Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sborem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Řepa » sob 23.8.2014, 19:56

Špatnej vtip. PS VB byli zmrdi a tohle nebude o ničem jiném.

Už se těším, až pošlu nějakýho takovýho prudiče s gustem do prdele.

Normální člověk tohle nemůže vzít.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Carloss » sob 23.8.2014, 20:08

Hele... a že to bylo především o lidech a ne tak o systému... to Tě nenapadlo? A dneska by to nebylo jiný... Vem si, že dnes jsou zmrdi stejně, jako byli tenkrát. A shlukujou se jinak, no. S tím nic neuděláš, je to přirozenost lidstva. Tak proč neudělat něco, co by pomohlo. Jen to dobře nastavit, aby se tam zmrdi nehrmuli/nedostali...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Pupak » sob 23.8.2014, 21:41

Tomu aby se tam natáhli zmrdi nezabráníš, naopak taková organizace by pro ně byla přímo magnet. Pořád mi ale uniká, k čemu by to mělo bejt dobrý, kromě většího profízlování obyvatelstva. Pokud si někdo myslí, že soudruhu Chovancovi jde o něco jinýho, tak je naivka. Už jste zapomněli, co je to za člověka a jakej je jeho postoj k právu na obranu?

http://www.novinky.cz/domaci/326366-nov ... -sami.html

Každýmu držiteli zbraní by se měla v hlavě rozblikat červená kontrolka kdykoli, když tenhle člověk něco "chytrýho a užitečnýho" vymyslí.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Carloss » sob 23.8.2014, 22:11

Nějaký možnosti jsem tu popsal. Jinak jestli se Ti to spojuje s fízlováním, tak jsi na tom dost špatně. O to tu snad jít nemá. A je na nás, aby se to nestalo, naproti tomu, aby se poldi ráno z přechodů dostali do míst, kde bude jejich nasazení účelnější. To by byl snad dobrej důvod. Např. ve Švýcarsku, když už křižovatku někdo řídí, tak to taky nejsou poldi, ale kvalifikovaní civili s patřičnejma právama, ochranou a taky odpovědností.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Pupak » sob 23.8.2014, 23:20

Tak určitě, panu ministrovi jde jedině o naše dobro, stejně jako v případě té obrany. Fízlování občanů státem všemi možnými způsoby neexistuje, takže jen slyším trávu růst.

Já ti říkám, že jestli něco takovýho vznikne v režii MV potažmo soudruha Chovance, tak to bude fízlovací a buzerační organizace a snad nečekáš, že by to teď někdo říkal nahlas, místo toho aby naopak vytáhnul nějakej jednoznačně pozitivní důvod, aby získal podporu. Jak vypadá realita ve srovnání s předchozími sliby vidíme denně. Špatně bych na tom byl, kdybych každýmu zmetkovi žral takhle průhlednou návnadu, to už mě škola života ve dvou režimech odnaučila. Prvních dvacet let života jsem strávil za bolševika, pak prožil relativně svobodná devadesátá léta a od té doby jen sleduju, jak se ukrajuje kolečko za kolečkem a jak málo z toho salámu už zbejvá, takže jsem logicky čím dál citlivější na každý další ukrojený kolečko. Nečekám že to pochopíš, ale pro mě je v životě tenhle salám sakra důležitej, než abych ho dával všanc každýmu lumpovi, kterej přijde s nějakým slibem sucha a bezpečí, ale ve skutečnosti mu jde o to ukrojit mi další kolečko.

Přechody může hlídat MP, což taky často dělá, nebo kdokoli jinej najatej školou nebo obcí, za mejch dětskejch let měla učitelka jen plácačku na zastavení dopravy a převedení dětí a všichni ji respektovali, kvůli tomu nemusí vznikat žádnej pomocnej policejní sbor.

...a už na to peču, kdo to má po mně číst :roll: :roll: :roll:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Carloss » sob 23.8.2014, 23:40

Tak já TTi říkám, že k fízlování zřizovat institut tohoto druhu netřeba... Lidi toho na sebe napráskaj dost sami. Nemluvě o rozmáhajícím se množství nejrůznějších technologií, který stačí jen zapnout (jakože už zapnutý jsou). A taky jsou chytřejší (nebo vychytralejší?) proč by to dělali takhle vokatě...

A proč to učitelky dnes nedělaj? Copak maj nějakou autoritu? Copak jakýkoli občan, kterej by se sám ze svý vůle o něco podobnýcho pokusil by měl jakoukoli autoritu? NE!! Ano, MPíky jsem takhle taky viděl. Pořád mám o jejich práci jinou představu. Pořád by mohli dělat důležitější práci. Tohle je taková banalita, kterou právě může dělat "kde kdo". Jen to "zajištění" to chce. A to je taky důvod, proč si na to nikoho nenajmou ty školy. By to jako platily? A jak by právně takový osoby zajišťovaly? Nijak... Prostě tento model, stejně, jako učitelky (který mimochodem po ránu, kdy choděj děti do školy nemůžou postávat na přechodech, ptz postávaj ve školách) fungovat nemůže. Naproti tomu by to právě tací "pomocníci" obsloužit mohli v pohodě a ještě by to ušetřilo jak poldi, tak MPíky na důležitější činnosti... Samozřejmě, že by to chtělo poladit celej systém...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Lars » ned 24.8.2014, 1:35

pitt píše:...nevidim jediny duvod proc by mel nekdo ve svym volnym case stat u prechodu a hlidat jej zdarma...
Víš, Pitte, když má někdo třeba malé dítě, které do školy přes nějaký ten přechod chodí, tak tam ten důvod nejspíše najde. Já to třeba i můj případ, často klučinu do školy vodím, před školou jsou tři přechody, u každého většinou ráno někdo od Pčr stojí (jde o spádovou oblast pro okolní vesničky, takže tam z autobusů vystupuje těch dětí fakt dost). A když se někdy stane, že tam nejsou, většinou malého odvedu a pak tam 10 minut zůstanu. Díky tomu vidím, jak se řidiči chovají, když uniformu vidí a když ne, takže mít na sobě nějaké viditelné označení (třeba i tu z minulosti zprofanovanou pásku) by nejspíše pomohlo.
Jak dále zmiňuješ - na řešení nějakých rvaček a konfliktů bych to neviděl, to ostatně můžeš i dnes, pokud situaci vyhodnotíš jako KN.
Ale v článku jsou jako možnost zmíněny dobrovolné (samozřejmě pčr organizované) hlídky v zahrádkářských koloniích, chatových osadách apod - proč ne, v tomhle bych smysl viděl a jsem ochoten se něčeho takového účastnit, minimálně by to jako pohyb prospělo spoustě pupkatých tatíků od 30. výše :D

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Pupak » ned 24.8.2014, 2:21

Dobýváte se do otevřenejch dveří, pokud vás trápí bezpečnost na přechodech, legislativní cesta už dávno existuje, prostřednictvím obcí, jak jsem už asi dvakrát výše zmínil. Pokud to chcete dělat dobrovolně, tak to většina obcí určitě uvítá. Viz §79 zákona o provozu na pozemních komunikacích:
Zastavování vozidel
§ 79
(1) Zastavovat vozidla je oprávněn
...
j) osoba pověřená obecním úřadem obce s rozšířenou působností k zajištění bezpečného přechodu dětí a školní mládeže přes pozemní komunikaci v blízkosti školního zařízení (dále jen "pověřená osoba"); pověřená osoba je povinna při výkonu činnosti být označena podle prováděcího právního předpisu,
...
(5) Pověřená osoba musí mít při činnosti podle odstavce 1 písm. j) u sebe pověření vydané obecním úřadem obce s rozšířenou působností. Pověření musí být časově omezeno, nejdéle na dobu jednoho roku. Na požádání je pověřená osoba povinna prokázat se policistovi platným pověřením.
(6) Pověřená osoba může zastavovat vozidla pouze na přechodu pro chodce; kde přechod pro chodce není nebo je neschůdný, smí zastavovat vozidla i na jiném místě na vozovce.
(7) Pověřená osoba nesmí zastavovat vozidla v blízkosti křižovatky s řízeným provozem, a to ani na přechodu pro chodce.
(8) Prováděcí právní předpis stanoví způsob označení osob podle odstavce 1 písm. i) a j) a vzor pověření podle odstavce 1 písm. j).
Co se týče zahrádkářských kolonií, chatových osad a podobně, pokud je tam takový problém, tak by ho snad primárně měli řešit místní chlapi, a ne čekat, že jim tam policie nebo kdokoli jiný bude organizovat nějaké dobrovolníky bůhví odkud. Stačí se umět domluvit a nebýt lhostejný k okolí. Mám barák napojenej na PCO, ale za deset let nemuseli z agentury přijet ani jednou, vždycky mi to pořešil někdo ze sousedů nebo naopak já jemu. Nic tak neutuží soudržnost a vztahy v komunitě, jako řešení společnýho problému, na pomoc spadlou shůry spoléhá jen zoufalec.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Carloss » ned 24.8.2014, 8:45

Pupáku, Pupáku... Už několikrát se Ti tu snažíme vysvětlit tu autoritu. To, že každý něco může ještě neznamená, že ho každý poslechne. Proto by taková "organizace", která by měla "vyšší" právní ochranu asi dobrá byla. A zahrádkářký kolonie.... ono ani tak nejde o řešení čehokoli, jako o to, aby se někdo s "vyšší" právní ochranou v oblasti prostě objevil v době, kdy tam majitelé NEJSOU a NEMOHOU tedy věc řešit sami. Takové "hlídky" by samozřejmě byly směrované právě do doby, kdy tam majitelé NEJSOU.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od pitt » ned 24.8.2014, 8:53

to Lars: k těm přechodům - proč být opáskovanej a proč tam tvrdnout v době kdy většina lidí jede, nebo už je v práci.
Tohle fakt může dělat člověk co je na pracáku a nechá se od nás živit. Na převádění děcek přes silnici není potřeba nějakýho doktorátu, nebo znalostí z leteckého průmyslu.

A ano taky bych viděl něco jako jdu okolo zahrady a koukám na chatce rozbitý okna, atd...to je vše v pořádku a to dělám už teď,ale pokud k tomu budu moct mít nějakej bonus ve formě výuky, tak jen dobře
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od pitt » ned 24.8.2014, 8:56

Pupak píše:Co se týče zahrádkářských kolonií, chatových osad a podobně, pokud je tam takový problém, tak by ho snad primárně měli řešit místní chlapi, a ne čekat, že jim tam policie nebo kdokoli jiný bude organizovat nějaké dobrovolníky bůhví odkud. Stačí se umět domluvit a nebýt lhostejný k okolí. Mám barák napojenej na PCO, ale za deset let nemuseli z agentury přijet ani jednou, vždycky mi to pořešil někdo ze sousedů nebo naopak já jemu. Nic tak neutuží soudržnost a vztahy v komunitě, jako řešení společnýho problému, na pomoc spadlou shůry spoléhá jen zoufalec.
a proč by jste si tohle nemohli řešit dál pod statutem "pomocníků policie" s možnostmi nějakých benefitů

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Lars » ned 24.8.2014, 20:05

pitt píše:to Lars: k těm přechodům - proč být opáskovanej a proč tam tvrdnout v době kdy většina lidí jede, nebo už je v práci.
Asi jsem Tě nepochopil, jak to myslíš - ale já měl na mysli to, že díky své práci jsem dopoledne často doma (možná je to v Práglu jinak, ale tady na Ostravsku je lidí dělajících na směny pořád relativně dost), tudíž by mi těch pár minut tvrdnout před přechodem nejen nevadilo, ale měl bych i dobrý pocit, že můžu něčemu pomoci. A pokud si mám vybrat, jestli budu raději tvrdnout doma u netu, nebo se projdu někde kolem nějaké chatové či zahrádkářské kolonie, tak je to pro mě to samé, jako s tím přechodem.
Tím samozřejmě nevylučuji, aby se ta výpomoc nabízela primárně bezůhonným a spolehlivým (stejná podmínka jako při získání ZP) spoluobčanům na pracáku.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Pařez » ned 24.8.2014, 20:33

Tato pozice bude jistě primárně určena pro osoby rekrutující se z řad menšin či politicky uvědomělých a spolehlivých osob,takže bezúhonní občané a jim podobní mají utrum :twisted:

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od PB » ned 24.8.2014, 22:14

cokoli přispěje bezpečnosti a ztíží podmínky pro zloděje a loupežníky vítám. kdo je slušný občan, nemusí se bát ikdyby tu bylo zřízeno 10 podpůrných sborů pro PČR, MP.
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Carloss » ned 24.8.2014, 22:37

S "čímkoli" bych zase nesouhlasil.. To už tu bylo po 11. září, když USA vyhlásili, že v zájmu bezpečnosti občanů je nutný omezit je na jejich právech, rozuměj hlavně na právo na soukromí. Tam bych se fakt dostat nechtěl. Ono totiž omezit občanská práva, potažmo naše právo na zbraně, lze opravdu poměrně snadno pod záminkou bezpečnosti. Takhle lze udělat spousty věcí. A to zase asi nechceme, ne?
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od cipis » pon 25.8.2014, 9:18

PB - cokoliv? Takže si uprav dům, aby byl komplet prosklený, včetně záchodu, a bude to ok? Aby přece všichni mohli zkontrolovat, jestli nemáš doma zloděje?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od 4mike » pon 25.8.2014, 10:50

Pupak píše:
Zastavování vozidel
§ 79
(1) Zastavovat vozidla je oprávněn
...
j) osoba pověřená obecním úřadem obce s rozšířenou působností k zajištění bezpečného přechodu dětí a školní mládeže přes pozemní komunikaci v blízkosti školního zařízení.............
čili klidně školník, nač další dobrovolníky ?
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od john.hawk » pon 25.8.2014, 11:07

původní myšlenka je dobrá, prostě víc očí víc vidí a informovaní občané kteří ví co a jak jsou pro nás všechny požehnáním..dle mého názoru si myslím že takový pomocné stráže veřejného pořádku jsou fajné, ikdyž můžeme namítat že tam budou excesy, stejně jak lze dovodit že bude pár situací které tito lidé pomůžou vyřešit. Nejde o bonzování typu stavíš a máš na 1/2 dne složenej písek na chodníku, ale spíš to že v parku jsou mladí smradi co tam dělají bordel, nebo že jedné staré chaty jde cejtit chemie..
Podobný model mají v zahraničí, každej znáborovanej má k dispozici tablet nebo nějaký cool mobil kde mu chodí smsky, fotky koho policie zrovna potřebuje, nebo update když se ztratí dítě, jak vypadá co má na sobě až po zájmová vozidla co se můžou pohybovat v danné oblasti.
prostě a jasně nebudme lhostejní ke svému okolí..zejména ke kriminalitě..
PS: není nic horšího než když někdo anonymně zavolá že zloději kradou až když je vyplaší sám..a pak nadává na poldy že je nechytili.. :crazy:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Carloss » pon 25.8.2014, 12:34

4mike: To, že je někdo něco oprávněn ještě neznamená, že ten druhý má povinnost se tím řídit. Tedy můžeš být oprávněn vydat nějaký příkaz, ale dotčený nemusí být povinen jej splnit, resp. neexistuje k vymožení plnění jakýkoli nástroj. Viz pravidlo zipu. V zákoně je jasně definován, ale pozor, pokod se stane na zipu nehoda, platí přednost z prava, resp. pruh který pokračuje má přednost a z druhého se to řídí dle pravidla o přejíždění z pruhu do pruhu!!! Jde prostě o tu autoritu, kterou běžný občan dozajista nemá, stejně, jako o právní zajištění, případná školení a podobně.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Int1m1thy » pon 25.8.2014, 13:42

Tak ale tuto by slo jednoduse udelat, vyndas naky body ze zakonu o obecni policii ;) a hura mas zakon o obecni strazi...
G17gen4

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz