Nechtěný nápadník prostřelil otci dívky ruce a varle


Velmi zajímavé případy, které nesmí skončit v propadlišti dějin.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » úte 22.8.2006, 22:40

Tak se vrať zpátky na zem, přečti si můj příspěvek pořádně a zapomeň tyhle školní poučky. Nejsme v USA, kde večer něco vyvedeš a ráno jdeš k soudu, je běžné, že policajti mají na stole kauzy i pár měsíců. Tlačit si můžeš tak doma na WC, protože jako pachatel ani jako poškozený nic neutlačíš. Chlapec může být rád, že ho vyslechli jako prvního, protože jinak by 48 hodin seděl v CPZ a možná i dalších 24 hodin, které má státní zástupce a soudce. Svědci krátce po nervové situaci sice můžou vypovídat nezkresleně, ale taky se můžou složit a nebo nemusí chtít hned mluvit.
Kdo je z oboru, ví, o čem mluvím, pro ostatní je to asi zklamání. Přečti si svoje motto a zamysli se. Nic ve zlém, neber to osobně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 22.8.2006, 22:41

Já byl naposled u výslechu na StB *102* *24*
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 22.8.2006, 22:43

pravda existuje lhůta pak je to dodatečné podání vysvětlení na který se bere zřetel s ohledem na info média atd a vlastní úsudek proto tam bývá přítomen psycholog který potom informuje jestli se ktomu dá brát zřetel nebo ne jedná se o praktiku soudu u pčr nevím je to takzvaný dodatečný svědek??sten.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » úte 22.8.2006, 22:43

Jo jo taky chodím podávat vysvětlení a vypovídat. Nejčastěji to bylo když jsme stavěli backomando pro zajištění pořádku při fotbalových utkáních. Po měsíci se tě ptají jak to bylo a kdo tam byl. Co jim chceš říct když ty rozbité držky vypadají všechny stejně :roll: R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » úte 22.8.2006, 22:44

Nic takového jako lhůta u výslechu neexistuje. Dodatečný svědek také slyším prvně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » úte 22.8.2006, 22:50

Poli: Podle toho co píšeš soudím, že se vyznáš. Asi jsi ještě aktivní. Tak se nevztekej a udělej méně zasvěceným kolegům osvětu :wink: R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 22.8.2006, 22:51

poli:
To se ti stane ještě mockrát, že o něčem uslyšíš poprvé :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 22.8.2006, 22:54

No nevím ale protože je to ošemetná situace tak by se policajti a vyšetřovatel měl snažit sehnat co nejvíce podkladů ihned po incidentu.

Jínak nevím Poli jestli dělaš něco u státní správy ale dost to naznačuje tvůj příspěvek
sten. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » úte 22.8.2006, 22:56

Kdybych se chtěl vztekat, tak už dávno surfuju po jiných stránkách. Oni na to ty benga bohužel musejí nahlížet i z té strany, jak psal ten hošík na Gunshopu o vytuněným fáčku, malborce a egu. Základní info samozřejmě z lidí tahají už na místě a pak to hodí na papír, výslech je v podstatě formální záležitost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 22.8.2006, 22:58

Poli:
tak to už je mazec, proč sem pleteš vytuněný fáčko a cigárko??? I don´t understand
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » úte 22.8.2006, 23:05

Protože strana 3, poslední příspěvek: Pokud se chcete malinko nas..., přečtěte si příspěvek jistého Kubajzzze, snipera se vzduchovými zbraněmi...
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=1913[/i]
. Ale to je trochu odbočení od načaté debaty. Dle mého názoru na celou věc asi nebude vyšetřovákovi trvat déle jak pár dní dát dohromady všechny podklady (výslechy) potřebné pro zaslání na státní zastupitelství.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » úte 22.8.2006, 23:07

Poli: OK neberu to osobně i když to od tebe vyznívá dost nepříjemně a zaujatě :? . Pro tvou informaci nic o americkém způsobu soudů jsem tady nepsal a určitě nepatřím k těm, kteří z USA filmů těží informace. Na druhou stranu ale musím říct, že pokud k tomu policie a jednotliví policisté přistupují jak píšeš, tak se nemůžeme divit té míře neobjasněných případů a značnému množství prapodivných rozsudků našich soudů, kteří soudí právě na informacích získaných policií způsobem o kterém tady píšeš. Každý máme práci kterou jsme si dobrovolně vybrali a pokud jí nestíhám tak musím být odpovědný za následky. Trochu budu parafrázovat: pokud nestihnu postavit dům v termínu - budu penalizován a zaplatím to ze svých nebo mi o to zkrátí výdělek, pokud policista nevyslechne svědky v rozumné lhůtě - nestane se nic neboť má svůj plat. Trochu divná motivace a přístup, že?
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 22.8.2006, 23:13

klid žádnou FLÁM jínak nám to Admin vypne a já to odnesu a vypne mě nadobro :lol: :lol: sten. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 22.8.2006, 23:15

Je to pomerne paradox, protoze svedci nejsou vyslechnuti, ale na druhou stranu (asi v ramci "presumpce (ne)viny") je strelci sdeleno obvineni z trestneho cinu. Dalsi veci je, ze to byl prave onen strelec, ktery to hlasil jak na PCR, tak i volal sanitku. Takze snad vysetrovatelce musi byt jasne, jak se to tam asi semlelo. Nicmene je asi pro ni jednoduzsi potopit cloveka a nechat ono rozhodnuti radeji na soudu, protoze ona bude ta, ktera tu zodpovednost na sebe prece nevezme, ne?

Uff, to jsem se zase nasral na ty nase vysetrovatele *24**71*. A aby toho nebylo dost, tak pry nase pani vysetrovatelka planuje provedeni vyslechu pry az v zari. *9*
Naposledy upravil(a) S474N dne úte 22.8.2006, 23:17, celkem upraveno 1 x.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » úte 22.8.2006, 23:17

Willy: na jednu stranu máš pravdu, ale abys mohl někoho za něco trestat, musíš mít daná pravidla hry. Pokud ten četník nemá nějaký termín, nemá co nedodržet. Takže problém není ve vyšetřovateli jako takovém, i když i tam jsou lidi, co netahají, ale někde výš...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 22.8.2006, 23:22

Ne na všechno jsou lhůty a pokud to prošvihnou tak žádají o doplnení nebo smolík a nedostatek důkazů,ale to slícháváme v TV každý večer to nemá cenu řešit.sten.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 22.8.2006, 23:23

Vlada: na jednu stranu se tu ohanis pravidly a na druhou mi tedy povez, kde je ona presumpce neviny? Ano, je tomu presne naopak, dotycnemu se sdeli obvineni, obstavi se mu kompletne zbrojak a jeho arzenal (a tudiz se treba nemuze branit rodine dotycneho, ktera mu prijde "podekovat" za fotra ve spitale). Navic pokud je mi znamo, tak se vzdycky prokazuje umysl a dodavaji dukazy. V pripade strelby je to vzdycky naopak, takze aby se sam napadeny strelec hajil a daval dukazy, proc on byl v pravu. A aby to nebylo vsechno, tak misto toho, aby vysetrovatel nebo st. zastupce zastavil vysetrovani s jasnym zduvodnenim nutne obrany, tak se bude radeji strelec tahat po soudech - ano, verim, je to jednoduzsi pro ty zastupce a vysetrovatele a navic nemusi brat na sebe takovou zodpovednost. A protoze jsou kreteni i soudci, tak dotycneho prece budeme tahat po spouste soudu, on si prece nakonec u desateho odvolani dovola konecne one spravedlnosti. To, ze mezitim prosoudi cely svuj majetek je preci jeho problem a navic jsme dali i vydelat jeho pravnikovi, ze? Nicmene si uz neuvedomuji, ze oni jsou tu pro nas a my si je platime ze svych dani. Takze by meli automaticky stat za slusnym obcanem a ne povlem, ktery ma i v dane lokalite velmi zajimavou povest hospodskeho rvace a nasilnika.

Je mi z toho proste celkove na zvraceni.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 470

Registrován: úte 27.6.2006, 13:27

Bydliště: Západ

Příspěvek od Poli » úte 22.8.2006, 23:26

Samozřejmě že i bengo se musí držet lhůty, ta je 30 dnů, po žádosti na státní zastupitelství je možné ji se souhlasem st. zástupce prodloužit. Naopak bengo je v podstatě jediný, komu se za prošvihlý případ může něco stát, ať je to třeba v extrému obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele, které není jen za to, že něco udělal, ale i za to, že něco neudělal. Mnohem častější je trest v podobě srážky ze mzdy až ve výši 15 procent funkčího platu až na dobu 3 měsíců, které se s oblibou někde udělují už za prodlužování lhůty. Také každý trestný čin od začátku dozoruje státní zástupce a když se mu něco nelíbí, nebo má připomínky, tak spis obratem posílá zpět k došetření i s úkoly. Státní zástupce je v podstatě nedotknutelný a když něco ,,opomine´´, tak mu toho zdaleka tolik nehrozí. O soudcích už ani nemluvím, stačily mi včerejší zprávy, kdy soudce nechal promlčet několik docela závažných kauz. Policisté k věci samozřejmě nepřistupují tak, jako když si jdeš ráno koupit rohlíky, ale jsou zákonné lhůty a postupy, kterých se musí držet. Pokud se omluví svědek, že na předvolání nemůže přijít, tak s tím ani nejlepší bengo nic neudělá, vypracování různých posudků také trvá pár dní. Oni totiž jenom policajti makaj 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, ať je svátek nebo pátek. Všechny ostatní instituce mají pracovní dobu od - do, maximálně dosahového pracovníka, který ale slouží pouze k tomu, aby bylo koho ze zákona informovat a stejně se čeká minimálně na ráno. Nebo, nedej bože, úřední dny. Nevěř tomu, že by si policajti podkládali stoly případy jenom pro to, že se jim chce, často se totiž někoho nebo něco nedaří sehnat, ale to už jsme odbočili.
Pokud to vyznívá zaujatě a nepříjemně, omlouvám se, ale píšu to tak, jak to je, nebo jak si to momentálně vybavuji. Jinak USA mě jen tak napadlo. Je totiž smutné, že i u sousedů v Polsku to jde podobným tempem, jako v USA.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 522

Registrován: pát 28.7.2006, 17:50

Zbraň: CZ 85

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od Vláďa » úte 22.8.2006, 23:29

Čert: neoháním se ničím, a to . co se tady v tom státě děje v trestním řízení, se mi taky nelíbí. Sám jsem to několikrát zažil, naštěstí jen jako svědek, a je to hnus fialovej...

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » úte 22.8.2006, 23:32

Vláďa: jj přesně takhle jsem to myslel. Nechtěl jsem říct že naši kluci a holky policajti jsou úplně neschopní. Ta chyba je v systému a zákonech. Na druhou stranu jsem tady o několik stran dříve psal že se mi stalo něco velmi podobného v minulém roce na podzim. Do dnešního dne to není uzavřené a útočníka nemohou policisté nikde (oficielně) sehnat přestože vědí kam si pro něj jít. A to vše jen kvůli jejich pochybení na začátku. Vždycky existuje cesta stížnosti na postup policisty a pokud je sebemenší pochybení z jeho strany tak je potřeba ho využít. Ne protože někoho chci buzerovat ale protože tím alespoň celou věc posunu a urychlím a ukážu na chybu systému.

Co se týká přístupu policie a státní zástupkyně, tak by také měli silně přihlížet ke stavu obou aktérů s ohledem na vliv alkoholu. Což se mi také nezdá že činí.
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.

Zpět na „Sledované případy“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz