Noseni kratke zbrane viditelne v pripade ZP D


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Noseni kratke zbrane viditelne v pripade ZP D

Příspěvek od S474N » ned 09.10.2005, 13:23

V sobotu po zavodech ve Slanem se strhla mezi mnou a IkaRem velmi "ziva" diskuze. Ja jsem tvrdil, ze kratkou zbran nemuze nosit viditelne, ani drzitel ZP skupiny D - typicky ochranka. IkaR pochopitelne tvrdil naprosty opak.

Sve tvrzeni dokladam konkretni citaci zakona, kde se v paragrafu § 28 odstavec 3 pise nasledujici:

Držitel zbrojního průkazu skupiny D je oprávněn při výkonu zaměstnání nebo povolání

a) nosit nebo držet zbraň kategorie A, B nebo C, na kterou má jeho zaměstnavatel vydán průkaz zbraně k účelům, pro které byla vydána zbrojní licence, a
b) nosit nejvíce 2 zbraně uvedené v písmenu a) v místech, kam má veřejnost volný přístup; krátkou zbraň nesmí nosit viditelně.


Ocekavam tedy protiargument od IkaRa, aby dolozil sve tvrzeni.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » ned 09.10.2005, 13:58

A co tenhle dovetek.
Zaměstnanec obce zařazený do obecní policie nebo zaměstnanec České národní banky zajišťující fyzickou ochranu objektů banky může krátkou zbraň nosit viditelně jen v souvislosti s plněním svých pracovních povinností.
Tudiz ochrana banky a bankovnich domu muze kvery nosit viditelne a toto se vztahuje i na prepravu penez takze FENIX a jim podobne agentury pokud prijdou do styku s prachama muzou mit bouchacky viditelne i kdyz jdou mezi lidma, pokud teda je to behem pracovni doby.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » ned 09.10.2005, 14:03

obávám se že auto s prachama není objekt:...zajišťující fyzickou ochranu objektů...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 09.10.2005, 14:03

Nemyslim si, ze zrovna Fenix je zamestnanec CNB, nicmene i kdyby, tak rozhodne nemuzou nosit zbrane viditelne na verenosti, napr. kdyz si jdou o poledni pauze koupit parky do samoobsluhy *4*.

A jak zde napsal Sincityman, auto neni objekt *40*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » ned 09.10.2005, 14:07

Jinak je pochopitelně jasné že nám zde v zákonu předkládají zmršeninu opět umožňující nejednoznačný výklad.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » ned 09.10.2005, 14:12

To urcite jakmile nevykonavaji primou cinnost tykajici se treba vybirani bankomatu, odnaseni nebo prinaseni penez do banky tak kver nesmi mit viditelne a mam takovy pocit, ze ho ani nesmi mit u sebe, ale v pripade ze jde s prachama k bankomatu tak ma kver viditelne a to i kdyz jde pro prachy do banky si na to schavalne nekde pockej.
A v aute kvery jestli maji nebo ne ?, ale jakmile z nej vylejzal tak je maji normalne viditelne.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 09.10.2005, 14:15

Jak jsem tvrdil vcera, tvrdim i dnes - konkretne pred tydnem jsem videl ochranku FENIX a meli pres kvery takove navleky s gumou. Bylo jasne, ze pod tim maji zbrane, ale nevykukoval ani kousek.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » ned 09.10.2005, 14:18

Ja stejne jak jsem tvrdil, tvrdim i dnes :)
FENIX je u nas ve firme jako doma :) a kvery maj normalne viditelne a zadne chlopne nebo podobne veci pres ne nemaji a maji je normalne viditelne, ale to jenom kdyz neco delaji s prachama a nebo vybiraji bankomaty.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » ned 09.10.2005, 14:21

Ono skryte noseni je takove ze neni videt ani pouzdro, nikdo nesmi poznat ze mas u sebe zbran, takze nesmi byt videt ani kousicek pouzdra. I kdyby byl kver cely prekryty treba plachtou, jakmile je videt pouzdro na zbran i kdyby jsi v tom mel treba i zapalky tak to neni uz skryte noseni, nevim jak se zakon stavi na to kdyz mas na sobe jenom pouzdro, ale nemas v tom zbran ??? To by bylo asi na pravnim vykladu zakona.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » ned 09.10.2005, 14:22

Ano ale to ještě neznamená,že to je správně :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 09.10.2005, 14:23

IkaR: to ze to tak nosi ovsem neznamena, ze je to v souladu se zakonem *4*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » ned 09.10.2005, 14:27

Dle zakona je to nejednoznacne, v jedne casti rikaji nesmi byt videt, ale ve druhe zase muze, ale jen jestlize ...., tak a ted mi nekdo reknete co je spravne ?
Ja si to proste preberu podle sebe a vzmu si tu cast, ktere je pro me prijatelna a umoznuje mi vetsi volnost.
Ale je to urcite spatne, ze existuje v jednou zakone ihned pod sebou dvoji protichudne stanoveni, ale vzhledem k tomu, ze FENIX u nas chodi i kolem policajtu a ty nic nerikaji, tak je to bezproblemu.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » ned 09.10.2005, 14:32

IkaR:A voni se jako policajti nějak vyznaj v zákonech nebo co? :o
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 09.10.2005, 14:33

Ale tam neni nic protichudneho - naopak, je tam jasne stanoveno, ze drzitel ZP skupiny D (coz je pro vykon povolani, typicky zamestnanci prave Fenix, Group4Securitas apod) nesmi nosit kratkou zbran viditelne. A je tam samozrejme vyjimka z tohoto, ktera prislusi zamestnancum CNB pri ochrane objektu. Nevidim na tom nic nejasneho nebo protichudneho *4*.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » ned 09.10.2005, 14:36

Takze FENIX nebo jina agentura, ktera strezi objetky CNB nesmi nosti viditelne zbran i kdyz strezi objekty CNB ? Coz jim zakon povoluje se strezi objetky CNB kde mohou nosit kvery viditelne.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

pro cincityman

Příspěvek od realcop » ned 09.10.2005, 15:26

Policajti alespoň někteří vědí že ani bezp. agentura nesmí na ulici nosit otevřeně zbraň, ale v vzhledem k nebezpečnosti jejich práce přivírame oka. To neplatí o frajírcích na diskotékách, kteří si navlečou triko SECURITY a proklatě nizko k pasu si dají decentního desert eagla. To se nedá pčehlédnout. Mluvím tady o solidních pracovnících např. již výše zmíněného FENIXU nebo GROUP 4. Nezda se mi rozumné je buzerovat, protože se chtějí chránit a co si budem povídat. Ono něco jiného je tahat z taktického pouzdra aněco jiného z kožené brašny, jakou má třeba civilní ochrana na letišti. Rychlé tasení z takového monstra je podle mně nad lidské síly. I zákon se musí uplatňovat s rozumem. :P
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 09.10.2005, 15:36

No nevim, ale co jsem mel moznost poznat nektere pracovniky konkretne agentury FENIX, tak jsem po dvouminutovem rozhovoru usoudil, ze tito lide maji do "solidnosti" hodne daleko. Ve vetsine pripadu jsou to lide, ktere PCR okamzite odkopla, obecni policie je take nechtela a ted si leci komplexy v bezpecnostni agenture. Takove moje zkusenosti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Příspěvek od realcop » ned 09.10.2005, 15:46

Je to od šlověka. Nejde je všechny házet do jednoho pytle. To uý zkusili redaktoři z MF Dnes. Pokud svoji práci dělají jak mají neni v tom prroblém.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 09.10.2005, 18:56

Takze jsem nelenil a optal se primo na FENIXu:

From: xxxxxx
Sent: Sunday, October 09, 2005 2:48 PM
To: gr@fenix-security.cz
Subject: Viditelne noseni kratkych zbrani

Dobry den,

obracim se na Vas s dotazem, zdali Vasi zamestnanci pri vykonu povolani nosi na verejnosti bezne viditelne kratke zbrane. Pokud ano, muzete mi prosim napsat, na zaklade jakeho zakona?

Dekuji za brzkou odpoved a jsem s pozdravem,

xxxxxxx

----------------------------------------------------------------------------------

A odpoved:

Od: Ivo Videnka <videnka.i@fenix-security.cz>
Pro: xxxxxxx
Předmět: RE: Viditelne noseni kratkych zbrani
Doručeno: 09.10.2005 14:55:31

Vážený pane,

ztotožňuji se s Vámi, že pracovník BS nesmí nosit viditelně krátkou zbraň při výkonu svého povolání.

Nemohu se však pouze spolehnout na Vaše tvrzení. Pokud máte tuto zkušenost s našimi zaměstnanci, prosím o neprodlený kontakt provozního ředitele pana Jiřího NOVÁKA +420 731 144 005, kterému laskavě sdělte kdy a kde jste takovou zkušenost získal.

Děkuji Vám za upozornění a jsem s přátelským pozdravem

Ivo VIDENKA
generální ředitel

Agency of Security FENIX, a.s., Poděbradská 186/56, 198 00 PRAHA 9
T: +420 266 107 763, F: +420 266 107 720, M: +420 731 144 000
E: videnka.i@fenix-security.cz, W: www.fenix-security.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » ned 09.10.2005, 21:49

IkaR píše:A co tenhle dovetek.
Zaměstnanec obce zařazený do obecní policie nebo zaměstnanec České národní banky zajišťující fyzickou ochranu objektů banky může krátkou zbraň nosit viditelně jen v souvislosti s plněním svých pracovních povinností.
Tudiz ochrana banky a bankovnich domu muze kvery nosit viditelne a toto se vztahuje i na prepravu penez takze FENIX a jim podobne agentury pokud prijdou do styku s prachama muzou mit bouchacky viditelne i kdyz jdou mezi lidma, pokud teda je to behem pracovni doby.
Jen tak pro upřesnění.
Česká národní banka má vzhledem k ostatním bankám vyjímečné postavení, takže ustanovení týkající se právě jí - nošení bouchaček viditelně - se ostatních bank zcela jistě netýká.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz