Opakovaci kulovnice - jakou mate?


Lovecké, sportovní (i "odstřelovačky") a další

Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » pon 01.9.2014, 8:48

Fotky jsou na veřejným foru takže nic tajnýho, klidně je použij. Je mě jasný, že je lepší být co nejníž ale jak jde střelnice do kopce tak to zkrátka vleže nedám, ale třeba si časem zvyknu. :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » stř 03.9.2014, 18:12

Tak netušil jsem jaký problém je zajít si koupit střelivo které chci, dovozce prostě nemá, to snad vozej po krabičkách. Takže to lepší si schovávám na doupov a chodím střílet sypačkama ze ZS po 10kč takže to není žádný terno ale aspoň trénuju míření a spouštění....

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 11

Registrován: ned 31.8.2014, 9:35

Zbraň: Marlin X7VH .308

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Majk101 » sob 06.9.2014, 18:25

Tak to je pěknej výsledek, pokud je to na alespoň na 100m. Mám podobný soustřel, ale se střelivem Sell-Bell což je za 25,-...Fajn vědět že to líta slušně i s tak levným střelivem.
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Grinch » pát 12.9.2014, 7:37

Pokud by měl někdo z Vás chuť a čas si zkusit i něco jiného a třeba se i něco dozvědět, tak zde je malá STÁŽ- STŘELBA Z PUŠKY S OPTIKOU 50 - 300m

Martin
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Grinch » pát 12.9.2014, 7:47

Jinak já jsem po ročním stavění Tikky přešel na Sako TRG 22 a spokojenost velká :) Tikka teď je doma plonková, ale on se někdo najde...

A vypadá to následovně

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » sob 13.9.2014, 19:16

Tak kdepak jste byli? Nikdo se ke mě na Plešivci nehlásil, nettik nebyl to jsem tam zaslechl...

No přijeli jsme na seřadiště, kontrola a jelo se nahoru, nahoře kontrola VP a pokuty....

Ještě před zahájením zahalila střelnici mlha, že by se dala krájet (copyright Rákosníček), závod byl zahájen s tím, že pokud do 11hod nebude vidět tak konec.

A skutečně mlha zmizla a střílelo se, první položka na 85m, potom druhá na 200, 400 a 600m a nakonec třetí položka na padačky ve vzdálenosti 200, 250, 300 a 500m

No za mě bída (moje umístění), neseděli mě kliky z Strelok a střílel jsem výš než jsem chtěl snažil jsem se to dohnat ale byl jsem z toho závodu tak vyplesklej, že to taky tak vypadalo, na druhou položku jsem si zapoměl vzít bag a vzpoměl si na něj až u třetí položky jak leží u cesty :-(

No každopádně na 400m jsem už nevěděl kam střílím s tím měli dost problémy i ostatní, takže jsem picnul i rukojmího a několikrát :-) ale terorista nebyl taky ušetřen, ovšem na 600m to byla už jen otázka náhody, to jsem dělal skoro jen rámus bez užitku...

Takže dle předběžných výsledků jsem byl na 38místě, uvidíme příště :-)

Edit: k obědu byl luxusní gulášek.... :-)

Tak dle konečných výsledků 39 místo, bída.
Naposledy upravil(a) Fugo dne ned 14.9.2014, 17:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » sob 13.9.2014, 20:05

Fugo: Ochořel jsem, takže jsem nemohl jet.
Za co se dávaly pokuty, když někdo přijel s registrační značkou, která nebyla na přihlašovací listině?
Moc mě mrzí, že jsem nemohl jet...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » ned 14.9.2014, 17:48

Starosta píše:Fugo:
Za co se dávaly pokuty, když někdo přijel s registrační značkou, která nebyla na přihlašovací listině?
Ano a taky ti co nebyli registrování do konce registrace 31.7 tak dost často nebyli na listině kterou měli vojáci a tudíž taky platili.

Video ze zpráv ČT24 od 17:35 http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 015000913/
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Grinch » pon 15.9.2014, 9:19

Za mne závod super, jen pár poznatků :lol:

- neměl bych klukům od VP za zlé jejich práci (i je mohl někdo dojet zkontrolovat a vyřešit situaci směšnou blokovkou 200Kč je maximum, co mohli v zájmu všech udělat, i když se to mohlo podat více lidsky)

- pozdní přihlášky a následný chaos v seznamech - dle mne věc pořadatele, který měl jednoznačně ukončit registrace s posledním dnem termínu a dále nepřijímat. Tahle "malá domů" za každou duši pak stála ty problémy a 200Kč každého chudáka, který vlastně za to nemohl (byť pozdě, ale přeci jen byl dle regulí registrován a není jeho problém, že se seznam nedostal dál - tzn pořadatel by měl platit blokovku 200Kč za něho)

- sám jsem si dost přivodil trablí, když jsem správný nástřel na 85m (alias "kilo") opravil a následně jsem k tomu bral korekce na jiné vzdálenosti, jako kdyby to opravdu bylo kilo :mrgreen: Takže vnesená odchylka, i tak ale 97b (i když vlastně očividných 98b ze 100 díky "přehlédnuté" 10x :crazy: )

- pokud nemáte ověřenou tabulku na 600m, tak se nesmíte divit, že pak v terči nic nenajdete :lol: Prostě mám čistý terč na další závod, protože kam to šlo, to fakt nvm :roll:

- 400m potěšilo, vše hezky v grupě, ale na 12hodině

- sklopky jsou parádní, jen by to chtělo před závodem dát nové plechy, aby potom ty zásahy nechodily dírama velkýma jako pěst a tudíž se neuznávaly zásahy. Tedy pokud nebyl střelec dost důrazný a sdělil, že to prostě nepadá, jak má

Sám jsem dal na 200m do druhé sklopky zásah na tutovku a nepadla (Balda do ní předtím dal 3 rány a taky nepadla) a druhou ránu jsem tedy dal na kolena a šla dolů, následně vše na 250, 300m a i jedna na 500m šlo dolů, ale ta opravná rána mi chyběla na 500m na poslední sklopku. Příště už vím, že to lítá skrz a prostě se budu hádat, že měla jít a nešla a tu opravnou nechám na to, co doopravdy netrefím (mohlo být 8 sklopek za super čas)

- to že občas se někomu povede dát jednou ranou 2 a dokonce i 3 sklopky je holt osud, který si nevybírá :lol:

Za mne super a víc takových

Martin
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Pořadatel "TM"

Příspěvky: 983

Registrován: pát 06.11.2009, 8:17

Zbraň: Sako TRG 22 .308Win

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Grinch » úte 16.9.2014, 14:54

Jinak po malé diskuzi postřeh k těm doublehitům na sklopkách:

Bylo by záhodno, pokud rozhodčí vidí, že jednou ranou dal střelec více sklopek, tak na něho zařvat ať dá následující ránu do valu (při zásahu třech najednou, tak dvě samozřejmě do valu). Není to nic proti ničemu a malé vyrovnání podmínek.

Jednak to trochu navodí atmosféru absence munice (dva doublehity dali střelci "pocit" 4 opravných ran na poslední sklopku) a jednak to časově dorovná to blbé postavení sklopek se kterým třeba nejde nic dělat.

Zároveň to trochu vykompenzuje rozdíl mezi těmi střelci, kterým to prolétlo dírou, kterou projde i králík bez odření oušek.

Co vy na to?
STŘELECKÉ KURZY - Puška s optikou - GTac - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » stř 05.11.2014, 10:25

Tak aby to tu neusnulo tak dávám pár fotek s novou optikou Sightron SIII 10-50x60MDCM s High (30mm) Vortex kroužky, homemade páčkou zoomu po vzoru Rowan engineering, Butler Creek vzadu a origo Sightron krytkou vpředu... Klikáním by to mělo dosáhnout na 920m.

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

PS. fotky jen z mobilu, zapoměl jsem doma foťák :-)

edit: výška montáže spletl jsem Medium a High každopádně výška 30mm byla správně...
Naposledy upravil(a) Fugo dne sob 20.12.2014, 11:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » stř 05.11.2014, 10:40

Fugo: Pěkné, pěkné! Ty máš na tom tubusu nějak překroužkováno :D
Tak hlavně aby to střílelo teď ;)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » stř 19.11.2014, 10:38

Tak jsem si zase hrál, jako inspiraci jsem měl tyto dvě lícnice
http://forum.snipershide.info/showthread.php?t=147321 a druhá http://www.snipercentral.com/karsten.htm

no nakonec jsem se rozhodl pro první verzi....

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

foceno jen za dnešního denního světla a zářivek, bez blesku - zkresloval barvy.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » stř 19.11.2014, 13:44

Pane jo, to vypadá parádně, z čeho to je a kde jsi sehnal komponenty?
EDIT: Tím Karstenem jsi myslel tohle (odkaz nefunguje)?
http://www.tacticalworks.com/Karsten-s- ... Model.html
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » stř 19.11.2014, 13:53

Jo to je ten Karsten, ale mě ten odkaz běží. Komponenty co dům dal, jen šrouby jsem si cestou do práce koupil prptože jsem neměl tak dlouhý se zapuštěnou hlavou :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » stř 19.11.2014, 14:47

A z ceho je ten samotny rest? Nejaka povrchovka?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 83

Registrován: úte 21.2.2012, 17:10

Zbraň: IMI

Bydliště: Liberec

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Fugo » stř 19.11.2014, 14:51

zatím holej plast, jen černej mat, uvažuju ještě nad polepem černou mechovkou (1-2mm) aby mě nestudila a netlačila tvářička :)

Edit: tak mechovka nalepena...
Naposledy upravil(a) Fugo dne sob 22.11.2014, 15:22, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 23

Registrován: ned 08.1.2012, 8:54

Zbraň: zkm456

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od komisar » stř 19.11.2014, 18:10

Jeste by mela prijit na radu uprava kliky zaveru.

Příspěvky: 1

Registrován: ned 14.12.2014, 12:41

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od pcstrelec123 » ned 14.12.2014, 12:52

Zdravím všechny, jsem zde prvně. Když jsem četl vaše příspěvky, tak mě napadlo oslovit zde přítomného STAROSTU, jelikož si chci kupovat kulovnici savage jako má on. Z této zbraně bych si rád vystřelil a poslechl si nějaké zkušenosti s touto zbraní osobně, mám totiž možnost soukromého pronájmu střelnice na 300m kde bychom nebyli nikým rušeni. Můj návrh je, že mi poradíte a necháte vystřelit a já vás pozvu na tuhle střelnici zdarma. Jsem z kladna ve středočeském kraji. Můj mail je pcstrelec123@seznam.cz.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Opakovaci kulovnice - jakou mate?

Příspěvek od Starosta » pon 15.12.2014, 10:57

Ahoj, zcela uprimne jsem na tom casove spatne, sam jsem byl strilet z dlouhe naposled nekdy na podzim.
Ale urcite najdes vic ochotnych s touhle zbrani.
Jinak mailem poslu kontakt, klidne se ptej...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Opakovací“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz