Nosenie zbrane na rozne sportove akcie


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Qer

Příspěvky: 34

Registrován: stř 01.11.2006, 22:42

Nosenie zbrane na rozne sportove akcie

Příspěvek od Qer » pon 05.3.2007, 12:02

Nasiel som tu diskusie ako nosenie zbrane do hypermarketu banky a pod. co je dost nepodstatne lebo to nikto nekontroluje.
Ale ako je to s nosenim zbrane na sportove akcie??? Bol som totiz na futbale, bolo tam plno policajtov takze hned ma napadlo ci nebudu ludi pri vstupe prehladavat... Nastastie ma neprehladavali (zbran som mal samozrejme pri sebe), ale ludi ktory sli druhou vstupnou branou prehladavali...
Cize je nosenie zbrane na taketo akcie nejakym zakonom zakazane ? Ako by sa spravali policajti ak by som siel druhou branou a pred prehliadkou by som ich upozornil ze som legalne ozbrojeny ?
Ked som videl po zapase rozne na mol opite a dost agresivne individua, bol som celkom rad ze mam glocka so sebou...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 05.3.2007, 12:10

Citace CZ zakona:

§ 60
Držení a nošení zbraní při zvláštních příležitostech
Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň, pouze

a) drží-li zbraň k provozování zábavné střelby v komerčních nebo obdobných střelnicích,
b) podílí-li se se souhlasem pořadatele na zabezpečení akce, jejíž součástí je střelba,
c) zabezpečuje-li úkoly podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
d) pokud je to nezbytné k ochraně života, zdraví nebo majetku, a nošení zbraně povolí útvar policie příslušný podle místa konání akce.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pon 05.3.2007, 13:13

Ale držení zbraně na takových akcich povolené je ne? Tedy mit zbraň u sebe nenabitou...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 05.3.2007, 13:27

Pokud z toho vykrojim pouze tuhle cast:
Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň, (pouze)
a) drží-li zbraň k provozování zábavné střelby v komerčních nebo obdobných střelnicích
Mohu potom rict, ze se popsanych udalosti mohu ucastnit (a nosit tam), nebot drzim zbran (krome jineho) k provozovani zabavne strelby v komercnich nebo obdobnych strelnicich?

Ja totiz provozuji zabavnou strelbu na nesoukromych (komercnich) strelnicich - tedy, lidsky receno, chodim si zastrilet.

Nebo je snad nekde definovano, ze "provozovanim zabavne strelby" se mysli podnikani v oblasti komercnich nebo podobnych strelnic... :?:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pon 05.3.2007, 13:53

Starosta: Myslím že to bylo myšleno tak, že zbraň můžeš nosit na sportovní akci, pokud je tato konána právě na střelnici.
Ale taky je to možná úplně jinak :)

Qer

Příspěvky: 34

Registrován: stř 01.11.2006, 22:42

Příspěvek od Qer » pon 05.3.2007, 14:51

V SVK zakone som nic o zvlastnych akciach nenasiel, mozem nosit vsade pokial to nie je zakazane osobitnym predpisom a dalej je tam odkaz na zakon o doprave,zivnostensky,lodnej doprave,civilnom letectve... ( v nich som tiez nic o tom nenasiel)
Takze potrebujem vediet ci pri navsteve sportoveho podujatia nechat radsej zbran doma alebo sa mozem skludom opytat policajtov ktory zakon (alebo osobitny predpis) mi zakazuje vstup so zbranou.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 05.3.2007, 15:11

Pak se to ridi pokyny poradatele - takze predpokladam, ze na listku bude cosi o zakazu vnaseni alkoholu a zbrani...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pon 05.3.2007, 15:53

Qer
naša legislatíva to nijak neupravuje.Je to vec usporiadateľa.
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 135

Registrován: sob 28.1.2006, 8:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvek od pbezo » pon 05.3.2007, 16:03

cmk píše:Pak se to ridi pokyny poradatele - takze predpokladam, ze na listku bude cosi o zakazu vnaseni alkoholu a zbrani...
Neviem či môže byť rozhodnutie usporiadateľa nad zákonom. Ak mi to zákon nezakazuje, usporiadateľ sa môže ísť bodnúť.
Aspoň tak som to pochopil, keď svojho času na skúškach na ZP prokurátor dal otázku, či môžem nosiť zbraň v električke keď je to v prepravnom poriadku zakázané. Povedal presne to, že dopravný podnik nemôže byť nad zákonom a tak je ten zákaz neplatný.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pon 05.3.2007, 16:25

nie je to celkom tak,pri vstupu do objektu/aréna a pod/ si povinný sa podrobiť prehliadke.Ak tak neučiníš právne ti nehrozí žiadna sankcia,len nebudeš do objektu vpustený.Oznamením -mám u seba zbraň-kontrole, dopadneš rovnako-nevpustí ťa.Viem je to na hlavu,ale je to tak.
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » pon 05.3.2007, 16:51

predsa ides na sukromny majetok, a ak vlastnik (prenajimatel), nechce, aby si na jeho pozemku, alebo v jeho budove nemal zbran, tak ti to zakazat moze!?
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 05.3.2007, 17:13

koudelka: Taky si myslim, ze u koncertu, hokejovejch utkani apod. je to jasny - ale spis mi slo o ruzne hromadne seslosti, oslavy, demonstrace apod.

Clovek se muze k necemu prichomytnout, tak mi jde o to, zda je legalni nosit napr. pokud jdu kolem nejake podobne akce a "sebrala by me PCR"...

Kolega vypravel, jak jeli v 89. tramvaji, vystoupili na Vaclavaku nic zleho netuse, bylo tam hafo lidi - a nekdo z davu zarval "PALACH!" - dohlizejici policajti tam hned poslali slznej granat :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pon 05.3.2007, 18:00

v SK tak ako som písal,nie je legislatívou upravené nosenie na takéto akcie.Kolega z práce/CZ 75D/ sa bavil v jednom z barov v KE,okolo polnoci odchádzal domov.Vonku začala policajná akcia,policajt mal akurát opretého nejakého čuráka o jeho auto.Policajtovi kolega povedal,že je to jeho auto a chce odísť,povedal tiež,že má pri sebe legálne držanú zbraň.Policajt ho požiadal,aby sa otočil-všetko kľudne,vytiahol mu zbraň,doklady z vrecka,skontroloval údaje.Všetko mu vrátil a pustil ho.
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 135

Registrován: sob 28.1.2006, 8:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvek od pbezo » úte 06.3.2007, 7:49

koudelka píše:predsa ides na sukromny majetok, a ak vlastnik (prenajimatel), nechce, aby si na jeho pozemku, alebo v jeho budove nemal zbran, tak ti to zakazat moze!?
no ono to nie je celkom súkromný majetok v zmysle nedoktnuteľnosti obydlia, kde majiteľ určuje pravidlá. Ide o verejnú akciu a tam platia zákony. A ak v nich nie je zakázané nosiť zbraň ... Chcelo by to výklad legislatívnej rady štátu.
Ja to aplikujem tak, že keď ma nevpustia so zbraňov, znamená to, že nechcú moje peniaze a pôjdem ku konkurencii.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 06.3.2007, 8:03

PBEZO> muze to bejt 100x verejna akce, jakmile se kona na soukromem pozemku (coz jsou veskera uzavrena sportoviste, haly, divadla, kina - konec koncu, ono vsechno nekomu patri...) tak proste majitel nebo najemce tohoto MA PRAVO omezit vstup komu chce - to je proste bez diskuzi. Zda-li ho poslechnes ci nikoliv je tvoje vec (pripadne nasledky obcansko-pravniho sporu si ale poneses sam), ale paklize kontrolujou u vstupu, nic jinyho ti nezbyde...
A ver, ze kdyz se na fotbale spousta lidi vyleje, je lepsi, kdyz tam ty zbrane ofikl povoleny nejsou... To neni o tom, chteji-li tvoje penize... A na ten ligovej zapas se jinde na zivo nepodivas :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Qer

Příspěvky: 34

Registrován: stř 01.11.2006, 22:42

Příspěvek od Qer » úte 06.3.2007, 8:23

To CMK, no to sa snazim zistit na zaklade akeho zakona ma najomca alebo majitel pravo obmedzit vstup komu chce. ( napr. keby si tam dal tabulku vstup iba pre bielich, neviem ci by mu to preslo :lol: )
Chapem ze bezpecnost je prvorada, ale malo by to byt zamerane prave na nelegalne zbrane, vybusniny a pod. Ak mam zbrojak, opisu si predsa cislo, cislo zbrane, cislo OP a pustia ma dnu...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 06.3.2007, 8:32

Omezuje to ten samy zakon, ktery tobe jako majiteli (nebo najemci) bytu dava to pravo, ze si k tobe domu nemuze prijit kdo chce, kdy chce - proste musi zazvonit a kdyz jsi doma a otevres, tak si ho prohlidnes a kduz je to zvanej kamos, tak ho pustis, kdyz ne, posles ho pryc - taky by ses asi vztekal, kdyby i pres tvuj nesouhlas k tobe takovejhle clovek vlitnul domu s tim, ze ti ukaze obcanku, a ze si muzes opsat udaje... Tak tady to funguje uplne stejne...

A jde o to, ze poradatel u vchodu nema pravo ti kontrolovat cokoli krome vstupenky, takze on nerozlisi, je-li zbran legalni ci nikoliv. Navic - u sportovnich akci stoupa adrenalin, casto se posiluje alkoholem a takovej nezodpovednej vlastnik nelegalni zbrane co se naleje a je agresivni je horsi nez kdejakej terorista...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 135

Registrován: sob 28.1.2006, 8:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvek od pbezo » úte 06.3.2007, 10:00

To potom rovno môžu zakázať nosenie zbrane úplne, pretože každý pozemok niekomu patrí. Vo vlastníctve štátu je už máločo.
De facto, môžem nosiť iba doma ... Aj tak si myslím, že na verejné akcie sa nevzťahuje právo "neporuśiteľnosti súkromia obydlia" tak ako nemôžem zakázať vstup do svojho lesa, alebo na svoju lúku.

Qer

Příspěvky: 34

Registrován: stř 01.11.2006, 22:42

Příspěvek od Qer » úte 06.3.2007, 11:42

Tak nieco som o tom nasiel. Je to zakon 315/1992 SNR o verejnych telovychovnych a sportovych podujatiach.

§ 7
Povinnosti účastníkov podujatia

(2) Účastníci podujatia nesmú mať pri sebe zbraň
alebo čokoľvek, čím možno urobiť útok proti telu dôraznejším,
7) prípadne o by mohlo viesť k poškodeniu zdravia.

ta sedmicka je odvolavka na: § 20 ods. 3 zákona SNR č. 204/1991 Zb.

(3) Zbraňou podľa odseku 1 sa rozumie strelná, bodná,
sečná, rezná zbraň a zbraň hromadnej účinnosti. Zbraňou
sa ďalej rozumie všetko, čím je možné urobiť útok proti
telu dôraznejším.12)

Cize podla toho fakt strelnu zbran na sportove podujatie zobrat nemozem, aj ked ju mam legalne na osobnu ochranu.
:mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 06.3.2007, 12:08

Zbrani, tedy vsim, cim je mozno ucinit utok proti telu duraznejsim, je opravdu naprosto vsechno - od mobilu pres zapalky az po cepici :D
Proste jakykoli predmet v ruce je lepsi nez hola ruka :roll: :wink:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz