Nejlepší střelivo 9mm na nošení


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Slim » stř 11.8.2010, 8:10

Tady si nejsem jistý, jestli s cmk souhlasím...
Speery totiž CUZZS nemá kategorizovány tak jako třeba EFMJ (A pro krátké kulové zbraně). Ty by teoreticky člověku se zbrojákem skupiny B prodat měli (pokud je dneska ještě někde někdo sežene :-)) Ale pokud mám Speery zákonem povoleny jen pro lov (sběratelské účely tady v tuto chvilku nebudu řešit), bez loveckého lístku lovit nemůžu a tím pádem je jedno, že mám doma dlouhou devítku.
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 992

Registrován: pon 28.9.2009, 19:00

Zbraň: Glock

Bydliště: Morava-sever

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od panvrabec » stř 11.8.2010, 21:53

Slim: A prosím Tě, ve kterém zákoně stojí, že střelivo Speer Gold Dot ráže 9mm Luger je určeno jenom pro lov :shock: ?????????
ZP A- můžu jich mít nejmenší spotřebitelské balení
ZP B- můžu jich mít kolik chci
ZP C- totéž co B
ZP D- nic
ZP E- můžu je zakoupit pouze na průkaz zbraně. V tomto případě dlouhé zbraně ráže 9mm Luger. A klidně V této zbrani i nosit, pokud si vyřídím povolení.

Samozdřejmě k lovu toto střelivo pak může sloužit taky, třeba na lišku, samozdřejmě z douhé že jo :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od admix » stř 11.8.2010, 22:02

Obrázek

Doporucuju najit si ve vyhlasce dovolene vyrobni provedeni streliva. U EFMJ se o tom dalo diskutovat, u Gold Dotu to musi poznat i slepej.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od cmk » stř 11.8.2010, 23:21

Myslis, ze ta dutina je valcova?

Navic - oni mu dali jasne najevo, ze do dlouhy mu to prodaj, takze to berou, ze A je to jen pro kratky - tudiz z duvodu strely urcene ke zvyseni raniveho ucinku.

Kdyby to bylo A pro vsechno, nenabizej mu to ani na ten lovecak.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od admix » stř 11.8.2010, 23:28

Ano, stejne jako EFMJ. Lovecky hollowpointy se taky prodavaj, do dlouhy s tim neni problem. EFMJ jsem si pred kategorizaci napaskoval v klidu, GD bych si nedal ani tehda.
Faktem ale je, ze v podstate existujou jenom dve situace, kdy by nosic moh mit problem s JHP, a ani v jedny situaci pak nebude noseni Ackovyho streliva jeho nejvetsi problem.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Slim » čtv 12.8.2010, 9:09

Pod to se podepíšu, když už člověk použije zbraň tak nějaký napáskovaný JHP bude opravdu ten nejmenší problém...
Ale to jsem OT :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od cmk » čtv 12.8.2010, 11:07

Jak to rict...

Napaskovany JHP bude mit 3 dusledky:

a) pravdepodobne rychleji vyradis protivnika (resp. vyradis protivnika, coz se s FMJ nemusi povest)

b) pravdepodobne neprostrelis protivnika a nemusi to odnest nekdo dalsi

c) statni zastupce se Te bude snazit uvarit na vrazde proto, zes zamerne pouzil nepovolene strelivo a zes ho nosil proto, abys v pripade NO nejen odvratil utok, ale rovnou zavrazdil. Krom toho si sezene posudky, ze kdybys ho tema 3 ranama uplne stejne trefil FMJckama, ze mohl zit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od HV » čtv 12.8.2010, 11:21

Vymejšlíte ptákoviny. Není jednodušší zakoupit Lapua CEPP Super která jsou kategorizovány?

9 mm Luger se střelou CEPP SUPER, LAPUA Finsko
92-01476-03
25.6.2003 pro zbraně B a C
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od GLOCK69 » čtv 12.8.2010, 11:41

Problém je, že CEEPy mi prodejce naposled objednal asi před 3 roky. Od té doby již je údajně nemůže sehnat...

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od HV » čtv 12.8.2010, 11:48

Vidím je u Brymové v ceníku, jestli je opravdu mají netuším, poptej je
9 Lug.CEPP S.7,8g.120gr.L 18,20 Kč
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od admix » čtv 12.8.2010, 14:58

cmk: mas samozrejme uplnou pravdu, vychazel jsem z naivni predstavy, ze pouzite strelivo nebo zbran pri NO nehraje roli. Tohle je na kazdem - ja osobne po kategorizaci EFMJ jako A nosim 124gr SB FMJ a kaslu na to. Chce to se hlavne trefit.
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Slim » čtv 12.8.2010, 15:15

Nedá mi to - ačkoli už jsem to tu několikrát psal - to co píše cmk pod bodem C není pravda. Dostudovaný právník sice budu až za nějaký pátek, ale tohle jsem konzultoval i se státním zástupcem. Při použití např. EFMJ u nutné obrany se bude jednat o dvě řízení - první u soudu ohledně NO/KN, u kterého nebude důležité čím se střílelo a pak eventuálně řízení správní kvůli přestupku použití nepovoleného střeliva. Státní zástupce tě ale nebude smažit za to žes měl nabito něco nedovoleného. U nutné obrany (pokud bude obhájena) můžu střílet z tanku. Až pak v dalším řízení budu vysvětlovat, kde jsem ten tank vzal.
Nemo contra deum nisi deus ipse

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od cmk » čtv 12.8.2010, 15:48

Slim - kez bych Ti mohl verit a spolehnout se na to.

Co se tyce toho tanku... Nadsazka, budiz... Zkusme realnejsi pripad...
Loupeznik me prepadne s Full SA-58 v ruce, ja ho odzbrojim (dejme tomu, ze nemam ZP)
On je blbej a neveri, ze to zmacknu, vytahne nuz a chce me bodnout.
A ja to zmacknu.
V podstate ho zastrelim:
- nelegalni zbrani pravdepodobne
- Ackovou zbrani
- ad absurdum budu v tu chvili nosit a pouzivat jinde nez je povoleno
... ALE ano, tam je vse v poradku, protoze CELE se to deje v ramci NO.

Kdyz si ale doma paskuju EFMJ do zasobniku, nedelam to v ramci NO.
Jsem dospely, svepravny, prava-znaly a vim ze EFMJ/JHP je pro kratke palne zbrane Acko z duvodu strely urcene ke zvyseni raniveho ucinku.
Dusledek> uz predem vim, ze pokud dojde k pouziti me zbrane, bude ji zpusobeno vetsi zraneni, nez kdybych ladoval naboje, ktere smim ladovat - a presto to delam - jinymi slovy: PROTO TO DELAM !

Takze ja bych si na "beztrestnost" v ramci posuzovani NO z hlediska primerenosti proste nevsadil.
Naposledy upravil(a) cmk dne čtv 12.8.2010, 15:55, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Slim » čtv 12.8.2010, 15:53

Samozřejmě to nikomu nevnucuju, ačkoli jsou to informace od pro mne velice důvěryhodných zdrojů.
Reálně samozřejmě ukáže až praxe. Což, doufejme, moc brzo nebude...
Nemo contra deum nisi deus ipse
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1573

Registrován: stř 26.12.2007, 23:24

Zbraň: 2x HK USP 9x19, 2xM4

Bydliště: Plzen

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od admix » čtv 12.8.2010, 16:54

Muzu argumentovat tim, ze nechci strilet do zivyho, ale jen do zeme, a proto paskuju neco, co se min odrazi :mrgreen:
"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
Obrázek
Dual HK USP 9x19mm + Colt M4A2 5.56x45mm + PAR15/Dlask A3 .223Rem/5.56x45mm NATO, EOTech 512.A65/1
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Slim » čtv 12.8.2010, 18:04

cmk píše:Slim - kez bych Ti mohl verit a spolehnout se na to.

Co se tyce toho tanku... Nadsazka, budiz... Zkusme realnejsi pripad...
Loupeznik me prepadne s Full SA-58 v ruce, ja ho odzbrojim (dejme tomu, ze nemam ZP)
On je blbej a neveri, ze to zmacknu, vytahne nuz a chce me bodnout.
A ja to zmacknu.
V podstate ho zastrelim:
- nelegalni zbrani pravdepodobne
- Ackovou zbrani
- ad absurdum budu v tu chvili nosit a pouzivat jinde nez je povoleno
... ALE ano, tam je vse v poradku, protoze CELE se to deje v ramci NO.

Kdyz si ale doma paskuju EFMJ do zasobniku, nedelam to v ramci NO.
Jsem dospely, svepravny, prava-znaly a vim ze EFMJ/JHP je pro kratke palne zbrane Acko z duvodu strely urcene ke zvyseni raniveho ucinku.
Dusledek> uz predem vim, ze pokud dojde k pouziti me zbrane, bude ji zpusobeno vetsi zraneni, nez kdybych ladoval naboje, ktere smim ladovat - a presto to delam - jinymi slovy: PROTO TO DELAM !

Takze ja bych si na "beztrestnost" v ramci posuzovani NO z hlediska primerenosti proste nevsadil.
V podstatě s tebou souhlasím, ale náš právní řád funguje tak, že áčkové střelivo není bráno jako jakkoli přitěžující okolnost, jedná-li se opravdu o NO/KN (když si náláduju JHP, dám si půl flašky vodky a půjdu zastřelit souseda co mi spí se ženou tak se to pochopitelně napočítá). Ano, proto to dělám, ale jediný následek toho bude ono zmíněné správní řízení.

Asi se neshodneme, jak tak koukám. Ale nevadí. Buďme rádi, že je tato debata vedena na rovině pouze teoretické :-)
Nemo contra deum nisi deus ipse

Příspěvky: 26

Registrován: pát 18.12.2009, 18:37

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od jernom » pát 13.8.2010, 7:22

Slime jde vidět, že si praxí nepoznamenaný. Stačí si přečíst par případů co se stalo a uvidíš, že naše soudy jsou nezávyslé... na jakýchkoliv zakonech a zdravé logice... :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Slim » pát 13.8.2010, 10:08

O objemu své praxe nehodlám diskutovat. Sem s konkrétním případem, pak se můžeme bavit dál.
Nemo contra deum nisi deus ipse

Příspěvky: 26

Registrován: pát 18.12.2009, 18:37

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od jernom » pát 13.8.2010, 10:43

omlouvam se, nemyslel jsem to uražlivě, a opravdu nemůžu mluvit o tve praxi. Jen vše píšeš podle výkladu důvěryhodných zdrojů. Jediný duvěryhodný zdroj je soudce který tě zrovna soudí.

jinak se stačí podivat snad na každý případ NO probírané zde na foru ukazuje to přesně to co píše CMK
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: sob 27.6.2009, 15:27

Zbraň: Glock 17

Bydliště: Kvérov

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Slim » pát 13.8.2010, 13:06

V pohodě, nevzal jsem to zle.
Poslední probíraný případ NO byla myslím ta situace kterou jsem teď popisoval v černé kronice, což byl podle mě rozsudek správný. Jiný případ tu teď marně hledám... V poslední době se NO posuzuje podstatně mírněji než tomu bylo dřív. Ale jak říkám - klidně sem hoď konkrétní případ, který můžeme prodiskutovat.
A ještě jednou - své názory nikomu nevnucuju, ať si každý nosí co chce a s čím si bude připadat bezpečně. Zákaz efmj byl imho veliká chyba - myslím si, že expanzní střelivo u nás časem povoleno bude, ale asi to bude ještě nějaký pátek trvat.
Nemo contra deum nisi deus ipse

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz