Obchodní spor řešili podnikatelé střelbou


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Obchodní spor řešili podnikatelé střelbou

Příspěvek od Starosta » úte 01.8.2006, 16:59

Pokusem o vraždu se podle policistů snažila řešit vzájemné neshody skupina podnikatelů z Karvinska. Ke konfliktu, který vyústil ve zběsilou automobilovou honičku, došlo v pondělí na benzínové stanici v Bohumíně-Vrbici.

BOHUMÍN - "Skupina mužů si tam domluvila setkání, kde si měli ujasnit svůj obchodní spor. Po předchozí slovní rozepři konflikt vygradoval ve střelbu. Jeden z pachatelů opakovaně vystřelil směrem k parkujícímu automobilu Volkswagen Transporter, u nějž stálo pět mužů," uvedla mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková. Pětice podle ní naskočila do auta a ujížděla směrem na Ostravu, střelci je pronásledovali vozem BMW.

"Během jízdy jeden z pronásledujících vystřelil několikrát na pasažéry v autě. Vozidlo bylo zasaženo několika střelami. Jedna z nich zasáhla i muže z posádky pronásledovaného vozidla, který seděl v zadní části auta," dodala mluvčí s tím, že zraněný je ve vážném stavu hospitalizován v ostravské nemocnici.

Policie vyhlásila po mužích, které podezírá z pokusu o vraždu, celostátní pátrání. Podle dosavadních poznatků by mělo jít o Milana Vajbara (1969) z Bohumína-Šunychlu a Petra Chalkidise z Bohumína. Oba se pohybují tmavošedým vozidlem BMW značky OVS 13-12.

"Policisté předpokládají, že se pohybují na Ostravsku. Není však vyloučeno, že mohli náš kraj opustit, případně se pokusí zmizet za hranicemi," dodala mluvčí policie.

Policie uvítá jakékoliv informace o pohybu hledaných mužů, případně jejich auta na známé bezplatné lince 158.


Puvodni odkaz: http://www.novinky.cz/krimi/obchodni-sp ... vosrt.html
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 01.8.2006, 18:22

Stejně je to milé: když má grázl čirou náhodou živnostenský list, je z něj namísto "kriminálníka" v očích tisku rázem "podnikatel". :?
"No jo, dvě dávky..." Vražkov, 6.9.2008, stage 5
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » stř 02.8.2006, 11:36

Naposledy upravil(a) Jasik dne stř 02.8.2006, 16:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 02.8.2006, 12:45

Jasik: coze? Vzdyt to je nejake nahlaseni dopraveni nehody nebo co *24**71*. Navic koukam, ze to BMW melo naposledy zaplaceny povinny ruceni do 12.7.2005
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 02.8.2006, 16:57

Zkusil jsem to tam, kde to melo byt a vypada to na nepojisteny auto - resp. ztracene znacky sundane z neceho uz davno vyrazenyho
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Policejní komando zatklo střelce z Bohumína

Příspěvek od Willy » sob 05.8.2006, 21:58

Policejní komando zatklo střelce z Bohumína

Kriminalistům se podařilo v pátek dopadnout sedmatřicetiletého Milana Vajbara, který podle nich za bílého dne v Ostravě střílel při automobilové honičce po osádce Volkswagenu Transporter. Přitom jednoho muže vážně zranil.
BOHUMÍN - Nebezpečného pachatele policisté obvinili z pokusu vraždy, za který mu hrozí deset až patnáct let vězení.
"Střílejícího muže zatkla speciální zásahová jednotka v bytě u jeho známého v Bohumíně. Podařilo se to na základě ohlasů občanů po vyhlášení celostátního pátrání," uvedla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková. Ozbrojený Vajbar skončil v policejní cele. "Je podán návrh na vzetí do vazby," doplnila.
Střelbu odstartoval konflikt mezi dvěma skupinami podnikatelů na bohumínské benzínové stanici, kde minulé pondělí řešili svůj obchodní spor. Právě Vajbar měl po skupince pěti mužů několikrát na benzínce vystřelit. Ti rychle naskočili do auta a začali ujíždět do Ostravy.
Vajbar je však se svým společníkem Petrem Chalkidisem pronásledoval ve svém BMW. Jednou ranou se mu přitom podařilo zasáhnout muže, který seděl v zádní části dodávky. Prchající muži se schovali až na krajském policejním ředitelství. "Po Petru Chalkidosovi stále pátráme," dodala Bednarčíková.

http://www.novinky.cz/krimi/policejni-k ... j0div.html
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » ned 06.8.2006, 15:20

Policejní komandu, nebezpečný pachatel, masakr, brutální, krvavé, tragedie


To jsou zakladní slova bez kterých se žádný novinář neobejde. Je třeba je použít třeba v článku o domově duchodců,. V každé větě min 1 takové slovo aby byl článek čtivý. jako třeba

Nebezpečný důchodce zmasakroval stádo much a po té brutálně napadl svého bažanta. Přitrž tomuto krvavému řádění učinilo až policejní komando, které nebezpečného pachatele zadrželo. :banana:
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Re: Policejní komando zatklo střelce z Bohumína

Příspěvek od MarK » ned 06.8.2006, 20:36

Willy píše:Ozbrojený Vajbar skončil v policejní cele. "Je podán návrh na vzetí do vazby," doplnila.
Mě spíš překvapuje, že si dali do cely ozbrojenýho člověka :shock:
To jsou teda odvážný..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » ned 06.8.2006, 22:18

Pojem cela upravuje zákon č. 283/1991 Sb. § 26, 27,28,29,30,31 a 32 tohoto zákona upravuje veškeré náležitosti umístění do cely a podmínek za kterých muže být osoba do cely umístěna § 27 odst 1 tohoto zákona říká:

Před umístěním osoby do cely odebere policista této osobě věci, kterými by mohla ohrozit zdraví nebo život vlastní nebo jiné osoby, pro odebrání zdravotních pomůcek, jejichž odnětí způsobuje psychickou nebo fyzickou ujmu, musí byt zvláštní důvod.

Toto je čistě novinářská nepřesnost.

EDIT BY MODERATOR: jelikož je odkaz nefuknční, mažu ho.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » ned 06.8.2006, 22:20

Je mi jasný, že jde o novinářskou nepřesnost, navazoval jsem na tvoji narážku na novinářský slovník ;)

btw, odkazy na přílohy moc spolehlivý nejsou ;)
Naposledy upravil(a) MarK dne ned 06.8.2006, 22:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » ned 06.8.2006, 22:21

VÝŠE UVEDENÝ ODKAZ OBSAHUJE DRASTICKÉ ZÁBĚRY SEBEVRAŽDY, PRAVDĚPODOBNĚ VE VÝSLECHOVÉ MÍSTNOSTI. NEDOPORUČUJI PRO SLABŠÍ POVAHY.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » ned 06.8.2006, 22:30

:shock: yuck...
Policajti teda moc překvapený nevypadaj.. přitom tu ránu od měj mohli dostat oni...

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » ned 06.8.2006, 22:58

realcop: ku*va tohle je teda ale fakt drsný. Docela se mi zvednul kufr. Povinně bych podobná videa přehrával všem co chtěj páchat sebevraždu ať si to dobře rozmyslí. Ten chlap vůbec nepůsobil dojmem že by něco podobného chtěl udělat a ten fofr kterým to provedl :? . Tohle je jasná ukázka toho jak se nevyplácí cokoliv předpokládat. Zajímalo by mne jak dlouho o tom uvažoval před okamžikem než sáhnul po zbrani nebo jestli to bylo rozhodnutí během 5 vteřin, ale to už se nikdo nedozvíme :roll: ....
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 06.8.2006, 23:49

Me to pise akorat UnAutorized :-((( Stahnete to nekdo a ulozte na nejakej rozumnej odkaz...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » pon 07.8.2006, 0:15

Dobře, tak to najdete tady. Upozorňuju že záběry jsou opravdu
DRASTICKÉ A NEJSOU VHODNÉ PRO SLABŠÍ POVAHY A UŽ VŮBEC NE PRO DĚTI !!!!

http://gun.wz.cz/cela.wmv
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.

Příspěvky: 135

Registrován: sob 28.1.2006, 8:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Košice, Slovensko

Příspěvek od pbezo » pon 07.8.2006, 7:30

Nič drastické, ja by som so sebou vzal aj toho dozorcu.
Tento (SK) štát si nič iné nezaslúži.
Len či by som mal dosť odvahy ...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 07.8.2006, 11:47

Nic drastickeho jsem tam nevidel. Osobne jsem cekal nejake rezani hlavy nozem ci podobne. Ale vzdyt tam ani nic poradne nebylo videt. Navic jeden vystrel a hotovo. Takto kdyby se zachoval kazdy kriminalnik, tak by bylo lepe *52*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 07.8.2006, 12:07

No, možná bych neprošel psychologickými testy, kdyby byly nutné pro získání ZP, ale spíš se zaobírám otázkou, zda ten člověk po vystřelu něco cítí, nebo slyší nebo zda je hned out...
Jinak ano, je to krvavé, ale kdo nosí zbraň pro svou obranu a bojí se krve a podobným záběrů, tak by možná měl uvažovat o jejím vrácení, protože až jednou vystřelí a s jeho protivníkem se stane něco podobného, mohlo by jej to natolik "sebrat", že by třeba potom zbraň použil proti sobě... :?: :idea:

P.S. doplňuji, nehodlám testovat sám na sobě, co ten člověk cítil :wink: 8)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 07.8.2006, 12:46

Asi nějakej charakterní kriminálník nebo co? Jen by mě zajímalo jestli ten policajt nebo kdo to byl nepochybil když ani nevěděl že dotyčnej má bouchačku.Ale jinak pohoda, souhlas s Jasíkem a S474N, nic drastickýho 8)
"Only the dead have seen the end of war."

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » pon 07.8.2006, 12:57

pbezo: Moc nerozumí tomu proč když nadáváš na stát tak bys střílel i toho dozorce :?: :?: . Je to stejný člověk jako ty a jen dělá svojí práci, z toho videa jsem neměl pocit že by se k předvedenému choval nějak zle. A tu odvahu bys potřeboval na zastřelení toho dozorce nebo sebe :?: .

Jasik: no to by mne také zajímalo jestli ten člověk zemře ihned nebo to chvíli trvá. Pustil jsem si to několikrát po sobě ( ne protože bych byl úchyl - alespoň v to doufám ), ale protože jsem sledoval reakce těla, např. křeč rukou, případně jiné svalové reakce a mám z toho pocit že konec následuje téměř okamžitě. Pohled na krev mi nedělá žádné větší potíže, byl jsem už u pár nehod a zranění která vypadala podstaně hůř a vždy jsem v sobě našel dost sil na pomoc postiženým, na rozdíl od spousty čumilů okolo a lidí kteří se odvraceli se slovy " já to nemůžu vidět, já ti nepomůžu ". I tak to na mne zapůsobilo poměrně dost drsně. Není to tak dlouho, co se tady spousta lidí zhnusovala nad videem se střelenými divočáky. Toto video považuju za podstatně drsnější.
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz