Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 01.6.2020, 20:58

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 ochrana majetku 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: ochrana majetku
Tak svym zpusobem to spocitat jde...
"Normalni clovek" cimz myslim opravdu normalniho cloveka, nikoliv toho jYrkova normalniho vyzirku...

Normalni clovek se narodi, nejdriv se o nej staraj rodice, kteri na to vydelavaj, pak sice skola, ale to taky danema platej rodice, kdyz jde do nemocnice, opet je to placeno z dani, zdravotniho, socialniho. Pak studuje, pak jde pracovat a nakonec do duchodu... Mezi tim, jak byl ziven, tak aby to "srovnal na nulu" tak zivi zase deti on...
Z toho vseho mi plyne, ze vlastne prumerna superhruba mzda prumernyho cloveka za prumerne dlouhy zivot a praci by melo byt vlastne jakesi financni ohodnoceni jeho zivota.
Jestli je ted prumerna hruba mzda 24.000 Kc? Tak prumerna superhruba by mela byt cca 32.000 Kc.
Prumerny clovek jde ted do prace v 22 letech (SS v 19, VS v 24, leckdo po skole jeste dela neco jinyho) a do duchodu v 62 letech rekneme.
Takze clovek pracuje 12 mesicu x 40 let x 32.000 Kc = 15.360.000 Kc (chapu, ze v EU jsou vyssi platy a proto to vysla na 1mil EUR).

pát 18.6.2010, 12:02
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

Příspěvek Re: Re:
jip píše:
Někde jsem četl, že průměrná cena lidského života byla vypočítána (na základě všech investic a příjmů z něj během života a nikoliv citové hodnoty) na 1 milion EUR.
Byl to výpočet pro účely zohlednění ztrát na životech při autonechodách.

To je evropský údaj, náš oficiální (z věstníku Min. dopravy) činil něco málo přes 10 mil. Kč v roce 2005 - tehdy jsem počítal pár silničních studií pro dotační projekty z EU. Poněkud legrační mi přišlo, že lidský život ztracený na okresce, byl jen za 9,6 mil. Kč, těch 10 a něcco je pro dálnici :) Od té doby si vždycky při nájezdu na "hájvej" libuju, jak moje cena stoupla :lol:

pát 18.6.2010, 12:55

Příspěvek Re: ochrana majetku
Hm, 2dotazy.
1 - z otázky vyplynulo, že zloděj nasedá do auta, takže nestřílet na zloděje ale kola auta?
2 - guma nebo plas, asi nic moc a co ty "pistolové brokové náboje", v případě přímého NO nebo KN to bude mít nějakou cenu?

úte 07.9.2010, 19:11
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3