Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od reddog » pon 08.10.2012, 18:26

kolaczek:
hehe, rychle taháš okno dolů? moc tónované? on satan už si s tím hlavu neláme :lol:
josuk:
"to neděláš dobře, jaromíre" s těmi doklady

ono stejně když už dojde na průser a policista zbraň uvidí, tak mám stále v uších Hawkovo - "... on už si vás navede, hlavně nedělejte kraviny a poslouchejte pokyny"
a pokud se jedná o dobrovolné přiznání k momentálnímu stavu nošení, tak to asi záleží na situaci a náladě na obou stranách.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od kolaCZek » pon 08.10.2012, 20:13

reddog: Ne to ne.. Na tuningovani moc nejsem. Jedinej tuning na aute je cerveny prouzek. (Pridava 3 kone a tahne to vic odspoda! Oujee! :lol:) Ale nez bubak vyleze z auta a dojde ke me, tak vetsinou stahnu okynko a vesele se na nej usmivam. :D Prece se na prislusnika nebudu mracit pres okynko...
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od josuk » úte 09.10.2012, 7:34

reddog píše: "to neděláš dobře, jaromíre" s těmi doklady
samozřejmě, nebrat jako návod, snad jen jako takovou "mentální" pomůcku.. nosit zbraň tak, jak bych ty doklady neměl. ;-) domnívám se, že z taktických důvodů je to lepší přísně tajný nošení než typická boule pod mikinou a typické pohyby rukou - rovnání okraje oděvu .. ale je to jistě věc osobní taktiky každého soudruha.. ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Anaxien » úte 09.10.2012, 10:51

Zajímavé, že mne vždy stavějí k sobě, nemusí mne honit autem jako KolaCZka.. Jednou mne chtěli odstavit na vyhrazený BUS parking před zastávku a já raději, tušíc lest, jsem to žluté vyhrazené přejel dál, i kdyby náhodou chtěl za mnou zajet bus aby měl místo.. To jsem dostal pojeb, že jsem si nedovolil zastavit přímo u příslušníka a musel za mnou dojít... Pak mne napadá, že témeř většinou také když mne odstavovali a já zastavil kousek před ním, tak stejně mne vždycky manévroval po zastavení mého auta pokyny rukou abych popojel i těch 50 cm šíkmo vprvo apod. aby nemusel udělat jeden krok.. Já respektuji jeho autoritu, ale takhle mne buzerovat, to je nějaký ochcávání terénu a vyjasnění alfasamce ještě než mne pozdraví?

No nic, na vyjasňování pistole u mne zatím nedošlo, a že z auta se jo vylézá těžko, aby se bunda neodhrnula, zvlášť když si na 99% případů na těch papírech sedím a sahám pro ně kolem boom-stick... Jasně, mám je mít jinde, ale to ja pak zase zapomenu v autě, ja se znám...

No nic, hezký úterní den kolegové, sluníčko nám tady na moravě po ránu přeje do těch 3 stupňů po ránu, tak ještě nějaké tipy pro silniční kontroly:

http://www.stream.cz/uservideo/370362-k ... i-kontroly
Glocke साथ हमेशा के लिए

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cmk » úte 09.10.2012, 11:15

Chovani pri silnicni kontrole obecne je vec na jinou diskuzi...
Sveho casu jsem na Opatove vysazoval brachu.
Tehdy tam jeste vedly 2 prubezne pruhy smerem k Litaku.
Ja beztak zastavil na zebre, aby 2 pruhy zustaly volne a nevyuzil jsem K+R v jednom z tech pruhu. O 100m dal me zastavili, ze pry jsem zastavil spatne a ze pokuta.
Tak rikam: "panove sorry, ja tam proste nechal prujezdny 2 pruhy a zastavil jsem na miste, kde jsem nikoho neohrozoval, neomezoval, auta mohla jet po silnici, autobusy na zastavku. Jestli jsem prekazka silnicniho provozu, tak ted, na tomhle miste, kde jste me zastavili, protoze bych chtel videt, co by delal dlouhej autobus, kdyby chtel vyjet".
Trvali na spachani prestupku. Ja trval na sepsani protokolu a zaslani jej na urad...
Sepsali jsme to, ja napsal "nesouhlasim", podepsal se.
Predvolani z uradu uz pak nikdy nedorazilo :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od john.hawk » úte 09.10.2012, 19:44

§ 35 Vydání a odebrání zbraně a prohlídka osoby (1) Policista je oprávněn vyzvat osobu k vydání zbraně, hrozí-li nebezpečí, jí bude neoprávněně užito k násilí nebo pohruzce násilím. Po předchozí marné výzvě je policista oprávněn zbraň odebrat. (2) Policista je oprávněn provést prohlídku osoby a odebrat jí zbraň, pokud a) osobní svoboda osoby má být omezena, b) proti ní směřuje zákrok, nebo c) proti ní směřuje jiný úkon, hrozí nebezpečí, ţe osoba bude klást odpor, a je podezření, ţe má u sebe zbraň. (3) O provedení prohlídky sepíše policista úřední záznam. (4) Osobě, která zbraň vydala nebo jíţ byla odebrána, vystaví policista bez zbytečného odkladu potvrzení o jejím odebrání. (5) Policista vydanou nebo odebranou zbraň vrátí, jestliţe pominul dŧvod pro její vydání nebo odebrání. Osoba je povinna vrácení zbraně potvrdit podpisem.

§ 42
Zastavení a prohlídka dopravního prostředku
(1) Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek a provést jeho prohlídku,
a) pronásleduje-li pachatele úmyslného trestného činu, nebo
b) pátrá-li po pachateli úmyslného trestného činu nebo po věcech z takového trestného činu pocházejících anebo s takovým trestným činem souvisejících,
má-li dŧvodné podezření, ţe se v dopravním prostředku takový pachatel nebo věci nachází.
(2) Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek a provést jeho prohlídku, má-li dŧvodné podezření, ţe pouţíváním dopravního prostředku, na dopravním prostředku nebo v souvislosti s dopravním prostředkem byl spáchán trestný čin.
(3) Policista je oprávněn zastavit dopravní prostředek a provést jeho prohlídku, pátrá-li po
a) osobách hledaných, pohřešovaných nebo protiprávně se zdrţujících na území České republiky,
b) zbraních, střelivu, výbušninách, omamných a psychotropních látkách a jedech, nebo
c) věcech pocházejících z trestné činnosti anebo souvisejících s trestnou činností,
má-li dŧvodné podezření, ţe se v dopravním prostředku taková osoba nebo věc nachází.
(4) Policista je oprávněn při zajišťování bezpečnosti prostředkŧ veřejné hromadné dopravy před útoky na jejich provoz a na bezpečnost cestujících v těchto prostředcích provést prohlídku zavazadla, jakoţ i prostředku veřejné hromadné dopravy, za účelem zjištění, zda v nich není přepravována věc, která by mohla být pouţita k takovému útoku. Obdobně je oprávněn provést prohlídku osoby za účelem zjištění, zda takovou věc nepřechovává.
(5) Policista je oprávněn při zajišťování bezpečnosti prostředkŧ veřejné hromadné dopravy a při zajišťování veřejného pořádku a bezpečnosti v těchto prostředcích k
a) bezplatné přepravě těmito prostředky,
b) bezplatnému pouţívání telekomunikačních zařízení instalovaných v těchto prostředcích.
(6) Policista je oprávněn za účelem provedení prohlídky dopravní prostředek otevřít nebo jiným zpŧsobem si do něj zjednat přístup, v případě nutnosti i za pouţití síly.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: stř 22.2.2012, 17:57

Zbraň: G17 Gen4

Bydliště: Ostrava

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od wizard-ov » stř 10.10.2012, 10:41

@KolaCZek:
Tak tak, taky stahuji okýnko protože kdyby to zatmavení pánově viděli (tedy spíše neviděli :wink: ) tak by asi hóóódně bzučeli...
Jinak jsem rád, že se "alarmové" samolepky Glock líbí...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od maja » stř 10.10.2012, 21:02

Líbí, líbí. Taky je mám nalepené :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Globus » pon 24.12.2012, 22:40

Anaxien píše:Zajímavé, že mne vždy stavějí k sobě, nemusí mne honit autem jako KolaCZka.. Jednou mne chtěli odstavit na vyhrazený BUS parking před zastávku a já raději, tušíc lest, jsem to žluté vyhrazené přejel dál, i kdyby náhodou chtěl za mnou zajet bus aby měl místo.. To jsem dostal pojeb, že jsem si nedovolil zastavit přímo u příslušníka a musel za mnou dojít...
:shock: trochu mimo, ne? Pakliže Ti tam policista přikáže zastavit, jsi povinnen uposlechnout jeho výzvu... občas by to chtělo používat mozek pánové :roll:
EMO s Glockem :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 178

Registrován: pát 04.6.2010, 23:24

Zbraň: bude GLOCK

Bydliště: Slezské podhůří

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Anaxien » pon 24.12.2012, 23:24

No a ten jsem prave pouzil.. Kdyby jel za chvíli za mnou bus, neměl by kam zajet.. Proto jsem popojel tak aby se tam pripadne vlezl.. Nic vic, nic min. To přeci neznamena, ze mu musim pristavit zpětne zrcátko 2 cm před pind'oura...
Glocke साथ हमेशा के लिए
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: úte 14.10.2008, 15:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 6

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Globus » úte 25.12.2012, 20:10

To byla reakce na to zvýrazněný - pakliže Ti policista přikáže zastavit například na zákazu zastavení, tak Tě pak nemůže pokutovat za porušení zákazu zastavení.
EMO s Glockem :lol:

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od cipis » čtv 27.12.2012, 18:59

Přesně tak, příkaz policajta je nadřazený všem značkám atd.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od john.hawk » pát 28.12.2012, 9:02

přesně tak.. není to žádná nachytávka.. prostě on v tu chvíli zodpovídá za celou situaci a nese odpovědnot v případě že by ti jeho pokynem vznikla škoda..
zažil jsem to jednou v praze, kdy se rozbil semafor a kolega to zkoušel rozhýbat ručně a hned se dvě auta srazila.. holt smolík.. ale bylo to na jeho pokyn..ještě že byl pojištěný.. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 15

Registrován: ned 06.3.2011, 16:07

Bydliště: Turn-off city, Czech republic

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Tahoun » ned 13.1.2013, 0:37

Tak přidám svou zkušenost z dneška. Jel jsem pro kamarádku na ples a jak jinak, než „barevná hudba“. Klasická situace… kontrola dokladů, policajt zalezl do auta a kontrola údajů přes vysílačku. Tak jsem vylezl ven, že si zatím jedno čoudnu a po chvilce slyším, jak jim po vysílačce kolega sděluje: „trvalé bydliště, vozidlo není hlášeno jako odcizené, řidič je majitelem vozidla, platnost TK do října, osoba není hledaná, je držitelem ZP sk. A,B,D,E a ještě něco, co jsem nepochytil“ Oba vylezli z auta, jeden se vydal ke mně s doklady a ptal se, jestli mám u sebe zbraň. Odpověděl jsem, že ano a jestli chce vidět PZ (chtěl). Koukl se a vrátil mi všechno se slovy: „pět a šťoura, hmm.. pán není žádný troškař“. S úsměvem mi popřál příjemný večer a jeli do kšá. Ono dost záleží, na koho člověk narazí. Jsou i tací, kteří se chovají jak je viděno v akčních filmech a jsou schopni vás vyzvat, ať položíte ruce na kapotu, dáte nohy od sebe… a žádné hlouposti :lol:
"There was a time, when sex was safe and guns were dangerous!"

Příspěvky: 26

Registrován: pát 18.12.2009, 18:37

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od jernom » ned 13.1.2013, 12:37

Jednou jsem jel na nádraží pro přítelkyni a její kamarádku, kolem půlnoci. Před barákem jsem zjistil, že jsem sklopil sedadla a mám v autě binec po stěhování kamaráda. Při uklízení vidím blikání modrých světel. Jsem si toho nevšímal a docela mě vyděsilo když mě začal z auta tahat policista. Tedy pořádal mě abych z něj vylezl a pomáhal mi víc než mi bylo milé. Když mě chtěl šacovat jsem se lekl jeho případné reakce na teleskop a pistoli u pasu. V tom ho kolega zastavil, že bych taky mohl být majitel auta a ukázat doklady. Auto bylo naštěstí moje. Volala je nějaká sousedka, že nějaký feťák vykrádá všechny auta. Pár minut jsme pokecali a pak jsme jeli každý po svém...

Docela mě ale zarazilo jednání toho policisty
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od S474N » ned 13.1.2013, 13:33

jernom:skoda, ze to dopadlo takhle, mohlo to bejt zajimavejsi *3* *40* *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 13.1.2013, 19:41

ja prihodim jednu prihodu,je meho dobreho kamarada.nastupoval,na zakazu stani :roll:
pcr,doklady atd.on sedel uz v aute a je ponekud vetsi na vsechny strany se vysoukaval s auta,ve dverich se zachytil za pazbu a pistole vypadla na silnici mezi nej a policajty...pry byly :lol: :lol: vyvaleni :lol: a jedine na co se zmohli bylo ze se zeptali zda na"TO" ma povoleni....podle vypraveni a chovani je asi prekvapilo ze bezny clovek ma u sebe bambitos....
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od john.hawk » pon 14.1.2013, 16:04

já jsem zažil ožralého myslivce za volantem co se chtěl dostat slalomem domů s kulovnicí na zadním sedadle..mladíka v sraženým tričku co měl na boku tak velkou bouli že se nešlo nezeptat.. :wink:
pár řidičů co v kufru auta měli CZHčka, taxikáře co měl pod volantem 45ku..a tyčí nožů bejzbolek, teleskopů, boxeru, násad od lopat, lopat nepočítám.. :D :D :D

To že si polda všimne zbraně je 1) jeho pozornost a šikovnost
2) že je připravenej na to že kontrolovanej by mohl střílet je jen jeho obezřetnost..není to žádná pruda..
3) pokud je to policejní jelito, je tak nervozní že se málem počůrá a pak neví co mluví a snaží se hrát hrdinu a pak je nepříjemnej.. to mně mrzí a stydím se za takové..
ad3 taky jsem měl chlapíka co ometal z auta sníh co nebylo jeho.. aby zamaskoval že tam má na zemi partáka co odtamtud páčí z přístrojovky navigaci.. :twisted:

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od Piggy » pon 14.1.2013, 18:27

Také se přidám: při vykládání věcí z kufru jsem se natáhl trochu dál a sako povyjelo - kolemjedoucí vůz PaCh zastavil kousek dál, kluci vylezli a došli se zeptat. Jednali slušně a korektně, na moji poznámku, že "když to bylo vidět, je to moje chyba", souhlasně přikývli, pozdravili a odfrčeli :oops:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Oznameni policistovi, ze mam u sebe zbran.

Příspěvek od john.hawk » úte 15.1.2013, 10:03

kurňa voči jak vostříži nebo to bylo něco delšího ?? :D :D

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz