Nejlepší střelivo 9mm na nošení


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Int1m1thy » úte 01.11.2016, 19:56

stale cekam na tvoje pripady NO o co slo, jak si to resil ty a jak to resili OCTR

dekuji
G17gen4
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od reddog » úte 01.11.2016, 19:56

Hokins:
Tak za sebe dekuji, ze jsi nas tu nektere tak hezky vystihl :wink: . Poprosil bych o tip na ty kurzy zbran vs nezbran, jak mi to tam vysvetli. Pokud to nepodleha proverce na tajne, muzes prosim napsat, u ktere OS jsi slouzil?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od MRBLUE » úte 01.11.2016, 20:23

Hokins
Si mluvka, co si nieco nacital na nete a hra sa na mudreho. A teraz k teme:

Prestrelovanie pachatelov a zranenia nezucastnenych osob.
Pocet pripadov v CR, SR a predtym CSFR,CSSR,CSR... je 0 (slovom ziaden).
Posledny pripad co som zaregistroval sa stal niekde v USA pri zadrziavani pachatela, ked ho policajt prestrelil a zabil dieta co sa nachadzalo v miestnosti. Ale tam myslim zrovna bola pouzita municia so strelou s riadenou deformaciou.
Skryte nosenie vs. strelba na strelnici a sutaze. Napriklad sutaze LOS prave striktne vyzaduju skryte nosenie zbrane a streliva a situacie su robene tak, aby co najviac zodpovedali realnej sebeobrannej situacii. Sutazny stres a riesenie tajnych situacii tiez z casti pripravuje strelca na realnu situaciu. Ono totiz ostre zakroky clovek moc casto za zivot nezazije, aby ich natrenoval.
Vystrielanie mnozstva nabojov. pokial strelec trenuje dinamicku strelbu (LOS,IPSC) a trening ma hlavu a patu, tak si automatizuje navyky so zbranou a v pripade stresu kona to co ma zautomatizovane. Tasenie, nacielenie, vystrel, prebitie, odstranenie zavady...
Nielen pri strelbe, ale aj napriklad pri uderoch, kopoch ci inych bojovych technikach sa hovori o tisicoch opakovani (vraj cca 10.000), aby sa zazili. Mozes mat teoriu nastudovanu (to je sice tiez dolezite), ale ked nemas nastrielane a nasusene, je ti to na hovno.

Příspěvky: 17

Registrován: úte 27.9.2016, 10:12

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Hokins » úte 01.11.2016, 20:36

daji se sehnat naboje s olovenou strelou od magtech nebo federalu, od SB nevim, v nabidce sem je nevidel ale u infa pisou ze je lze dodat v razi 9mm L a 38 special nebo si je udelat viz odkaz http://www.4shooters.cz/cal-9mm-c10_46_3.htm

kurzy mate skoro vsude k dohledani na netu, mozna sem se s tim unahlil coz pripoustim :) na nektere totiz potrebujete mit sluzebni prukaz ;) ale i tak se daji sehnat kurzy ( pro civilisty) kde vam to vysvetli a ukazou, alespon nacvikem pripravi + odzbrojeni ozbrojeneho cloveka strelnou zbrani, nozem pokud je na dosah vasi ruky atd. ale verim, ze umite hledat na webu

ohledne reseni ruznych situaci napadeni psem ci clovekem atd to bychom tu byli hodne dlouho, zalezi na situaci, vycviku, psychicke odolnosti napadeneho atd. vetsina z vas by stejne ani zbran nevytahla kdyby se dostala do takove situace ne ze byste nechteli ale ze by vam to stres a adrenalin ani nedovolil ;) to plati hlavne pro strelnicove strelce ;) :D

kazdopadne si nemyslim, ze je dobry napad mit u sebe strelnou zbran ke skrytemu noseni, pokud nemate nejake zkusenosti prave z krizovych situaci z realu nebo alespon nejaky kurz sebeobrany atd. a nevite jak se v nich chovat popripade nevite jak bude na tu situaci ( napadeni psem, pestmi atd ) reagovat vase telo ale to uz zase odbihame od tematu...

jinak ja uz prosel snad vsim krome toho, ze na me jeste primo nestrileli :) ale plynovku na me uz vytahli

drzme se tematu, ladujte na co mate penize ale nedivte se, az postrelite nebo zastrelite nekoho nezucastneneho

Příspěvky: 17

Registrován: úte 27.9.2016, 10:12

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Hokins » úte 01.11.2016, 20:46

MRBLUE a co prostreleni celeho auta? Odrazeny celoplast od disku kola atd. atd. to ze se neco nedozvite v TV neznamena ze se to nedeje ;) ohledne soutezi ano, ty mate a ja je doporucuju ale je rozdil soutez a realna situace, na soutezi nemate ten typ stresu, andrenalinu jako v realne situaci a predevsim nestrilite na cloveka tz psychika... znam profiky co umi, znaji, vedi ale na cloveka by nikdy nevystrelili ikdyby jim to zakon umoznoval a radsi se nechaji pobodat nozem... ale zase jdeme od tematu, tohle tu resit nema smysl ani vyznam, kazdy umi co umi a zajima se o veci co bud potrebuje v realu nebo ho bavi

drtiva vetsina z vas stejne pri NO strelnou zbran nepouzije ikdyz ji bude mit u sebe :) hmm tak az ted mi doslo, ze je zbytecne tu resit co je nejlepsiho na noseni 9mm L :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od MRBLUE » úte 01.11.2016, 21:02

To ano, je to zbytocne. Po tvojom pouceni ideme totiz vsetci hromadne odovzdavat zbrane a preukazy. :lol: :lol: :lol:
...ani netusis, koho tu vlastne poucas. Ze niektori ludia ktori sem chodia maju za sebou veci o ktorych ty citas so zatajenym dychom.

Příspěvky: 17

Registrován: úte 27.9.2016, 10:12

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Hokins » úte 01.11.2016, 21:04

a i presto co maji zasebou tu resi jaky 9mm L na noseni ;)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od MRBLUE » úte 01.11.2016, 21:29

Ja som roky zastaval nazor ze na nosenie je najlepsi 8g FMJ od Geca. Slusna cena a roky spolahlive, univerzalne strelivo. Az mi na jar zrovna na sutazi 2x neodpalilo vinou streliva. Potom som sa dozvedel ze sa Geca robia vo fabrike kde aj MFS v Madarsku... Takze vzhladom na stratu dovery uz Geco nenosim.
Su tu dve skupiny strelcov. Kazda so svojimi v podstate logickymi argumentami. Jedna zastava nazor ze treba specialne strelivo (strela s riadenou deformaciou) a druha ze najlepsie je nabijat celoplast. Tam patrim aj ja. Ale olovene strely na sebaobranne nosenie je naozaj trocha mimo, vzhladom na vlastnosti olovenych striel, ktore som popisal vyssie. Horsi napad je naozaj uz len nosenie plastovych ci brokovych nabojov.
Naposledy upravil(a) MRBLUE dne úte 01.11.2016, 21:31, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 156

Registrován: pon 04.4.2016, 8:51

Zbraň: Glock 19 Gen4

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Stewie » úte 01.11.2016, 21:30

Tak jo kluci, sereme na sušení, na soutěže, na trénink a na vše okolo. Prostě poďme do ulic a budeme tam provokovat čokly, cikány (nejlépe ve velkých skupinách), fotbalové hooligans a vůbec všecku možnou pakáž, abysme si žažili NO na vlastní kůži. Jinak to totiž nemá vůbec smysl. Nějaký trénink tasení, přebíjení, závady...pche..na co.

Příspěvky: 17

Registrován: úte 27.9.2016, 10:12

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Hokins » úte 01.11.2016, 21:45

Stewie: poradne cti nez neco napises ;) a provokovat chod bez pistole ;) staci jen pohled ( ze se koukas treba na cikana, fetaka co si zrovna picha... ) a divil by ses co vsechno ti pristane na obliceji :D
MRBLUE: selhace jsou snad u kazdeho vyrobce co tu kluci pisou nekde vice nekde mene, takze si clovek moc nevybere a sance ze bude selhac pri NO je tak mala ze je vetsi sance vyhrat ve sportce :)

kazdopadne vy co mate cas a susne ( cti prasule, kes, baksis atd ) proc neudelate nejaky test ale kompletni 9mm br,L maka a pak bude jasno
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od S474N » úte 01.11.2016, 22:06

Ja bych se rad dozvedel nejake konkretni kurzy, ktere jsou jakoze "approved by Henryk", teda Hokins! Abych jakoze zbytecne neslapl vedle. *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od reddog » stř 02.11.2016, 5:41

Tak ja tady za sebe dekuji Hokins za jeho trpelivost. S474N bys mel vic hledat na webu (asi na netu). MRBLUE je se svymi tisici naprosto mimo a je vlastne ztraceny pripad. Int1m1thy se asi tech resenych pripadu nedocka a ja vlastne uz ani na tu OS taky cekat nebudu.

Hokins:
Ta posledni veta, no ta o susnich a kompl testu, ta v celem tom kontextu o Vas vypovida docela dost.

No nic, radeji se tu nebudu plest.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od S474N » stř 02.11.2016, 8:07

Hokins píše:daji se sehnat naboje s olovenou strelou od magtech nebo federalu, od SB nevim, v nabidce sem je nevidel ale u infa pisou ze je lze dodat v razi 9mm L a 38 special nebo si je udelat viz odkaz http://www.4shooters.cz/cal-9mm-c10_46_3.htm
Jeste mi to neda, protoze nevim, jestli se teda bavime o nabojich nebo jen o strelach. Pises o nabojich a potom linkujes jen strely. Takze jak si to presne myslel?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 07.4.2016, 19:30

Zbraň: G26gen4

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od EvilGoo » stř 02.11.2016, 10:03

Hokins:
Máš zajímavé názory, bohužel jsou mixem jiných zajímavých názorů, bez kontroly pomocí vlastní zkušenosti či zážitku. Já jsem také mladý střelec, ale držím hubu a koukám, co dělají staří psi, třeba se něčemu přiučím.

1. My, držitelé ZP, nemáme zákonem dovoleno střílet jinde, než na střelnici. Pokud vím, výkonné složky také ne.
Tím napadám tvůj argument o "střelnicových střelcích".
Kontrolní otázka: Kde se odehrávají ty kurzy NO, o kterých píšeš? Tipnu si, že na střelnici nebo podobném "speciálním" prostoru. Nějak jsem si nevšiml tréniku bezp. složek v parku, hned vedle tanečníků Tai-chi.

2. Olověné střely mají své výhody i nevýhody. Pár lidí se tu už rozhodlo, že nevýhody mohou být důležité a snižují spolehlivost, což je pro mnohé priorita. Všimni si, že při zásahu ze 2 metrů se běžná olověná střela nemusí zastavit a proletí cílem dál, bez velké deformace. Nikdy nemáš jistotu, že obyčejné olovo se zastaví na 30 cm masa a vnitřností. Pokud vyzdvihuješ "FBI" střely, které se otevírají jako kytička, tak u nás nejsou povoleny - nedají se sehnat. Já bych si netroufl takové nosit. Ač by byly velmi účinné a "nejlepčí", jsou nedostupné.

3. Rád bych tě upozornil, že nevhodně užíváš slovo "slovíčkaření", ale to bych slovíčkařil.

4. Odhaduju, že jsi nepochopil, co se skrývá za "tisíci vystřelenými náboji". Nejde o ty náboje, ale o opakovanou manipulaci a dlouhodobé užívání, řešení situací v rámci tréninku, atd. Zdá se mi, že si představuješ "střelnicového střelce" jako týpka, co vysype 250 nábojů do terče bez jediného úkroku či ohlédnutí. Lidi, co dělají soutěže, mají hodně (téměř) reálných situací vyzkoušeno.

5. Děláš tady osvětu ve stylu "zbraně pouze profesionálům". Nesouhlasil jsem s tím už před tebou, teď mám o důvod víc mít se napozoru před profesionálem, který (prý) ani nemusí mít ZP, aby dostal pistoli i na nošení mimo službu. Dostávám pocit, že služební průkaz přidá +500 Strength a +100 Mana.

6. Otázka: Hokins, co ty, nosíš každodenně?

7. Naznačuješ, že kdokoliv, kdo se neutkal v přestřelce s protivníkem z NY ghetta by se měl stydět a raději přestat nosit, protože je super-nebezpečný. Tak to bychom měli udělat nějaký zájezd "Škola života, vyhlídkový zájezd do ghetta. Občerstvení zajištěno."

Existuje krásné čínské přísloví:
"Je lepší sedět v tiše koutě a být považován za hlupáka, než otevřít pusu a vyvrátit všechny pochybnosti."
G26gen4 pobíhá po Brně

Příspěvky: 17

Registrován: úte 27.9.2016, 10:12

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Hokins » stř 02.11.2016, 11:34

Bohuzel at ted mi doslo, proc chtela vlada povinne psychotesty pro drzitele ZP a po precteni nejnovejsich prispevku rikam jednoznacne ANO ale i zpetne tz. pro ty co ZP vlastni uz nekolik let.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od S474N » stř 02.11.2016, 11:42

Jsem rozhodne pro a zacal bych rovnou pri vystaveni obcanskeho prukazu, potom u ridicaku a zejmena co 14 dni u ozbrojenych sboru!

BTW odpovis na polozenou otazku?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Int1m1thy » stř 02.11.2016, 11:53

Hokins: mam 4 psychotesty... co semnou?
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od MRBLUE » stř 02.11.2016, 12:05

Kaslite na neho. Ten clovek zjavne cerpa len z internetu. Myslim ze neni ani v sluzobnom pomere a odstrielane ma asi len v pocitacovych hrach... Jeho jedine argumenty su "najdite si na nete". A aj jeho zaujem o "mrtvy" naboj .45GAP tiez svedci o jeho minimalnych skusenostiach so strelnymi zbranami.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 26

Registrován: čtv 07.4.2016, 19:30

Zbraň: G26gen4

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od EvilGoo » stř 02.11.2016, 12:16

MRBLUE:
Máš pravdu, ale je to příležitost udělat si sondu do společnosti.

Na mě dělá dojem, že ani ZP nemá - soudím tak podle pár výroků. Žádné relevantní odpovědi nedal.
Přišel si jen zatrollit, my si také zatrollíme =)
G26gen4 pobíhá po Brně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 269

Registrován: úte 26.4.2016, 19:07

Zbraň: GLOCK 17 Gen4

Bydliště: Kunnersdorf

Re: Nejlepší střelivo 9mm na nošení

Příspěvek od Pepíno » stř 02.11.2016, 12:35

Tak to já jsem podle toho "borce" asi potenciální chodící armagedon, když nosim S&B 9mmL TFMJ 7,5g(115grs) nontox a nebo taky S&B 9mmL FMJ 7,5g(115grs). Střílim s nima na střelnici a taky je nosim páč vim co od nich můžu čekat a jak se chovaj. Taky jsem nosil LIMITy MATCH 100 124grs ale dlouho jsem je nesehnal. 8-)

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz