Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sborem


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od S474N » pát 29.8.2014, 7:27

Lars: dovolim si tvou logiku obratit. Prijde mi, ze si necim prosel a ted to naopak glorifikujes, protoze se citis, ze "to preci musis v pohode zase dat". Problem je, ze si mohl delat velmi uzce zamereny psychotest, jehoz vysledkem melo byt odhaleni pouze A, B, C. Jen zapominas, ze tu mame celou abecedu a take to, ze lehce nadprumerne inteligentni clovek, ktery si "stanovi lajnu" a bude ji dodrzovat, tak se muze stylizovat do cehokoliv/kohokoliv, aniz by psycholog na neco prisel. A to ti urcite potvrdi i ten psycholog, schvalne se nejakyho zeptej. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Lars » pát 29.8.2014, 15:55

Já to nemyslel nijak ve zlém, opravdu ne.
Ale prostě mi přijde tak nějak podle "selského rozumu", že se tomu brání nejvíce ti, kteří mají obavu, že by mohli neprojít a zároveň si sami sebe nedokáží představit, že by najednou ten kvér nemohli mít.
Jinak ano, psychotesty jsem dělal, vícekrát, nejen kdysi dávno jako jeřábník, ale alespoň u nás na huti je musí (a to opakovaně) dělat všichni, kteří mají pod sebou určitou (byť i velmi malou) skupinu zaměstnanců. Tyto jsou pak samozřejmě zaměřeny úplně jinak, než ty jeřábnické, které jsou opravdu postaveny tak, aby odhalily možné závadové jednání pod vlivem stresu.
Možná i proto mi myšlenka nějakých dalších vůbec nevadí - a zároveň mám prostě reálnou zkušenost, že není automatické, aby jimi každý prošel.
S čím ale nesouhlasím, to je Tvá věta: "lehce nadprumerne inteligentni clovek, ktery si "stanovi lajnu" a bude ji dodrzovat, tak se muze stylizovat do cehokoliv/kohokoliv, aniz by psycholog na neco prisel". Tady jsem přesvědčen, že pokud má člověk v sobě sklon ke zkratkovitému jednání, sebevětší inteligence mu nepomůže, pokud se dostane pod nějaký tlak, tak to zkratkovité jednání se prostě nějak projeví.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od S474N » pát 29.8.2014, 16:11

Lars: takze kdyz se psychotestum pro ostatni brani i sam psycholog, tak je vysvetleni jake?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Lars » pát 29.8.2014, 17:16

Nevím, musel bych ho alespoň trochu znát :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od S474N » pát 29.8.2014, 17:46

Aha, takze v tom to je. Ty bys teda byl tim kadrem, ktery by vlastne dohlizel. *3* *47* *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Lars » pát 29.8.2014, 18:51

Proč překrucuješ moji odpověď a vnucuješ mi do úst něco, co jsem neřekl?

Zeptal ses, jaké mám vysvětlení k tomu, že i nějaký psycholog se brání zavedení psychotestů.
Takže odpověď je: prostě to nevím, a abych si vůbec mohl něco o tom myslet, musel bych toho člověka alespoň trochu znát.
Nezdá se Ti, že jsem odpověděl zcela jinak, než jak jsi to překroutil?
A ještě za další - který psycholog a kde (prosím o link) se brání psychotestům? V jakém případě - obecně, nebo k něčemu konkrétně?

Všimni si, že když se ptáš, já odpovím. Kdežto když se někdo zeptá na něco Tebe, tak neodpovíš, jen překrucuješ odpovědi jiných.
Takže zkusím ještě jednu otázku (i když je mi jasné, že odpovědi se opět nedočkám) - jaképak máš Ty sám tak špatné zkušenosti s psychotesty, že se jim tolik bráníš?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od S474N » pát 29.8.2014, 19:03

Lars: a proc bych mel mit spatne zkusenosti s psychology? To neni mozne mit nazor "jen tak"? Nikdy zadny problem s psychologem (ani on se mnou) jsem nemel. A opravdu si myslis, ze zrovna ja bych mel s psychologem nejaky realny problem? *3*

Prijde mi, ze chces postihovat/resit neco, co je naprostym nesmyslem. Bojis se, ze v tvem okoli jsou treba nejaci majitele zbrani, kteri jsou pro tebe nejak nebezpecni?

A k te otazce na psychologa:
:arrow: psychotesty-ocima-psychologa-t250.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od cmk » stř 03.9.2014, 9:09

Lars - ono to s temi psychotesty je o jinych vecech...

...rozhodoval by o nas nekdo, komu je uplne jedno, jak by rozhodnul, jelikoz by za to NEBYL ZODPOVEDNY... A co si budeme povídat - i pacifista a odpurce zbrani muze delat klinického psychologa... A at psychotesty na papire vyjdou jak chtej, posudek pise psycholog rucne a muze si tam "domalovat" co chce... Takze ta obava je z toho, ze diky věci, která je uplne k nicemu muze leckdo ztratit moznost se ucinne bránit proti nekomu, kdo si zbran obstara nelegalne, tudíž zadny psychotest nepotrebuje.

...psycholog muze byt prizdisrac a ac reálnou zodpovednost nemá, tak z toho duvodu, ze si rekne "co kdyby", tak to radsi neda i lidem, kteří by to normalne měli dostat

...dukaz toho, ze psychotesty jsou na nic hledej u vsech clenu ozbrojenych slozek, který do několika let po testech vrazdili

...další dukaz, ze psychotesty jsou na hovno - znal jsem člověka trpícího paranoidni schizofrenii, který bez problemu nejen, ze mel ridicak, ale bez problemu prosel psychotestama v ramci profesního osvedceni k rizeni nakladaku/kamionu.

Statistika je pomerne jasna - drzitele zbrani jsou uz ted jednou z nejslusnejsich skupin obyvatelstva - a to bez psychotestu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Návrat Pomocné stráže VB? Vnitro chce policii pomoci sbo

Příspěvek od Starosta » stř 03.9.2014, 10:04

Lars: Nemyslím, že by se nejvíc psychotestům bránili ti, kdož se bojí, že by jimi neprošli a/nebo by bez kvéru nemohli být.
Nebo aspoň pokud budu mluvit za sebe - já "se jim bráním" kvůli tomu, že by to IMHO bylo:

Drahé
- nutnost opakování, aby to vůbec mělo nějaký smysl
- snadný pravidelný přísun peněz pro psychology
- možnost klientelismu pokud by šlo jen o skupinu "vybraných" psychologů, atd...
- tak jako tak větší zatížení stát. aparátu

Nastavení hranic příliš obecné
- kdo hromadně určí, co už je závadové chování/prožívání, jaké kombinace osobnostních rysů jsou nebo nejsou špatně
- potřebujeme od státu, aby díky pravidelným vyšetřením reguloval, jací jedinci s jakými kombinacemi vlastností mají mít právo na ZP? - není to lepší dnes, kdy "stačí" krom testů a zkoušky manipulace trestní bezúhonnost, že nefetuješ, nechlastáš a nejsou s Tebou v okolí problémy?
- jak by se psychotesty obměňovaly a nebyly by časem všude na netu návody, "jak na to"?

Hodnocení přitom velmi subjektivní
- i když budou nastavena nějak pravidla, tři různí psychologové dají nejspíš na stejného člověka ve stejný čas tři různé posudky
- i psycholog může být pacifista a nic proti němu, ale proč by měl posuzovat někoho, kdo si chce prodloužit ZP a má doma 25 zbraní - předpokládám-li, že by tyto informace psycholog dostal
- pořád je tu možnost úplatků, i psychologové jsou jen lidi

Nemá to odpovídající funkční protihodnotu
- to je asi nejklíčovější bod podle mě
- excesy s legální zbraní jsou tak naprosto minimální, že celá tahle mašinérie a náklady pro občany, jejich omezení svobod, nutné komplikace a časové ztráty naprosto nevyváží přínosy
- jediným přínosem by mohlo být, že by tyhle psychotesty mohly odhalit několik závadových (do jaké míry?) jedinců - kteří by ovšem třeba nakonec stejně nic nespáchali, jen by měli v sobě něco (podle globálně nastaveného měřítka) "špatného" a psychotesty by to odhalily, pokud by fungovaly objektivně.


Proto si myslím, že to nemá efekt.
(Psychotestů se nebojím a života beze zbraní se nelekám.) :D
Přijde mi, že mnohem větší efekt by měly nějaké kurzy po získání ZP, i když mají některé výše uvedené věci společné.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz