Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 30.11.2021, 23:10Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6790
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
Ja se obavam, ze ale stale plati jista logika posloupnosti toho, co se v pripade pouziti bude resit.

a) vime, ze EFMJ je strelivo kat. A
b) pripustme, ze se nosenim ne "velkeho mnozstvi" nedopustime prestupku

I presto - u soudu, pokud se toho prokurator chyti, se na to bude hrat neprimerenost obrany ve smyslu: "I kdyz jste se dopustil prestupku, mel jste u sebe strelivo, ktere jste u sebe mit nemel a toto strelivo jste v ramci NO pouzil, cimz jste vybocil z mezi NO jednalo se o obranu zcela zjevne neprimerenou".

Takze - vezmu-li to do dusledku - MOZNA NENI exaktne dano, ze by noseni EMFJ bylo prestupkem nebo trestnym cinem, ale jeho pouziti nam mnohem vic nez drive (tedy pred kategorizaci EFMJ jako A) zkomplikuje situaci z duvodu pripadneho vyboceni z mezi NO.

Soudnictvi neni matematika - nekdy bohuzel, nekdy bohudik.

Ted se zamysleme nad tim, jak je to s tim "prestupkem / neprestupkem" pri noseni EFMJ.
U zbrani neplati, ze co neni zakazano je povoleno. Pomoci ruznych zakonu (trestni, bansky a ja nevim jaky) je obecne zakazano vse, pricemz zakon o zbranich je v podstate jakysi souhrn povolenych vyjimek z toho celkoveho zakazu.

Na cem se obecne shodneme - EFMJ lze legalne nabyt do vlastnictvi za splneni urcitych podminek, jelikoz je to pouzitelne i v dlouhych zbranich. Nicmene do kratkych je to "A"ckove strelivo - z tohoto vychazim a beru to jako AXIOM (pravda, o ktery se nediskutuje).

A zakon rika:
§9 píše:
(1) Zbraň kategorie A je zakázáno nabývat do vlastnictví, držet nebo nosit, pokud není dále stanoveno jinak. Zákaz podle věty první se nevztahuje na vývoz nebo dovoz uskutečňovaný podle zvláštního právního předpisu. 9)

(2) Policie České republiky (dále jen "policie") může udělit výjimku držiteli zbrojního průkazu skupiny A nebo zbrojní licence skupiny A, F, G, H, I nebo J, který provádí

a) sběratelskou nebo muzejní činnost,

b) přepravu, střežení mimořádně nebezpečných nebo cenných zásilek nebo střežení objektů mimořádné důležitosti, anebo objektů důležitých pro obranu státu,

c) výrobní nebo obdobnou činnost, při které ke zkoušení výrobků nutně potřebuje zbraň kategorie A,

d) výuku a výcvik ve střelbě ze zbraní kategorie A, nebo

Budiz, nabyti streliva do vlastnictvi ukecame na to, ze to lze dat do dlouhy a pak je to "B nebo C".
Co je ale dulezity: "ZBRAN KATEGORIE A JE ZAKAZANO NOSIT"

Dale zakon rika v paragarafu 28:
Citace:
(1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A je oprávněn nabývat do vlastnictví a držet pro sběratelské účely
a) zbraň kategorie A, na kterou mu byla udělena výjimka, zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C, nebo

b) střelivo do zbraně kategorie B nebo C, nejvíce však 3 kusy téhož druhu, ráže, značky a výrobního provedení, anebo 1 nejmenší spotřebitelské balení.

(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
a) podle účelu užívání nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C; tuto zbraň může nosit pouze na střelnici nebo v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu,

b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo

c) nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C; střelivo a jednotlivé části nábojů nesmí nosit viditelně.
Přebíjet náboje nebo nabývat do vlastnictví jednotlivé díly nábojů smí jen osoba starší 18 let.

(3) Držitel zbrojního průkazu skupiny D je oprávněn při výkonu zaměstnání nebo povolání
a) nosit nebo držet zbraň kategorie A, B nebo C, na kterou má jeho zaměstnavatel vydán průkaz zbraně k účelům, pro které byla vydána zbrojní licence; k této zbrani je oprávněn držet nebo nosit i střelivo, a

b) nosit nejvíce 2 zbraně uvedené v písmenu a) a střelivo do těchto zbraní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném; zbraň a střelivo do této zbraně nesmí nosit viditelně.
Strážník obecní policie je oprávněn nosit zbraň viditelně při plnění úkolů obecní policie. Zaměstnanec České národní banky zajišťující fyzickou ochranu objektů této banky může zbraň nosit viditelně jen v souvislosti s plněním svých pracovních úkolů.

(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn
a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,

b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit, a

c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.

(5) Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku. Soudní znalec, který je držitelem zbrojního průkazu, je oprávněn držet zbraň a střelivo a střílet ze zbraně na střelnici za účelem vypracování znaleckého posudku.


A ted mi nekdo reknete, kde je tam napsano, ze MUZU NOSIT zbran kat. A (kterouzto strelivo EFMJ v zasobniku Glocka, kteryzto je v Glocku kteryzto je u me za pasem, se stava).

Muj zaver je: "noseni EFMJ je stale prestupek".

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.


pon 15.2.2010, 13:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
Neříkám, že nošení efmj je legální a s právním řádem ČR konformní, ale toto jednání není přestupkem a nemůže být sankcionováno.
Jiný příklad: každý má povinnost se na požádání legitimovat Policii. Pokud to neudělám, nejednám v souladu se zákonem. Nicméně je to přestupek? Je možné uložit za toto jednání nějakou sankci? Nikoli.

A ještě k tomu "prokurátorovi" - řešil jsem tuto otázku už i se státním zástupcem. K NO/KN mohu použít jakýkoli, byť nelegální prostředek. Použití zakázaného náboje podle mě nebude mít na posuzování vliv a pouze pak dojde ke správnímu řízení, jak jsem psal někde výš. Vím, že na tomto foru se dost často řeší věci typu "prokurátor ti pak přišije zakázaný náboje, nebude to NO/KN a půjdeš do lochu", ale reálně to takhle fungovat nebude.

Ale samozřejmě nikoho nenabádám k nošení EFMJ nebo čehokoli jiného, co není povoleno :-)

A ještě na doplnění - žádný "obecný zákaz" ani u zbraní neplatí. Zásada co není zakázáno je povoleno platí napříč právním řádem a ani zbraně nejsou výjimkou. Nelze posuzovat jakékoli jednání jako přestupek nebo TČ, pokud jeho skutková podstata není zakotvena v zákoně...

_________________
Nemo contra deum nisi deus ipse


Naposledy upravil MujGLOCK.com dne pon 15.2.2010, 15:28, celkově upraveno 1

Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!pon 15.2.2010, 13:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2006
Příspěvky: 2985
Bydliště: Praha Západ
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
Myslím, že nejsem sám, kdo to vidí podobně, rád bych byl, kdyby to bylo jak říkáš - řešilo se to zcela odděleně. Ale bohužel se na to nemohu (nechci) spolehnout. Takže pro mě se nic nemění. :?

_________________
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --


pon 15.2.2010, 14:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
Jasně, každý na to má svůj názor a proto každý nosí co nosí. Asi se neshodneme až do té doby, kdy k tomuhle tématu bude nějaká judikatura. Což ale, doufejme, nebude nikdy :-)

Mno to už je ale konkrétní zákaz v zákoně a nikoli nepsaná zásada. A vyjadřuje to skutkovou podstatu nějakého jednání.
Ten příspěvek se týkal jen jedné části příspěvku od cmk - konkrétně "zakon o zbranich je v podstate jakysi souhrn povolenych vyjimek z toho celkoveho zakazu", s čímž nesouhlasím.
Nicméně myslím že se chápeme, asi to nemá cenu víc komplikovat.
edit:
Toto je odpověď na příspěvek, který byl během mého psaní smazán :-)

_________________
Nemo contra deum nisi deus ipse


Naposledy upravil MujGLOCK.com dne pon 15.2.2010, 15:28, celkově upraveno 1

Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!pon 15.2.2010, 14:47
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6790
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
slim píše:
Neříkám, že nošení efmj je legální a s právním řádem ČR konformní, ale toto jednání není přestupkem a nemůže být sankcionováno.


Ja ti nerozumim.

Kdyz neco delam, tak:

a) je to legalni
b) neni to legalni a je to prestupek
c) neni to legalni a je to trestnej cin

Neumim si predstavit moznost
d) neni to legalni, ale neni to ani prestupek, ani trestnej cin.

Maximalne si umim predstavit
e) neni to legalni, ale nikdo to nevi
f) neni to bezne legalni, ale jelikoz tak cinim v ramci NO ci KN, tak to legalni je.

Zakon zcela JASNE zakazuje NOSIT zbrane kat. A. Ve chvili kdy strcis EFMJ do zasobniku kratky zbrane a zasobnik do zbrane, stava se z EFMJ Ackovy strelivo, tedy zbran kat. A.

Mozna tu nepadlo dost nahlas to dulezite: "strelivo kat. A je ZBRAN KAT. A".
Viz. paragraf 4, kde se jasne rika, ze zbrani kat A jsou:
a) zbrane .... odstavce 1 az X
b)strelivo .... odstavce 1 az y
c) doplnky zbrani .... odstavce 1 az z.

A zkusebna jasne rekla "EFMJ v kratky zbrani je A"

Stejne tak zakon jasne rika:
"Zbraň kategorie A je zakázáno nabývat do vlastnictví, držet nebo nosit, pokud není dále stanoveno jinak"

A ted mi ty ukaz, kde je "dale stanoveno jinak" !!!

Proste noseni EFMJ je jednoznacne prestupek.
A kdybys mel zasobnik na 1.000 naboju, tak asi i trestny cin :-)

PS: to o tom, ze zakon o zbranich je souhrn vyjimek - to bylo takovy zjednoduseni. Mysleno ve smyslu, ze napr. tr. zakonik rika "kdo bez povoleni..." a zakon o zbranich dava hranice toho "povoleni" - budiz, asi jsem se mel vyjadrit presneji. Nic to ale nemeni na tom, ze Ackovy zbrane je vyslovne zakazano NOSIT, pokud neni stanoveno jinak. A jinak je stanoveno, ze na cokoli Ackovyho je potreba vyjimka (kterou nikdo nemame) a tu nelze ani dostat na noseni.

Pokud jde o logiku, ze se to nesmi, ale neni psano, ze je to prestupek, pak na to rikam:

a) pokud delam neco, co mi zakon vyslovne zakazuje, pak je to vzdy prestupek, i kdyz to treba v poslednich odstavcich zakona neni vyjmenovano jako prestupek

b) i tak je v zakone jedna jasna veta: (13) Držitel zbrojního průkazu skupiny E se dopustí přestupku tím, že nosí zbraň v rozporu s § 28 odst. 4 písm. c).

A par.28 odst.4 rika, ze majitel Eckovyho zbrojaku smi nosit max. 2 zbrane a strelivo do nich, ktere nesmi nosit viditelne.

Co z toho plyne - jelikoz EFMJ je v kratky zbrani zbran kat. A, pak
a) EFMJ neni strelivo pro tuto zbran, jelikoz na to nemam vyjimku, tudiz nesmim nosit
b) pokud nekdo tvrdi, ze je to strelivo pro tuto zbran, pak to strelivo stale je kat. A a opet zase nesmim nosit.

Takze - verte mi, dal bych nevim co, aby se nasla neprustrelna "dira" jak treba EFMJ nosit, ale bohuzel - nejen, ze to neni neprustrelny, je to primo uz prostreleny :-(

PS: 30 000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a), b), d), nebo e), odstavce 6 písm. a) nebo d), odstavce 7, odstavce 11 písm. c), odstavce 12, 13, nebo odstavce 14 písm. a) až h), nebo j),

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.


Naposledy upravil MujGLOCK.com dne pon 15.2.2010, 18:26, celkově upraveno 1

Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky!pon 15.2.2010, 17:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
Okok, pro zjednodušení a opuštění teorie práva: cmk má ve svých předchozích dvou příspěvcích týkajících se přestupku pravdu.

_________________
Nemo contra deum nisi deus ipse


pon 15.2.2010, 18:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2008
Příspěvky: 233
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
cmk píše: "Držitel zbrojního průkazu skupiny E se dopustí přestupku tím, že nosí zbraň v rozporu s § 28 odst. 4 písm. c) zákona.

A par.28 odst.4 rika, ze majitel Eckovyho zbrojaku smi nosit max. 2 zbrane a strelivo do nich, ktere nesmi nosit viditelne."

potud se shodnem, to přesně říká zákon...

Už ale nesouhlasím s tím, že mít EFMJ nabité v pistoli je přestupek. Tento výklad by podle mě obstál, kdyby tam stálo, že držitel E se dopustí přestupku tím, že nosí zbraň a střelivo v rozporu s § 28 odst. 4. Nicméně tam stojí, že nosí zbraň v rozporu s § 28 odst. 4. A jelikož lze nosit zbraň i střelivo nezávisle na sobě (viz výklad pojmů "nošením zbraně nebo střeliva znamená mít zbraň nebo střelivo u sebe"), mám za to, že přestupková kvalifikace pokrývá pouze jednání, kdy držitel nosí 3 a více zbraní, nebo 1-2 zbraně viditelně. Jednání, které popisuješ, není za přestupek podle mě považováno. Krom toho tvůj vývod v tom směru, že cokoli je zakázáno (nelegální) musí být zákonitě TČ nebo přestupek je mylný. Přestupkem je zaviněné jednání, které porušuje nebo ohrožuje zájem společnosti a je za přestupek výslovně označeno v tomto nebo jiném zákoně, nejde-li o jiný správní delikt postižitelný podle zvláštních právních předpisů anebo o trestný čin (§ 2 odst. 1 zákona o přestupcích).

Existuje mnoho případů z různých právních odvětví, kdy "je něco zakázáno", ale už není řečeno, že toto zakázané jednání je nějaký delikt, tedy postižitelné jednání....tzv. nevynutitelná právní norma


pon 15.2.2010, 19:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
Tak když jsme u té terminologie, není to nevynutitelná právní norma, protože jedním ze znaků práva je jeho vynutitelnost. Správný termín je imperfektní norma :-)

_________________
Nemo contra deum nisi deus ipse


pon 15.2.2010, 21:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6790
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
De-Luxe - zcela jsi opomnel jednu dulezitou vec.
EFMJ v kratke zbrani je nejen strelivo, ale i ZBRAN KATEGORIE A !!!
Zahrn toto do sve uvahy :-)
Ty muzes nosit zbran a "strelivo do ni", ale jelikoz nemas vyjimku na noseni EFMJ, tak pro tebe EFMJ "NENI strelivo do te zbrane".

A stale se vracim zpet k te myslence: "jakpak se nam asi bude obhajovat nevyboceni z NO, pokud pouzijeme strelivo, o kterem vime, ze je Ackove a presto si jej predem a schvalne nabijeme do zbrane?"

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.


pon 15.2.2010, 22:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
NO nezáleží na použitém střelivu... U oprávněné NO můžu použít tank a bude to okej...

_________________
Nemo contra deum nisi deus ipse


pon 15.2.2010, 23:49
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6790
Bydliště: EU :-(
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
Muzes...
Jenze kdyz uz v nem pojedes na misto, kde se s nim budes branit, asi tezko vysvetlis, zes tam tim tankem vlastnenym na cerno s nejaym tim tankovym nabojem jel na to misto zcela nahodou a hned cela tvoje NO dostane trhlinu, jelikoz tomu v tu chvili nikdo neuveri.

A podobne s EFMJ...
Ano, kdyz me nekdo napadne, triskne se mnou o zem a bude dal utocit na muj zivot a ja tam najdu Glocka s naladovanym EFMJ, pak zcela jednoznacne pujde o NO.
Jenze NO se mi bude mnohem hur obhajovat, kdyz to zakazane EFMJ budu mit u sebe ja a pouziju to. Hned pak vyvstane otazka: A nesel se tam ten Cmk porvat ci vyprovokovat ten incident? Proc uz mel naladovany zakazany strelivo? Vedel, ze to strelivo je ranivejsi v cili... Proto ho mel. On vlastne chtel vrazdit a maximalne hledal zaminku...

Ted uz proste neokecam, ze jsem EFMJ nosil kvuli tomu, ze nezranim nikoho za grazlem, kdyz budu nucenej strilet, i kdyz prave skutecne realne prave to povazuju za nejvetsi vyhodu EFMJ. Vetsi ranivost beru jako vedlejsi efekt.

No nic, koncim...
Uvedl jsem citace zakona, uvedl jsem nazory i spekulace, dal uz nema z me strany cenu to resit. Jenom bychrad zabranil takovymu tomu HURAAA nazoru: "EFMJ je vlastne v pohode, protoze je to nepostizitelny".
Mozna, ze existuje vymluva, kdyz to najdou v zasobniku, mozna to ani nebude mit vliv na posuzovani NO, ale jen MOZNA a ne URCITE.

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.


úte 16.2.2010, 0:47
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13292
Bydliště: mám
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
cmk: bohuzel na to jdes moc "logicky" a pouzivas mozek. Ani jedno z techto dvou parametru ovsem u soucasnych soudu nejsou videt - vzdyt se i sam muzes prijet podivat na prubezne probihajici soud z Krusnych hor. Ani jednou se tam strelivo neresilo, respektive vubec to ani nikoho nezajimalo.

Takze se obracim na tebe s dotazem, PROC si myslis, ze by to zrovna nekdo resil? Z CEHO konkretne vychazis - nahod klidne nejake rozsudky/pripady, kde to bylo to "gro".

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


úte 16.2.2010, 7:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2009
Příspěvky: 373
Bydliště: Kvérov
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
Já bych tu debatu asi už dál nerozpitvával... Právo prostě není jednoznačné. Chápu názor cmk i Čertův a nemyslím si, že se v tomhle shodneme, protože kdo měl pravdu ukáže opravdu až eventuální soudní rozhodnutí.
Nicméně to bylo zajímavé zamyšlení :-)

_________________
Nemo contra deum nisi deus ipse


úte 16.2.2010, 11:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
cmk píše:
A stale se vracim zpet k te myslence: "jakpak se nam asi bude obhajovat nevyboceni z NO, pokud pouzijeme strelivo, o kterem vime, ze je Ackove a presto si jej predem a schvalne nabijeme do zbrane?"


Z NO nevybocis nijak, toho bych se nebal tak jak napsal slim. Spis by me zajimalo, jak by to dopadlo v pripade, ze strelivo doposud nebylo kategorizovano, vyslovne neodpovídá povolenemu výrobnímu provedeni, ale ani zakazanemu výrobnímu provedeni napr. viz powerball od firmy corbon kde je vpředu ta polymerova kulicka( mimochodem myslim, ze je to takova druha nadeje, po tom co se efmj stalo Ackem).


úte 16.2.2010, 16:37
Profil

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 584
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
panvrabec: pokud by někdo chtěl dovážet a distribuovat powerball nebo jakékoli jiné střelivo, musí ho (asi po poslední novele zák. o zbraních?) před uvedením na trh nejdřív dát na zkušebnu kategorizovat. Protože má zvýšený ranivý účinek, bude to A.
Otázka ale je jak by to pak bylo v případě samo-domo (na přebíjecím lisu za dodržení parametrů daných výrobci komponent) v množstvím menším "než větším", pokud by bylo dovoleného výrobního provedení, posléze nabité do krátké palné a zkušebnou nekategorizované. Nenavádím, jen nahlas přemýšlím...


úte 16.2.2010, 16:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
Steiner: Ted jsi me uvedl do rozpaku. Chces snad tvrdit, ze jakekoliv strelivo, ktere se bude dovazet musi byt kategorizovano zkusebnou?? To mi asi něco uniklo. V tom pripade nechapu, proc mi normalne prodavaj ty komoly poloplaste, nebo blackmamby, nekde dokonce gold dot, i kdyz odpovida popisu nedovoleneho vyr. prov., kdyz kategorizovane ani nahodou nebyly?? Power ball prece ,,zatim" oficialne zvyseny ranivy ucinek mit nemuze, kdyz takova strela v popisu zakazaneho neni a kategorizovana nebyla. No to uz trosku vybocujem, ale podle me je mozne legalne powerball nosit, pokud se da vubec nekde u nas sehnat. Ovsem ciste muj nazor.


úte 16.2.2010, 22:06
Profil

Registrován: 05/2008
Příspěvky: 584
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
panvrabec píše:
... ktere se bude dovazet musi byt kategorizovano zkusebnou??

Omlouvám se za mystifikaci, bylo to loni ve vládním návrhu novely ale pak to vypadlo a nebylo schváleno. Takže nemusí :oops:


stř 17.2.2010, 9:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
Steiner: To je v pohode, clovek se v tom kvantu snadno ztrati.
Podle meho nazoru je noseni ackoveho streliva prestupek. Bez postihu to urcite neni. A TČ by to byl az kdybych toho mel mrte hodne, nebo to vyrabel, nebo nacerno obstarabal nekomu jinemu to potom jo.
PS: kdyby nekdo vedel kde sehnat powerball pisnete budu vdecen.


stř 17.2.2010, 17:09
Profil

Registrován: 05/2009
Příspěvky: 50
Bydliště: Morava
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
Nevím jestli to je to pravé ořechové ten Poweroll. Je to vlastně "vylepšený" Glaser a ten bych jako super střelivo na obranu neviděl. Při testech nedokáže účinně zasáhnout cíl který je těsně za interiérovými dveřmi. Je hold bez průstřelový. Takže jak by se choval pokud např nejdřív zasáhneš ruku útočníka kterou bude mít před sebou? To samé u "špekounů" :)
Díval jsem se na video na jejich stránkách a u 9x19 ta ani neprostřelilo želatinový blok odhadem tak ccca 50cm. Takže kosti ruka a střílíš zešikma oblečení tak nevím. :?

PS vycházím z toho že střelba je až ta poslední možné řešení a tudíž musí být účinná. Ne že někoho střelím "pro jistotu" třeba do nohy.


stř 17.2.2010, 17:34
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 09/2009
Příspěvky: 992
Bydliště: Morava-sever
Příspěvek Re: Novy trestni zakonik - noseni zakazaneho streliva
veratim1: Ja si myslim, ze to je prave ten ucel, JHPčko se ti taky v te ruce roztahne, ten powerballl se chova stejne, pravda pri pruchodu prez dvere ztrati hodne energie ale popravde ja bych asi prez dvere na nikoho nestrilel :wink: . Bude se chovat podobne jako EFMJ.


stř 17.2.2010, 20:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
 cron


Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI