Ozbrojený gang řádí v tramvajích


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 08.4.2008, 18:33

Dobře,připustím že 6 na jeden paralyzér je hodně.Ono je to hodně i na jiné zbraně,pokud nechceš způsobit masakr.Na množství lidí by muselo být zase stejné,či lépe větší množství na druhé straně a patřičně vyzbrojených,aby převaha byla patrná.To ovšem předpokládá,účast na řešení jiných složek, než nahodilého ozbrojeného civilisty,který navíc má tu odvahu jít do toho jak říkal p.Kašpar "S vervou!".Stejně by si nevysloužil vděk "jisté společnosti",ale právě na opak by ho "tato společnost"za jeho čin potrestala!Tím nechci říct,že by ho zavrhl národ,možná by se stal i národním hrdinou,ale v base by seděl,ať si říká p.igloo co chce(pokud by to byli mladiství).
Takovéto metody cikánských gengů musí řešit státní orgány!Nevím proč novináři,reportéři ale i občané nepožadují od těchto orgánů vysvětlení a přímo termíny nápravy,jejich rezignace za špatnou práci jejich orgánů a pod.
Budete se možná zlobit,ale špína čiší z naší politiky,jejích jednotlivých představitelů lejou nám sračky na hlavy a národ spí "ovce se pasou"!Vlci si vybírají svou daň a každý "braň se sám"!
cmk:Buchty mám taky rád,Tobě tam k máku a povidlům přidám do každé kousek pilníku.Dobrý nápad - potěší!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 138

Registrován: ned 09.9.2007, 21:30

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kolín CZ

Příspěvek od lubo.k » úte 08.4.2008, 19:00

Šesť morgošov je dosť veľká presila, aj keby nemali nič, len holé ruky. Obrana so zbraňou nie je vôbec " zcela zjevně nepřiměřená". Pri tomto neplatí princíp subsidiarity. Nik nechce s tramvajkou naraziť do Pražského Hradu, ale jedná sa o útok na život, zdravie a majetok. Takže § 13.
Riešenie záleží od situácie. Správa píše, že nejaká pani to zle odniesla z prežitej traumy. Situáciu by prípadnému obrancovi, alebo obeti komplikovali nezúčastnení ľudia na danom mieste. Každý človek reaguje inak. Niekto plačom, iný revom. Nerád by som sa dostal do takejto situácie, no celkom iste by som to riešil zbraňou. Boj na kontaktnú vzdialenosť nie je dobrý nápad ani paralyzérom, ani ničím iným.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » úte 08.4.2008, 19:04

kmoch. dobře, takže zbraní se podle tebe nemůžu bránit. Vzdyt proto zbran lidi pořizujou. Když to trochu dost přeženu a vemu to z americké strany tak těch 6 cigošu jsou teroristi protože

1. když tě jeden šacuje a druhý drží zbran u hlavy tak si PRAKTICKY rukojmí.

2. je to organizovné.Každý ví co má dělat a kdo tomu velí.


3.jedná se o ohrožení skupiny obyvatel (víc než 2)


4. Jsou ozbrojení střelnými zbraněmi-víc než jeden člověk.


Takže opravdu si ještě myslíš že se nebránit střelnou zbraní?
Tak to zahod glocka a nos v kapse sprey a zapalovač.
Můžeš to zkusit plamenometem. A řekneš že si připaloval.
V každém jiném případě když nepoužiješ střelnou zbran proti 6-ti lidem
kde 2 střelnou zbran mají si vyřízený gord na tak malém prostoru.

To s tím sprejem mě napadlo ve smyslu jak zneutralizovat 6 lidí v krátkém časovém úseku bez střelné zbraně. Ale neberte to vážně.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 08.4.2008, 19:22

Kmoch Vladimír píše:To ovšem předpokládá,účast na řešení jiných složek, než nahodilého ozbrojeného civilisty
Ja nemluvim o nahodilem, ale o sobe...
Odhlednu-li od toho, ze by to dalo docela taktickou i technickou makacku dostat se do stavu, kdy ja budu mit natazenou pistoli smerem k nim a vsichni budou prede mnou... Tak tuto chvili bych s ohledem na svoje zdravi mozna absolvoval sam nez spolehat na policistu...
Nechci si fandit - ale hodne velkemu % policistu ohledne strileni moc neverim.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 160

Registrován: stř 10.1.2007, 20:10

Příspěvek od igloo » úte 08.4.2008, 19:40

tak za § 234 loupež kde je v prvním odstavci 10 let v rámci organizované skupiny kdy je trestní sazba zvýšená by na tvrdo šel každý z nich i mladistvý.
Krom toho jde o to když je člověk na místě dokázat si v hlavě srovnat na co mám a na co nemám a jak postupovat. Pokud půjdou po mě a nezbude mi nic jiného než se bránit tak udělám vše proto abych přežil a oni neuspěli. Ale pokud budou jen někomu vyhrožovat a brát mu věci a já tam budu tak nebudu riskovat jeho život ani náhodou.
Glock 19 5 gen.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 08.4.2008, 22:20

To uz tu myslim padlo - pokud mluvime o strelbe, nepredchazi ji pouha kradez ci loupez, ale bezprostredne hrozici ci trvajici utok na zdravi ci zivot.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 09.4.2008, 0:01

Vše co uvádíte platí,ale ne na děti!Tam platí § 14 Tz.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Příspěvek od Biggles » stř 09.4.2008, 0:46

2 Kmoch Vladimír: Obávám se,že tvoje interpretace pojmu "děti" je,slušně řečeno, zcestná. V popisované situaci nemáš čas a ani důvod se jim koukat do občanky.Něco jiného by bylo,kdyby se tam přibatolily existence v zavinovačkách,pak (protože by nebylo pochyb o jejich stáří) bys měl jednat podle KN............
Nicméně mám pocit,že se ti vůbec nejedná o skutečné "rozlousknutí" danného problému,ale jen o trvání na svém (mylném) názoru a činí ti potěšení sledovat reakce..........

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » stř 09.4.2008, 7:56

Biggles: velmi přesné. Jak jsem psal výše - aplikuje předpis na jinou skupinu, než které se týká. Tahle "opatrnost" vůči dětem (resp. jejich ochrana, stejně jako ochrana osob choromyslných) je tam z toho důvodu, že tyto osoby nejsou zodpovědné za své jednání a neměly by tedy nést jeho následky. Můžeme se přít o to, zda je to tak správně, stejně jako o to, zda mám jako obránce v takové situaci možnost takovou osobu identifikovat (poznám, že je někdo magor, když mě přepadne? A přísluší mi vůbec něco takového řešit?).
A jak známo, osobami, které nejsou trestně zodpovědné, jsou (kromě těch magorů) i osoby do 15 let věku, tedy děti. Osoby nad 15 let, leč do dovršení 18 let věku jsou trestně zodpovědnými, leč jejich zodpovědnost je "omezena", tedy nezodpovídají za sebe v plném rozsahu.
Tolik na vysvětlenou k pojmu "dítě" v tomto kontextu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » stř 09.4.2008, 8:00

Kmoch: Udělám vše abych přežil. Tečka
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » stř 09.4.2008, 8:04

mimochodem nebudeš ohrožovat na životě. Dobře. Takže oni všechny očorujou ale nikomu se nic nestane a jak budou vystupovat tak tomu nejagresivnějšímu a nej sfetovanějšímu rupne v bedně a pošle do tramvajky celý zásobník. Dveře se zavřou oni utíkají. Co budeš dělat? Střílet z toho malého okýnka v tramvaji. Nebo pomáha dvoum mrtvím a jednomu tězce zraněnému? Skvěle udělaný zákrok pokud nebudeš ten co to inkasuje. Jinak sskvělé řešení našeho problému. NIC neudělat a spoléhat na štěstí. Jinak převedeno do řeči pachatelů: Výborně, vyšlo to tak jdem na další tramvaj.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » stř 09.4.2008, 8:11

VEIKO: Kolego, nenech prchlivost cloumat Tvým majestátem.
Vše je třeba řešit (i teoreticky) s chladnou hlavou. Potom nebudeš psát o střílení na prchající pachatele - to přece nikomu z nás nepřísluší, útok pominul.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 09.4.2008, 8:18

Kurt: utok vuci majetku stale trva (viz. pripad prodavace mobilnich telefonu, ktery smaznul dotycneho grazla mezi lopatky zezadu pri uteku).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » stř 09.4.2008, 8:29

S474N: Pravda, mea culpa. :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 09.4.2008, 8:30

Satan: Trvá, ale je to útok vůči majetku. Život lupiče je prý mnohem vyšší hodnota než Tvůj majetek (pche), takže zabít někoho, kdo Tě neohrožuje na životě je zcela zjevně nepřiměřená obrana, i kdyby utíkal s batohem plným slitků investičního zlata. Bohužel. *257*

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 09.4.2008, 9:06

S474N píše:Kurt: utok vuci majetku stale trva (viz. pripad prodavace mobilnich telefonu, ktery smaznul dotycneho grazla mezi lopatky zezadu pri uteku).
Dokolecka mylne udavany pripad !!!

Ten prodavac to vyhral jen proto, ze se nakonec podarilo prokazat, ze zlodej pri uteku sahnul pod bundu a prodavac se opravnene domnival, ze jej chce lupic zastrelit !!! S ochranou majetku to nemelo co delat.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 80

Registrován: úte 25.12.2007, 20:16

Zbraň: G26

Příspěvek od Kurt » stř 09.4.2008, 9:51

Tenhle případ jsem nějak nezaregistroval - a koukám, že jsem o mnoho přišel. :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Příspěvek od Nikdo » stř 09.4.2008, 9:54

CMK: Vždycky říkám, že při "řešení" první starost je přežít, druhá starost je opatřit si dobrého právníka. Tady je vidět, že to není zbytečný luxus 8-)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 09.4.2008, 10:06

Ano - mam pocit, ze toho obchodnika obhajovala pravni kancelar Tomase Sokola :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 09.4.2008, 11:19

cmk: vsak i v teto situaci mel jeden pod mikinou kver a jsem si jist, ze na uteku by ho urcite taky vytahoval *4286*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz