Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Obecní-Městské policie - zkušenosti, názory,...

Příspěvek od S474N » pon 30.10.2006, 16:32

Jake mate zkusenosti se strazniky obecnich nebo mestskych policii? Myslite, ze je tato instituce vubec k necemu dobra? Jakekoliv nazory ohledne MP/OP patri sem. Proto smele do nich *88**40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pon 30.10.2006, 16:46

nooo, v živote jednotlivca je veľký skok dostať sa k Polícii,lenže nie všetci dopadnú na nohy...
Naposledy upravil(a) cybernetic dne pon 30.10.2006, 16:47, celkem upraveno 1 x.
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 30.10.2006, 16:46

Podle me svoje misto v uskupeni tohohle statu maj...
A co se tyce kompetenci, jsou na to 2 protichudne nazory:
a) americky model - tzn. mestske policie tam maji vetsi pravomoci nez nase PCR, maji svoje vysetrovacky, kriminalky i "Urny" - v jejich pripade Swaty, ale i poradkove a poulicni policisty
b) anti-americky - tzn. budto MP vubec ne, nebo jen jako jakousi mestem placenou bezpecnostni agenturu s pravama jako bezny obcan...

Po pravde - me je to uplne jedno... Me staci, kdyz stat a obec zajisti bezpecno tam, kde je to zapotrebi a jestli toho dosahne pomoci PCR, MP, ACR, nebo lidovych milici je mi vcelku sumak.

Podle me spis ten problem je jinde a otazka by mela znit:

Myslite si, ze pravomoc MP je vyvazena z druhe strany narocnosti skoleni a vycviku MP?
A mozna druha otazka (ale ta se tyka PCR i MP) - pusobi MP a PCR radeji preventivne, nebo radeji represivne? (jako priklad - znam 100 skol, ale jen pred malym procentem z nich stoji rano mezi pul osmou a osmou u prechodu policista... Ale znam spoustu krasnejch 4-proudovejch rovinek, kde se da jet bezpecne 100, jelikoz kolem nejsou ani baraky, ani skoly, ani skolky, jen opodal fabriky (priklad - vetsina Prumyslovy v Praze), ale vecne se tam meri 50ka - proste proto, ze tam je a snadno se tam chyta).

Tady si myslim, ze je jadro pudla - zda-li chodi straznici MP do sluzby radne vycviceni. Protoze paklize by to byli schopni kriminaliste, klidne bych jim dal i pravomoc vysetrovat vrazdy. Ale pokud nejsou ochotni ani vlizt do hospody, kde se to zrovna servalo, nedal bych jim ani pravomoc nosit uniformu.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pon 30.10.2006, 16:56

Tak já to tady hned bonznu :) asi tři roky zpátky jsem šel do města pro fotky, ani nevím, jak mě napadlo vzít s sebou psa - asi na mně jako vždycky dělal oči. Došel jsem ke krámku a protože uvnitř bylo pár lidí, rozhodl jsem se na těch 90 vteřin retrívra někam přivázat, aby se uvnitř nemotal. Rozhlédl jsem se, nikde nic, jen 10cm silná trubka STOPky u křižovatky. No co, proč ne, je dost daleko stranou od silnice, aby se psovi nic nestalo, a navíc na něj uvidím. Ale sotva jsem zacvakl karabinku k obojku, uprostřed silnice (a to nijak vylidněné) zastaví vůz s modrými pruhy a co že to jako dělám. Odpověděl jsem popravdě, že jdu do krámu a psa si tady na minutku uvážu. No to jsem se zbláznil, ne?! Chvíli jsem nechápavě koukal (pravda, bylo těsně po poledni a byl jsem ještě trošku rozespalý) a pak se odvážil zeptat - "proč?" "No dyť by tu trubku moh utrhnout!" :woot: Ještě si zkontrolovali známku, pomalu zase nastoupili a přestali blokovat provoz. Pes šel do krámku se mnou, a já, kdykoli si na tuhle hovadinu vzpomenu, musím se smát :lol: Ale co, každy se v práci asi občas nudí, že jo :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1163

Registrován: úte 20.12.2005, 22:29

Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Lukáš Koukal » pon 30.10.2006, 17:00

cmk: teď jsi mi připomněl, že v jednom z pražských zdarmadeníků jsem minulý týden četl článek (tuším o Bémovi?), ve kterém se právě jakési sloučení městské a státní policie v pražskou policii "metropolitní" zmiňovalo jako celkem reálná vyhlídka nedaleké budoucnosti. Čtvrteční 24hodin, myslím.
Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » pon 30.10.2006, 17:03

Tak tedy směle do nich. Bydlím na maloměstě (10000 obyvatel) a mame městskou policii. A je tam úplně k ničemu. V noci prostě nefunguje... myslím, že přes týden končí ve 22:00 a o víkendu se hecnou a fungují tak asi do půlnoci. Občas večer obejdou hospody a zkontrolujou věk hostů, ale to je vlastně všechno. Když jsem byl kdysi na náměstí napaden(asi 2 hodiny ráno), tak se jich nikdo nedovolal, ač to k jejich služebně bylo asi 100 metrů, a čekalo se na státní... Tak takovou MP si město podle mě může strčit za klobouk. avšak abych jim nekřivdil, tak musím přiznat, že se opravdu s vervou věnují tomu co jim vždycky šlo-rozdávání pokut za parkování :mad:

Příspěvky: 3

Registrován: pon 30.10.2006, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Fantan » pon 30.10.2006, 17:30

Vždycky, když vidím po zuby (zadek) ozbrojenou městkou policajtku, jak se v družném rozhovoru s obdobně ověšeným kolegou kolébají po chodníku, jsem na rozpacích. :oops:

Použití zbraně u OP/MP je upraveno zákonem č. 553/1991 Sb.,
§ 20
Použití služební zbraně
(1) Strážník je oprávněn použít služební zbraň
a) za podmínek nutné obrany 16) nebo za podmínek krajní nouze, 17)
b) aby zamezil útěku nebezpečného pachatele, jehož nemůže jiným způsobem zadržet.
(2) Použití služební zbraně v případě uvedeném v odstavci 1 písm. b) je přípustné pouze tehdy, jestliže použití donucovacích prostředků by bylo zřejmě neúčinné.

- tedy logicky jsou na tom stejně, jako občan (princip praví, že zřizovatel, tedy starosta může předat tomu, koho zjednává jen tolik práv, kolik jich má sám) až na toho nebezpečného pachatele - jako takový mu ale musí být označen, sám si ho tak může označit jen výjimečně.
A když tak čtu, jak se vesele střílí po řidiči, který projel na červenou (přestupek), myslím, že je cosi shnilého v našem právu (ne v dánském!).

Chiméra pana MUDr. Béma o Metropolitní policii je samozřejmě scestná, ale až se dostanou modří ptáci k moci, oni si takové zvěrstvo prohlasují (hlavně Blažek by chtěl být ředitelem zeměkoule).
Původně to byla Městská inspekce veřejného pořádku - tzv. šedý mor. Kdyby se starali o zábory veř. prostranství, stav komunikací, třeba i o ty pejsky, pořádek a klid v obci, vylezli z jejich autíček a bylo je vidět, je toho až až.
Když už jsme setrvali na sovětském modelu a necháme vachmajstry OO PČR "vyšetřovat" - tedy celou šichtu trávit na vachcimře hledáním písmenek na klávesnici, dobře nám tak!
Kolik startů, tolik přistání :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 30.10.2006, 17:45

Svůj postoj k OP/MP sem už vyjádřil na jiném fóru, ale rád bych se vrátil k debatě která tam vznikla a tu bych okomentoval toliko jednou větou:
"Bav se s volem o sobotě, když jde v pátek na porážku".
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 30.10.2006, 17:46

Predevsim si myslim, ze by PCR, MP, armada, prezident, stejne jako hasici, doktori a ucitele meli byt vzdy a za jakychkoli okolnosti apoliticti a na soucasne vlade nezavisli. Bohuzel nejsou.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 30.10.2006, 20:51

Starosta> a ted tu o pernikovy chaloupce jo? :-)

Nu vazne - ano, meli by byt nezavisli... Jenze kdyz vsichni nakonec podlihaj ministrovi vnitra, kteryzto je politik.

Ale ono tech "co by melo" je strasne moc, a zadnej policajt neni dokonalej a ve finale kazdej jedno z prikazani porusi... At uz je to vysetrovani na zakazku pro toho ci onoho ministra (mesic az dva pred volbama pry sbirali nekteri prislusnici diskreditujici informace o v te dobe opozicnich politicich (kamarad mel jit svedcit, kdyz ovsem pozadoval normalni vyslech - resp. podani vysvetleni v doprovodu pravnika, uz najednou jeho vypoved nechteli)), nebo diskreditace nekoho na zakazku vlivnych podnikatelu, nebo pripadne zapleteni se s galerkou, apod... Ale abych je vsechny nestrkal do organizovanyho zlocinu - to jsou jen ty "nej...", vetsina jich skonci jen u drobnejch uplatku a primhoureni oka za nejakou drobnost (a nekdy to neni vubec na skodu).

PS: doporucuju precteni knizky "Zlocin jako profese" od Jana Kroupy. Sice novinarum verim ze zasady malo, zvlaste tem z Novy, je v teto knizce spousta neoddiskutovatelnych (a soudem potvrzenych) pravd a je to fakt sila. Precetl jsem to za jedno odpoledne.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 30.10.2006, 20:59

cmk: mas-li knihu, velmi rad si ji zapujcim a prectu. Nicmene co si zde psal se moc netyka obecni policie, protoze ta ni nevysetruje.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 30.10.2006, 21:11

No, jedinej okamžik, kdy mě me městský cajti potěšili byl, když na florenci rozdávali pokuty zmrdům, co tam na zastávce čudili frontě lidí pod nos. Od tý doby jsem je něco podobnýho dělat neviděl a je to škoda. :evil:
Jinak ty truhlící co chodějí kolem Anděla ve vošoupanejch hadrech o číslo větší než by potřebovali, jsou spíš k smíchu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 31.10.2006, 8:12

Pred rokem jsem si koupil auto. Byl jsem pro značky a v pojišťovně. O 10 minut jsem prošvih parkovací lístek. Už mi nasazovali botu. Řek jsem jim, že by měli lidem pomáhat a ne je terorizovat... Čuměli na mě jak hloupí telátka. MP nebrat *39*
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 31.10.2006, 8:19

S474N píše:cmk: mas-li knihu, velmi rad si ji zapujcim a prectu. Nicmene co si zde psal se moc netyka obecni policie, protoze ta ni nevysetruje.
To byl jen priklad - toho, ze i policajti jsou jen lidi - a kazdej z nich muze byt hloupej, chytrej, hodnej, zlej, uplatnej,... To se tyka i MP - tech se tyka spis ta posledni cast o primhourenejch ocich za nejaky prestupky...
Prip - kdyz to vztahnu na prvni cast prispevku - nepodlehaj ministrovi vnitra, ale starostovi... A ten vetsinou taky neni apolitickej.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 31.10.2006, 8:44

cmk píše:...nepodlehaj ministrovi vnitra, ale starostovi...
Chces tim snad neco naznacit? :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 31.10.2006, 8:55

Jooo, tak uz je mi jasny, kdo tu ma po palcem vsechny MP :-))))
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » úte 31.10.2006, 13:11

...ještě jsem se nesetkal s MP co reálně uvažovala - toto téma bych radši vynechal, neboť bysme jim mohli zhoršit už tak dobrou pověst :D
Spíše bych založil stálé téma o nutné potřebě legálních zbraní v ČR. (Kdejaký telátko něco vybleje v TV a ovlivní tak spoustu dalších a dalších telátek... Tak aspoň na tomto fóru podpořme zdravou oprávněnost vlastnit zbraň.
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » čtv 02.11.2006, 17:26

Proti MP nic nemám. Jsou u nich špatní strážníci a jsou zde i dobří, kteří mají svojí práci rádi a dělají jí dobře. Znám spoustu kluků z MP a je to přesně tak jako v každé jiné branži. Jsou zde dobří i špatní. Obecně si myslím, že MP má svoje opodstanění. Myslím ale, že by MP měli mít lepší fyzickou přípravu a výcvik. To ale platí i pro PČR.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Příspěvek od Hans_FBI » stř 08.11.2006, 22:58

Jako člověk zajímající se o pčr zde napišu: zákon o obecní policii pouze uvádí termín strážník, nikoli policista. Proto jsem alergický na název městská policie.
Jsou to vlastně ozbrojení zaměstnanci obce (města) bohužel i s pravomocemi, které se jim postupne rozsiruji. Stojí občany obce (města) nemalé peníze, které se jim vybiranim pokut nevrati. Ale co s tím udělat že? Jedině jít do politiky a zrušit zákon o obecní policii :lol:
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » stř 08.11.2006, 23:51

Tak to teda čumím :shock: , žádný pozitivní ohlas :?: Já teda za sebe můžu říct, že v Opavě s MP nemám problém. Nechci se bavit o jejich pracovní náplni jako např. botičky atp.(nutné zlo) Mimo to mají jiné úkoly a povinosti které bych zhrnul do pojmu prevence kriminality a tohle podle mně v Opavě funuje. Znám osobně chlapa co je cvičí a tak nemám ani pochybnosti o jejich výcviku. Což už párkrát měli možnost dokázat. Za všechny případy zmíním zadržení psychouše na poliklinice který pobodal dva zřízence a schoval se ve sklepě. Jsou tam dokonce holky které by mnohým z nás nakopaly zadek. Taky jsme v součinosti s MP zajišťovali bezpečnost při fotbalových utkáních. S těma klukama nebyl problém. Spíš tam byl problém legislativní, ale to je o něčem jiném. Znám tam pár kluků i osobně a vím, že dělají svou práci dobře. Alespoň tak dobře jak jim umožňuje legislativa a vedení. Z mého pohledu MP význam určitě má. A že se blb najde všude o tom žádná. R
Naposledy upravil(a) rostar dne čtv 09.11.2006, 15:26, celkem upraveno 1 x.
Si vis pacem, para bellum!

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz