Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 18.1.2022, 13:35Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1040 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 52  Další
 Nejlepší střelivo 9mm na nošení 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
Pak jsem to chtěl srovnat s ostatními poloplášti ,,normální" váhy (124gr). Koupil jsem ještě Sellier Bellot 124gr SP a Magtech 124gr JSP. Na výsledné deformace se podívejte sami (obr.č.1,2,3). Jen dodám že jsem střílel opět do smrkových trámu šířky 8 cm.

Magtech 95gr JSP- Flat w/o grooves: Byl něco mezi. Deformace skoro žádná až na malinký důleček v olověné čelní plošce. Předává energii slušně díky tvaru. Průnik cca dva trámy (16 cm).

Magtech 124gr. JSP: měl ze všech tří nejmenší průnik. Proletěl asi jeden a půl trámu ( 12cm). Zkoušel jsem ho pak ještě jednou a deformace byla ještě lepší (není na fotce). Z testovaných taky nejlepší deformace.

Sellier Bellot 124gr SP: Tak trochu podle mých očekávání. Tohle nemá s polopláštěm nic společného. Deformace skoro nulová, chyběla jen asi půlka olověné čepice. Minimální předání energie (jako celoplášť). A co je ještě neuvěřitelnější je, že měl průnik ještě o nějaký centimetřík větší něž standartní celoplášť 115gr. No prostě made in vlašim. Sklamání ! Průnik byl až do třetího trámu asi dva cáky (neco přez 18 cm).

Pořadí na fotkách je z leva do prava podle pořadí ve článku.


Přílohy:
IMG_1305.jpg
IMG_1305.jpg [ 157.32 KiB | Zobrazeno 8850 krát ]
IMG_1306.jpg
IMG_1306.jpg [ 118.99 KiB | Zobrazeno 8850 krát ]
IMG_1310.jpg
IMG_1310.jpg [ 164.93 KiB | Zobrazeno 8850 krát ]
pon 30.11.2009, 15:29
Profil
MujGLOCK fotograf
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2007
Příspěvky: 1793
Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
pokračování z 9mm-luger-police-t4340-20.html
Selag píše:
Ty o koze a já o voze. Já nemám nic proti SB FMJ na střílení. Vadí mi, že je někdo považuje za vhodné pro nošení na sebeobranu. Když už budu nucen střílet, tak chci trefit jen toho, na koho mám důvod střílet a ne ještě další osoby za dotyčným!! Jasné? A co mám podle tvé teorie - nosím to s čím střílím - nosit já, když střílím s přebíjeným střelivem? A ano, po vyzkoušení funkčnosti zbraně s jednou krabičkou EFMJ jsem tomuto střelivu věřil a věřím. :-) Akorát ho už teda nenosím.

Na to mohu říci pouze jediné, když budeš mít tu smůlu, že budeš muset použít zbraň v ostrém konfliktu, věř tomu, že ti bude upřímně jedno zda máš v zásobníku EFMJ, FMJ přebíjenky nebo black mamba. Nejdůležitější v tom okamžiku bude, že to střelivo bude spolehlivé. Vše ostatní (účinek, poškození nezúčastněných osob...) je až na druhém místě. Ano, souhlasím s tebou, že zde existuje riziko zasažení nezúčastněných osob. To je bohužel následek, za který, v případě oprávněného použití zbraně v KN či NO, nese plnou odpovědnost pachatel. Ono když budeš mít smůlu, i jiné střelivo se zachová jako FMJ. To je prostě náhoda. Nepřu se o to, zda je FMJ vhodnější na obranu z pohledu případných následků, tvrdím, že je pro mne nejvhodnější na nošení z pohledu spolehlivosti. Rád bych nosil "lepší" střelivo. Doposud ale s žádným, s výjimkou vlastnoručně přebíjeného, nemám tolik zkušeností. A přebíjenky nosit nemohu.

_________________
...zbraně, mám zbraně


stř 09.12.2009, 14:51
Profil

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 584
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
HV píše:
A přebíjenky nosit nemohu.

Ale můžeš.

Původní znění §28 2. b)
Citace:
b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu sportovní náboje nebo lovecké náboje se středovým zápalem podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo


Aktuální znění §28 2. b) po poslední novelizaci
Citace:
b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo


Co se týká nošení (používání) střeliva, tak ve správních deliktech §76a 8. f) zakazuje střelivo které neodpovídá dovolenému výrobnímu provedení, jinak přestupek + pokuta 15.000,-.

Takže když si přebíjíš dovolený výrobní provedení, v klidu je můžeš nosit.


stř 09.12.2009, 15:35
Profil

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 1535
Bydliště: Kraj Vysočina
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
HV: Nemůžu s tebou souhlasit. Podle tebe tedy na obranu můžu klidně použít RPG 7 a nemusí mě zajímat, kolik nezůčastněných osob zraním, nebo zabiju. Plnou odpovědnost za to nese pachatel. Já chci následky prostě minimalizovat. Je sice pěkné, že při NO, nobo KN nese následky pachatel, ale těžko žít s tím, že sem neudělal všechno pro to, abych toho kluka za pachatelem nezranil, nebo dokonce nezabil. A o spolehlivosto SB se tedy opravdu budu přít. Ty jsi s tímto střelivem ještě neměl selhač? Já ano a ne jeden.

Steiner: Tohle ustanovení platí ale pro držitele zbrojního průkazu skupiny "B" A zase jen na "B" nemůžeš nosit :-). Je pravda, že zákon říká, že na "E" můžeš nabývat.....díly nábojů... ale nikde už se pro "E" nemluví, že můžeš kompletovat náboje a tyto pak nosit. Je to hodně začarovaný kruh a nejspíš až soud by rozhodl, jak ten zákon v této části vykládat.

_________________
Glock 17, STI Edge 9x19, DW PM-7, CZ 75 TS Konfigurator, Beretta 87 Cheetah, Drulov, Ruger 101, PAR Mk3, Walther Q5 SF, Walther PPQ M2, Bul 1911 9x19, NFA 9x19


stř 09.12.2009, 16:13
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13294
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
Steiner: chyba lavky:

Citace:
(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,
b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo
c) nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C; střelivo a jednotlivé části nábojů nesmí nosit viditelně.
Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let.
.
.
(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,
b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit, ac) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.


To se tyka pouze drzitele ZP skupiny B, nikoliv E *4*

EDIT: koukam, ze Selag byl uz rychlejsi.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


stř 09.12.2009, 16:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
HV: Vidíš, že lidi jsou různí a každý se k tomu nesmyslnému zákazu u nás staví jinak, ale myslím, že kdyby se u nás mohl nosit Speer Gold Dot, tak ty budeš s tvojí logikou nosit celopláště :roll: . Logicky, je dobré nosit střelivo, na které se mohu spolehnout a mám s ním zkušenosti. Trénuješ a nosíš jak jsem pochopil SB FMJ. Já s ním taky trénuju, mám ho za super cenu 3,8kč tak proč ne. Nadruhou stranu nevidím důvod, proč bych já, nebo ty neměl nosit třeba ten poloplášť magtech, který jsem nafotil výše. Docela slušně se deformuje a skoro se neodráží. Je určitě o něco bezpečnější, než celoplášť, hlavně v bytě, nebo v ulicích měst, kde je riziko odrazu velké. Když mají zákonodárci v hlavě kuřince tak aspoň od nás střelců bych očekával logické myšlení.

Poloplášť není tak drahý, trénovat se dá v pohodě s FMJ jak jsem už psal. Můžu ti zaručit, že rozdíl chování zbraně jesli střílíš ten poloplášť nebo klasiku fakt nepoznáš, je zanedbatelný. Selháče bych se u továrního nebál. Dal jsem jich z Gčka 550 kousků a bez zádrhele. Tvarem jsou taky stejné (ogivál).

Jasné všem je, že v reálném konfliktu bude ta poslední věc hledět na kolemjdoucí. Všem, kteří jsou pro HP, EFMJ, nebo cokoliv podobného jde PŘEDEVŠÍM (stejně jako mě) o pořádný ranivý účinek, protože když už budu střílet, tak to bude parchant, který si to zaslouží. Silný STOP efect, to je to, co chceme. S obyčejným celopláštěm toho dosáhnout nelze. Cestou k tomu jsou právě HPčka, nehledě na jejich další nesporné výhody v podobě nezraněných kolemjdoucích, to je další věc navíc.

To je vlastně evoluce, vývoj techniky a nechápu proč se ho někdo snaží brzdit. My se snažíme najít co nejlepší variantu do našich podmínek. Mě se líbí, jak někdo ohledně zbraní nadává na Ameriku(laici především), hlavně, že v ČR se nosí na obranu terčová munice :lol:


stř 09.12.2009, 20:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
Jen tu doplním (resp. připomenu), že bude-li někdo nosit Speer Gold Dot nebo jakýkoli jiný JHP, EFMJ a podobně, dopouští se tím přestupku. Při použití zbraně v rámci KN/NO bude tato posuzována bez ohledu na použité střelivo (stejně jako by se při ní nepřihlíželo např. k použití nelegálně držené zbraně). Proto by nelegální střelivo použité u KN/NO bylo řešeno v rámci jiného (přestupkového) řízení a na eventuální rozhodnutí soudu o KN/NO nemá žádný vliv (někde tu bylo řečeno, že může dojít k situaci "Měl jsi napáskovaný áčko, tím pádem jsi ho chtěl zabít a není to KN/NO" - není to pravda).
Čímž nikoho nenabádám k nošení zakázaného střeliva, jen doplňuji právní stránku.

_________________
Nemo contra deum nisi deus ipse


stř 09.12.2009, 21:22
Profil
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13294
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
Ma pravdu predseda (Slim)!

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


stř 09.12.2009, 22:03
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 1535
Bydliště: Kraj Vysočina
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
Slim : Naprostý souhlas. A proto nosím to, co nosím :-) :-)

_________________
Glock 17, STI Edge 9x19, DW PM-7, CZ 75 TS Konfigurator, Beretta 87 Cheetah, Drulov, Ruger 101, PAR Mk3, Walther Q5 SF, Walther PPQ M2, Bul 1911 9x19, NFA 9x19


čtv 10.12.2009, 6:22
Profil
MujGLOCK fotograf
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2007
Příspěvky: 1793
Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
:) v zásadě také souhlasím, ale např. včera jsem byl na MV ČR a kdyby mě šacovali, nechci se nechat chytit s něčím, co mi pak přišijou jako přestupek. Páč za opakovaný přestupek víme co nás čeká, že? :wink:

Selag: to s RPG bylo opravdu přehnané. Samozřejmě nemám v úmyslu někomu způsobit újmu. Je jen chybou našich zákonodárců, že mi nedávají moc na výběr. Ano, mohu např nosit polopláště, což jsem jeden čas také dělal. Teď už jsem línej shraňovat několik typů nábojů. Dostřílím-li olovo, nechám si v zásobníku přebíjenky. Jakmile vypucuju lauf, naláduju celopláště. Akademické diskuse o účincích a následcích sice pročítám a občas se jich i aktivně účastním, není to už s takovou vervou. Mimo jiné i proto, že se stále najde dost takových jako ty, co si nedají vysvětlit, že já to cítím jinak. Tvůj názor je správný a já s ním nikterak nepolemizuji. Nos to, co považuješ za spolehlivé a o čem se domníváš, že bude mít co nejméně postranních následků. Já, s ohledem na pravděpodobnost střetu, budu zase nosit to, co je pro mě nejspolehlivější i když to třeba hypoteticky může zbůsobit větší škodu. Na druhou stranu on i takový celoplášť může někdy být užitečnější než "měkké" střelivo.

_________________
...zbraně, mám zbraně


čtv 10.12.2009, 7:59
Profil

Registrován: 04/2005
Příspěvky: 1535
Bydliště: Kraj Vysočina
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
HV: Tak teď souhlasím. :-) S tím RPG to byla nadsázka, ale tak nějak sem to pochopil. Každý si musí vyhodnotit své priority a podle toho se zařídit. A na základě toho případně podle svého nejlepšího vědomí a svědomí volit to menší zlo. A to může být u každého jiné. Tak že já si to opravdu "nechám vysvětlit" a rozhodně ti nechci vnucovat svůj názor.

_________________
Glock 17, STI Edge 9x19, DW PM-7, CZ 75 TS Konfigurator, Beretta 87 Cheetah, Drulov, Ruger 101, PAR Mk3, Walther Q5 SF, Walther PPQ M2, Bul 1911 9x19, NFA 9x19


čtv 10.12.2009, 8:55
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
HV: Na MV ČR ti nikdo nemá co sahat do zásobníku ;-)

Že je u nás bordel v zákonech víme a těžko s tím něco uděláme (jak se ukázalo u Čertovy korespondence ohledně EFMJ, kterou mimochodem velmi oceňuju). U toho, kdo má ZP, se předpokládá jistá způsobilost, která s sebou nese i způsobilost k rozhodování o protiprávním jednání a s důsledky s ním spojenými.
Tohle téma bych tím pádem zase směřoval k legálním Lugerům a debaty o tom, jestli je lepší střelit zlouna nějakou expanzkou co mu po vlétnutí do holeně urve hlavu, bych nechal do soukromí nebo do jiného topicu :-)

_________________
Nemo contra deum nisi deus ipse


čtv 10.12.2009, 9:11
Profil
MujGLOCK fotograf
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2007
Příspěvky: 1793
Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
Slim: No, na NKÚ když jsem chtěl uschovat zbraň a optal jsem se kde že mají vybíjecí místo tak na mě koukali jak zjara. Nabídl jsem tedy předání v nadrcnutém stavu v pouzdru. Přijali to s povděkem a že prý na to nebudou sahat. Kdybych vybíjel, dostanou zbraň a zásobník. No a co pak kouká ze zásobníku?

_________________
...zbraně, mám zbraně


čtv 10.12.2009, 9:20
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
V této otázce jsou naše úřady (a i soudy) dost bídně vybaveny, to je pravda. Schránek je pomálu...
Nicméně - ne všichni se v nábojích vyznají a na první pohled třeba EFMJ vypadá jako klasickej náboj. U soudu/státního zastupitelství... se navíc nechávají zbraně u justiční stráže, která do toho nemá co kecat. Na NKÚ si nejsem jistý, ale i pokud je tam Policie, není to příslušný orgán podle zákona o zbraních a střelivu a nemůže ti zbraň ani střelivo kontrolovat.

A z praktického hlediska bych tuhle otázku neřešil, protože pochybuju, že se bude někdo bavit zkoumáním cizí pistole, jim je to dost fuk :-)

_________________
Nemo contra deum nisi deus ipse


čtv 10.12.2009, 9:37
Profil
MujGLOCK fotograf
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2007
Příspěvky: 1793
Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
Slim: No jistě ale spolehni se na to

_________________
...zbraně, mám zbraně


čtv 10.12.2009, 10:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
Spoléhám ;-)

Ale už jsme OT :-D

_________________
Nemo contra deum nisi deus ipse


čtv 10.12.2009, 15:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2006
Příspěvky: 838
Bydliště: Praha 10
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
panvrabec píše:
Pak jsem to chtěl srovnat s ostatními poloplášti ,,normální" váhy (124gr). Koupil jsem ještě Sellier Bellot 124gr SP a Magtech 124gr JSP. Na výsledné deformace se podívejte sami (obr.č.1,2,3). Jen dodám že jsem střílel opět do smrkových trámu šířky 8 cm.Jenom jedna technická: střílet do smrkového dřeva, nebo do něčeho podobného, a usuzovat z toho jak se bude střela deformovat po zásahu těla je pěkná nicneříkající kravina. Snad jen zjistim průraznost. Ona se totiž úplně jinak ta střela chová v mase, a pevném materiálu. Takže zkus nastřelit třeba meloun, kanďák s vodou, nebo ideálně balistickou želatinu. :wink:

_________________
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.


sob 13.2.2010, 22:15
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2006
Příspěvky: 838
Bydliště: Praha 10
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
Pánové co se týče dovoleného výrobního provedení, tak to moc řešíte. Pokud budu už muset nedejbože použít střelnou zbraň na svojí obranu, tak povolené-nepovolené střelivo bude asi to poslední, co mě bude v tu chvíli zajímat, protože nejspíš půjde o holej život. A pořád je lepší bejt zavřenej, než mrtvej. *40*

_________________
Nikdy není tak blbě, aby nemohlo bejt hůř.


sob 13.2.2010, 22:31
Profil ICQ
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13294
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
tom: presne tak a je to jasne i videt v pripadu strelby v Krusnych horach, kde po nekolika let tahanici nikoho strelivo vubec nezajimalo. Naopak soudce zajimaji veci typu, jak casto kdo (ne)chodil do skoly, jaky mel prospech a podobne nesouvisejici nesmysly.

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


ned 14.2.2010, 11:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 01/2010
Příspěvky: 225
Příspěvek Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení
Ja davam prednost na nosenie v razi 9Luger nabojom Geco s 8g celoplastom.
Pred rokmi som rozmyslal presne ako mnohi strelci tuna,potom som prestal riesit nepodstatne veci a kriteriom ostala spolahlivost,priebojnost a presnost.
1.Spolahlivost -ked ti naboj nevystreli,moze mat tabulkovy zastavovaci ucinok aj 100percent a je ti to nanic.
2.Priebojnost -nie vzdy stoji protivnik proti tebe celom a odkryty. Moze stat bokom(strela musi preniknut napriklad aj cez koncatinu,kym zasiahne trup),moze mat v zime niekolko vrstiev oblecenia,pripadne byt za prekazkou(v aute,za nejakym materialom,dverami...)
3.Presnost -ked netrafis kam treba,aj tak je vsetko zbytocne :)

...ci prestrelis niekoho v boji aj tak neriesis,ide o prezitie. Statisticky je pripadov,kedy bola zranena nezucastnena osoba velmi malo. Len senzacie chtivi novinari to vzdy rozmazu.
A zastavovaci ucinok? Ked utocnika neda dole jedna rana,davas dalsie dokym protivnik "nelahne". Zakon hovori o trvajucom ohrozeni,nie o pocte ran.


Naposledy upravil MRBLUE dne pát 19.2.2010, 0:13, celkově upraveno 1ned 14.2.2010, 14:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1040 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 52  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI