nechce se mi věřit, že by jsi byl další z těch, co něco odsoudí, aniž si o tom pořádně přečtou. Proto věřím, že jsi jen nedopatřením přehlédl třeba toto, cituji: "Dojde-li během hlídky ke kontaktu s podezřelými osobami a/nebo je-li hlídka svědkem porušení zákona, stáhne se do bezpečné vzdálenosti, přivolá bezpečnostní složky, které jsou zákonem určeny a oprávněny k řešení rizikových situací a poskytne jim součinnost".

Beton - máš nějaké osobní negativní zkušenosti se "svatou trojkou"? Nebo víš o špatných zkušenostech někoho, komu lze v dnešní době věřit? Pokud ano, rád se s tím seznámím, vždyť právě proto jsem se snažil rozpoutat diskuzi, aby se člověk více dozvěděl.
Nebo odsuzuješ jen na základě toho, co se lze dozvědět z veřejnoprávně-presstitučních médií?
A ta nášivka - je tak nějak v lidské povaze, že chceme někam patřit, k něčemu se hlásit, dodává nám to pocit více důvěry v sebe sama, více sebejistoty, více síly řešit krizové situace. A tu sílu budeme bohužel všichni potřebovat. Výkonná moc - jak píšeš - zatím stále funguje, ač v mnoha případech funguje proti zájmům pracující bílé majority. Jak dlouho tou majoritou ještě zůstaneme a jak dlouho výkonná moc nepůjde přímo proti našim zájmům je otázka a nějak se mi nechce na to jen tak čekat a nadávat u netu.
No a jak píšeš, že máš s formulací jedné věty problém - jak jinak by jsi to chtěl definovat a vymezit? Chceš dopředu někomu právo na přípravu aktivní obrany domova odebrat? Komu, podle Tebe? Dejme tomu, že bychom dopředu vyškrtli recidivisty a osoby souzené za násilnou trestnou činnost. To by bylo myslím v pořádku. Ale jak to provedeme? Jak to má "svatá trojka" hlídat? Má snad někdo z nich přístup do registru? Nemělo by právě tohle jít "zezdola", tedy systémem - hele, tak Frantu neberem, seděl za vloupačky a při jedné dokonce zmlátil starého Vomáčku.. (pro hnidopichy - jména jsem si vymyslel bez jakékoliv souvislosti se všemi žijícími nositeli těchto jmen)
Naposledy upravil(a) Lars dne stř 17.2.2016, 14:53, celkem upraveno 1 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Národní domobrana

Příspěvek od cmk » stř 17.2.2016, 14:53

Lars píše:Cmk - a on se někdo ze zakladatelů Nd veřejně distancuje od nějaké formy spolupracující se státem?
a) Pisu obecne - zasadne neresim konkretni skupinky, protože to je tak zivej organismus, ze se to muze kdykoli preklopit do uplne opacnyho gardu...
b) Otázka - ne, ze se nedistancuji... Hlasi se ke spolupraci se statem?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Lars » stř 17.2.2016, 15:01

Ty, zastánce Machových Svobodných, potřebuješ ke všemu spolupráci se státem? Takže máš na mysli něco na způsob PS-VB?
(A já, na rozdíl od mnoha jiných, na konci doby působení PS-VB už aktivně vydělával, takže tuto organizaci nijak nedémonizuji, v podstatě šlo na konci 80. let o partu neškodných strejců).

Jinak ano, v níže uvedeném odstavci se Nd hlásí ke spolupráci se státem:
Hlavním úkolem Národní domobrany je bránit domovy občanů České republiky, jejich životy, zdraví a majetek, jakož i pomáhat udržení společenského klidu, stability a zákonnosti v případě, že zákonodárné sbory a bezpečnostní složky státu nebudou ochotny nebo schopny vykonávat svou činnost v souladu s přísahou a povinností, kterou jim ukládá zákon. Souběžným úkolem Národní domobrany je bránit územní integritu a existenci České republiky v případě, že dojde k závažnému selhání, paralýze nebo zhroucení státní moci a nebude možné jiným způsobem účinně bránit její státní svrchovanost a suverenitu. V takových případech je morálním i ústavním právem a povinností občanů čelit fyzickému ohrožení i rozpadu státu. V těchto situacích Národní domobrana, v intencích zákona č. 585/2004 Sb., o branné povinnosti a jejím zajišťování, hodlá asistovat jako druhá dobrovolná záloha Armády České republiky nebo jednat samostatně, na základě vlastního uvážení.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Národní domobrana

Příspěvek od cmk » stř 17.2.2016, 15:40

Proc se dikuze staci k tomu, ze bez ohledu na jiz napsane argumenty mi pod klavesnici vkladas neco, co je v primem rozporu tech argumentu, ktery uz jsem napsal?
Uz nemam chut, naladu a energii na podobne nesmyslny diskuze...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Národní domobrana

Příspěvek od beton » stř 17.2.2016, 23:38

Lars píše:...
S tou paní a jením pánem mám opravdu negativní zkušenost.
Nikomu neberu právo na obranu, to je dokonce dáno zákony této země. Píšeš, jak to má svatá trojka uhlídat. A to je právě jádro pudla. Jak zabezpečíš, že se do této bojůvky nedostanou extrémisti? Jít by to mělo zezdola? Fajn, takže budou mít něco jako oddílové vedoucí a ti si vyberou svoje lidi a ty další odmítnou. A pak budou mít poslušné stádečko soukmenovců, co ve jménu práva udělají cokoli. Sory, ale dějiny jsou plné příběhů, kam tohle vede.
A za další? Hlídka se stáhne do bezpečné vzdálenosti a zavolá PČR a následně s ní bude součinit? Vždyt je to nebetyčná hovadina. Oni jsou prostě civilové (byď v nějaké uniformě) a žádná hlídka je prostě nemůže vyzvat k zásahu proti pachatelům trestné činnosti.
Takovéto organizace vznikají za jediným účelem a tím je cesta k moci jejich zakladatele.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Národní domobrana

Příspěvek od reddog » čtv 18.2.2016, 6:40

Beton:
a které organizace jsou ty, kde není účelem cesta k moci jejich zakladatele?

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Lars » čtv 18.2.2016, 6:44

Beton - všude, ve všem co dennodenně děláš, najdeš nějaké riziko, nemůžeš sednout do auta, autobusu, nemůžeš vlastně ani vyjít na ulici - vždyť dějiny jsou plné smutných příběhů přejetých lidí.. :?
Je lépe něco zkusit - i s rizikem, že to třeba nedopadne podle představ, než nedělat nic a jen nadávat a stěžovat si. Pokud budeme zastávat stanovisko, že neuděláme nic, protože co kdyby... převálcují nás ti, co takovéto filozoficko-morální problémy vůbec neřeší. A bohužel si to převálcování pak opravdu jako společnost zasloužíme, protože jsme nic neudělali tehdy, dokud jsme ještě mohli.
Ale to je můj osobní názor a jak to teď celé vidím, je to opravdu o tom, co už jsem tu jednou napsal - kdo chce (a cítí potřebu něco udělat), hledá jak - kdo nechce, hledá proč (proč nic neudělat).

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Národní domobrana

Příspěvek od hermenet » čtv 18.2.2016, 8:36

Kromě toho, co už jsem napsal: organizovat paralegální "domobranu" jako celonárodní akci je protimluv. Tu ať si dělá každý ve své ulici. Kdyby chtěli legální domobranu, nesměli by být nadstraničtí a apolitičtí, ale pěkně si založit stranu s tímto programem a snažit se to prosadit. Vystrašenci a "odhodlanci" asi řeknou, že na to není čas, ale nemají pravdu a hlavně nemají přijatelný a demokratický plán B.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Národní domobrana

Příspěvek od S474N » čtv 18.2.2016, 9:38

A proc zakladat stranu? *9*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Národní domobrana

Příspěvek od hermenet » čtv 18.2.2016, 9:44

Určitě není nutné zakládat stranu. Stran je dost, třeba si to některá osvojí. Nutné ale je netvářit se apoliticky, když mám ryze politický program změnit strategii národní obrany.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Int1m1thy » čtv 18.2.2016, 9:52

jo proc ji zakladat, kdyz to bude pod narodni demokracii :D
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 63

Registrován: ned 31.1.2016, 13:56

Zbraň: Glock 17

Re: Národní domobrana

Příspěvek od beton » čtv 18.2.2016, 12:42

Lars: Jsem ti tu psal, že nikomu nic neberu. Každý má právo dělat na svou obranu co chce. Samo, že mezích zákona. K tomu není potřeba ogranizace ala Hitlerjugend.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Národní domobrana

Příspěvek od jry2000 » čtv 18.2.2016, 13:07

Jojo, dehonestovani onalepkovanim je pekny diskusni faul :).
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Národní domobrana

Příspěvek od S474N » čtv 18.2.2016, 14:45

A co si mistni diskutujici mysli o tomto projektu:
:arrow: http://www.pokos.army.cz/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Lars » čtv 18.2.2016, 15:19

Pro děti a dospívající mládež (tedy ZŠ a následně SŠ, nebo učební obory) nějaký takový vzdělávací program jednoznačně vítám. My starší pamatuje v rámci školní docházky brannou výchovu, což je něco, co dnešním dětem a studující mládeži jednoznačně chybí.
Na úrovni dospělých a na nějaké formě způsobu domobrany to ale bohužel nic neřeší.

Příspěvky: 14

Registrován: stř 05.8.2015, 14:42

Zbraň: G22

Re: Národní domobrana

Příspěvek od FUBAR » čtv 18.2.2016, 17:27

To je nehorazný hovno nezlobte se na mě :D rada národní domobrany....taková blbost. Apelace na jednoduchý názory většiny českých občanů. Lidi teď slyší na tyhle voloviny víc než jindy...každej je strážce koruny a meče a podobných nesmyslů. Nemám rád ty "sluníčka" a "Hejtfráje" ale tyhle "vlastenci" mi také pijou krev. A samozřejmě celé režie USA...JÁ TO TUŠIL!! :D "Naši politici co si chodí pro radu na americkou ambasádu..." plno lidí dneska volá po výstupu z EU...což je sámo o sobě nesplnitelné ale tahle baba chce rovnou vystoupit z NATO. Možná sem pak ještě pozvat ruskou armádu aby tu na to dohlídla ne?

Já se du raději podívat kolik se mi přes plot do baráku snaží dostat uprchlíků....hmm ani jeden. No ale až to příde tak mi na to moje zbraně stačit určitě nebudou. Rozhodně jsem proti vzniku jakýkoli paramilitantní jednotky tohohle rázu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Národní domobrana

Příspěvek od jry2000 » čtv 18.2.2016, 17:52

Nejvic ftipny mi na tom prijde, ze tu je v podstate nekolik skupin - jedna chce branit CR, protoze lidi dolejzaji do Brusele a do NATO, druha chce branit CR, protoze lidi dolezaji do Kremlu, dalsi chteji branit CR, protoze se boji, ze se z CR stanou emiraty a prijdou o bucek s pivem a budou muset povinne busit hlavou dlazky 5x denne....

Ale vzhledem k ceske malosti, nenavisti a zatvrzelosti nejsou schopni rozumneho dialogu natoz nejake akce.

Zakopy jsou vykopany, zbrane rozdany .... hrr na ne! Kdo neni s nami, ten je proti nam! A bude se hadat, urazet, nadavat, obvinovat ... hlavne u hospodskeho stolu.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Národní domobrana

Příspěvek od hermenet » čtv 18.2.2016, 18:53

FUBAR píše:... Možná sem pak ještě pozvat ruskou armádu aby tu na to dohlídla ne?

Já se du raději podívat kolik se mi přes plot do baráku snaží dostat uprchlíků....hmm ani jeden. No ale až to příde tak mi na to moje zbraně stačit určitě nebudou. Rozhodně jsem proti vzniku jakýkoli paramilitantní jednotky tohohle rázu.
Na mne to činí dojem, že kdyby se to tady zahoupalo, tak ruská armáda vyšle zelené mužíčky na dovolenou, kteří se v "Národní domobraně" ujmou velení, ehm.. chtěl jsem napsat "rekreační poradenské činnosti".

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Národní domobrana

Příspěvek od cmk » čtv 18.2.2016, 21:27

jry2000 píše:Nejvic ftipny mi na tom prijde, ze tu je v podstate nekolik skupin - jedna chce branit CR, protoze lidi dolejzaji do Brusele a do NATO, druha chce branit CR, protoze lidi dolezaji do Kremlu, dalsi chteji branit CR, protoze se boji, ze se z CR stanou emiraty a prijdou o bucek s pivem a budou muset povinne busit hlavou dlazky 5x denne
To je to, co jsem pojmenoval jako: "skupiny, ktere nakonec budou valcit spis mezi sebou, nez s nejakym protivnikem - jako na Ukrajine".

Kazdy ma pravo se sdruzovat. Kazdy ma pravo se nesdruzovat :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Národní domobrana

Příspěvek od Carloss » pát 19.2.2016, 10:47

FUBAR píše:To je nehorazný hovno nezlobte se na mě :D rada národní domobrany....taková blbost. Apelace na jednoduchý názory většiny českých občanů. Lidi teď slyší na tyhle voloviny víc než jindy...každej je strážce koruny a meče a podobných nesmyslů. Nemám rád ty "sluníčka" a "Hejtfráje" ale tyhle "vlastenci" mi také pijou krev. A samozřejmě celé režie USA...JÁ TO TUŠIL!! :D "Naši politici co si chodí pro radu na americkou ambasádu..." plno lidí dneska volá po výstupu z EU...což je sámo o sobě nesplnitelné ale tahle baba chce rovnou vystoupit z NATO. Možná sem pak ještě pozvat ruskou armádu aby tu na to dohlídla ne?

Já se du raději podívat kolik se mi přes plot do baráku snaží dostat uprchlíků....hmm ani jeden. No ale až to příde tak mi na to moje zbraně stačit určitě nebudou. Rozhodně jsem proti vzniku jakýkoli paramilitantní jednotky tohohle rázu.
Proč se mezi vystoupením z NATO a pozváním CA klade rovnítko? Když odsud sověti odcházeli, to bylo hurá, už cizí armády tady nechcem, nechcem se porřizovat jiným velením a podobný výýkřiky... A vstup do nato následoval dost záhy... Tohle pokrytectví mě štve... Stejně tak, jako když napíšu, že mě štvou některý kroky pravicových vlád, tak jsem automaticky levičák? Proč, proboha? Nebo když píšu, že za problémy s migrantama si můžem sami, tak jsem automaticky islamista? Proč? A s tou hromadnou obbranou je to podobný. Máme neksutečný potřeby se škatulkovat... A škatulkovat i ostatní. A kolikrát jsou tyhle snahy pokřivený, nebo aspoň na pokřivenejch teoriích.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz