Nášivka


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Nášivka

Příspěvek od Fox4077 » úte 01.10.2013, 21:33

Zdravím chlapi, zakoupil jsem si v e-shopu tuto nášivku, páč se mi líbí ten text.

Když jsem se dnes na tu nášivku díval, tak mi ta lebka byla nějak povědomá. Kouknu na ss uniformu, a co byste řekli, byla tam. :shock:

Tak mě zajímá, jestli mě nemůže někdo takříkajíc popotahovat. Já se domnívám, že pokud tam nejsou další náckovské insignie, tak je to v poho ne? Lebka jako lebka. 8-)
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nášivka

Příspěvek od S474N » úte 01.10.2013, 21:37

Fox4077: no nejdulezitejsi je, aby te tve historce veril jak soudni znalec, tak i nasledne soudce *3* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 207

Registrován: stř 24.10.2012, 9:36

Zbraň: G26

Bydliště: Beroun

Re: Nášivka

Příspěvek od glopet » úte 01.10.2013, 22:28

Insignií SS je lebka se zkříženými hnáty, takže se to okecat dá :D

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Nášivka

Příspěvek od Piggy » stř 02.10.2013, 10:10

Já tam ty hnáty vidím, takže lišák to neokecá :twisted:

OT: V jachtařských potřebách se běžně prodávají pirátské vlaječky. Takto označenou loď smí teoreticky potopit kdokoliv :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nášivka

Příspěvek od S474N » stř 02.10.2013, 10:22

To jsou hnaty? A ja mel za to, ze jsou to listy vavrinu.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Nášivka

Příspěvek od Carloss » stř 02.10.2013, 13:34

Ježiš... co z toho děláte? Přesně onen symbol to asi fakt není. Navíc je použit i v jiné souvislosti. Lebku se skříženými hnáty měl ve znaku kde kdo a dnes se s tímto symbolem prodávaj běžně na krámech hračky pro děti s pirátskou tématikou... Takže pokud to není přesně onen symbol, tak bych to vůůůbec neřešil. To bychom se pak museli vrátit i k poldům, kteří maj SS na autech. Teda podle některých, kterým to tak prostě připadá. Dejte pokoj.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Nášivka

Příspěvek od Shi » stř 02.10.2013, 14:13

Pánové, pozor na to. Na blogu paragraphos.pecina.cz je zdokumentováno jak to u nás chodí a vůbec to není veselé čtení.

Jsou tam i odkazy na znalecké posudky a rozsudky, ze kterých je zřejmé, že je jedno co si o tom myslíte a co jste tou nášivkou chtěli říct. Znalec z oboru okultně-humanitních věd vám nahlédne do hlavy a pak do posudku napíše, že jste tím chtěli propagovat nacismus/fašismus či jinou totalitní víru a máte to.

Mnozí soudci jim toto ochotně baští - soudce má vyřešený případ, znalec má kšeft, všichni jsou spokojeni, tedy s výjimkou "pachatele".

Jelikož jsou znalci prakticky beztrestní, tak se mnozí chovají jako utržení ze řetězu a posudky odpovídají společenské a politické poptávce.

Uvedená lebka je nápadně podobná lebce v logu divizí SS Totenkopf, takže znalec soudci bez problémů vysvětlí, že záměr pachatele propagovat hnutí směřující k potlačení ... je nepochybný, přičemž sklony k násilí dokládá i text okolo lebky. Vzhledem k osobnosti pachatele a skutečnosti, že je držitelem ZP je nošení takévého symbolu mimořádně závažné a zaslouží přísný trest ...
---
Viz např zde:
" ... staroněmecký symbol smrtihlava (Totenkopf). Jednotlivé symboly sloužily k označení fašistických a nacistických jednotek (SS, SA, divize Waffen SS aj.), jednotlivých organizací v rámci NSDAP (projekt Lebensborn, Rasový a osídlovací úřad) a další státních organizací. ..."

" ... Hesla jsou v podobě nášivek
či potisků nošena jako vnější označení příslušnosti k určité neonacistické skupině nebo jako vyjádření sympatií s ideologií nacismu a fašismu. Jednotlivá zástupná hesla jsou připojována za tištěná nebo internetem šířená prohlášení. ... "

Zdroj: http://www.chceteho.cz/content/wp-conte ... ek_c41.pdf
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nášivka

Příspěvek od reddog » stř 02.10.2013, 14:51

No to neni vesele cteni. O soudnich znalcich (tech angazovanych) uz si asi od Vaskovo pripadu nikdo iluze nedela ;-(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Nášivka

Příspěvek od Fox4077 » stř 02.10.2013, 15:55

Tak já dnes do e-shopu napsal totok:

Dobrý den,
zakoupil jsem u Vás 2ks této nášivky. Lebka na této nášivce mi byla nějak povědomá. Proto jsem se, mimo jiné, podíval i na uniformu SS, no a byla tam.
Proto se Vás chci zeptat, zda k této nášivce máte nějaká dobrozdání kompetentních orgánů, protože mám takový vtíravý pocit, že tato umrlčí lebka, patří mezi zákonem zakázané insignie nacistů, bohužel.
Nášivku jsem zakoupil, kvůli textu, a vypadá to tak, že se ji neodvážím nosit kvůli lebce, která je opravdu prakticky totožná s tou, co nosily jednotky SS.
Bohužel stále nesmíme zapomínat, že žijeme v Banánové republice. A nemá cenu, kvůli prkotině, dostat se do spárů nevyzpytatelné justice a šílených soudních znalců.
Pokud to tedy nemáte opravdu dobře ošetřeno, hrozí nebezpečí i Vám jako firmě. Zvažte tedy, zda to není až příliš velké riziko, které podstupujete.

Tak uvidím co oni na to. Každopádně nosit teda rozhodně nee. A přitom, tak krásná lebka, tak výstižný text, a prd. Ať žije svoboda a demokracie.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Nášivka

Příspěvek od Lars » stř 02.10.2013, 21:47

Taky mám pocit, že to Fox trochu přehání.
Lebka na jeho nášivce a lebka ze znaku divize SS Totenkopf mají mezi sebou určitou podobnost, ale zároveň jsou tam i odlišností (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... go.svg.png).
Navíc jak zmiňuje Carloss, symbol lebky se zkříženými hnáty je obecným symbolem a jako takový je na spoustě hraček, zároveň je to i obecný symbol pro označení nebezpečných/jedovatých látek, aniž by to nějakým připitomělým znalcům vadilo.
Jen namátkou další případy, kdy se lze se symbolem lebky se zkříženými hnáty, setkat:
- kopačky Nike Hypervenom - http://www.fotbal-profi.cz/images/produ ... 10_l_4.jpg
- tahle nášivka dokonce byla (možná je doposud) používaná přibližně od roku 1997 pyrotechniky Armády České republiky působících v zahraničních misích, především v operaci IFOR a SFOR - http://www.pyrosekce.unas.cz/ps/files/symbolika/EOD.jpg
Resumé - všechny kopálisty a všechny pyrotechniky pozavírat za propagaci nacismu..?

Bohužel si velmi často za poměry, panující v téhle zemi, můžeme svou připosraností my sami. Proboha neblbněme tolik, vždyť si ty šrouby utahujeme sami!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Nášivka

Příspěvek od Fox4077 » stř 02.10.2013, 23:14

Tak odpověď z e-shopu za 12min. Nášivka stažena z nabídky za dalších asi 5min.

Dobrý den,
děkujeme za upozornění avšak nepřijde mi to a ani jsme si to neuvědomili že by tam mohla být nějaká shoda.
Nic méně máte pravdu když to na někoho vyvolalo ten dojem tak raději stáhneme z prodeje.
Nášivka je od holandské firmy tam to nikdo neřeší.

Co dodat, asi jen to, že bohužel nežijeme v Holandsku.

Lars: No nevím, najdi si esesáckou čapicu (ne ve skříni) 8-) na netu, já tam prostě vidím naprostou shodu. Co se týče tvých dvou příkladů, tak jsou trochu mimo.
Lebky vypadají jinak a taky je rozdíl za jakých okolností jsou použity.
Asi jinak by soudní znalec a spol. hodnotil kopačky a jinak mou maličkost, kdy se po městě promenuju v maskáčích, na levém rameni mám Local Militia a na pravém tuto nášivku. Nedej Bože, kdybych se stal účastníkem nějakého průseru.
Chlapi, nezapomínejme, v jaké žumpě to žijeme.
Svastika (hákový kříž) se objevuje v mnoha kulturách a náboženstvích asi 6 tisíc let. Pak jej začal pár let používat Áda Hitlerů, a je šlus.

Řeknu vám tajemství. Na důležitých postech v této zemi nejsou slušní, logicky uvažující a selský rozum používající lidé.

Slovy klasika: Proč vždycky u všeho, kde o něco jde, figuruje nějaká svině.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Nášivka

Příspěvek od Lars » čtv 03.10.2013, 8:37

To vyjádření e-shopu je přesně tou připosraností, kterou jsem měl v minulém příspěvku na mysli.
Ve vztazích jedinec/jedinec, potažmo společnost/jedinec platí jedna základní "pravda": každý si vůči tobě dovolí jen to, co mu dovolíš, aby si dovolil..
Pokud se prostě rozhodnu, že na krku budu nosit levotočivou svastiku, tak se naučím nějakou mantru, doma na zdi si pověsím nějakou mandalu a všichni znalci mi můžou políbit pozadí - protože jsem prostě hinduista a svastika (opět podotýkám, že mluvím o levotočivé, s tou pravotočivou si to přeci jen raději rozmyslím) je od nepaměti symbolem slunce a životní síly, znamením bohů Sůrji, Višnua, Budhy ... a co já vím, s čím vším se tento prastarý symbol ještě spojuje.
A kvůli skutečnosti, že si její pravotočivou variantu v minulém století přivlastnil jakýsi šílený rakušák, se přece nebudu omezovat ve své víře, ne?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nášivka

Příspěvek od reddog » čtv 03.10.2013, 8:54

Lars:
Vis jak to je, Otaku. To co vis ty, vis a mas v sobe. Ale to, co o tobe reknou jini, to ostatni nemusi povazovat za pravdu. Zatimco ty budes vystupovat jako nazavadna osoba a nikdo se v podstate o tebe starat nebude, tak jakmile slapnes nekomu na kuri oko, budou na tobe hledat zrnko "zla", aby te mohli pranyrovat a ocernit. Kdyz sam nadhoz nedas, budou si vymyslet (vse toto plati pro pripad, kdy se do tebe nekdo bude chtit opravdu oprit). A ted si to preved do podoby soudniho sporu, veletoce medii a "nezavislosti" soudnich "znalcu". Jakmile prijde objednavka na tvou spolecenskou likvidaci, tak (ne)budes "syn, ktereho Obama nema". Nekomentuji ted fakt spolecenske odvahy revoltou, ale fakt angazovanosti tzv nezavisle justice. Takze ano, priposranost ma moralne stejny dopad na topmanazera jako na pridavace na stavbe. Ale jiz zcela diametralne odlisny dopad spolecensky. Chceme-li se tedy adekvatne bavit o priposranosti, pak musime vedet, pred kym se priposrat jeste NEDA (pokud nejsi Connan, Hulk, Superman apod, pak vzdy existuje osoba/instituce, pred kterou pulky proste srazis, budes mlcet a hrdinnou -nepriposraneckou- slinu polknes. Oba jsme tatove rodin a moc dobre vime, ze nase rozhodnuti ma vzdy dopad i nase milovane). Mylim-li se, pak mne mas ve velice hlubokem predklonu, kamrade ;-)
Tomik

Podcarou:
To s tou mantrou, mandalou, to je dobry. Alibi na nekolik smeru :-)

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Nášivka

Příspěvek od Piggy » čtv 03.10.2013, 9:42

Lars: asi už jsem dost OT, ale jsi si jistý s těmi zrcadlovými svastikami?
Kdo jste znalec letecké historie - jak vypadaly znaky na levé/pravé straně trupu/kýlovky? A u Finů nebo Lotyšů?
A opravdu to ti Indové mastili důsledně jedním směrem? A indiáni?
Jo a znalci mají dlouhé seznamy "náhradních" či "zástupných" znaků, které byť jen vzdáleně připomínají ty původní, takže jakýkoliv geometrický tvar či zvířecí symbol může být špatný :mad:

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Nášivka

Příspěvek od Lars » čtv 03.10.2013, 9:51

Jsem si jistý jen tím, že ze starověku (jako dekorativní symbol už dokonce z doby mladší doby kamenné) známe svastiky jak levotočivé, tak pravotočivé. A to u různých kultur, Indie, Egypt, starověká oblast helénské kultury, severoameričtí indiáni, staří Slované (ano, i na našem území) a samozřejmě germánské kmeny, kde snad byla znamením Thóra a jeho Mjollniru)
Nechce se mi to teď hledat, ale tuším, že konkrétně u Indů ta levotočivá představovala ženský princip, pravotočivá mužský.
Dále je faktem, že tu pravotočivou si jako symbol přivlastnil A.H., proto bych právě tuhle pravotočivou variantu nedoporučoval ani mnohem zarytějším jedincům, než jsem já sám :wink:, ač z historie víme, že jako náboženský symbol byly používány obě dvě varianty.

A k těm "znalcům" s jejich zástupnými symboly: v tomhle státě je ústavou zaručena svoboda vyznání. Takže pokud se jedinec XY rozhodne být buddhistou či hinduistou, žádný znalec nemá právo jej v jeho víře (a samozřejmě v nošení jejich symbolů) jakkoliv omezovat. Toto právo nemá ani stát - a bude-li dotyčný jedinec XY stát na svém, ve Štrasburku mu to jistě potvrdí (samozřejmě s náležitým odškodným za předchozí perzekuci ze strany místní znalecké sebranky)!

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Nášivka

Příspěvek od Carloss » čtv 03.10.2013, 11:42

Nejsem si jist, ale myslím, že jsem kdysi narazil na nějaké rozhodnutí, ve kterém se jednalo právě o svastiky v mnoha jejich podobách. A nějak mi z toho vyplynulo, že jakékoli i napodobeniny jsou považovány za "stejnovýznamové" s tou nacistickou, tedy nepřípustné. A rozhodněse mi to nelíbí. Jinak s tím vyznáním je to asi pravda. I kdyby to byl třeba nacizmus, tresné snad není jej vyznávat, ale otravovat tím své okolí - společnost, propagovat jej. Z toho by se dalo usoudit, že nosit takový symbol jako znak příslušnosti by terestné být nemělo, avšak nošení takového symbolu v souvislosti s propagací takového hnutí už ano. Kdo to ale posoudí... to mi fakt jasné nerní.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Nášivka

Příspěvek od Lars » čtv 03.10.2013, 12:22

Piggy - znalec letecké historie určitě nejsem, ale pár fotek se dá bez problémů najít:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Me_109.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... gplatz.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Me_109.jpg
http://forum.valka.cz/attachments/121/Bf_109_G-10.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Me_110.jpg
http://historywarsweapons.com/wp-conten ... tBf110.JPG

Za autenticitu snímků rozhodně neručím, ale od pohledu se tváří jako dobové. A vyplývá z nich, že vždy (z obou stran letounu) pravotočivá, navíc postavená na koso.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Nášivka

Příspěvek od npc051 » čtv 03.10.2013, 14:43

At tak nebo tak, na funkci rostlinare to ma pramaly vliv.

Nasivku nenosit, svastiku nebrat.

Mi to strasne pripomina jiny fenomen, a to fenomen autorskych prav.

Taky jsou zde jiste organizace, ktere urputne bojuji za zajmy autoru (!) a ty ochranuji tak, ze si cas od casu vytipujou nejake nactilete nemehlo, ktere vyvesi na net stranku svych oblibenych skladeb, filmu nebo her. Samozrejme, ze nemehlo nema patricne licence a prava, tak ho semele justicni system, nejaky moudry pan odhadne skodu distribucnich firme na 50 milionu a nemehlo to muze splacet po tisicovkach do konce zivota.

Organizace bdici nad tim aby se u nas lidem zilo svobodne (!) a nepropagoval se tu fasismus a hnutí směřující k potlačení práv a svobod funguji na uplne stejnem principu.
Kazda nasivka je jim dobra. Z tohoto pohledu velmi dobre chapu a rozumim reakci te nasivkarske firmy.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Nášivka

Příspěvek od Shi » čtv 03.10.2013, 17:44

Lars: S tou předposraností máš sice na první pohled pravdu, ale pecinův blog sleduji dlouhodobě a se svobodou projevu a slova to tady jde hodně z kopce. Čemu prospěješ, když se necháš roky tahat po soudech ?

Jeden znalecký posudek za všechny:
http://www.pecina.cz/files/posudek7.pdf

Jak si myslíte, že by znalec metodou diskursivní historické analýzy posoudil zmíněnou lebku?

Že Ivo Svoboda už neznalcuje je zásluha pana Peciny, který mu znalcování znechutil natolik, že s tím přestal. Ale podobných znalců je tu zjevně dost a jsou beztrestní, stejně jako soudci, kteří takovéto podivné a ještě podivnější znalce bez mrknutí oka akceptují.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Nášivka

Příspěvek od Shi » čtv 03.10.2013, 17:49

Carloss píše:Z toho by se dalo usoudit, že nosit takový symbol jako znak příslušnosti by terestné být nemělo, avšak nošení takového symbolu v souvislosti s propagací takového hnutí už ano. Kdo to ale posoudí... to mi fakt jasné nerní.
Svoboda projevu je jen jedna a je nedělitelná. Blbci s nášivkami jsou mnohem méně nebezpeční, než jedinci ochotní omezovat svobodu projevu.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz