Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od FRENKY » pon 07.5.2012, 13:31

Dneska jsem zjistil nepříjemnou věc. V klidu si tak suším a při jednom prudším tasení se mi poroučel zásobník ven ze zbraně.
Tak zkoumám co to a zjistil jsem, že ve výřezu, do kterého uzamyká záchyt zásobníku, je značně sražená (opotřebovaná) horní hrana (tedy ta, za kterou zásobník "visí" ve zbrani).
Oproti novému zásobníku bych to odhadl tak čtvrtinové zmenšení. To už ale stačí na to, aby zásobník šel ven na brnknutí.

Jakési "sražení" pozoruju i na samotném záchytu, ale tam to vypadá na záměr výrobce (nemám s čím porovnat).

Pro jistotu jsem k novému zásobníku objednal taky záchyt (i s pérem).

P.S: ona je rozbitá i spodní hrana, ale to je logické (při prudším dorážení zásobníku se prostě opotřebuje). Tam to ale nevadí.

EDIT:
Ono do budoucna bude zřejmě možno takovému opotřebení předcházet jinou technikou vyjímání/vkládání zásobníku.
Tedy vkládat se stisknutým záchytem a při vyjímaní zásobník dlaní přidržet na místě a teprve potom uvolnit ze záchytu (nenechat ho "vyskočit").
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od kuba » pon 07.5.2012, 14:06

za cenu 600kc za zasobnik a casu po kterym se to opotrebi.. ma cenu resit neco jako zandavani zasobniku se zmacknutym vypoustecem? :)
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od maja » pon 07.5.2012, 14:16

Kromě toho už vidím, jak při rychlém přebití zásobník vypadne ven :)
Je to spotřební zboží, které se stejně většinou dřív ztratí nebo rozbije pády na zem, než opotřebuje neustálým dorážením.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od FRENKY » pon 07.5.2012, 14:41

Kuba: Cokoliv mi zvýší spolehlivost pistole je pro mne dobré :) Obzvláště když si uvědomím, že taková "nepříjemnost" se může přihodit v nějaké kritické situaci. Nebo budeš měnit zásobníky každý rok, dva..preventivně?
Každopádně tento "problém" tu je a jak se kdo zařídí je na vkusu každého soudruha, že :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od S474N » pon 07.5.2012, 14:50

FRENKY: proc preventivne? Nevim jak ty, ale ja pri cisteni zbran sleduji a kdybych videl "ojetou hranu" drazky pro zachyt zasobniku, tak ho radeji vyradim nebo si ho vyrazne oznacim a mam ho treba na strelnici.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od kuba » pon 07.5.2012, 14:54

ja mam vetsinu zasobniku do standartu a to se mi nosit nechce takze mam stejne dva zasobniky na noseni s kterejma se nehazi ani nijak spatne nezachazi aby funkce byla vzdycky spolehliva :) je po starostech...
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od FRENKY » pon 07.5.2012, 14:57

Satan: No popravdě řečeno jsem si toho všímnul už dávno, ale nevěnoval jsem tomu žádnou pozornost.
Dnešní výlet šuplete za krásami koberce byl pro mne varování.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od Zajic » pon 07.5.2012, 15:12

Já to měl na skoro novém zásobníku taky takové ožvýkané, ale zatím to drželo. Hold to není uplně ideálně vyřešené že to drží hranka plastu. Já mám raději zásobníky když jsou celé kovové a zachytává se to do dirky v plechu, kde se nemá ani časem co pojebat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od FRENKY » pon 07.5.2012, 15:36

Zajíc: Takový měkký plast je to asi schválně (nepodezíral bych Glock, že by to neuměl udělat pevnější)
Ono je to totiž zřejmě to slabé místo, které se využívá jako bezpečnostní fičura, která vyhodí zásobník z kvéru když ti bouchne uvnitř náboj.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od Stenny » pon 07.5.2012, 17:39

Taky mám ohlodané zásobníky, ale usazení testuju a žádný nedělá problém... ovšem G má taky za sebou jen pár tisíc.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od FRENKY » pon 07.5.2012, 17:52

Stenny: Mě tam taky drží dobře. Nevypadne ani při plném napáskování a prudkém mlácení pistolí o dlaň. Ale dráha záchytu, nutná k vypuštění, je výrazně (ale opravdu výrazně) kratší než u nového zasobníku. V podstatě jen mírně zatlačím a zasobník jde ven.
Nový zásobník potřebuje k vypuštění o dost větší sílu.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 338

Registrován: čtv 15.6.2006, 10:54

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od Zajic » pon 07.5.2012, 21:17

FRENKY: Nj, asi na tom něco bude. Jinak já na Glocku měl lehce zabroušený to tolačítko vypouštění zásobníku, bo mě to přišlo veliké a při obouručním držení sem o něj malinko zavadil. Takže jsem ho trochu ubral a bylo po problému, bo představa že bys náhodou musel pistoli vytáhnout a zásobník ti spadne na nohu je už celkem tragická. Takže na nošení určitě není vhodné to prodloužené tlačítko vypouštění, protože se ho opravdu stačí lehce dotknout a fíí zásobník letí ven.

Mě osobně se líbí jak to má vyřešené K100, myslím tlačítko né tu divnou páčku ale HK

PB

Příspěvky: 355

Registrován: stř 09.5.2007, 23:06

Bydliště: Ostrava

Re: Nestandardní opotřebení zásobníku - pozor na to.

Příspěvek od PB » sob 12.5.2012, 22:58

zkoušel sem svoje zásobníky a OK
Kolik Glocků máš, tolikrát jsi člověkem.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz