Opakovaci kulovnice - jakou mate?


Lovecké, sportovní (i "odstřelovačky") a další

Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Grinch » úte 07.1.2014, 16:42

Moc pekna soutez a moc pekne ji poradatel pripravil takze se nestalo, ze by nekdo nejakou polozku nepochopil...

Zatim ale marne cekam na soutez kde si na cely den poneseme vse, kde si zabehame anebo zaklikujeme:-) at je sranda :-)
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od AREYOU » úte 07.1.2014, 18:35

A kolik myslíš, že by přišlo lidí? U nás v ČR na to lidi nejsou...střílet to jo, ale z místa nebo v ležingu hlavně, aby se u toho nezapotili :huh: .
Obecně co já to tak sleduji tak co střelec to odpor k fyzické námaze a přitom ta zátěž dělá tu střelbu tak zajímavou, já už tak před 5 rokama (když jsem střílel .22LR) navrhoval jít s komplet vercajkem na střelnici třeba 15 km a pak začít střelbu...všichni na mě hleděli jestli jsem se neposral v kině :huh: .
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od S474N » úte 07.1.2014, 18:47

AREYOU: dovolil bych si do tveho sdeleni dopsat "pro tebe". Ano, verim, ze pro tebe ji muze delat zajimavou, pro mnohe lidi jak vidis, tak ne. A ted, co je spravne? Ja zastavam nazoru, ze podle vkusu kazdeho soudruha.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Grinch » úte 07.1.2014, 19:06

Je jasne ze na zavod typu Gap Grid nebo Vortex Extreme anebo Snipers Hide nedostanes "tradicni" osazenstvo...

Pokud by se nam podarilo postavit obdobny zavod, tak by to zcela jiste obsahlo celoevropske meritko. Tam by zajem byl a tak by se to i zaplatilo, nebot finance potazmo sponzoring je zasadni problem...

Nejde toto takto postavit pouze na bazi CZ only, ale musi to byt zajimave hlavne pro cizi strelce, aby vazili takovou cestu...

Pokud jde o strelbu v lezingu a odpor k fyzicke namaze - jak rika S474N ... dle vkusu kazdeho soudruha...

Je treba mit zastoupeni vsech typu souteze, aby si kazdy prisel na sve... pouze tak se zasahne a uspokoji nejvetsi mnozstvi strelcu...

A osobne vim, ze BR potazmo BR F-Class jsou ultimatni souteze a vyzaduji sice odlisny ale take velmi narocny skill strelce... a ten se svaly neda dohnat...
A presto maji sve neodolatelne kouzlo...

Takze jsem rad za kazdou soutez u nas a doufam, ze se objevi i poradna taktika s trochou "driny" :-)
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od AREYOU » úte 07.1.2014, 20:15

jj každému co jeho jest.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » sob 14.6.2014, 11:23

No jelikož se zde nic nového nepíše tak také trošku přispěji i když jsem zatím v začátcích....

Koupeno použité, vystřeleno jen 20ran včetně bipodu a puškohledu....

Flinta Marlin xs7vh, origo weaver, 30tkový kroužky, bipod 3-9" s kloubem, puškohled Barska 6-24x44 IR MilDot, 180ks střeliva co zbylo, tak takhle jsem to koupil za super peníz....

A jak se pokračovalo dál.... Nejprve jsem strašně prudil nettika a ptal se na plno věcí, požádal jsem ho zaslání jeho původní montáže abych se svojí sestavou mohl stále střílet. Po dodání lišty jsem ji přeposlal výrobci který dle ní vyrobil novou ocelovou se sklonem, dále se objednala úsťová brzda z jejich nabídky, je vlastně stejná jako roedale jen má o komoru více a konečně Vortex kroužky 21mm (s 44 puškohledem by to mělo vyjít tiptop).

Pažba zůstala origo, jen se vpředu dobrousila tak aby se hlaveň nedotýkala pažby.

Spoušťák nastaven na minimum, bipod byl na mě krapet nízký i na max vysunutí tak jsem nožičky prodloužil.

Hned jsem musel pořídil futrál protože se mě to do žádnýho nevešlo, tak jsem hned koupil tento http://shop.czub.cz/pouzdro-a-podlozka- ... e/d-71048/ což je vlastně futrál včetně střelecké podložky atd.. popis je zde na střelectví http://www.strelectvi.cz/forum/pouzdro- ... 86-20.html jen jsem to měl za jinší cenu než to má zbrojovka ale ani u nich to není proti jinejm futrálům taková pálka jak to zprvu vypadá.

Takže až dorazí komponenty od výrobce tak to přeskládám zajdu to tady u nás nastřelit na 100m naházím fotky a pak asi Ludvíkovice....
Naposledy upravil(a) Fugo dne stř 13.8.2014, 16:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » pon 16.6.2014, 10:27

Ještě když si tady tak píšu a doufám, že to někdo čte... :) Můžete mě někdo vysvětlit ty popisky co dáváte k terčům?

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Max: to počítám bude rozpyl
ATC: ??
100m nebo yd je vzdálenost terče
W: ?
H: ? napadá mě rozměr toho obdélníku jehož rohy jsou ve středu děr?

Jak jsem psal jsem v tomhle začátečník a říkám si "líná huba je holý neštěstí" tak jsem se prostě zeptal.

Potom mě zajímá co a kde studovat, četl jsem Grinchovi články, články na balistice a co takhle najdu na netu, pročetl jsem knihu "policejní a vojenský odtřelovač", prolejzám různý fóra... ale pořád mám pocit, že vím málo nebo mě to prostě nedochází, tak kdyby jste měl někdo chuť mě nasměrovat správným směrem budu rád. Bohužel nevládnu angličtinou tak abych si něco přečetl v cizím jazyce a ještě tomu rozuměl.

PS. ještě EDIT příspěvku...

Blbnu si tady s programem Strelok Pro a narazil jsem na parametr Bullet lenght, inches v nastavení jakým střelivem se střílí, myslím, že to je délka střely, teˇjsem to hledal na Lapua a tady u SB a tento údaj nikde v tabulkách nevidím.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » pon 16.6.2014, 17:09

Fugo: Ahoj, stahni free aplikacku OnTarget - urcite vygooglis originalni webovou stranku.
A tam se doctes za behu, co co znamena.
Je to velmi prijemny nastroj a hodi se Ti na vyhodnoceni tercu viz postovany obrazek

EDIT: Jeste k tomu Streloku. Strelu je dobre zmerit samidomo, protoze i v QL (QuickLoad) jsou obcas spatne udaje.

Ale pro zacatek doporucuju u Atreloka "jen" zakladni nastaveni, vynulovat flintu na sto a pak nastrilet par ran na co nejdelsi vzdalenost - podle realneho propadu zmereneho na terci pak upravit ustovku ve Streloku, aby to sedelo na tu vzdalenost na Tvuj propad (i kdyz realnou ustovku zmeris jinou) - pak Ti bude sedet klikani dle Streloka (az na drobne odchylky) v celem rozsahu a prip.muzes tunit dal...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » pon 16.6.2014, 17:41

Děkuji, zajímavý, už v tom zkouším jeden terč. :D

Příspěvky: 23

Registrován: ned 08.1.2012, 8:54

Zbraň: zkm456

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od komisar » úte 17.6.2014, 20:01

Není nad deník,tužku a pravítko.
Všechny tyto PC "pomůcky" jsou další žrout času,který nic moc nepřinese.

Příspěvky: 1

Registrován: úte 05.8.2014, 19:48

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od pevako » úte 05.8.2014, 20:03

Zdarec pánové mám již něco odstříleno z pistole , ale nyní jsem se pustil i do střelby z pušky a kolega mi řekl ať si seženu nějaké informace o zaběhnutí nové hlavně snad to je i tento výraz BREAK-IN ale nic jsem nenašel asi neumím hledat,poradíte mi někdo kde získat výše zmíněné informace? :mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » pon 11.8.2014, 18:39

Tak téměř po 3 měsících mám flintu "hotovou", v mezičase který částečně zavinila pošta se dělal glass bedding pažby a potom co jsem dostal objednané komponenty tak jsem provedl bedding lišty, dali se nejnižší kroužky takže optika je ca 4mm nad hlavní, dále byla nainstalovaná úsťová brzda.

Zajdu to nastřelit a uvidíme jak to půjde... :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » pon 11.8.2014, 19:33

Posli foto ;-)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » úte 19.8.2014, 10:43

Tak flinta nastřelená, vyzkoušeny různý náboje a vše zaznamenáno, ještě čekám na nějaký lepší značky ale stejně si myslím, že limitující článek bude mezikus :-). Hodně jsem byl překvapenej z účinnosti úsťovky... flinta se pěkně zklidnila, bez úsťovky ji bylo třeba dost držet.

Nastřelováno u nás v aréně na 100m, nějaký fotky sice udělány ale jsou díky světlu nepoužitelný, takže se později udělají nové.

Příspěvky: 11

Registrován: ned 31.8.2014, 9:35

Zbraň: Marlin X7VH .308

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Majk101 » ned 31.8.2014, 9:54

Ahoj, hořím nedočkavostí po informacích...Sám jsem se stal vlastníkem Marlina a čtu vše co se o této flintě píše. Do budoucna si hodlám přebíjet, tak pokud máš nějaké ověřené laborace budu za ně vděčný...ono to nelita špatně i s továrnim střelivem Sell-Bell. Psal si že máš usťovou brzdu, mohl bys mi prosím poslat odkaz kde jsi ji koupil?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » ned 31.8.2014, 10:23

Tak já jen naházím pár fotek.... sice nejsou ze střelnice, ale tam nějak zapomínám fotit.

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » ned 31.8.2014, 10:25

Fugo: Pěkný, pěkný. Tak se pochlub nástřely!
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » ned 31.8.2014, 10:37

No jsem blbej, v pátek jsem dostal nový střelivo - netušil jsem jakej bude problém sehnat pořádný náboje...

Takže jsem to byl na něj nastřelit, změřit rychlost no a jak jsem byl překvapenej jak to lítá a kecal jsem s kamarádem co tam správcuje tak jsem tam ten terč nechal ležet, překvapenej jsem byl z toho, že při třech ranách to byla na terči jedna díra - zkrátka takovej trojlístek se spojeným středem...

Ale pravděpodobně v úterý pojedeme zase Ludvíkovice tak to testnu na 200m a na konec, jsem zvědavej, mám jen 13 nábojů, musím objednat abych to měl do Plešivce.

Jinak k flintě ještě....

Bipod mě nevyhovoval a tak testuju délku nožiček, momentálně je mám prodloužený o 5,5cm na origo se pod to nějak neschoulím asi mám velkej ranec :-)

Zdálo se mě minule na Ludvíkovicích, že jsem blbě viděl jak byla ohřátá hlaveň tak to teď zkusím s lentou, ale je taky docela možný, že jsme prostě blbě viděl jak jsem byl zatím zkoucenej, to jsem měl prodloužení bipodu jen 3,5cm, no uvidíme...

Příspěvky: 11

Registrován: ned 31.8.2014, 9:35

Zbraň: Marlin X7VH .308

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Majk101 » ned 31.8.2014, 11:43

Jak už jsem psal v SZ je to pastva pro oči.

Příspěvky: 23

Registrován: ned 08.1.2012, 8:54

Zbraň: zkm456

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od komisar » ned 31.8.2014, 18:24

Doufám že jsi spokojen jak s brzdou tak s weaver luštou.
Můžu použít pár fotek na naše stránky do galerie?
Jinak pokud můžu radit,tak si zvykni na co nejnižší uložení zbraně.Ono ze začátku se to zdá nizko a každý vytahuje nožky.Ale postupně si zvykneš na to mít bipod v nízké poloze a je to ku prospěchu.

Zpět na „Opakovací“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz