PCR vs. MP


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 21.5.2009, 17:35

Nikdo: Pokud to nebudou 95ky s odrbanýma špičkama a čerňáky s epesní kůl dírou na stehně a punkovejma nášivkama, pak bych možná hloubal, jestli jel Karlínem, nebo Libní, když mu někdo vyčóroval opasek s věcma :)

Ale to se dostáváme od "samotného trička" k "neúplnému stejnokroji".
Přirovnal bych to ke zcela civilnímu oblečení (kraťasy a triko, nebo společenský oblek) s policejní čepicí na hlavě.

Z hlediska zákona to myslím neodpovídá, protože tu chybí zaměnitelnost s úplným stejnokrojem, z hlediska osobního to beru zhruba na stejnou váhu, jako tričko PYROTECHNIK nebo ODSTŘELOVAČ.

Ale je to můj čistě subj. názor na věc. 8-)
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 524

Registrován: ned 05.6.2005, 13:51

Příspěvek od Glockmaniak » pát 22.5.2009, 7:11

Tričko se s úplným stejnokrojem zaměnit nedá. Je to jen tričko. Stejně tak si nikdo nezamění volant od Trabanta s Trabantem. Triko je součást stejnokroje, nikoli úplný stejnokroj.
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Příspěvek od Shi » ned 24.5.2009, 17:53

cmk: Myslím, že máš pravdu a už mluvnicky je to nesmysl. Otázkou ale je, z čího úhlu tu zaměnitelnost budeš posuzovat. Pokud je to třeba úhel pohledu cizince, tak cizinec nemá šanci poznat, že samotné tričko nestačí a tedy z pohledu cizince může být tričko považováno za úplný stejnokroj a tedy se stejnokrojem zaměněno.

Ostatně já na tom nejsem líp, než cizinec - jakožto prostý občan si z TV pamatuju, že policie používá žlutý nápis POLICIE a tak kohokoliv v triku s žlutým nápisem POLICIE budu považovat za potenciálního olicistu.

Kdybych tebou nastíněný spor rozhodoval já, tak nebudu řešit, jestlli je daný oděv možno považovat za téměř kompletní stejnokroj, ale budu zvažovat jestli existuje reálná možnost záměny. A ta existuje.

--
Zrovna jsem se vrátil z ciziny, kde má kdejakej tydýt nějakou uniformu. Jako cizinec jsem byl dost v pytli. Tipuju, že policajti byli ti co měli bouchačky. :-D

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » ned 24.5.2009, 22:08

Shi> ne, ze bych uplne souhlasil, ale neco na tom je...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od VEIKO » pát 29.5.2009, 9:40

Glockmaniak. Co se týče služebních věcí tak policejní boty, kapsáče kalhoty i kombinézu BEZ OZNAČENÍ nosí dost lidí. Ale něco s nápisem Policie je už provokativní.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz