Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sborem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Piggy » pon 25.8.2014, 15:40

Carloss píše:4mike: To, že je někdo něco oprávněn ještě neznamená, že ten druhý má povinnost se tím řídit. Tedy můžeš být oprávněn vydat nějaký příkaz, ale dotčený nemusí být povinen jej splnit, resp. neexistuje k vymožení plnění jakýkoli nástroj. Viz pravidlo zipu. V zákoně je jasně definován, ale pozor, pokod se stane na zipu nehoda, platí přednost z prava, resp. pruh který pokračuje má přednost a z druhého se to řídí dle pravidla o přejíždění z pruhu do pruhu!!! Jde prostě o tu autoritu, kterou běžný občan dozajista nemá, stejně, jako o právní zajištění, případná školení a podobně.
Nesouhlasím: zákonné oprávnění osoby A omezit osobu B nutně implikuje povinnost osoby B toto strpět. Navíc je to v zákoně 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích uvedeno výslovně:
§ 4 Povinnosti účastníka provozu na pozemních komunikacích
Při účasti na provozu na pozemních komunikacích je každý povinen
b) řídit se pravidly provozu na pozemních komunikacích upravenými tímto zákonem, pokyny policisty, pokyny osob oprávněných k řízení provozu na pozemních komunikacích podle § 75 odst. 5, 8 a 9 a zastavování vozidel podle § 79 odst. 1 a pokyny osob, o nichž to stanoví zvláštní právní předpis,5) vydanými k zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích,
A kdybys neuposlechl:
§ 125c Přestupky
(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích
f) při řízení vozidla
5. v rozporu s § 4 písm. b) a c) nezastaví vozidlo na signál, který jí přikazuje zastavit vozidlo nebo na pokyn „Stůj“ daný při řízení nebo usměrňování provozu na pozemních komunikacích osobou k tomu oprávněnou,
A ještě k těm pruhům:
§ 12 Jízda v jízdních pruzích
(5) Přejíždět z jednoho jízdního pruhu do druhého smí řidič jen tehdy, neohrozí-li a neomezí-li řidiče jedoucího v jízdním pruhu, do kterého přejíždí; přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy. Při souběžné jízdě umožní řidiči vozidel jedoucích v průběžném pruhu řidičům vozidel do tohoto pruhu přejíždějících z pruhu, který přestal být průběžným, vjet tak, aby se vozidla jedoucí v průběžném pruhu a vozidla do něho přejíždějící mohla řadit střídavě po jednom do jízdního proudu průběžného pruhu. Tam, kde se dva jízdní pruhy sbíhají v jeden, aniž by bylo zřejmé, který z nich je průběžný, nesmí řidič jedoucí v levém jízdním pruhu ohrozit řidiče jedoucího v pravém jízdním pruhu.
Takže zip platí jen při souběžné jízdě (prakticky v zácpě) a přednost zprava platí jenom tam, kde se pruhy slévají - jinak má (jak správně píšeš) přednost průběžný pruh.

P.S. Omlouvám se, ale nedalo mi - jsemť prostě rypák. :huh:

P.P.S. Ale máš pravdu, že zákon nedává jednoznačné řešení v situaci, kde se slévají dva pruhy v jeden a v obou se šinou souvislé proudy aut. :oops:

P.P.P.S. V praxi se to prý řeší tak, že když tě ten zprava trefí před B sloupek (nebo ty trefíš jeho), je to tvoje vina (vecpal ses a ohrozil), když za B sloupek, je to na něm (nereagoval).
A pro dnešek končím s grafomanií. :?

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Carloss » pon 25.8.2014, 16:24

Píšeš dobře, to je fajn... Bohužel, realita je jiná. Ono je to jako s nedáním přednosti v jízdě vozidlu, které už porušilo nějaký předpis, většinou rychlost. Prostě se z tohho nedostaneš ani kdyby čert na koze jezdil. Přitom mi to přijde naprosto absurdní, že ten, kdo primárně vyvolá nebezpečnous ituaci je OK a ten druhý je hnán k odpovědnosti, že "nepředpokládal, že ten druhej trouba porušuje předpis". To mi přijde mimo...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od cipis » pon 25.8.2014, 16:56

No pozor na to, to je něco, jako když někdo vyjede ze slepé ulice opačným směrem a ty mu nedáš přednost zprava (tam, kde by byla přednost zprava, být to obyč. křižovatka). Protože on, ač jede opačně, tak ji má. Ty totiž nemáš co zkoumat jednání druhého. Může jednat třeba v krajní nouzi ... Stejně tak ty nemáš co předpokládat, že ten druhý na okrsce jede 90, tudíž by ses tam měl vejít. Ty mu máš dát přednost, tedy ho nesmíš donutit prudce změnit směr nebo rychlost jízdy. V zákoně není nic o tom, že když jede rychleji, tak mu tu přednost dávat nemusíš. V těhle případech hraje roli to, jestli jsi ho třeba vůbec viděl.
V praxi je problém se zipem v tom, že máš málo důkazů o tom, že tě tam ten měl pustit. Dost těžko chytíš dvě auta před sebou, co už někam odjely. No a řidiči za tebou budou opravdu strašně ochotni vypovídat ve tvůj prospěch. Takže v tomto jedině asi palubní kamera.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Piggy » pon 25.8.2014, 21:26

Ono už se to párkrát řešilo - pravda někdy až na úrovni Nejvyššího soudu. Obecně třeba pokud ten na hlavní jede "přiměřeně nepřiměřeně", třeba na přehledné silnici 110-120 místo 90, je to pořád klasické nedání přednosti a vina toho z vedlejší.
Ale pokud jede 190 místo 90, nemusíš s tím počítat a vina jde (alespoň zčásti) i za ním.
A pokud jede tak rychle, žes ho nemohl vidět vůbec, je to čistě na jeho triko.
Což nic nemění na skutečnosti, že okresní právo to může vidět jinak.

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Pupak » úte 26.8.2014, 1:32

Carloss píše:Pupáku, Pupáku... Už několikrát se Ti tu snažíme vysvětlit tu autoritu. To, že každý něco může ještě neznamená, že ho každý poslechne.
...
S "čímkoli" bych zase nesouhlasil.. To už tu bylo po 11. září, když USA vyhlásili, že v zájmu bezpečnosti občanů je nutný omezit je na jejich právech, rozuměj hlavně na právo na soukromí. Tam bych se fakt dostat nechtěl.
Já se ti Carlossi naopak snažím vysvětlit, že to je právě ten problém a protimluv, kdykoli dáš někomu nějakou "autoritu", tak se tím omezuješ na svých právech, jak už správně napsal Piggy:
Nesouhlasím: zákonné oprávnění osoby A omezit osobu B nutně implikuje povinnost osoby B toto strpět.
Historická zkušenost bohužel ukazuje, že každá pravomoc bude dříve nebo později zneužita a proto je velmi na místě vážit jakoukoli moc, kterou nad sebou komukoli dám. Všem se samozřejmě líbí přísnej metr na svoloč všeho druhu, ale bohužel jsou to spojené nádoby s těmi právy. Výsledkem takových snah je často režim, kde se slušnej člověk beztrestně ani neuprdne, ale kriminalita ani lumpové nezmizí. Je to blbý, ale tak to prostě funguje, ověřeno tisíci let zkušeností. Osobně bych nechal tesat do kamene tento výrok, připisovaný Benjaminu Franklinovi, který se mi vybaví kdykoli, když někdo přijde s nějakým super návrhem pro mou "bezpečnost":

People willing to trade their freedom for temporary security deserve neither and will lose both

...a jsem vážně až zaraženej, kolik jedinců těmito snahami ohroženého druhu držitelů zbraní je ochotno to podpořit. Dle mého skromného názoru je to krátkozraký postoj, držitelé zbraní jsou totiž vysoko v seznamu zlepšovatelů bezpečnosti, protože každá Máňa z Horní Dolní i Cecilka ze Stockholmu ví naprosto přesně, že zbraně zabíjejí.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Carloss » úte 26.8.2014, 7:16

cipis: No ne, máš samo pravdu. Ale já ten problém vnímám tak, že někdo, kdo se staví svým jednáním mimo zákon, tak je stejným zákonem chráněn. To mi právě přijde mimo mísu. Zákony jsou mj. od toho, aby jednání ostatních bylo předpokládatelné. Pak lze uplatňovat např. tu přednost. Pokud ale někdo z tohoto vybočí, pak se jeho jednání stává nepředpokládatelným. A slušnej má tu nepředpokládatelnost předpokládat? To pak máme předpisy k ničemu.

Jinak nemyslím, že by autorita omezovala někoho na právech. Z jednoduchého principu: Vůči autoritě se mohu stále chovat jak chcu, tedy v rámci slušnosti. Proto je to autorita, protože to mé chování je dáno mými právy. A to nasavení těch pravomocí je samozřejmě velmi citlivá věc. Ale jak jsem psal, jako zásadnější bych viděl spíš tu právní ochranu a motivační záležitost tu činnost vykonávat.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od cipis » úte 26.8.2014, 9:45

Ale třeba s tím předpokládaným chováním na silnici to moc fungovat nebude. Jak ten borec na vedlejší bude vědět, jaká je zrovna momentálně aktuálně povolená rychlost na hlavní? Co když tam byla celé léto např. 30 kvůli rekonstrukci a zrovna teď, když chce vyjet, tak to po rekonstrukci vrátili na 90? Jak ten borec bude vědět, že zrovna v autě na hlavní někdo veze těžce raněného do nemocnice a jede, co to dá? A zrovna v tomto případě ten dotyčný na hlavní neporušuje zákon, resp. to porušení je beztrestné, v rámci jednání v krajní nouzi. Jak tohle chceš všechno zohlednit?
Proto je to udělané mnohem jednodušeji a praktičtěji - prostě mám dát přednost. A o tom, jestli se ten dotyčný dopouští porušení nějakých předpisů, tak o tom v žádném případě nerozhoduji já, ale příslušný soud.
Podobné příklady jsou i na dálnici, někdo vjede do levého pruhu a hrne si to 130, jako by mu ta dálnice patřila. Jenže v zákoně je něco jako povinnost uvolnit pruh rychleji jedoucím autům. A opět, o dovolené rychlosti ani slovo. Navíc někdo může mít značku "F", že ano ...
Nic není jednoduché a nic není černobílé.
Ještě k tomu, co psal Piggy, s tím více méně souhlasím. Vždy ale stejně záleží na konkrétním případě.
U nás se kdysi nějaký člověk, co jel rychleji, tak jednak usvědčil sám, a druhak to dostal za 50/50. Jel po hlavní, přes přejezd a za ním mu z vedlejší nedal někdo přednost. Akorát že řekl, že jel 50, no a přejezd byl nechráněný, tudíž měl jet 30. Takže to borci dostali půl na půl. Jeden, že nedal přednost a druhý, že jel rychle.

Příspěvky: 222

Registrován: ned 05.1.2014, 16:04

Zbraň: Paraodnance 1911 9mm

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Milan Praha » úte 26.8.2014, 21:17

jinak se bojím že tito pomocníci by byli většinou lidi tohoto ražení
(jsme v Čechách)
a/ honící si ego co by se jinak nedostali k moci
b/ potomci STBáků nebo ještě přímo oni co by si zase z toho .... že můžou někoho šmírovat a buzerovat
c/ lidi cíleně zneužívající možnosti jím takto dané pro profit jinak

---- dlouho nic
z/ pár lidí co by to dělalo opravdu z pocitu pomoci druhým

zajímalo by mne zda by bylo pořešeno přijímání těchto pomocníků
(psychotesty atp... bo jinak si to dokážu uplně živě u nás představit)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od S474N » úte 26.8.2014, 22:20

Vzhledem k tomu, ze vubec nezname ani co by meli delat a ani podminky ci pozadavky na ty lidi, tak si tu zatim zbytecne placame jatra.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Pupak » stř 27.8.2014, 0:27

Vzhledem k tomu, že směr usilování ministerstva vnitra je už minimálně několik desetiletí stejný, si to nemyslím. Fakt věříš, že se Chovancovi jedná o naše dobro?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Int1m1thy » stř 27.8.2014, 1:44

mohl bych vedet proc porad nekdo u vseho omyla psychotesty ? :lol: si jako myslite ze kdyz dete na psychotesty ze to o vas neco rika ? nebo tak neco podobnyho ? ze to vyradi nake, dle vas ,,nebezpecne´´ lidi,

statistika nuda je, ma vsak cenne udaje, vetsinou ty nejhorsi zlociny zpusoby clovek kterej je uz psychiatrem a psychologem posouzen jako v poradku, valna vetsina z mass shootings v USA treba ;)
G17gen4

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Pupak » stř 27.8.2014, 2:18

Psychotesty mají v nejlepším případě šanci vyřadit psychopaty s menším IQ, než má testující. Absolvoval jsem něco takového v mládí v Bohnicích v souvislosti s incidentem, v kterém jsem musím přiznat zpočátku nebyl úplně bez viny, bohužel ho někdo následně dost zbytečně vyhrotil a ve finále byl řešen soudně. Od začátku do konce bylo naprosto jasné, kam ti pánové míří a jaké jsou správné odpovědi. Ta věc nefunguje, nachytali by jen hlupáka.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od reddog » stř 27.8.2014, 6:40

S474N píše:Vzhledem k tomu, ze vubec nezname ani co by meli delat a ani podminky ci pozadavky na ty lidi, tak si tu zatim zbytecne placame jatra.
Timto je receno vic, nez se zda.

Hateri, kteri uz dopredu "vi", ze "tam budou jen same divne existence", tak ti uz dopredu urazeji vsechny ty slusne, pri sobe drzici lidi, kteri si uz dnes navzajem pomahaji. Hlidat deti, prarodice, auta, byty, chatky, zahradky, ... . Podle "univerzalniho" vzoru nekterych ("ja mam ve vsem jasno") jsou vlastne uz dnes tohle budouci "estebacci" nebo "peesvebacci", kdyz pri sve pravidelne dobrovolne prohlidce domluveneho useku nelhostejne zvednou telefon a PCR nebo MP oznami zlodeje, nasilnika, nebezpecneho ridice ci rovnou vlepi tomu pobudovi facana (exekutivu si domyslete podle sve vlastni mistni nasranosti, kdyz zavadovce chytnete). Kdyz vas v okoli znaji jako nelhostejneho cloveka, sami k vam prijdou s informacemi i ti, kteri by jinak vice zamkli dvere a zalezli do perin a 158 by za nic na svete nezavolali (mozna az by slo o zivot prave jim). Kdyz vas okoli nezna, mozna by uvitalo "pasku na ruce" :wink:

Az si nekteri zamazete pupinky, tak nam tady poslete text dopisu panu Chovancovi, kterak nesouhlasite s PSPCRZADARMO jak vam byla prezentovana nezavislym mediem a muzeme pokracovat v rozumne debate :wink:

Tomik

Edit:
Koukam, ze jsem si mohl prostredni odstavec odpustit, ale uz to necham tak.

Příspěvky: 313

Registrován: ned 06.4.2014, 20:58

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Pupak » stř 27.8.2014, 14:52

Ta myšlenka není nová:

http://zpravy.idnes.cz/denik-langer-chc ... domaci_pei

Před sedmi lety to vymýšlela ODS respektive Ivan Íčko Langer a kritizovali socani, dnes je to přesně naopak. Jak vidno, soudruzi na obou stranách jsou velmi názorově konzistentní, hlavně v tom, že je to potřeba když my ovládáme ministerstvo vnitra, v opačném případě je to naopak na škodu.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Lars » stř 27.8.2014, 21:48

Int1m1thy píše:mohl bych vedet proc porad nekdo u vseho omyla psychotesty ? :lol: si jako myslite ze kdyz dete na psychotesty ze to o vas neco rika ? nebo tak neco podobnyho ? ze to vyradi nake, dle vas ,,nebezpecne´´ lidi...
Ano, já osobně si to myslím. Nebo ještě lépe - jsem o tom přesvědčen na základě osobní dlouholeté zkušenosti.
Osvětlím - už zhruba čtvrt století pracuji v oblasti těžkého průmyslu na severní Moravě. Před těmi 25 lety jezdil na jeřábu s prominutím "kdejaký ožralý bulhar" (a šlo to až do takových extrémů, že někteří jedinci pak nebyli schopni se ani sami dostat dolů). Zhruba ve druhé polovině devadesátých let se podmínky pro získání jeřábnických průkazů (tedy i psychotesty, kterými musí každý uchazeč projít dříve, než je ke zkouškám připuštěn) zpřísnily a tak se začalo stávat dříve nemyslitelné, že totiž někteří jedinci těmi testy neprošli. Z těch, které jsem znal osobně, jsem byl ve všech případech opravdu rád, že zrovna oni mi "nad hlavou" nejezdí s 10. tunami materiálu.

Tento příklad tady uvádím už po několikáté. Někdy v minulosti proti tomu zazněla námitka, že nemůžu očekávat, že když něco funguje v průmyslu, bude to fungovat i jinde. Nejsem odborník a netroufnu si tedy s kdovíjakou jistotou tvrdit, že princip fungování psychotestů je přenositelný i jinam. Nicméně sám za sebe jsem přesvědčen, že pokud psychotesty fungují alespoň někde, tak obecně se dá říci, že prostě jako jakési síto fungují všude.
A samozřejmě, protože i člověk a jeho psychika se postupem času vyvíjí, pokud to síto má opravdu fungovat, je třeba prosívat pravidelně a opakovaně, a ne jen jednou a spoléhat přitom na to, že to nejhrubší svinstvo bylo již odděleno a zůstalo jen čisté zrno.


Edit: předchozími větami nechci za sebe tvrdit, že ona případá "pomocná stráž" má psychotesty mít, vše výše napsané je jen odpovědí na jeden konkrétni (Intimithyho) dotaz.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od S474N » čtv 28.8.2014, 6:47

Tohle muze realne opravdu fungovat jenom na ty prostodussi spoluobcany. Nehlede na dalsi fakt, ze kdo bude stanovovat normu pro to, co je normalni a co uz ne?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Lars » čtv 28.8.2014, 10:08

...fungovat na prostodušší občany...

Hmm - přiznávám, že netuším, jak vypadají jiné psychotesty. Ale ty, se kterými jsem se setkal já, jsou, řekl bych, založeny na tom, že navozují pocit stresové situace, protože je vyplňuješ v určité časové tísni. Už v okamžiku, kdy je dostaneš, je Ti zjevné, že velmi pravděpodobně je nestiháš všechny vyplnit. Věř, že tam opravdu není prostor na nějaké dlouhé rozvažování, prostě je tam snaha přinutit člověka k tomu, aby to víceméně střílel intuitivně - v čemž spatřuji opravdu velkou šanci odhalit potenciální defektní sklony daného jedince.

Jediné mínus celé myšlenky povinných psychotestů spatřuji v tom, že v našich podmínkách (podmínkách ČR) se to velmi pravděpodobně zvrhne ve "velkou domů" pro určité vybrané.
Na druhé straně si ale nedokážu pomoci a primárně u všech odpůrců vidím zjevnou obavu, zdali by právě oni nebyli těmi, kdož neprojdou..

spm

Příspěvky: 67

Registrován: čtv 20.2.2014, 0:11

Zbraň: SIG Sauer SP2022

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od spm » čtv 28.8.2014, 13:12

Nevím jak ty jeřábnické, ale ty co jsem vyplňoval já (byť časová tíseň úplně navozena nebyla, ale pokud se člověk chtěl dostat ještě ten den domů, tak taky musel pohnout), tak sic bylo nutno vyplňovat rychle, tak na těch odpovědích fakt nebylo co vymýšlet. Když člověk odpovídá souhlasím/nesouhlasím na výroky typu "Alespoň jednou týdně se pořádně zfetuju" nebo "Neustále mám pocit, že mě sledují" Ano, věřím tomu, že jsou lidi co tímhle neprojdou a že je určitě lepší, když člověk co tímhle neprojde nebude moct hrát kuželky s 10 tunovou koulí. Ale když člověk není zrovna ukázkový případ psychopata, tak ty testy udělá... Ty testy by šly postavit i jinak, ale pak se od "nedáme to naprostým psychopatům" posuneme k tomu, že se bude určovat co ještě je normální a to nikdy neskončí dobře...
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od john.hawk » čtv 28.8.2014, 14:40

obecně psychotesty ofiltrují jen to co je zjevné.. to co je skryté neodfiltrují..a pak záleží na okolnostech..doporučuji článek který jsem viděl na facebooku je to o pocitech poldy sloužícího v USA který musel střílet na lidi..
http://fitness-fight.cz/gabe-suarez-o-pocitech-v-boji/

„Každý muž, který zná sílu radosti z bitvy, ví, jaké to je, když mu v srdci povstane vlk.“

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Piggy » čtv 28.8.2014, 17:21

To je známo tisíce let, jenom není politkorektní o tom mluvit.
Jmenuje se to "bojové nadšení" a dá se s tím cíleně pracovat.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz