Nejlevnejsi ulozeni zbrani


Nezařazené příslušenství (optiky, pouzdra, obaly) a další

Příspěvky: 76

Registrován: stř 29.7.2009, 12:41

Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od carpaccio » stř 29.7.2009, 20:24

Zdravicko vespolek. :)

Myslim, ze nazev tematu hovori za vse. Myslim, ze nejsem sam, kdo ma dojem, ze jeho bydliste skyta pro ulozeni zbrani fakticky vyssi miru zabezpeceni, nez nejaka kovova skrinka, kterou predepisuje zakon.
Nicmene malokomu se chce riskovat ztrata ZP kvuli par usetrenym korunam, takze vetsina z nas urcite vyhazuje nekrestanske penize za certifikovane trezory/sejfy/...

Ma otazka vsak zni - jake je nejlevnejsi reseni vyhovujici zakonu pro ulozeni zbrani do 10 ks a streliva do 10.000 ks, tedy nejlevnejsi "uzamykatelna ocelova schranka nebo uzamykatelna ocelova skrin, ktere splnuji pozadavky odolnosti proti vloupani 15 odporovych jednotek podle (...) normy CSN EN 1143-1 a jsou vybaveny zamkem (...) zarazenym do tridy A podle (...) normy CSN EN 1300"?

Pro zvedavce jeste podotykam, ze se mi primarne jedna o ulozeni vetsiho mnozstvi streliva (500 ks je skutecne malo) a max. 2-3 ks kratkych zbrani kategorie B.

Predem diky za Vase tipy a preji Vam prijemny vecer.

c.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od HV » úte 15.9.2009, 8:01

Časem zjistíš, že tvé požadavky byly přinejmenším podceněny :)
Já mám pouze krátké zbraně, cca 5 ks ale pořídil jsem toto. Sice ještě nemám zaplněnou polovinu pro dlouhé, mám tam prozatím náboje, ale co není může být (jednou). Když své požadavky opravdu minimalizuješ, je tam alternativa: Bezpečnostní sejf LTS 40 M
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 76

Registrován: stř 29.7.2009, 12:41

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od carpaccio » úte 15.9.2009, 13:40

:)

Diky za odpoved.

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od rx6 » stř 03.2.2010, 18:19

Ahoj, nezdá se vám, že tento sejf v odkazu od HV je nějaký "chatrný"?? Bál bych se, že se tam člově dostane šroubovákem. :D Každopádně to splňuje zákon.požadavky, a doporučuje ho více uživatelů, ale přeci jen bych si představoval bytelnější konstrukci a ne "díru obalenou slabým plechem". Nemáte i jinou variantu?? :listen:

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od HV » čtv 04.2.2010, 13:23

rx6: Je to skříň, nikoliv trezor, když dáš zloději čas, překoná téměř vše. Já to mám proto abych zbraně ochránil před dětmi resp. děti před zbraněmi a splnil literu zákona. Pokud požaduješ vyšší úroveň musel bys investovat trochu více ;) http://www.trezory-sejfy.eu/13-Trezory_na_zbrane
...zbraně, mám zbraně

rx6

Příspěvky: 121

Registrován: čtv 26.3.2009, 19:35

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od rx6 » čtv 04.2.2010, 17:55

vím, máš pravdu :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 427

Registrován: ned 08.7.2007, 17:01

Zbraň: G

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od Esbe » čtv 27.1.2011, 15:46

Máte někdo zkušenosti s kufry Negrini? http://www.glockshop.cz/index.php?cPath=82

Jaký je materiál, dají se nějak přidělat, např. lankem, a jaká je odolnost vůči dětem/zlodějům
Life can be fun
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od nettik » pát 17.2.2012, 19:34

Zkusím oživit...
čím dál víc začínám přemýšlet o cz858 - už jsem si i podal žádost o nákupku :-) ale mám dilema s uložením. S krátkou jsem v pohodě v malém trezoru, který je přisroubován, ale velkej trezor - resp. skříň bych mohl dát leda tak do sklepa, což se mi moc nechce, vzhledem k nízké teplotě a i když mám sklep suchej, tak přece jen tam nějaká vlhkost bude, která by asi při dlouhodobém skladování nemusela "kose" a nábojům dělat radost...
Takže zvažuji koupit nějaký kufr, který bych snad nacpal někam za skříň a měl bych rovnou i přepravní obal a náboje přihodil do trezoru k pistoli.
dotazy:
1) můžete někdo prosím doporučit kufr na 858 se sklopkou ? tzn. nemusí být bůhví jak velký
2) co si myslíte o té možné vlhkosti a stabilní, nižší teplotě ve sklepě ?

resp. volili byste kufr v teple, nebo skříň ve sklepě ?

Díky,
H.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od S474N » pát 17.2.2012, 20:02

nettik: po pravde bych do kufru jakozto zabezpecujiciho prvku u dlouhe rozhodne nesel. Nerikej mi, ze doma nenajdes par cm na nejakou trezovou skrinku. Zkoukni ty rozmery, neni to nic strasnyho:
:arrow: http://www.wico.cz/index.php?id=77

Jinak kver bych do netemperovane mistnosti asi radeji necpal.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od Fox4077 » pát 17.2.2012, 20:08

No, tak kosu ti chválím :wink: Být tebou, tak na sklep zapomenu, to nebude pro zbraně to ideální klima. Já jsem taky řešil problém s umístěním "trezůrku" na střelivo, nakonec jsem ho kopnul na zeď do komory, kterou máme v paneláku na chodbě 8-) Kosu mám na zdi v ložnici a brokajda visí v předsíni, hned u vstupních dveří. Ale asi o nějaké skříni na zbraně budu muset začít uvažovat, protože asi za rok se vrátí z krimu soused, který se tam rekreuje za vraždu, tak se tomu zřejmě nevyhnu.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od nettik » pát 17.2.2012, 20:33

kluci diky...ja si to myslel ze ten sklep nebude ono, ale tak trochu i doufal, ze mi nekdo vysvetli ze se to da, pac jinak misto fakt nemam. V loznici jsou dve skrine, jedna manz.postel a detska postylka - jeste se tam musi vejit prebalovak a druha postylka (zena v porodnici s dvojcatama,behem par tydnu doma 8-) ), do druheho detskeho pokoje 3×3m jsem byl rad ze se vesla skrin,postel, stul a PC. Takze jediny misto by bylo v obyvaku u dveri a to nevim jestli by mi proslo - to kazi atmosferu :-) :-D
No,asi pujde z baraku komoda s psima hrackama a pochutinama a klec s andulkou, ktera je na komode :-D ach jo...tam jsem ale limitovan hl. 30cm to bude asi o fous :-P
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od S474N » pát 17.2.2012, 20:40

Nettik: tak jestli si tohle neprosadis, tak ses mrtvej Homolka. Ja si ted do loznice prosadil ten WSB 10 KOMBI, schvalne koukni na jeho rozmery *40* a kdyz bude polovicka zlobit, tak ji tam zavru taky *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od PaF » pát 17.2.2012, 21:07

Trezor dej na lezato do ulozneho prostoru manzelske postele, tam se vejde i s perinami :lol:
PaF
Uživatelský avatar

Příspěvky: 20

Registrován: pon 25.8.2008, 8:05

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od gespa » sob 18.2.2012, 9:18

Do toho sklepa určitě ne, ale ten kufr na zbraň není podle mě zase tak mimo - jako zabezpečení zbraně sice nevhodnej, ale jen pokud ji tam necháš ve střelbyschopném stavu - řešil jsem něco podobného (taky ten trezor na velkou prostě není kam rozumně dát) a nakonec jsem to vyřešil zatím tak, že z 858-my mám prostě vyndanej zápalník, kterej je v malým trezorku spolu s krátkou. 858 v "akčním" stavu nepotřebuju...

Příspěvky: 23

Registrován: pát 30.12.2011, 21:44

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od Munga » ned 19.2.2012, 20:52

Než ten sklep zavrhneš tak vem vlhkoměr a přeměř si vzdušnou vlhkost,sice to nebude pravděpodobně dobré,ale když je sklep příčně (dostatečně) odvětráván a není spodní voda tak muže být v poho.
Nebo opři do rohu vzduchovku a udělej si test. Povrchovou lišku pak snadno odstraníš.
Já mám sklep celkem v normě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od MarK » pon 20.2.2012, 5:07

Uzamčený trezor se dá poměrně dobře utěsnit a dovnitř vybavit pohlcovači vlhkosti. Pokud pak do něj člověk neleze zrovna dvakrát denně, není ani "sklepní vlhkost" žádný problém. Navíc je ve sklepě výhoda stálejší teploty.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od Fox4077 » pon 20.2.2012, 18:46

Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen
"přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.
Kucííí, jedna technická. Mám sice 4 zbraně, ale kolťáka mám v malém trezůrku, mloka mám furt u sebe, i když jdu třeba k zubařce. Takže se mi jedná jen o kosu a brokajdu,které mi volně visí doma na zdi. Zákon tedy říká, že u zbraní do 2 kusů nemusí být v ocel. skříni, ale majitel je povinen tyto "2" zbraně vhodně zabezpečit. Je tedy dle litery zákona vhodné zabezpečení těchto dvou zbraní, že jsou sice v uzamčeném bytě, ale ve stavu volně visícím?
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od S474N » pon 20.2.2012, 18:55

Fox4077: bydlis sam nebo s nekym?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od Fox4077 » pon 20.2.2012, 19:00

Bydlím s někým :lol: (partnerkou)
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nejlevnejsi ulozeni zbrani

Příspěvek od S474N » pon 20.2.2012, 19:40

Fox4077: pokud ma ona zbrojni prukaz a na ty dve volne dostupne zbrane i nakupni povoleni, tak proc ne. Ale v kazdem pripade me to prijde jako nesmysl, to mit takhle volne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Ostatní příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz