Natažení jednou rukou


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 119

Registrován: pát 10.8.2007, 12:44

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Plzeň

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od Bobby_S_Lugerem » pon 20.9.2010, 14:28

No, tak to nebudeme hrotit, chlapi, a raději půjdeme na pivo, ne? Už se dělá i pivní kubatura dvoulitr:-).
A bych si přidal jednu jednorukou příhodu: Takhle vyndavám z mikrovlnky nápoj pro potomka, který tam dala manželka, která se předtím přehlédla, a vnořila do mikrovlnky omlyem hrnek s metalickým lakem (hrnek vypadá nenápdně). Týden jsem mohl v soutěži "muž s nejvíce puchářnatými přísavkami na končetině" vyhrát i proti gekonovi... O nadrcnutí obouruč jsem si mohl nechat tak maximálně zdát, stejně tak jako o utření zadku bez bidetu...
Mrtví nemluví...
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od john.hawk » pon 20.9.2010, 17:45

for City shark:
No já bych kopal nohama abych ho od sebe udržel.. je pak otázka času kdy to tou nohou koupí přímo na terč..
co se týká našeho dialogu, nestrhávám něco za každou cenu, ale spíš zde píšu argumenty narozdíl od tebe.. a ty od tebe taky čekám..o tom je přece diskuze.. tak se hnedka nemusíš čílít.. :angry:
ps: až přestaneš vidět rudě, mrkni na mé předchozí příspěvky kde vyjadřuji souhlas..s sádrou a zraněním.. tj. č. 1 a č. 2 a 3.
ohledně 5ky : chceš říci, že když poneseš své dítě v náručí, kolem proběhne soused s nožem, tak že ho nepustíš a budeš druhou tasit ?
To je tvoje řešení ??
Co další situacei ?? furt se opakuješ, zranění, zranění, zranění, zakousnutej pes ,dítě - uznávám, to je dobrý příklad, a dál ?? ještě aspon dva kousky hod do placu..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od admix » pon 20.9.2010, 17:58

Zranena slaba ruka ti prijde malo?
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od cityshark » pon 20.9.2010, 18:19

No na zemi lezis po padu ze schodu a jednu maz zlomenou a s otresem mozku. Dost mozna se nedokazes ani otocit na zada, natoz kopat...

Add dite - ja myslel dite ve forme batolete, takze ano, nepustil bych ho za zadnou cenu (teda ja jo, nemam rad deti :-D).

Anyway ja si myslim, ze pro me s mym (ne)treninkem je vyhodnejsi nosit nadrncnuto, proto nosim nadrncnuto. Pro me tedy natazeni pripada v uvahu v pripade zavady.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 20.9.2010, 21:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od Starosta » úte 21.9.2010, 11:26

Pletu se, nebo je to o tom, kdo jak nosí? Nechte to už bejt :roll:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od cmk » úte 21.9.2010, 14:29

Jen dodam - prectete si posudek pana Nachodskeho v pripadu Krusnohorskeho strelce...
I clovek, o kterem jsem byl dodnes presvedcen, ze je opravdu profik poklada "recnickou" otazku: "to jako nosil nadrcnuto" (pod carou "vrahoun jeden") ?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od jry2000 » úte 21.9.2010, 18:02

To myslis toho sameho cloveka, co polozil nasledujici recnickou otazku ve svem posudku (http://pravo.mujglock.com/10-04-30_Posu ... sky_04.jpg): "Lze povazovat za standartni (obvykle ci bezne), aby se clovek ozbrojoval proti lidem, ktere nezna?"
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od S474N » stř 22.9.2010, 13:52

jry2000: ano, sam jsem byl nekolikrat spolecne s CMK pritomen verejnym prednaskam daneho cloveka a co tam povidal je presnym opakem. Mam k dispozici jak audio, tak i video zaznamy nekterych techto prednasek *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od john.hawk » stř 22.9.2010, 16:00

šak v pohodě, pouze diskutujeme. Člověk co tvrdí že při napadení druhým člověkem beze zbraně, v těsné blízkosti, by místo vzdálení se nebo přejití do protiútoku (údery,kopy, odstrčení) raději šahá po zbrani a řeší to střelbou musí být schopen to obhájit argumentačně..
tedy mně osobně vadí obecné tvrzení že na základě náboje v komoře budu moct zbraň jednou rukou vytáhnout z pouzdra a druhou někoho držet, odstrkávat,blokovat atd. a přitom střílet. Je to nebezepečný mýtus..
V daném případě kdy se nejedná o více soupeřů ale pouze o jednoho a to neozbrojenýho..řešení vůbec vytásit a zmáčknout/nezmáčknout je prostě moc jednoduché a ultimátní..a nemusí být bez důsledků tak jak je to v té krušnohorské střelbě.. sdílím názor v poznámkách.. je tam moc času na to aby člověk reagoval a on se rozhodl nechat to dojít do extrému kdy už mu možná ta střelba zbývala jako jedinné řešení..a to není dobře..

Spíš právě že když nemám náboj v komoře, vím že mi ve fightu pistole moc nepomůže vytahovat ji v těsné blízkosti soupeře je velké riziko že o ni můžu přijít..(můžu s ní udeřit ale nebudu moci tu ruku použít třeba na zachycení ) a proto makám a snažím se odpoutat nebo převzít iniciativu..a skusím se z toho vybouchat rukama, obuškem, .. nemusím být borec z MMA abych se z toho dostal, stačí znát a mít najeté pár věcí které se lze naučit a zafixovat na dnešních dostupných kurzech a seminářích..
Co vy na to ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od admix » stř 22.9.2010, 16:19

john.hawk: myslim, ze muzeme vychazet z predpokladu, ze pro vsechny zde diskutujici je pistole az posledni moznosti, a pokud uz ji taham, tak je zbytecne, aby nebyla pripravena ke strelbe prazdnou komorou :)
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od cityshark » stř 22.9.2010, 18:22

Jenze Johne, tohle
john.hawk píše:Člověk co tvrdí že při napadení druhým člověkem beze zbraně, v těsné blízkosti, by místo vzdálení se nebo přejití do protiútoku (údery,kopy, odstrčení) raději šahá po zbrani a řeší to střelbou
tady nikdo netvrdi. Jen tvrdime, ze se to muze stat, ze takova situace muze nastat a takto bychom ji (z tepla domova za stolem) nekdy nekde mohli resit.

Co tvrdis ty ale je, ze vzdycky za kazdejch okolnosti to nebudes resit strelbou a ze vzdycky te ruce a nohy zachrani. A ja a ostatni tvrdime: tohle generalizovat taky nejde.

Primarne to bylo o tom "nevim proc jednu ruku vubec resite". To jsme rekli "protoze proste mas treba zraneni" (na to ty chci priklady) "a nebo ho odstrkujes/drzis distanc jednou rukou a druhou strilis" (na to ty zase tvrdis, ze to se taky stat nemuze, nebo ze je to vzdycky spatne).

Tak ja uz nevim... fakt mam pocit, ze nam tu potrebujes dokazat, jak je sebeobrana beze zbrane skvela a vzdy te zachrani. Tak ja ten pocit teda nemam. A tady jsme oba asi v argumentacnich a nazorovych zakopech a k nicemu to neni.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od john.hawk » čtv 23.9.2010, 12:05

amix : když ji tahám, je otázka nabití 0,5 sec. V jaké situaci se tato ,,nevýhoda" projeví tak, že mně to bude stát život ?
popis, okolnosti atd..

for Cityshark : asi jsem tě v tvém příspěvku na straně č.3 špatně pochopil, když jsi psal že můžeš mít jednu ruku zaměstnanou a nebudeš mít jak zbraň jednou rukou natáhnout pro střelbu z toho jsem pochopil, že jsi zastánce metody jednou rukou se bránit a druhou tahat zbraň.. s čímž nesouhlasím..
pokud to tak není a tuto metodu nezastáváš je jen dobře pro tebe.. ano, můj názor je že vždy je lepší ke zbrani něco umět a od toho se odvíjí i řešení konfliků, kdo to v ruce nemá spoléhá pouze na svoji zbraň a to je taky cesta do pekel..
sebeobrana ( tak jak ji učí např. Gazdík z ODG )je určitě skvělá věc a spíše než povinné psychotesty bych ji pro všechny držitele ZP zavedl.. aby viděli ty možnosti které mají. Obecně jsem viděl na modelových situacích malý vzorek střelců LOS a upřímně většina hned tahala zbraň, někteří nosí pouze zbraň a nic jiného, někteří umí jen mačkat spoušt a nic jiného..pak ji tahají když nemusí a netahají když musí..jsou zvyklý střílet.. moc nekomunikovat, moc se nebránit.. je to stejné jako by jsi chtěl po někom kdo závodně hází oštepěm aby se jím i trefoval na safari na lov lvů..

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od cityshark » čtv 23.9.2010, 13:31

No urcite nejsem zastancem, ale na druhou stranu nejsem kategorickym odpurcem. Proste si myslim, ze muze nastat takova konfigurace situace, kdy bych se jednou rukou kryl a druhou smatral po bouchacce.

Ale jak tu nekdo psal o last_line_of_fefense, tak takhle strelnou zbran ja beru. Primarne tu mam hubu, abych se vykecal, nohy, abych utekl, a hlavu, abych to nejak skloubil dohromady.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Natažení jednou rukou

Příspěvek od admix » čtv 23.9.2010, 13:37

cityshark: jsem na tom stejne.
Koneckoncu, jak uz bylo receno - pokud si nekdo veri, ze dokaze vzdycky nadrcnout a bude mit obe ruce volne, tak at to netrenuje. Ja to treba nehrotim, akorat se snazim aspon umet tasit jen jednou rukou.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz