Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cmk » úte 18.8.2009, 17:31

Jak pise D-Fens - nejhorsi je zacit mluvit. Na to oni cekaj. Naopak nejlepsi je drzet hubu a rict jen to nejnutnejsi: "s odvolanim na paragraf XY zakona o obecni policii nebudu v teto veci vypovidat".

Mozna bude manik trochu prekvapenej, bude ukecavat, nezbejva nez krcit ramena, maximalne zopakovat tu prdeslou vetu a ono mu to behem chvile dojde.

Jak bych to resil ja (ja jsem prehnane slusnej clovek s prehnanym socialnim citenim jak o me prohlasil jeden znamej, kdyz me taxikar v Egypte ukecal, ze jsem mu dal o 10 liber vic):
Prisel bych na sluzebnu, predstavil se a dal obcanku, nejak bych neresil, ze mi daji zataveny papir s poucenim, at si jej prectu, precetl bych to, podepsal bych prohlaseni, ze jsem byl poucen a cekal bych a nechal bych mluvit hlavne jeho, pred jakymkoli prohlasenim bych ho nechal vykecat, abych zjistil vysi trestu, kterou hodla ulozit.
Je mozny, ze by straznik udelal "bububu, priste uz to nedelejte, prestupek resim domluvou", pak bych rekl OK, vypadl bych a myslel si svy.
Pak je mozny, ze by chtel 100-200 Kc bez bodu, pak bych rekl OK, nechal bych to sepsat, zaplatil bych a pri odchdu si rejpnul, ze jestli jim ten cirkus kolem toho za to stal, ze listecek, ze jen blbe parkuju a at si dam priste bacha by usetril penize me i jim.
Pak je mozny, ze by chtel mnohem vic, pak bych prohlasil onu vetu a vic by ze me nedostal.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od opice » úte 18.8.2009, 17:44

Sobull:na kompenzaci nákladů za dopravu zapomeň. Jediný, o co můžeš žádat je, když bydlíš například v Praze, nehodu(cokoliv) způsobíš v Brně, tak si požádáš, aby ti to poslali do Prahy, protože nemáš z pracovních(finančních) důvodů čas nebo prostředky tam jezdit.
Jinak nejlíp asi vyřešit to tak, jestli chceš mít pokoj, že tam fakt zajdu a řeknu něco v tom smyslu, že prostě využívám svého práva, nebudu vypovídat proti osobě mě blízké(nevim teď z hlavy jak je to tam přesně formulovaný v tom zákoně, ale prostě osoba blízká=osoba, který by újma jí způsobená se rovnala mý újmě...)
Každopádně bych řekla tohle a konec, rozhodně bych se tam neoháněla nějakejma paragrafama, to vim, jak funguje, docílíš tim akorát toho, že je naštveš tim, jak ses proti nim připravoval atd. To mluvim z vlastní zkušenosti, jak to funguje u nás v práci a myslim si, že lepší pro obě strany, je vyřešit to v klidu :wink:
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cityshark » úte 18.8.2009, 17:49

Opice - hele nech si praci na praci a ne na doma :-). Nastvat je sice muze, ale v tomhle pripade jen at je klidne a rad vytoci do bela, protoze za nase prachy ho akorat buzerujou. Na listecek neodpovidat, nebyl mu podan doporucene. Na sluzebne odmitnout vypoved dle pouceni, jak jsem psal. A pokud ho nepouci, nechat navic jeste zaprotokolovat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od opice » úte 18.8.2009, 18:04

cityshark: no nevim, co se tady oháníš doručenkama, protože teď už se spousta věcí jaksi taxi řeší fikcí, takže to že si to nevyzvedneš je tvoje mínus. To určitě nebude tenhle případ kraviny, jako je parkování na travičce, ale doručenkama bych se teda taky neoháněla.
Takže: 1) jsem konfliktní člověk, chci se hádat, jsem na*ranej, že platim daně(měšťáky platí město, nejen cityshark ze svejch daní státu), budu si dělat zbytečný problémy...
2) tak udělal jsem kravinu, parkoval, kde neměl, i když mi přijde nelogický se takovouhle prkotinou zabývat, tak tam zajdu, ať mám jednou provždy klid a nemusim si pořád říkat, jestli mi náhodou už něco neposlali, když teď v těch Pardubicích nejsem...
ještě jednou pro citysharka - to s těma doručenkama se NETÝKÁ tady těhle piďi papírků za stěračem, ale spíše rozhodnutí o udělení pokuty co se týče dopravní nehody nebo nějakýho většího přestupku
Naposledy upravil(a) opice dne úte 18.8.2009, 18:18, celkem upraveno 1 x.
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cityshark » úte 18.8.2009, 18:17

Ano, ovsem listecek za steracem nema pravni oporu takze papa. A fikce? Odeslat to musi a vazne si to od nich necham overit ze to poslali, pokud na to prijde. Ja si postu vyzvedavam. Protoze jinak ma mily pan MP za prepazkou problem.

Ne. Proste nedat jim nic zadarmo. A natoz za penize. Ja si vazim MPku, co se denne se*ou s povlem mesta, vyfetlama, vozralama nebo proste delaji svoji cast "pomoci bliznim", ale tohle je buzerace a nebudu to podporovat. Porad clovek tady v ty zemi ma prava. Jedno z nich je, ze dukazni bremeno zaplatpanbuh lezi na nich. Takze at si to zjisti, kdyz uz si je z mejch dani platim (ano a plati ho mesto, ktery dostava dane ode me a od statu, kterymu jsem dal zase ja).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od opice » úte 18.8.2009, 18:21

jj, cityshark je jedinej, kdo platí daně...
já jsem neřekla, ať jim něco dává. Já jsem mu napsala, ať tam jde a využije svýho práva ohledně osoby blízký, což znamená, že jim ani tu korunu dávat nemusí a přesto bude mít svatej klid
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od Sobull » úte 18.8.2009, 18:32

Vlastně souhlasím s vám se všema :D .
Ale vím, že kravinu jsem neudělal, takže jim bez boje nedám ani hovno. Platit za to, že na sídlišti, kde na jedno parkovací místo připadají nejmíň dvě auta, přejedu pár stébel trávy prostě nebudu.
Vím, že lístek za stěračem nic není, zvlášť když tenhle byl ještě vloženej v přehnutým letáku na prodej nemovitosti! Ale zítra mám zrovna čas, tak to vyřeším, než sem pak letět.
Nejsem nerv, takže budu čekat na poučení a pak řeknu že nic neřeknu :).
Že by to řešili domluvou o tom dost silně pochybuju, to dělaj možná na místě. Ale když už si mě předvolali, tak z toho chtěj něco vyrazit.
Ještě jedna věc... musej oni si tyhle přestupky třeba nějak fotit? Tu fotku bych chtěl. je to fakt dost k smíchu jak jsem tam na tom trávníku stál tak půl centimetru.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cityshark » úte 18.8.2009, 18:33

No a ja rikam, na listecek za steracem at sere, oni to ve vetsine pripadu vzdaj.

A na miste zadnou osobu blizkou, ale "vyuzit prava odeprit vypoved". Dle paragrafu atd.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cityshark » úte 18.8.2009, 18:33

Sobull - musej si to fotit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 611

Registrován: čtv 29.3.2007, 7:38

Bydliště: Středočeský kraj

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od opice » úte 18.8.2009, 18:34

Sobull: ne, fotit si je nemusej
Glock 19, browning, CZH 2003 Sport, ZKM 456, Arminius HW 38
NEJDŮLEŽITĚJŠÍ JE STÁT NA SPRÁVNÉ STRANĚ HLAVNĚ

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od Sobull » úte 18.8.2009, 18:35

:D. Tak co?

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cityshark » úte 18.8.2009, 20:15

Me ti, co chodi u nas u prace rikali, ze musej, ze to maj interne narizeny :-) Ale Opi ti za moje dane rekne, jak to ma bejt dle zakona :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od Globus » úte 18.8.2009, 20:29

Většinou si to fotěj/natáčej. Alespoň v Praze a HK.
Osoba blízká je mezi lidma zakořeněná kravina, asi jako kulka. Prostě máš právo nepodávat vysvětlení a hotovo.
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od S474N » úte 18.8.2009, 21:19

opice píše:Jinak nejlíp asi vyřešit to tak, jestli chceš mít pokoj, že tam fakt zajdu a řeknu něco v tom smyslu, že prostě využívám svého práva, nebudu vypovídat proti osobě mě blízké(nevim teď z hlavy jak je to tam přesně formulovaný v tom zákoně, ale prostě osoba blízká=osoba, který by újma jí způsobená se rovnala mý újmě...)
Tak za sebe rikam, ze je to to nejhorsi, co muzes udelat, protoze takhle te muzou velmi uspesne "udelat" oni. NIKDY NIC proboha lidi nerikejte o osobe blizke, odvolavejte se POUZE na celkovy odstavec nebo paragraf!!!
Sobull píše:Ještě jedna věc... musej oni si tyhle přestupky třeba nějak fotit? Tu fotku bych chtěl. je to fakt dost k smíchu jak jsem tam na tom trávníku stál tak půl centimetru.
No k cemy si to delali? Pro ne by mela smysl fotka prestupce a ne vyfocenyho auta
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cityshark » úte 18.8.2009, 21:29

Bez fotky
- nemuzou ti dokazat nic

Fotka auta:
- muzou ti dokazat, ze s tvym autem byl spachan prestupek
- nemuzou ti dokazat, zes prestupek spachal ty (pokud to neni firemni auto a nepozadaj firmu o dukaz (tzn. knihu jizd). Jak je to s knihou jizd nevim, mam za to, ze ji muze de jure pozadovat jenom bernak a ne PCR, natoz MP)

Fotka tebe a auta
- muzou ti dokazat, ze auto tehdy a tehdy stalo blbe
- muzou ti dokazat, ze auto jsi ridil ty

Takze jak psal Satanas (a ja vyse), nevypovidat, odkazat se na paragraf, o kterym te poucej a nechat je, at ti dokazou. Nemuzou. Sbohem a satecek,

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od Sobull » úte 18.8.2009, 21:36

Jo jo, tak to udělám. Díky. Poslední věc: měl bych dostat nebo případně požadovat nějaký zápis?

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cityshark » úte 18.8.2009, 22:20

Jako ze by ses tady chlubil, jax je poslal do prdele? :)
Hele nevim, ale mam za to, ze jo.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od Mistral » stř 19.8.2009, 8:54

U nás měšťáci vobčas objedou ráno sídliště, za stěrač nastrkaj prázdný lístky, asi jako abychom věděli, že tam kolem choděj, a pak už se neobjeví. Ale že jsou tam každou chvíli střepy od vyklepnutýho vokýnka, to je netankuje.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od cmk » stř 19.8.2009, 9:05

Nahodou, ja jednou v Praze daostal za sterac listecek, ze bylo kontrolovano Mestskou Policii, ze bylo v poradku a ze dekuji, ze parkuji dle pravidel silnicniho provozu a ze at se o auto nebojim, ze chodi kolem pravidelne...

No, byl jsem z toho trochu rozpacitej, za natisknuti tech listecku mohli mit o jednoho straznika vic na 1 mesic a nez to rozdali, mohli toho projit 2x tolik, na druhou stranu jsem si v duchu ocenil snahu o nejakou pozitivni komunikaci s verejnosti.

Akorat to asi neocenila jedna frajerka s fialovou Octavkou a cernejma sklama, co u nas stoji pred barakem - asi 14 dni na to mela vylomenej zamek, sjety okna a vybrany auto :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od Sobull » stř 19.8.2009, 9:17

cityshark píše:Jako ze by ses tady chlubil, jax je poslal do prdele? :)
Hele nevim, ale mam za to, ze jo.
Ne, nechci se ničím chlubit ani nikoho posílat do prdele. Jde mi o to, že mám tyhle věci radši uschovaný černý na bílým, kdyby si pak někdy někdo vzpomněl, že já nevím co a předvolali mě písemně ještě jednou nebo tak.
Za chvíli jdu, tak dám vědět
Zatím dík

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz