Nové stránky LEXu


Vše týkající se sdružení LEX

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od kolaCZek » pát 27.7.2012, 11:16

Jeste jeden malickatej detailik. V titlech v menicku hapruje znakova sada... :wink:
(Myska je na kolecku "LOS". Jenom se pri prt. scn. schovala...)
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od nico » pát 27.7.2012, 11:38

Ze by to byl novy trend si nemyslim, ale plne chapu popsanou logiku a uznavam, ze pro tento ucel to asi bude lepsi.

kolaCZek: Ověřeno a dělají to všechny ikonky. Je to špatně v title každého toho a href.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 27.7.2012, 12:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od jomekabi » pát 27.7.2012, 11:56

cmk a kolaCZek: Diky, preposlano na patricna mista. :-)

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od nico » pát 27.7.2012, 16:09

Pokud jsem se pred par hodinama dobre dival, tak ty ikony byly opraveny v neuveritelne kratkem case. :)

Jinak dekuji za slouceni postu. Priste si dam pozor. :)

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: NAJDI 6 ROZDÍLŮ

Příspěvek od tmx » pát 27.7.2012, 17:02

cmk: Zcela respektuji Tvuj nazor, nedelate v marketingu, takze nemate mindset na propagaci. Ja tam taky nedelam, ale uz jsem se musel kvuli praci trosku prizpusobit. Kazdopadne co je dulezite si naspat, abysme se pochopili.

1. odkazy vedou na stejnou stranku (O Lexu), jedine co menite je menu a includovane "novinky". to je kockopes krizeny mezi komunitnim webem...

2. menu by melo byt transparentni, jednoduche, tzv. "pristupne" a clovek by se v nem mel lehce orientovat a melo byt stejne pro vsechny navstevniky - ja se v tom ztracim
(pokud tedy nebudeme pocitat treba registrovane cleny a extra sekce pro ne)

3. webove stranky se pokazde tvari jako neco jineho a media/strelci/verejnost dostavaji jine informace, takze web je takovy gulas. menu se porad meni coz je velmi, velmi, velmi, ale opravdu velmi spatne.

4. mas spatny mindset, pokud povazujes za moji lenost, ze se mi nechce proklikavat nejaky "cizi" web, abych zjistil, co vlastne delate a co mi to prinese. pokud to opravdu myslis vazne, asi bys nemel ztracet cas na vyvoji webu.
(to neber jako osobni utok, kazdy proste dobre weby delat neumi)

5. z homepage jsem se moc nedozvedel do delate (co je to ochrana prav majitelu zbrani??)... pak se tedy rozhoduji, zda jsem strelec (je tim snad mysleno clen sdruzeni?) nebo verejnost. tak klikam strelec... stale se nedozvidam, proc bych mel vstoupit do sdruzeni a co mi to prinese... vracim se, klikam "verejnost" a skoncim na stejne strane, kde se vlastne nic noveho nedozvim. po patem kliknuti odchazim pryc!!

Kdybych se vratil zpet, tak bych vypichnul prispevek:
Myslím, si, že byste měli být těmi "obchodníky" a velmi vehementně shánět "zákazníky" a je to zájem především Váš. Protože čím větší skupina Lex bude, tím bude i významnější.
Z meho pohledu ma ten web jeden zasadni problem a to je koncepce. Nevi co chce prezentovat a nevi jak to chce prezentovat. Tak to proste prezentuje pokazde jinak. Takze vysledek je gulas a efekt ziskani noveho clena se bude limitne blizit nule.

Do teto chvile jsem se stale nedozvedel, proc bych mel vstoupit do spolku LEX a co mi to osobne prinese. Proc mam platit, co za to dostanu apod... to neber jako kacirskou otazku, proste to na tom webu neni, nebo jsem to nenasel. Samozrejme ze vstup do spolku je o mem osobnim prospechu, proc bych tam jinak vstupoval.

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od jomekabi » pát 27.7.2012, 17:29

Uprimne receno, uz mi zacinas lezt na nervy. :wink:

Na uvodni strance vsech tri sekci mas jasne napsano, kdo jsme, proc jsme vznikli a co je nasi snahou. Pokud tomu nerozumis, tak ses nejspis ... (radsi se nevyjadrim).

Proste budto je v Tvem zajmu, abys i v budoucnu mohl drzet, pripadne nosit zbrane, nebo te to nezajima. Pokud ne, tak ani nejlepsi marketingovy expert by Te neziskal.

Howgh.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od S474N » pát 27.7.2012, 17:33

jomekabi: co setrit svuj cas (a i nadavky) a zkusit se treba zaregistrovat na ten webtrh.cz, kde hodis "v plén" ten web a uvidis, co ti na nej reknou profesionalove i "profesionalove". Jde o to, ze porad vychazis z informaci, ktere sis sam stanovil. To jak jsou v souladu s dnesnimi trendy ci nejsou, nemuzes preci hodnotit sam.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: NAJDI 6 ROZDÍLŮ

Příspěvek od cmk » pát 27.7.2012, 17:38

tmx píše:proc bych mel vstoupit do spolku LEX a co mi to osobne prinese
Zacnu odpovedi od konce - pac to bude asi nekontraverznejsi vec na prispevku, pak uz to bude v mirnejsim tonu...
Pokud na clenstvi v Lexu koukas skutecne timto zpusobem, pak skutecne nema cenu nic lamat pres koleno, hadat se, konfrontovat nazory.
Kdyz uz do podrobna resis kde co, zkus treba rozebrat, co ocekavas, ze by ti to melo prinest. V druhem kroku pak zkus volitelne rozebrat, co jsi ochoten pro to udelat ty sam.
Ve tretim kroku se podivej doma do trezoru, nebo do trezoru jineho ozbrojeneho kamarada, pripadne se podivej na okoli, kolik lidi nosi zbran.
V trezorech uvidis samonabijeci pusky, brokovnice, pistole, revolvery. Lidi maji narokove pravo tyto zbrane nosit a branit se jimi.
Jeste se ptas, co pro tebe muze Lex udelat?

Ja uz tu historku psal, jak se v roce 2002 povedlo presvedcit poslaneckou snemovnu, ze si z nich urednici jisteho jineho statniho organu delaji pr*el, pod rouskou sjednoceni prava s EU jim chteji vnutit naprosto nemsyslnej zakon a poslanci pak na truc schvalili neco, z ceho zijeme dodnes.

Ale... Co bys tak od Lexu mohl dal chtit... Slevy? V obchodech a na zavodech?
Pro LEX je zasadni NEPROPOJENOST s prodejcema zbrani. Jakekoli slevy jsou spis znouze ctnost a je to jedna z veci, proc nas cast statni spravy bere vazne. Za nama proste nestoji a nas neplati zadnej komercni projekt. My to skutecne delame ne pro prachy, ale z "ideovych" (snad to slovo neni z minulosti moc zprofanovano) duvodu.

Co se tyce webu - na presypani clanku se pracuje. Jsem ITak, ale ne programator - sam netusim, kolik to da prace... Jestli se jedna jen o preliti jedny MySql databaze do druhy, nebo je to o totalnim predelani struktur - nevim. Takze neumim rict, jestli to bude zitra ci za mesic a ani to neni muj ukol v Lexu. Kazdopadne jakmile budou clanky presypany, tak to rozdeleni bude znatelnejsi.

A ano - WEB je zamerne rozdeleny, prave proto, aby vsichni dostavali jen ty informace, ktere hledaji. Proc zatezovat novinare vysledkama zavodu z LOSu nebo odbornym pojednanim z nejakeho kurzu? Proc kazdeho zatezovat tiskovou zpravou? Proc LOSaka ztezovat cimkoli jinym nez pravidlama, terminovou listinou, vysledkama a par zakladnima udajema?

PS: mimochodem - jsem ITak v agenture pro vyzkum trhu a verejneho mineni :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od jomekabi » pát 27.7.2012, 17:49

Satan: Nadavky? Kde a jake? :wink:

Odpovidal jsem na email, ve kterem dotycny neustale omila, ze nevidi duvod, proc by mel vstoupit do LEXu. To ovsem neni otazka designu, ale informaci, ktere tam jsou jasne na ocich. Neoslovuje-li ho to, prosim, to je jeho vec.

Podrobnejsi informace, napr. s kym jsme kdy a o cem jednali, samozrejme verejne vyvesovat nemuzeme. Ty jsou opravdu vyhrazeny jen pro cleny (clenske forum je jen pro cleny, kdezto cele webove stranky jsou pro kazdeho, i nase odpurce).

Co se tyce modernich trendu: ze je neco moderni jeste neznamena, ze to je lepsi. Nasi (ne jenom moji) snahou nebylo vytvorit supermoderni dilo, ale neco, co je funkcni a co oslovi ruzne cilove skupiny. Jak zde jiz docela polopaticky vysvetlil cmk, web LEXu neni jenom pro strelce. Na druhou stranu, strelec (coz je drzitel ZP, ne jenom clen LEXu), ma jednu sekci se vsim, lezt do tech dalsich dvou nema duvod. Je mozne, ze poprve se do nich asi taky podiva, ale nejspis mu to brzy dojde.

Tim nerikam, ze nekdy v budoucnosti tu uvodni stranku nezmenime. Ale ted urcite ne, mame plno prace s naplnenim obsahu a vychytanim chybicek. Jelikoz to delame ve svem volnem case, nebudeme se ted zabyvat budoucimi zmenami.
nico píše:Pokud jsem se pred par hodinama dobre dival, tak ty ikony byly opraveny v neuveritelne kratkem case. :)
Jojo, MarK je ditko sikovne a velmi hbite. :)
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 27.7.2012, 18:14, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Shi » ned 29.7.2012, 21:24

Přátelé, připomínky, které napsal TMX, celkem přesně odpovídají mému prvnímu dojmu z nového designu. Mírně řečeno, dojem je zatím velmi rozpačitý (ovšem sám lepší udělat neumím a svůj dojem jsem nedokázal zformulovat, takže jsem radši mlčel). Ale podle mě TMX udeřil hřebík na hlavičku a stálo by za to se nad jeho připomínkami trochu víc zamyslet, protože hlavním smyslem webovek je marketing. Nemyslím si, že by to bylo celé špatně, ale doladit by to opravdu trochu chtělo.
tmx píše:Do teto chvile jsem se stale nedozvedel, proc bych mel vstoupit do spolku LEX a co mi to osobne prinese. Proc mam platit, co za to dostanu apod... to neber jako kacirskou otazku, proste to na tom webu neni, nebo jsem to nenasel. Samozrejme ze vstup do spolku je o mem osobnim prospechu, proc bych tam jinak vstupoval.
Když tmx píše, že neví, proč by měl do LEXu vstoupit, tak tím asi nemyslí osobní prospěch ve smyslu peněz na bankovním kontě. Já jeho připomínku chápu tak, že po návštěvě stávajících stránek nezískal informace, které hledal a o kterých čekal, že je někde na webu najde. Tmx projevil konstruktivní snahu na tento nedostatek upozornit. Místo poděkování se mu však dostalo náznaku, že s lidmi jako on se Lex nehodlá zahazovat. S tím si dovoluji zdvořile leč důrazně nesouhlasit. Lidi, kteří nejsou líní se ozvat a jsou ochotní používat svou hlavu ve prospěch Lexu, LEX potřebuje.

Správná je i otázka - kdo jsou to "střelci" ?
Možná by bylo lepší nemít v úvodu "Pro střelce" , ale třeba "Pro držitele ZP". Slovo "Střelec" má podle mě příliš blízko k "šílemému střelci".

Souhlasit s TMX musím i v tom, že návštěvník webu LExu se asi podvědomně neptá "Co je to LEX a kdy a proč vzniknul ?", ale ptá se "Co je to LEX a čím by mi mohl být užitečný".

Myslím, že by nemělo být problém LEX lidem "prodat", neboť LEX toho dokázal již dost. Skutečně je však při tvorbě struktury i textů změnit "mindset" a tvořit stránky méně jako učebnici (pro studenty, kteří se jí nemohou vyhnout) a více jako zajímavou knihu, která může čtenáře obohatit, ale napřed ho musí nalákat, aby ji vůbec začal číst. Uživatel, kterého náš web nezaujme, během pár sekund nenávratně zmizí někam jinam.

Co mi osobně přináší Lex ? Přináší mi naději, že nedopadneme jako střelci v Anglii, že se i v ČR podaří zavést doktrínu hradu, že soudy nebudou lidem upírat právo na účinnou sebeobranu. A tohle je podle mě to, co se TMX chtěl/měl dozvědět a co se zřejmě nedozvěděl.

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od jomekabi » ned 29.7.2012, 21:43

At uz TMX (ci kdokoliv jiny) klikne na Pro verejnost, nebo Pro strelce (v tomto pripade to je uplne fuk), hned v prvnich dvou odstavcich se dozvi:

"Jeho hlavním a trvalým úkolem je bránit zájmy všech legálních držitelů zbraní, tedy i těch, kteří vlastní zbraně všech kategorií, ať už pro svou obranu, sport, myslivost, k výkonu povolání nebo zaměstnání či ke sběratelským účelům.

Naše sdružení od svého vzniku mnohokrát dokázalo, že tyto zájmy bránit umí. Velmi významně jsme se podíleli na přípravě nového zákona o zbraních a střelivu, který svou vyvážeností patří k nejlepším v Evropě.
"

Potom, o neco nize (pod titulkem "Co je nasim cilem"), se docte:

"Bránit právo každého řádného občana na držení zbraně a nedopustit, aby se i u nás opakovala situace obdobná jako v Německu, Rakousku a Velké Británii, kde došlo k výraznému omezení tohoto práva. Každý řádný občan musí mít právo držet zbraň!"

Mne by to stacilo, ale chapu, ze nekteri ...
V zasade, presne to je take na propagacnim letaku LEXu, proti nemuz zatim nikdo tak vehementne neprotestoval. Uznavam, ze by to mozna slo napsat vic zazivneji, udelat to vic "sexy", ale nikdo z nas to asi neumi. Pokud Ty ano, sem s tim!

O doktrine hradu zatim nepiseme, neb ta jeste neni na poradu dne. Vse ma svuj cas. :wink:

tmx

Příspěvky: 206

Registrován: čtv 12.1.2012, 20:58

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od tmx » ned 29.7.2012, 23:08

Vubec se nechci znovu hadat proc vstoupit, proste nemam duvod nakupovat, proste jste mi to neprodali. Az pujde do tuheho a LEX vyhlasi stav nouze (kvuli zakonu apod.), pak bude mym zajmem tam vstoupit. Ted nykoli, vse bezi. Takze straseni typu "mas doma zbran, tak je v tvem zajmu vstoupit"... no proste nejsem aktualne znepokojen a dalsi vyhody nevidim.

Kolik mate platicich clenu? 1000? Kolik je tady drzitelu ZP, 300 000? Od roku 1998 (tedy za 13 let) se nepovedlo nalakat ani 1% strelecke verejnosti? Je tedy snad problem na moji strane, ze se malo staram? Statisticky vzato asi neni... ale tim nijak nechci dehonestovat praci lidi v LEXu. Proste se ve vsem asi nedari a ja to chapu. Proto take pisi tento prispevek, tedy konstruktivni kritiku.

Jelikoz jsem jiz nekolikrat postnul dost zasadni informace o webu (koncepcni errory) a misto plodne diskuze se mi dostava dost "divnych" reakci, pokusil jsem se dat svoje myslenky dneska odpoledne na papir, aby to pochopili vsichni.

Trosku jsem se zacetl do analyzy naseho firemniho webu a znova mi vychazi, ze soucasne koncepce gunlex.cz je krok spatnym smerem, doslova nesmysl. Nize uvedu svuj nazor, navrh... muzete si s nim treba vytrit zadek. Osobne me zajima reakce lidi.

1. Jak jsem jiz jednou psal, menu by melo byt pro kazdeho navstevnika stejne. Aktualni gulas je prasarna a ikdyz to muze byt v nekterych pripadech OK (tady teda neni), na web obcanskeho sdruzeni se to nehodi. Abych se dostal k vasemu vyjadreni ke strelbe Batmana tak musim jit do sekce media? Velmi hloupe... musim zpet na logo lexu, pak media. Ani tlacitko home v menu me nevezme home.
edit: Bezne se to dela tak, ze v novinkach je uvedena zprava ohledne noveho tisk. vyjadreni a v te zprave je link na onu tiskovou zpravu do sekce media. Kazdy vidi sekci media!

2. Mate dlouhou listu na menu (vodorovne menu) a zbytecne zanorujete nebo schovavate nektere informace pod zasterkou "at neobtezujeme lidi". Prijde mi to jako nesmysl, ja si chci sam kliknout, co budu cist. Chci primerene kosate menu, at se na dulezite veci dostanu na druhe kliknuti. Vse ostatni povazuji za obtezovani visitora.

3. Jelikoz pouzivate rolovaci (rozbalovaci menu), je dobre na konci stranky v paticce to menu rozbalit, proste udelat strom odkazu. Ted to mozna lidi uplne nechapou, ale hrozne moc to pomaha na mobilech, touchpadech atd. Take je to dobre v tom, ze kdyz neco doctu dolu, nemusim se vracet klikat nahoru, ale mam to hned u nosu.

4. Registrace novych clenu LEXu by nemela probihat na nekolik zpusobu. Ja osobne bych to ulehcil a udelal tam pouze jeden elektronicky formular s jasne defonovanymi polozkami. Po registraci by mi prisel z webu potvrzujici email s udaji, ktere jsem zadal. Aktualni koncept registrace do wordpressu, pak registrace do formulare, nebo do emailu, nebo do posty... proste gulas. Tohle vse by vyresil jeden elektronicky formular.
(Ja osobne se odmitam registrovat do wordpressu a pak jeste vyplnovat znova nejakou prihlasku - uprimne, moc dlouhe, utikam pryc)

5. Na zaklade predchozich reakci jsem se rozhodl, ze si proklikam cely web. Ucinil jsem tak a zapsal si vsechny aktulani polozky. Spousta veci je ve vystavbe, takze nevim, co tam jeste budete dolpnovat. Kazdopadne na zaklade sveho nazoru a analytickeho mysleni jsem sestavil menu nove, ktere se netvari jako chameleon a je stejne pro vsechny uzivatele.
(Btw - hlavni poucka pri vystavbe noveho webu: nikdy nespoustej novy nekompletni web!)

Takze zde je moje navrhovane menu vcetne komentaru:

- HOME - link na homepage (stejne jako kliknuti na logo)

- O LEXu
|__Zakladni informace
|__Proc se stat clenem
(Tady by melo opravdu byt vysvetleno, proc se mam stat clenem. Treba prave ta legislativni nouze, pravni pomoc clenum, sleva na zavody LOS, sleva na zajimave prednasky, specialni strelecke akce procleny, exkurze do vyrobnich zavodu...blabla bla. Proste musim mit pocit, ze dostavam neco navic.)
|__Registrace (tady by mel byt ten jednoduchy formular, ne ta silenost co je ted)
|__Stanovy
|__Partneri Lexu
|__Oblastni sdruzeni (tohle nema co delat v hlavnim menu!)

- Aktuality
|__Novinky (Lex, legislativa, atd.)
|__Kalednar akci (prednasky, seminare, zajimave akce, exkurze atd.)
|__Strelecky sport (novinky z LOS, kalednar zavodu, novinky ze str. sportu obecne)
|__Zajimavosti (zajimavosti ze sveta apod.)

- Pravo a zbrane (tuhle sekci uplne neznam, tak jen tak zkousim)
|__Legislativa v CR
|__Legislative ve svete
|__Zbrojni prukaz
|__Sebeobrana
|__Pravni pomoc
|__Clanky

- Zavody LOS (hole "LOS" nic nerika)
|__Zakladni informace
|__Pravidla LOS
|__Jak se zucastnit
|__Fotogalerie
(Zavody LOS jsou vase vystavni skrin, stejne tak by se to melo prezentovat. Mit jenom odkaz na web, kde jsou prakticky jen tabulky s vysledky, tomu ja rikam promarnena sance. Vyuzijte popularitu slova sport a trosku to u sebe zpropagujte! Sport ma kazdy rad.)

- Media (takhle se to bezne dela!)
|__Kontakt pro media
|__Tiskove zpravy
|__Napsali o nas
|__Loga (bezna vec, novinari si to sami stahnou)
|__Propagace

- Kontakt
|__Kontakty LEX
|__Oblastni sdruzeni

skryte menu dostupne jen pro cleny pro prihlaseni:
- Muj LEX
|__Registracni udaje
|__Aktuality pro cleny LEX (muzete sem schovat tajne seminare atd...)
|__......... (proste cokoliv jen pro cleny)

Vim, ze to muze byt dost problematicke, si to vsecko predstavit. Proto jsem se rozhodl to trosku nakreslit, at to ma nejake obrysy. Jelikoz nejsem grafik, tak to vypada, jak to vypada. Vic uz se kazdopadne angazovat nehodlam, jsem na roztrhani i jinde. Tohle muj posledni pokus vam trosku otevrit oci a nasmerovat vas spravnym smerem (lepsim smerem).

Kazdy si muze udelat obrazek. Ja si web LEXu predstavuji nejak takto:
http://uloz.to/xxCRbk2/gunlex-zip (lepsi kvalita)

[Přípona png byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona png byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Starosta » pon 30.7.2012, 0:34

tmx: Předně, klobouk dolů. Tvoje připomínky mají skutečně hlavu a patu - aspoň podle mého skromného názoru to odráží dost zkušeností s webem.

Za další, i mně přijde struktura webu poněkud zvláštní, hned řeknu proč:
Při první návštěvě jsem podíval do odkazu pro veřejnost, dočetl jsem se, co a proč je LEX.
Pak jsem "backup-nul" zpět a šel se podívat do odkazu pro střelce, opět jsem se dočetl, co a proč je LEX.
Back-up, pro média, co je LEX.

Velmi těžko hledám, jak se proklikat k tomu, co popisuje tmx ve svém příspěvku.
Seznam tiskových prohlášení (událost v Denveru), další novinky, jasná orientace ve webu.

Cením si myšlenky LEXu a práce, která za tím stojí.
Ale pokud bych si měl vybrat, určitě sáhnu po struktuře, jakou navrhoval tmx - mám na webu stejné (myšlenkové) postupy a často web proklikám, abych se zorientoval.
V aktuální podobě je to skutečně velmi těžké a frustrující - tzn. nevracející se čtenář.

Pokud to někoho zajímá, proklikal bych z navržené struktury níže zvýrazněné oblasti (a co by mě upoutalo, bych četl důkladněji, příp. následoval prolinky do dalších záložek):

- HOME

- O LEXu
|__Zakladni informace
|__Proc se stat clenem
|__Registrace
|__Stanovy
|__Partneri Lexu
|__Oblastni sdruzeni

- Aktuality
|__Novinky
|__Kalednar akci
|__Strelecky sport
|__Zajimavosti

- Pravo a zbrane
|__Legislativa v CR
|__Legislative ve svete
|__Zbrojni prukaz
|__Sebeobrana
|__Pravni pomoc
|__Clanky

- Zavody LOS
|__Zakladni informace
|__Pravidla LOS
|__Jak se zucastnit
|__Fotogalerie

- Media
|__Kontakt pro media
|__Tiskove zpravy
|__Napsali o nas
|__Loga
|__Propagace

- Kontakt
|__Kontakty LEX
|__Oblastni sdruzeni

Chápu, že to není dokončené (naplněné), ale k proklikání a pročtení jsem opravdu neměl nervy. V tomhle mi nezbývá než souhlasit - a hlasovat jednoznačně pro úpravu v podobném duchu.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 96

Registrován: pon 18.10.2010, 20:01

Zbraň: spousta

Bydliště: Tabor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz/

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od jomekabi » pon 30.7.2012, 0:53

tmx: Dobre, musim priznat, ze tentokrat jsi me prekvapil. Tohle je neco uplne jineho, nez predchozi hulakani, jak jsme vsichni blbi. Ted jsi prisel s velmi konkretnim prispevkem, do ktereho jsi ocividne dal hodne premysleni a casu. Klobouk dolu!

Bohuzel, prisel jsi s tim trochu pozde (coz neni Tvoje vina - jelikoz nejsi v LEXu, nemohl jsi vedet, ze davame dohromady novy web). Pripada mi to, jako kdyby architekt postavil kulatej barak, nacez by k nemu prisel jiny architekt a rekl: "To je hruza, zbourej to, dneska frcej hranaty baraky."

Jinymi slovy, neminime to zahazovat, ale naopak musime dilo dokoncit. Mozna to nakonec bude uspesne, nebo se za nejakou dobu budeme muset pustit do redesignu. Ja verim, ze to bude uspesne, ale to teprve cas ukaze.

Tiskova prohlaseni: ano, ta nam v sekci "Pro strelce" nejak utekla. Uvidime, co se da delat.

Co se clenstvi tyce, tak to ma mnohem hlubsi souvislosti. Prakticky od zacatku sve existence, LEX se nesnazil vybudovat individualni clenskou zakladnu, ale byl postaven hlavne na principu kolektivniho clenstvi. To jsme zmenili az na posledni valne hromade, odkdy je platna soucasna verze stanov. Od te doby clenska zakladna pomalu, ale jiste, roste. A to teprve nabirame vitr do plachet. :)

Starosta (a ostatni): Uz jsem to nekde psal: Strelec (tj. drzitel ZP) se nepotrebuje proklikavat celym webem, ale pouze casti "Pro strelce". Ty dalsi dve bubliny jsou omezeny subset pro jine cilove skupiny. Jasne, uplne novy navstevnik se tam asi taky podiva, ale brzy mu dojde, ze tam nic noveho neuvidi. Na druhou stranu, poud se clen laicke verejnosti, nebo novinar, bude zajimat o vic, nez co jim nabizime (o cemz v 98% pripadu pochybuji), nic jim nebrani vlezt do "strelecke sekce".

Proste, jak jsem uz napsal v predeslem prispevku, je to tak, jak to je. Dejme tomu cas.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od S474N » pon 30.7.2012, 7:31

Jomekabi: pokud jeste neni hotov/vyresen export/import puvodnich clanku (po pravde netusim, na cem to stoji, kdyz puvodni verze byla taky wordpress?!?), tak si myslim, ze je prave "za pet minut dvanact", kdy by se ten redesign stihnout dal. A to, co bylo receno, tak to ma naprostou logiku toho, jak by mel vypadat web.

Neuraz se, ale rozhodovat si o designu a strukture webu s lidmi, pro ktere internet zacina a konci s pismeny WWW asi nebude zrovna vhodna strategie. Myslim si, ze i nazory na samotnem Webtrhu by mohly celou vec posunout uplne jinam. A zakoncim to svym oblibenym - kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od maja » pon 30.7.2012, 10:58

jomekabi: Stálo by za zvážení, ještě do té změny jít. To co navrhnul tmx je to, co si představuju jako web LEXu. Na první stránce je vidět vše důležité a není třeba klikat na nějaké sekce.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od cmk » pon 30.7.2012, 11:00

Nikdo nerika, ze se nikdo zde padlymi napady nezabyva.

Ale zrovna treba pro Starostu postup k tiskopve zprave o Denveru:

http://www.gunlex.cz
Tiskova zprava bude nejspis v sekci "Pro media"
Kliknu na "Pro media"
Hned vpravo odkaz na tu zpravu vidim.
Pokud ne, kliknu na "Tiskove zpravy" a tam ji vidim.
Podle me pomerne jasny, strukturovany...

Faktem je, ze vsude je stejny text "O Lexu", ktery by teoreticky mohl byt nejak ve forme perexu a pod nim by mohl byt obsah.

Co se tyce uvodni stranky - koukate na to kluci moc z pohledu "ja uz do toho vidim, vim co chci a chci to videt najednou, abych nemusel klikat". Zkuste se na to podivat ze stranky: "vim jen o tom, ze je nejakej Lex a ze ma web www.gunlex.cz", dalsi arumentace viz o par prispevku vyse... Prijde novinar, uvidi obrovsky kolo "Pro media" a hned ma den radostnejsi, ze primo pro nej mame velkej odkaz a hleda uz jen ve sve sekci.

Mimochodem - taky nejsem priznivce radkovych menu. Ale tady mi prijde vhodne, jen se zkusim zasadit o jeho vetsi kontrastnost, aby kazdyho koplo do hlavy "tady mas dal na vyber, tady muzes klikat".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od S474N » pon 30.7.2012, 11:06

Da ten odkaz na gunlex.cz na Webtrh nekdo z tech, kteri se na tom podileli nebo to tam mam svihnout sam?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od Shi » pon 30.7.2012, 11:36

cmk: Musím říct, že TMXova verze úvodní strany mi připadá atraktivnější. Text "O Lexu" mi připadá psán stylem, který není pro web vhodný (připadá mi to spíš jako proslov, než jako text určený ke čtení). Chtělo by to proškrtat a restrukturalizovat, aby to mělo větší dynamiku.

(Sám občas píšu podobné texty a kolegové mi na to říkají: "Kdo si myslíš, že ty tvoje romány bude číst ?")

Konkrétně odstavec se spoustou písmenek:

"Postupně jsme začali naplňovat další cíle našeho sdružení, zejména osvětu, vzdělávání, sportovní aktivity a v neposlední řadě i výchovu držitelů zbraní k zodpovědnému chování a bezpečné manipulaci se zbraní."


Lze nahradit mnohem přehlednějším textem:

Další cíle sdružení:
- osvěta,
- vzdělávání,
- sportovní aktivity
- propagace zásad bezpečné manipulaci se zbraní

Stručnost je základ - text, který se nevejde na jednu obrazovku by měl být dostupný až pro opravdové zájemce o opravdu detailní text.

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Nové stránky LEXu

Příspěvek od mFranta » pon 30.7.2012, 11:41

Shi- pokud se nemýlím, tak text je převzat z propagačního letáčku. A ano, tady bych souhlasil- klidně to tam mít, ale ve zkrácené podobě.

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz