Nový člen LEXu - očekávání


Vše týkající se sdružení LEX

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » ned 08.1.2012, 18:24

Pratele, jelikoz tu dosud nikdo nezavisly nebyl schopen napsat par radku o tom mym prispevku, kde jsem shrnul, jakou formou prace byl Lex nejuspesnejsi a co se povedlo, tak dal mlatime prazdnou slamu.

Kazdopadne nebojte - mel jsem ted relativne volny tyden, od zitrka naplno pracuji a jelikoz i ma trpelivost a grafomanstvi ma sve limity, tak uz budu pomalu koncit ;-)

Je mylka se domnivat, ze kdyz jednotlivec posle maila svemu poslanci s dotazem, jak bude hlasovat, az se bude menit zakon o zbranich a strucne mu zkusi podat par faktu (a do prilohy hody dokumenty Davida Karaska a Zdenka Blazka), ze to nic neznamena. On i ten poslanec, kdyz dostane 10 takovych mailu a mezi tim se na nej obrati sdruzeni, ktere s nim bude resit to same, tak si rekne: "no jo, lidi (potencionalni volici) mi to pisou, sdruzeni se na me obraci, tak si jeden z tech 10 mailu proctu poctivejc a uvidime".
Kdyz se na ne obrati jenom Lex, nebude to ono. Aneb - jaky si to udelame, takovy to budeme mit :-)

V jedny zasadni veci souhlasim s Certem - kdo chce neco delat, udela to bez ohledu na to, jestli je ve vedeni Lexu, radovym clenem, neclenem, nebo clenem jineho sdruzeni.
Ano, i za tech 300 korun, kdyz clovek nic jinyho neudela, jsme radi. Ale za urcite (vyse popsane) formy aktivity jsme urcite radsi. A kdo nechce nic z toho, je to jeho volba a pravo. Kdo chce naopak kritizovat, je to taky jeho volba. Jen by clovek ocekaval mezi strelcema trochu soudnosti v tom, ze kritizovat bude jen ten, kdo ma aspon trochu prehled o tom, co kritizuje :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od S474N » ned 08.1.2012, 18:35

cmk: hromadne maily tu uz byly. A jak skoncily? Jednou stejnou vykopirovanou odpovedi. Navic, porad se tu operuje do nekonecna pouze poslanci a praci na legislativnim poli, ale tu prece nikdo nezpochybnuje (i kdyz rekneme, ze odpovedi typu "je to zarizeny, ale nikdo se tim chlubit nebude, me teda taky zrovna 2x neuspokojuji"). Nicmene to je tak tretina prace LEXu jako takoveho - kde jsou medialni reakce na zpravy se zbranemi? Kde je prace se samotnymi strelci? To jsou ty 2/3, o kterych mluvim celou dobu ja. Jsem snad jediny, kdo by chtel LEX videt i v normalnim zivote?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 148

Registrován: pát 04.11.2011, 19:21

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od Honza.S » ned 08.1.2012, 18:38

Jen takova vsuvka.Znam spoustu lidi,kteri zbrane vlastni,nebo se o ne zajimaji,za poslednich par dni jsem se nekolika z nich,cca. 16 zeptal,co jim rika sdruzeni LEX.Pouze jeden mi odpovedel,ze o tom neco cetl tady na foru.Ono by to mozna fakt chtelo jit vice do povedomi lidi a vice prezentovat ucel a smysl LEXu.Jinak taky nejsem tohohle znaly,takze si prectu o co vlastne jde.Spousta lidi ale ani nevi co a kde cist,kdyz nevi,co je to LEX.Jinak chapu cmk,ze to jednoduchy neni.
G17 3.gen. Olive
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od tuareg » ned 08.1.2012, 18:40

CMK vzbuď se, hromadné maily končí nejvýše u nějakého asistenta poslance , potažmo u asistenta senátora :mrgreen:
Je třeba se zaměřit na to , jak získat podporu nějakého mediálně zajímavého člověka :mrgreen:
Platí, kdo není v médiích , jako by nebyl, ať se ti to líbí nebo ne.
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od coffee » ned 08.1.2012, 18:52

Honzo, možná by nebylo od věci onen příspěvek učinit veřejným. Netvrdím, že jsem nezávislým, protože LEXu po svých skušenostech nemohu přijít na jméno (tedy abych nekřivdil, spíše některým členům), ale ne všichni mají přístup na fórum LEXu. Pokud to má způsob "propagace LEXu", tak by to mělo viset na všech střeleckých fórech, ne na tom privilegovaném.
Bohužel dosavadní zkušenost je zatím o tom, že LEX není organizace pro masy, protože proto zatím nic nedělá. Chybí něco, co by mohl nabídnout. 500 členů je docela bída. Kolik členů má MG? Kolik má dohodnutých spoluprací a slev pro své členy?
Kolik z těch 500 jezdí na závodu LOSu? Tedy mimo profláknutých tváří, které LOS organizují?
Sice Tě chápu, že LEX obhajuješ, ale používání klišé - nekritizujte, nabídněte pomoc je slaboduché. Až LEX představí své oblasti činnosti, kde chce pomáhat střelcům a cíle, kterých chce doshnout, můžeš vybízet ke spolupráci a pomoci. Do té doby je to debata o ničem. LEX je dosud neprůhledný a nediv se, že se lidé nehrnou.

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od mFranta » ned 08.1.2012, 18:58

Nedá mi to, abych nereagoval (jenom mě za to nezastřelte hned na začátku).
Jsem relativně čerstvý držitel ZP (od podzimu 2011), avšak toto fórum sleduji již delší dobu (od své první návštěvy střelnice, kdy mi půjčili G17 mám pro tyto pistole slabost). Krátce po získání ZP jsem začal přemýšlet o vstupu do LEXu (přišlo mi to jaksi samozřejmé), avšak v té době se řešilo cosi s čekanickou iniciativou a valnou hromadou, proto jsem se rozhodl počkat; předpokládal jsem, že VH něco změní a o vstupu bude rozhodnuto. Příjde mi, že se prakticky nic nezměnilo, proto jsem rád, že je zde toto vlákno.

Jelikož jsem z vesnice (ach jo, jak hrozně to zní), tak mám se spolky zkušenosti- hasiči, fotbalisti, myslivci apod. Uznávám, že srovnávat dobrovolné hasiče s LEXem není zrovna nejlepší nápad, ale rád bych na něco poukázal. Místní fotbalový klub začal již několika lety trochu upadat- fotbalu se sice dařilo, ale komunikace navenek hodně vázla. Celé to vyvrcholilo cca před rokem- skoro celé představenstvo rezignovalo, předseda zbyl sám jak ten pověstný kůl v plotě (nelze se divit, jeho diplomatické schopnosti se omezovaly jen na řvaní a nadávání)- prostě s ním nikdo nechtěl nic mít. Několik měsíců bezvládí dostalo klub do takřka klinické smrti. Naštěstí se našli tací, kterým to nebylo jedno- přišli na předsedou s vývou, ať odstoupí, že to převezmou oni. Tak se taky začátkem léta stalo.

Ač jsem v to nevěřil, situace se začala velmi rychle měnit k lepšímu. To, co nová parta zvládla za cca 2 měsíce se předtím řešilo celá léta (a nikdy se vlastně nevyřešilo). Ohromným způsobem zlepšili jak hřiště, tak i klubovnu, vztahy s obcí a lidmi. Díky tomu, že nový předseda má spoustu kontaktů na různé firmy, dokázal během chvíle přivést více sponzorů, než jich bylo předtím za několik let dohromady. Ano, zabralo to spoustu osobního času a seběobětování, ale z výsledku mají radost všichni.

A recept na toto?
Vedení musí být raději menší, než větší (v momentě, kdy komise kontroluje komisi a nikdo neví, co má dělat se nic nevyřeší)a hlavně kvalitní- jak odborně, tak lidsky.
V čele musí být někdo, kdo umí jednat s lidmi, dokáže se obklopit dobrým týmem, je schopen jasně rozdělit práci (podle hesla "rozděl a panuj") a hlavně by už měl mít nějaké kontakty na různé osoby (nemluvím o protekci, ale sponzorský dar vám dá spíš někdo, kdo o vás něco ví, než ten, kdo vás vidí poprvé v životě).
Musí začít prezentace směrem k laické veřejnosti (tady se jedná hlavně o články v místním i celostátních novinách, blogy, mediální vystoupení, apod.).

Nikdy není pozdě začít, musí se jen zamířit správným směrem.

Není to tak, že bych do LEXu nechtěl vstoupit, ale zdá se mi, že není tím, čím by mohl a měl být (kdo by také vstupoval na loď, o které neví, jestli narazí do ledovce nebo jestli dopluje bezpečně do cíle, že?).

Snad to není moc dlouhé, snažil jsem se to zkrátit.

PS: Ač nefacebookařím, podíval jsem se na lexácký FB. Upřímně, trochu to připomíná Trojfázový obchodní model od roota. Prostě máme facebook a nic víc.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od S474N » ned 08.1.2012, 19:11

mFranta: tak trojfazovy system jsem neznal, ale je to dokonale. *4227*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » ned 08.1.2012, 19:23

mFranta> Nejak jsi nenapsal, co to fotablove muszstvo, jestli i nadale je uspesne ;-)

Cert> Jstli sis vsim, ve vetsine ostatnich prispevku uvadim nejen kontakovat poslance, ale i senatory, dalsi politiky, novinare a prispivat do diskuzi pod clanky. Ze pak v jednom prispevku uvede jen jedenz prikladu a nekdo se na tom otoci, ze i ti ostatni - no melo me to napadnout :-)

Pavel > ukazu. Proste si myslim, ze neni dobry, aby si nekteri vzpomneli, co se kdysi Lexu povedlo. AK je zpet ve funkci :-)

Co se tyce velikosti sdruzeni> ale to jsem psal - nejde primarne o narust poctu clenu, i kdhz za penize z prispveku jsme radi, ale ze nam jde spis o aktivitu lidi

Kdo nadava na puvodni vedeni Lexu, ktere se zachovalo dodnes a jednim dechem doda kritiku komisi, podava dukaz, ze nevi, o cem konkretne mluvi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od vsw » ned 08.1.2012, 19:27

Vaha jednani zni nejak s vetou 'pane poslance nasich 250 clenu zajima..' a uplne jinak s vetou 'nasich 25000 clenu zajima..'.
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od tuareg » ned 08.1.2012, 19:30

VSW asi tak nějak :mrgreen:
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » ned 08.1.2012, 19:32

"Pane poslance, zastupujeme zajmy 310.000 majitelu ZP a zaroven nekolika desitek tisic clenu a priznivcu" - je to dostatecne free, cool a in?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od tuareg » ned 08.1.2012, 19:33

Myslím že o "důležitosti" Lexu hovoří nejlépe zápis z valné hromady, cituji:

Dále účastníky valné hromady pozdravili zástupci České koruny.
Na pozvánku, kterou zaslal LEX všem politickým stranám a hnutím odpověděli pouze Starana svobodných občanů a Česká strana národně sociální.
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » ned 08.1.2012, 19:34

Hezky vykousnuto. Jak typicke.
Ze prisli lidi z Ministerstva vnitra, starosta Prahy 1 apod... to se ti nehodi do citace?
Naposledy upravil(a) cmk dne ned 08.1.2012, 20:12, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 44

Registrován: čtv 05.1.2012, 19:06

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od mFranta » ned 08.1.2012, 19:34

cmk- z hlediska vedení je to ok, ale hráči na to dost kašlou. Ale teď dostali trenéra s licení, tak to snad zase půjde.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » ned 08.1.2012, 19:38

Takze fotbalovy klub, ktery za stareho zleho spatneho vedeni hral uz jaksi neumi hrat fotbal, zato maj hezky hriste a cisto v satnach, takze je vsechno super a je to krok dopredu. Tak ted jsem fakt rad, ze tomu rozumim :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

vsw

Příspěvky: 100

Registrován: čtv 24.11.2011, 17:50

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od vsw » ned 08.1.2012, 19:41

cmk píše:"Pane poslance, zastupujeme zajmy 310.000 majitelu ZP a zaroven nekolika desitek tisic clenu a priznivcu" - je to dostatecne free, cool a in?
Tak vymyslet si muzes co chces, to je pravda a je to free, takze z 1/3 splneno. Touto logikou bych se neomezoval na 310 kilo drzitelu ZP a sel rovnou na 10 milionu obcanu, co chteji bezpecne a klidne zit v nasi zemi.
Čím více z nás bude nosit zbraň, tím méně z nás ji jednou bude muset použít.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 13.1.2011, 13:08

Zbraň: Remington 870

Bydliště: EU

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od tuareg » ned 08.1.2012, 19:42

CMK tobě je těžký něco napsat.
To je citát z Vašich stránek.
Obě strany jsou mimoparlamentní s 0,0 nic možnostma něco změnit nebo nedej bože něco prosadit.
Ti by se naopak potřebovali sami na někom zviditelnit.
Naposledy upravil(a) tuareg dne ned 08.1.2012, 19:52, celkem upraveno 1 x.
Mě chrání Bůh a Remington 870
Cynik je ten, kdo za vůní květin hledá někde poblíž rakev.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od S474N » ned 08.1.2012, 19:45

tuareg: a nejlepsi je, ze i kdyz z te jedne strany jim chce clovek nekoho doporucit, tak to odpiskaj kvuli "apoliticnosti". Kvuli ktere jsem uz dost davno zde zalozil take tema, zde:
:arrow: myslite-si-ze-ma-byt-lex-striktne-apoliticky-t7087.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od cmk » ned 08.1.2012, 20:11

Tuareg> to je totez, jako bys napsal, ze na VH se akorat zraly chlebicky a chlastalo kafe, protoze je tam napsano "12:00 – 13:00 – Přestávka na občerstvení" :-)
Jasne je tam napsano:
Další část patřila hostům:
Mgr. Bačkovská, Ministerstvo vnitra ČR
...
Ing. Oldřich Lomecký – starosta Prahy 1 a zástupce za stranu TOP09
...
Dále účastníky valné hromady pozdravili zástupci České koruny.
Na pozvánku, kterou zaslal LEX všem politickým stranám a hnutím odpověděli pouze Starana svobodných občanů a Česká strana národně sociální.
Jejich zdravice přednesl Tomáš Trávníček.
A ty z toho predneses jen 1/5 a pak se otacis na tom, ze jsou to neparlamentni strany... Ze tam asi 80% prostoru zabira neco uplne jinyho...
Uz si rozumime, co myslim tim: "vykousnout, prevratit vyznam a ten prevraceny argument pouzivat jako dukaz hlouposti oponenta"?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nový člen LEXu - očekávání

Příspěvek od S474N » ned 08.1.2012, 20:14

cmk: pozor na to, ja tu zadnama stranama ani konkretni ucasti na VH neoperoval *4*.

Neuraz se, ale co si procitam temata, kde se pise o souvislosti s LEXem, tak tam pises to pozitivni pouze ty. Neco jako "vsichni jste tu blazni, jenom ja jsem letadlo".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Sdružení LEX“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz