Obleceni - vyber vhodne bundy na skryte noseni


Nezařazené příslušenství (optiky, pouzdra, obaly) a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 29.7.2014, 20:43

Zbraň: G19 gen3 a AR15 BF

Bydliště: Praha

Obleceni - vyber vhodne bundy na skryte noseni

Příspěvek od Mosquito » sob 23.8.2014, 21:20

Nevim zda tu tato diskuze je. Pokud ano prosim o odkaz na ni ;-).

Co pouzivate za obleceni, pro rychlou moznost taseni v zimnich mesicich? Preci jen pres nekolik vrstev to neni koser. Na netu jsem nasel od Helikonu "bundu" kde se mi libi moznost rychleho taseni. Znate kdyztak jine znacky / typy

http://helikon-tex.com/#!/UTL/Jackal/BL-JCK-FS

Ci spise tato kvuly moznosti kapucy apod

http://helikon-tex.com/#!/UTL/Cougar/KU-CGR-SM
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Obleceni

Příspěvek od pitt » sob 23.8.2014, 21:40

Až aspoň jednou budu muset tasit na jaře,v létě, nebo na podzim, začnu přemýšlet jakou bundu pro rychlé tasení :-)....dělám si prdel, dle libosti každého soustruha

E: Abych jen nerejpal - řekl bych že tasit s klasickou rozeplou zimní bundou je jednodušší jak v létě vyhrnovat triko nahoru
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Obleceni

Příspěvek od Int1m1thy » sob 23.8.2014, 22:20

asi takhle jestli chces kvalitu, super tacticool styl, vzhled a nechces za to davat ukrutny prachy ber helikon... jestli chces super top veci penize neresis koukni jinam :D

Arcteryx, Rothco , 5.11, OTTE GEAR, Blackhawk, Condor....
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 29.7.2014, 20:43

Zbraň: G19 gen3 a AR15 BF

Bydliště: Praha

Re: Obleceni

Příspěvek od Mosquito » sob 23.8.2014, 22:25

Int1m1thy - to ze Helikon dela "kopie" vim.
Proto jsem take psal pokud vite i o necem jinem co mate vyzkouseno...

Edit:
Nevim proc co si napsal pod slovy podivej se jinde se mi na mobu nezobrazilo
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Obleceni

Příspěvek od Int1m1thy » sob 23.8.2014, 22:27

ja nerejpu sam ted kupuju jenom hadry od Helikonu... nikdo jinej mi za ty prachy neda YKK zipy... takze proti helikonu nic nemam a vse co sem napsal myslim vazne. Nemam na to abych dal 12k za bundu od Arcteryxu atd.
G17gen4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 29.7.2014, 20:43

Zbraň: G19 gen3 a AR15 BF

Bydliště: Praha

Re: Obleceni

Příspěvek od Mosquito » sob 23.8.2014, 22:41

Tak zena se ptala co chci k vanocum... Na zbrane mi vyslovene rekla ze mi prispivat nebude, ale todle je takove prislusenstvi / obleceni - takze politicky pripustne. Rozhlizim se uz ted protoze vim, ze nekdy jsou dodavky z zahranici beh na dlouhou trat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Obleceni

Příspěvek od pitt » sob 23.8.2014, 22:53

mě třeba kalhoty od Helikonu sedí podstatně líp, než 5.11 a i tvar kapes je mi praktičtější.
Materiálově bych řekl stejný, jen Helikon se trochu "sepere".
K bundě - zip na boku je podle mě pro civilní nošení "napykaču". A pokud chceš super zimní bundu.....i když né takticool, tak doporučuju "Fjallraven"

Příspěvky: 101

Registrován: úte 11.6.2013, 14:19

Bydliště: Olomoucky kraj

Re: Obleceni

Příspěvek od dan.persec » sob 23.8.2014, 23:31

Int1m1thy píše:asi takhle jestli chces kvalitu, super tacticool styl, vzhled a nechces za to davat ukrutny prachy ber helikon... jestli chces super top veci penize neresis koukni jinam :D

Arcteryx, Rothco , 5.11, OTTE GEAR, Blackhawk, Condor....
Super top veci Rothco a Condor? :crazy: Ono i ten blackhawk pripadne 5.11 jsou povazovany obecne za takovej prumer, natoz Condor a Rothco.
V zime ja, jako i spousta dalsich, nosime zbran pouze pod bundou a ne pod dalsima vrstvama. Kdyby jsi ji mel pod zaplou bundou, mikinou a trikem, tak se k ni pravdepodobne nikdy stejne nedostanes.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Obleceni

Příspěvek od pitt » sob 23.8.2014, 23:44

no já zkoušel pásek od Condora a trága..Warrior,to byla jiná

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Obleceni

Příspěvek od Lars » ned 24.8.2014, 1:05

Mosquito - obě bundy jsou pěkné (ostatně jako většina věcí od Helikonu a jak polské výrobky zrovna nemusím, tak u téhle firmy jde o výjimku), z těch dvou bund je jednoznačně lepší Cougar, jak kvůli kapuci, tak kvůli membráně, kterou Jackal nemá.
Ale i tak je dobré si uvědomit, že softshell má své hranice a že to rozhodně není bunda do opravdu zimního počasí, ani do nějakého silného deště.
Jak píše Pitt - tasit z pod rozeplé bundy není žádný problém, ve venkovních prostorách by jsi na to rozepnutí (vyhodnocení situace) měl mít čas, ve vnitřních stejně zapnutý nechodíš.
Další věc - předpokládám, že i s takhle vyřešenou bundou budeš mít kvér ještě pod něčím dalším (nějaká lehká mikina, nebo volnější triko), jinak by sis bundu asi nemohl nikde sundat.
Jinak ke Tvému dotazu - po většinu zimního období nosím bombera (pružný spodní lem není problém vyhrnout), do fakt psího počasí ecwcs parku (taky od Helikonu :))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1842

Registrován: čtv 13.3.2014, 13:38

Bydliště: Plzensko

Re: Obleceni - vyber vhodne bundy na skryte noseni

Příspěvek od Int1m1thy » ned 24.8.2014, 19:15

dan.persec: to sem nepsal jako top ale jako jiny kam se kouknout ;)
G17gen4

Zpět na „Ostatní příslušenství“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz