osobní názor: VOLBY A POLICIE


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

osobní názor: VOLBY A POLICIE

Příspěvek od realcop » ned 04.6.2006, 15:46

Vzhledem k tomu, že policie je ozbrojený sbor jehož součastí mám tu čest být, (někdy nevím jestli to mám považovat za čest), a záleží mi na tom jak bude policie vypadat i jako občanovi dovolil bych si svůj OSOBNÍ názor na to co se odehrálo v posledních dnech.

Během voleb se dle mého někteří vysocí policejní funkcionáři zapojili do kampaně té či oné strany, čímž uškodili nejvice právě policii, která má zůstat apolitická. Bohužel pochybuji o tom, že právě tito funkcionáři budou nějak potrestáni. Ovšem nejhůř na tom budou opět policisté na ulici, kterých se nejvíce dotkne zášť politiků kterou způsobili právě oni funkcionáři. V nejbližší době tedy neočekávejte zlepšení práce a vybavenosti policie a tím i zvýšení bezpečnosti. Káždý z poškozených politiků si bude chtít ochladí žáhu na policii jako celku, protože na opravdové vynníky přímo nedosáhne. A tak se budou omezovat finance, vyvíjet nepřiměřený tlak na policisty a zadávat nesplnitelné a nesmyslné úkoly. Odliv policistů bude daleko větší a tak mužete očekávat i to co se již dnes děje, že zákrok povedou dva policisté před školou, jež jsou u policie půl roku a méně. jak to bude vypadat si možná dokážete asi představit.

Takže pánové mé doporučení: Neodkládejte své kolty, naopak buďte pozornější a spoléhám na vás, že i přesto, že se občas potkáte s jelitem v modrém, nezanevřete na českou policii.
*41*
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » ned 04.6.2006, 16:02

No vzhledem ktomu jaký mají všechny politické strany zájem o zlepšení práce a vybavenosti naší policie,tak se domnívám že odložit pomyslný kolt by bylo víc než hazard se zdravím.
Stengan :twisted:

Příspěvky: 6

Registrován: pát 31.3.2006, 18:19

Příspěvek od Mirek » ned 04.6.2006, 17:43

Taky jsem policajt, sice jen par mesicu a zatim jsem na skole, ale doufam, ze to nebude tak cerny jak myslis. Ja si myslim, ze ted politici budou mit dost starosti s tim, aby sestavili novou vladu, ale pro nas jako pro policii se toho moc nezmeni, at bude vladnout kdokoliv. Ono to ani moc horsi bejt nemuze a to, ze odejde hodne lidi se stane stejne, pokud zacne platit novej zakon o sluzebnim pomeru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » ned 04.6.2006, 17:59

Mirku v tom máš naprostou pravdu jen je veliá škoda že právě ta skupina policistů kteří odejdou jsou lidi co o této problematice hodně vědí a pak chci opravdu videt kolik tady bude podobných případů jako byli Stodolovi jen z důvodu že odešlo spoustu dobrejch kriminalistů prič od PČR.Stengan

Příspěvky: 6

Registrován: pát 31.3.2006, 18:19

Příspěvek od Mirek » ned 04.6.2006, 18:41

Jo, bohuzel to tak je, ale nic s tim nenadelame :cry: Odejdou ty lidi, ktery policejni prace bavi (me bavi taky, ale nechystam se odejit) a zustanou hlavne ty, ktery jsou casto u policie jen proto, ze maj jistej plat a je jim vsechno vetsnou jedno. Ja kdyz obcas vidim na skole, jaky jsou tam lidi, tak s tema bych se bal i jen chodit po ulici natoz jit do nejaky akce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » ned 04.6.2006, 22:02

Je v tom kus pravdy Mirku, le bohužel i četníci mužou za to, že je každý používá jako hadr. Policajti až na pár lidí se nejvíc bojí otevřít si hubu, když se jim škodí. Takže v tom policisté nejsou nevinně. Odejít není řešení, ozvat se, to řešení je.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » ned 04.6.2006, 22:24

Hoši, v klidu. Nebude to tak horký. Langr to nebude zezačátku brát tak hopem. A kdoví jestli tak rychle sestaví vládu. Než se domluví, tak to bude chvíli trvat a do té doby do policie nikdo drbat nebude. Budou mít starosti sami se sebou. A pak přijde Čektek a všechno bude jinak. Policie stejně fungovat musí, ať je u vesla ten nebo ten.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » pon 05.6.2006, 0:08

Už delší dobu mně fakt sere jak se kdekdo náváží do četníků. Mám jen obavu kolik toho ještě snesou než se na svou práci vykašlou úplně. Proč by šli do zákroku když za to pravděpodobně dostanou pojeb? Ať už od nadřízených nebo od médií. Já tvrdím,že když někdo hodí dlažební kostku,láhev,železnou trubku atp. na benga, nemá co diskutovat o nepřiměřenosti zákroku. Naopak takový ,,hrdina" by měl počítat z nejhorším. Nějaká hysterická,arogantní,egocentrická šmajda která si myslí, že na ní četník přece nemá, jakbysmet!!! Pokud četníci budou mít strach jít do zákroku, dojedeme na to všichni. A grázlové budou vysmáti. Kritici policajtů by si měli uvědomit, že se taky můžou dostat do situace kdy je budou potřebovat. Osobně znám hodně četníků a netvrdím, že mezi něma nejsou trotli, ale to jsou všude. Drtivá většina z nich jsou normální chlapi na svém místě. Ale jak dlouho....? Teď píšu o těch co potkáváme na ulici. K tomu co se děje ve vyších svérách, smrdí politikou a korupcí se vyjadřovat nebudu páč do toho nevidím a nerozumím tomu. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pon 05.6.2006, 1:29

Já nějak pořád nemohu pochopit, proč tady policajti neustále pláčou, jak to mají těžký. Doporučuji v tom případě zkusit jiná povolání. Např. pokladní v hypermarketu, dělník u výrobního pásu či zametač chodníků. Ještě rádi byste na práci v policii vzpomínali. Nezlehčuji práci policisty, ale nestěžujte si pořád. Každé povolání má své mouchy.

Realcope, co se týče toho ovlivňování voleb, tak jsem myslel, že policie kope jen za socany. Je ale vidět, že existují v policii jistá ohniska, která vykazují vůči socanskému vlivu, slušnou rezistenci. Já jsem moc zvědavej, jak to dopadne, a co se vyšetří. Tipuju si ale, že na socany určitě něco vyplave. Nechápu ale, kde se ocitla ta hláška, že Paroblb měl zneužívat nějakou mladici, když se tam ve skutečnosti píše, že "se někde uvádí", že tu mladici měl zneužívat nějaký známý Paroublbka. Přijde mi, že si to Paroublbek sám přetvořil, aby mohl osočovat Kubiceho, že je lhář.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 05.6.2006, 2:17

abeille: Jina povolani samozrejme zkusit mohou, ale nebude to to, co chteji delat. A pokud chce nekdo pracovat u Policie, mel by byt zvyhodnen a vazen, nebo aspon rozumne ocenen. Nikoli riskovat sve zdravi za mizivy peniz a jeste si nechat hazet klacky pod nohy zhora a poslouchat pred a po volbach, ze predchozi "rezim" mel zkorumpovanou policii pod palcem a kdesi cosi... Stejne kdyz padaji hlavy, nepadaji na pravych mistech a pro 90% policie (a 99% verejnosti) se stejne nic nemeni, jen pruda navic. Tak to vidim ja.
A neres pls porad tu politiku, je to hruza stale Te videt kydat spinu na jednu stranu - i ostatni strany maji sve mouchy. Dik...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

pro abeile

Příspěvek od realcop » pon 05.6.2006, 2:21

Už jsem si zvykl na to že máš těžce propravicovou orientaci, což mi nevadí, jen mně trochu překvapuje, že taháš politiku úplně všude. A ják tu někdo už pronesl a já s tím souhlasím. Kdyby byl ministrem vnitra samotný Satan (třeba i ten náš), a pokud dá policii do pořádku, bude to můj závodní kůn a roztrhám se pro něj. Takže je mi jedno jestli Bublan nebo Langr nebo kýho výra, ale ať taky něco o policii ví a rozhoduje tak aby se dalo pracovat.

Jinak Abeille já si nestěžuju, že je moje práce těžká, já si stěžuju že jí nemůžu dělat pořádně. Nelze dělat práci dle zákonů, aby tě pak za to žes jí dělal vláčeli po soudech a v médiích. Nelze jí dělat bez odpovídajícího vybavení a nelze jí dělat pokud jediným motivačním prostředkem je hrozba vyhazovu. Já svoji práci miluju a chci jí dělát dobře.

Podle tebe je rezistence jak ty říkáš, u policie v pořádku. Ne není je to hloupost. Policie má být apolitická a má být rezistentní jen vůči blbcům, což není. Nelze aby kdekoliv u policie byly jakékoliv politické tábory. To je špatně.

Pokud si myslíš že pravicově orientovaná policie je dobře, pak tě upozorňuji, že existuje i ultrapravice. To je tá odnož, proti které protestovala Katka Žáková. Nacismus mohlo by to dojít třeba až tam.

No a co levicově orientovaná policie, co ultralevice, anarchisti. Pokud si zjistíš něco třeba o Katce žákové přijdeš na to, že ona své mládí prožila mezi ultralevicí a ačkoliv se k nim nehlásí, pořád k ním patří a má tam spoustu známých. Takže anarchie tam to může dojít.

Nebo momentální stav? Policie ochromená strachem, snažící se nebýt nikde a do ničeho se nevměšovat. Policejní šéfové mající strach udělat jakékoliv rozhodnutí a policisté dosti zaneprázdněni papírovaním a obhajováním každého zákroku, který zpochybní kdejaká řvoun?

Tak do toho
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pon 05.6.2006, 8:36

včelko zkus si tu práci na chvilku dělat a pak pochopíš že kluci co tan dělaj nebo dělali tak mají v drtivé většině pravdu.Ono se do medií dostane vždy jen to co kdo chce aby se tam dostalo,takže pokud se tu mluví o tom že se nemají zas tak špatně tak je to naprostý omil a ten kdo dělá u policieČ.R. tak to dělá s přesvědčením že se to jednou změní.
Mladá těd nějaký čas dělá ne sekretariátu středočeských policistů za kolegyni která je na mateřský a takovou nevybavenost jakou tam mají je zarážející stím by nedělal ani cikán.A to nemluvím o řadových policistech co jsou denodeně na ulici bez kákladního vybavení.Fakt je ten že i když se obačas neco nepovede nebo spacká tak tyhle kluci zasloužejí obdiv,protože to chce poravdu mít velikánskou chut stím něco dělat aby se to změnilo.Za 15let demokracie at byl u koryta ten či onen na policisty se sralo a stát vesele bude dál než se stane nějakej mega průser a stejný je to i u hasišů a IZS(integrovaný záchranný systém)
Stengan :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 166

Registrován: stř 09.11.2005, 19:56

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BK

Příspěvek od Gamba » pon 05.6.2006, 10:08

for fčelka
Pokud jsem si všiml, tak tady nikdo nenadává na práci u policie jako takovou. Je jasný, že komu se to nelíbí, tak může odejít. A taky odchází. Na co se tady nadává je jednak to, že se musí pracovat s nekvalitním vybavením a to, že každej politik, kterej se chce zviditelnit si o PČR otírá hubu aniž by o té práci vůbec něco věděl. Mimochodem, ten termín co jsi použil, že "může zkusit jiné zaměstnání" je oblíbená fráze a většinou jediná odpověď našich šéfů na kritiku zespoda. A pochybuju, že pokladní v supermarketu nebo zametač bude za tebe nasazovat dobrovolně krk až na to přijde.
Lepší je mít zbraň a nepotřebovat ji, než potřebovat zbraň a nemít ji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pon 05.6.2006, 10:18

Včelko, zkus si tu práci a pak se můžem bavit. Je mi jasný, že ty vidíš práci police jako to, že jezdí celou noc v autě a v půlnoci zajedou na kafe na benzínku. Jenomže ta práce má spoustu dalších aspektů, které ty jako civilista nevidíš. Opravdu to není žádný med, dělat ve věčně napjatém prostředí za takové peníze někdy dost nebezpečnou práci. Každopádně by mělo být na ulici víc policistů a strážníků, protože když někdy v noci vidím co se po městě pohybuje za verbež (dredaři, feťáci a jiný drbani), tak mám pocit, že to není prostředí pro klasickou hlídku, ale Hummera s těžkym kulometem na střeše.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 294

Registrován: úte 06.12.2005, 12:20

Bydliště: WEST

Příspěvek od veselka » pon 05.6.2006, 10:47

když se tu rozjela "diskuse" o policii- čtěte následující článek :
1.6. 2006 20:45
HRADEC KRÁLOVÉ - Michal Onufer podle Novy v roce 2001 zmizel, jeho tělo se našlo až po půl roce. Hlava byla oddělena od těla, ruce a nohy také. Vyšetřovatelé přesto prohlásili, že jde o sebevraždu. Podle rodiny oběti byla špatně vypracovaná pitevní zpráva, ztratily se také některé části těla a další důležité stopy.

Případ letos začali znovu vyšetřovat královéhradečtí policisté a podařilo se jim nakonec dopadnout dva podezřelé muže. Klíčové pro ně byly právě informace od příbuzných, matky a sestry zavražděného. Onufera údajně zavraždili jeho dva známí kvůli tomu, že mu dlužili peníze. Policie je už obvinila z vraždy, uvedla Nova.

Policisté z Hradce Králové se kvůli pochybení svých kolegů z Trutnova obrátili na Inspekci ministra vnitra. "Inspekce dnes předala státnímu zástupci návrh na zahájení trestního stíhání u jednoho z vyšetřovatelů," řekla Nově mluvčí ministerstva vnitra Radka Kovářová. Žalobce podle Novy v nejbližších dnech rozhodne o tom, jestli bude trutnovský policista obviněn.

zajímavé že ? ... každý den se utvrzuji, že už mě nemá co překvapit.
Pacifismus je NEMOC modEUrni doby.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » pon 05.6.2006, 11:33

tak to byla ale obzvlášť brutální sebevražda :shock:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 05.6.2006, 12:56

Tohle byla těžce odfláknutá práce e jestli jste si chlapci všimli podali na toho flákačeně trestní oznamení kolegové z jiného kraje. Takže jeden to odflak a ostatní ho za to utopili. Takže tam to zafungovalo zprávně. Navíc se vyšetřovaní ujali detektivové z úplně jiného kraje ačkoliv nemuseli a čapli vrahy a navíc se angažovali v tom aby potopili svého kolegu břídila.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » pon 05.6.2006, 13:02

Glockmaniak: Jen ze zvědavosti - uvedl si, že dredaři jsou verbež. Takže podle tebe též krátké vlasy - krátký rozum, dlouhé vlasy - dlouhé vedení apod.? Nebo ti nějaký dredař ublížil a tak je to verbež?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 05.6.2006, 13:03

Pánové mohl bych se živit jako telepat a věštit budoucnost.


http://www.novinky.cz/domaci/87158-topo ... eg7mb.html
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Re: re

Příspěvek od Glockmaniak » pon 05.6.2006, 13:05

realcop píše:Tohle byla těžce odfláknutá práce e jestli jste si chlapci všimli podali na toho flákačeně trestní oznamení kolegové z jiného kraje. Takže jeden to odflak a ostatní ho za to utopili. Takže tam to zafungovalo zprávně. Navíc se vyšetřovaní ujali detektivové z úplně jiného kraje ačkoliv nemuseli a čapli vrahy a navíc se angažovali v tom aby potopili svého kolegu břídila.
Potopit kolegu (i když je to břídil) je svinstvo. Když už jsem v jednom zákopu, tak musím střílet na ten druhej a chánit lidi v tom svym zákopu. Když tohle nebudu dělat, zasloužím si rezavou kulku do týla od vlastních lidí.

Spolu hrát spolu brát a hlavně SPOLU DRŽET.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz