Pistole CZ100 - zkušenosti


Zkušenosti s pistolemi značek CZ U.B., CZ Strakonice, ZVI nebo AlfaProj

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od cmk » sob 23.1.2010, 10:02

Totalne OT:

ad motor - ja nepsal, ze 74kW je silne auto, ja psal "2x silnejsi nez 37kW"

ad banka - to je neco jineho. Nevim, co jsou pro Tebe nadstandardni sluzby, par bank uz jsem vystridal, v par ucty mam, jako hlavni pouzivam byvalou eBanku (nyni RB), nicmene v mBance mam sporici ucty - tyhle uroky mi zadna jina "komfortni" banka neda :-( A propo - jeden z duvodu, proc jsem k mBnce nepresel uplne je to, ze me stvou ty jejich predlouy cisla uctu. Nedokazu si predstavit, ze bych mel ucet, kde bych musel povinne pouzivat specificky symbol :-) Kazdopadne - na rozdil od CZ100, ktera postaci 10% strelcu, tak mBanka jen tak 10% lidi stacit nebude, pro zbylych 90% je vse zdarma a 2.5% urok na sporicim uctu (od nuloveho zustatku) fajn. K tomu prehledne bankovnictvi s "neomezenym" poctem sporicich poductu (ja si tam zalozil poducet pro malyho, na dane apod...). Ale ano, jinak je to tak jednoduche, ze to moc sluzeb nenabizi, ale ty zakladni co staci silne vetsine ANO.
Na rozdil od CZ100 :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od Sobull » sob 23.1.2010, 11:03

No, s CZ100 zkušenosti nemám, zato mám nějaké s CZ110. Byla to první tátova zbraň, takže než jsem si udělal zbroják a koupil Glock, střílel jsem s ní.
Táta ji koupil z druhé ruky za pár šlupek od člověka co ji chtěl na sportovní střelbu a i když se snažil sebevíc, tak musel uznat, že na to zbraň není dobrá a prodal ji. Táta sportovní ambice neměl, tak mu celkem v pohodě stačila.
Musím říct, že se spolehlivostí nebyl nikdy sebemenší problém ani to plastové vedení závěru se neprojevovalo nějakýma velkýma vůlema.
Ovšem pokud jde o spoušť Musím jednoznačně souhlasit Bigglesem. U 100 je to možná jinak, ale u 110 musíte při prvním výstřelu, a to i když není DA, nejdříve namáčkout spoušť do jakési mezipolohy a potom pokračovat ve spouštění. Dokonce jsem viděl lidi co s ní stříleli poprvé a při cvaknutí do mezipolohy si mysleli, že selhala a obtahovali závěr na další náboj. Na další výstřel už zůstane sama v té mezipoloze. A zkrátka jsem na tom byl jako paní Bigglesová (sice sem si nepomáhal druhou rukou), ale pokud jsem položil prst na spoušť a chtěl ho mít až do spuštění v jedné poloze, tak jsem ho po spuštění měl tak ohnutej, že o nějaké přesnosti nemohla být vůbec řeč. Celkem jsem se s tím naučil střílet, ale rychle to moc nešlo a musel jsem mít prst na spoušti spíš mezi prvním a druhým článkem, jak to spouštělo blízko u pažby.
Sem se nějak rozepsal, takže to shrnu. Pistole byla spolehlivá, ale průběh spouště (ne odpor) katastrofální. A to si nemyslím, že mám nějaký špatný návyky...
A mám i tu P38 a spuštění v DA u ní není problém.
Je to jeden z důvodů proč jsem šel do Glocka, průběh a odpor spouště je vždycky stejnej...

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od Sobull » sob 23.1.2010, 11:05

cmk: Jo a pokud jde o mBank, taky u nich mám ty spořící, ale díval jsi se na úroky teď někdy? Strašně to padá, minulý týden tam bylo 1,85. Kam až to půjde :?
Sorry za OT
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od Biggles » sob 23.1.2010, 12:27

2 MRBLUE: Nemám nijaké narážky na Slováky (koneckonců mám spoustu kamarádů a spolupracovníků z těchto končin), pouze konstatuji, že jsou jedinci (-nec), kteří neumí číst (a tudíž se vnucuje otázka, jak asi udělali (-l) zbroják). Tvé obavy z bezpečnosti jsou možná hezké, ale liché............mnohem větší obavy bych měl z někoho, kdo nepřelouská provozní řád či evakuační plán.
2 Sobull: Děkuji za zastání, už jsem myslel, že jsem to skutečně nepopsal dostatečně pochopitelně 8-)
edit: K oné váze na spoušti a neschopnosti zmáčknout (nedostatečné síle). Drahá polovička má SW mod.10-8 a nemá problém, stejně tak s mým SW M60-7 a neměla ho ani s Makarovem (samozřejmě myšleno v DA).

Příspěvky: 10

Registrován: ned 17.1.2010, 19:13

Zbraň: CZ 100

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od ubi007 » sob 23.1.2010, 13:05

Holt jsem jeden z mála komu ta číza sedi ale nevím proč s glocken se nějak nemůžu trefit špatně se mě drží ale ta stovka mě padne du ruky jako ulitá
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od S474N » pon 25.1.2010, 12:06

cmk píše: tak mBanka jen tak 10% lidi stacit nebude, pro zbylych 90% je vse zdarma a 2.5% urok na sporicim uctu (od nuloveho zustatku) fajn.
Jenom pro poradek, mel by ses jednou za cas podivat na aktualni urokove sazby, protoze 2,5% to neni ani omylem. Aktualne eMax ma 1,3%, eMax plus 1,85%.

Proste a jednoduse jak rikam, bankovni zumpa *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od cmk » pon 25.1.2010, 15:17

A tak se klidne rozepis :-)

Ktera jina banka dava aspon tech 1.85% na uctu, ze kteryho muzes rovnou vybirat? :-)
Sveho casu dostal znamy dopis od Komercky, ze mu jako dlouholetemu zakaznikovi zvedaji urokovou sazbu z 0.05 na 0.1%, aniz by musel mit na uctu nejmene 100.000 Kc (mel bezne na uctu nekolik-set tisic az nekolik milionu). Apod...

Jak rikam, na to, ze mi na ty ucty pravidelne chodej penize a tam zdarma lezej a naopak par desitek korun mesicne pribyva.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od S474N » pon 25.1.2010, 16:01

cmk: zde se resi CZ100 a neni treba se rozepisovat zde, na to je urceno napriklad financni forum zde - http://forum.finexpert.cz

V kazdem pripade tech moznosti je vice, nez evidentne sam tusis. A ver tomu, ze i lepsi, nez nejaka pšonská radobybanka.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od Sobull » pon 25.1.2010, 16:49

No když už jsme s tím začali, tak to pak třeba rozděl...
Já mám mBank taky a v tuhle chvíli bych neměnil. Přesně jak píše cmk, prostě na to aby mi tam přišla výplata, odešly trvalé příkazy a inkasa, je to v pohodě. Ve chvíli, kdy by se mi na účtu točily statisíce nebo miliony, tak bych určitě uvažoval o něčem jinym. Ale to bych asi stejně necpal ty prachy do banky...
Jako žumpa mi přijde KB od které jsem k nim přešel. Za vedení účtu 140 a za to mám velkoryse zadarmo internetový bankovnictví(který je mimochodem otřesný, čekal jsem i několik hodin na potvrzovací sms) a trvalý příkazy. A když přijde výpis kde je pod sebou 140 za vedení a úrok 0,35 Kč tak je to až směšný. A to nemluvím o tom za co všechno se tam ještě platí. Výběr v zahraničí za 100Kč plus nějaký procenta je drzost.
Nešlo mi ani tak o těch pár stovek ročně, ale spíš o to že dokud jim to lidi budou tolerovat, za rypák se nechytěj...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od S474N » pon 25.1.2010, 17:18

Sobull: to co zde pises se da vyresit jinymi zpusoby, napriklad ja osobne mam ucet doslova kde se da a pokud potrebujes zakladni sluzby zdarma, tak doporucuji FIO.

mBank je dobra do te doby, nez zacnes mit jakekoliv problemy, pripadne maji velmi chytre schovany ojeb zakazniku (konverzni poplatky na platebnich kartach) atd. Je toho proste vice - k docteni na mnou dodanem odkazu.

Ano, souhlasim, ze KB, Ceska sporitelna a dalsi jsou zumpy - nicmene za ty penize te alespon nefuckuji velmi trapnym systemem, ze jakmile se obratis na infolinku, tak po vykecani problemu se "nahodou" rozpoji hovor a podobne praktiky, urcene vyslovene k nasrani zakaznika. Preji ti, abys s mBank neprisel do kontaktu s libovolnym problemem. Howgh.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od Sobull » pon 25.1.2010, 18:00

No čoveče, rozpojení hovoru s operátorem jsem tam fakt zažil *4286*
Ale to i u vodafonu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od S474N » pon 25.1.2010, 18:09

Sobull: netvrdim, ze se to nemuze stat i jinde. Ovsem procento "spadenych" hovoru u mBank je jaksi nahodne jinde - staci vyhledat fora na netu, tech kdo maji stejne zkusenosti jsou stovky.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od MRBLUE » úte 26.1.2010, 15:54

pre: BIGGLES
Miesto toho,aby si si priznal ze "dvojprsta" strelba je dost hardcore,tak tu budes mat narazky na gramotnost ci narodnost niekoho,co ta na to upozorni.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od Biggles » úte 26.1.2010, 16:32

2 MRBLUE: Ehm, nech toho. Jseš skutečně trapnej. Blábolit o bezpečnosti při situaci u které jsi nebyl. Místo, abys stáhnul vocas mezi nohy, že ses přehlídnul, tak v tom furt šlapeš....a čim víc, tím to víc smrdí, že?
A mimochodem, je neuvěřitelně ubohý tahat národnostní otázku někam, kam nepatří. Moje komentáře jsou k TVÉ osobě! Kdybys psal hantecem, tak se ve stejný situaci zeptám, jestli se v Brně dělaj obrázkový testy, atd. (vysvětlení pro slabomyslnější).
edit: A pokud máš pocit, že je nutný v tom stále tančit, tak SZ.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od MRBLUE » stř 27.1.2010, 0:49

OK Biggles,davam ti za pravdu a ustupujem a nebudem ta dalej hnevat. Nakolko CZ100 ktora ma ergonomiu na malu,max strednu ruku bola pre tvoju polovicku tak mala,ze nedokazala zalomit prst na spusti,beriem to ako dostatocny trest pre teba. :lol:
Na jar si kupim nejaku jazdenu CZ100,dam ju do tip-top stavu a dam jej zabrat(cca 5000 ran). Zistenia tu potom zverejnim,pripadne aj s nejakym videom ci obrazkami. Je mi jedno,ako to dopadne,ale nech je to objektivne.Dufam ze dovtedy nebudes doma ubity "velkou rukou".
P.S.:Prispevky citam pozorne a som rad ze vacsinou tu pisu ludia,co sa vo veci vyznaju,alebo si nechaju poradit ked nevedia...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od VEIKO » stř 27.1.2010, 15:00

Ahoj CMK,

na tom losu co jsme se viděli jsem měl ještě CZ 100. Asi 7x se mi tam zasekla, poranil jsem si bříško palce a nechtěla mi žrát subsonicky magtech. Stat se to v realne situaci tak jsem bradou vzhuru. Tyden po losu jsem si pořídil Glock 17. Více než 100 procentní spokojenost. Střílí všechno. Na hraní cz 100 jo. Mám velké ruce a ergonomie mi vyhovuje i se s tím dá trefit a vzhledově je pěkná ale život bych jí nesvěřil.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 10

Registrován: ned 17.1.2010, 19:13

Zbraň: CZ 100

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od ubi007 » stř 27.1.2010, 19:54

V sobotu jsem zašel na střelnici a potkal tam svého dlouholetého kamráda který jsi udělal radost a koupil jsi G 19.Měl skutečně velkou radost.Pustil se do bouchání a prostě paráda cca 50 ran krása a pak to začlo.Z ničeho nic zásek důvod nikdo netuší.No co to se stane.Přišlo dalších 10 ran a zas.To už bylo divné ale intervali se skracovali prostě katastrofa a G jde na reklamaci.Já mám CZ 100 a problémy popsané v tomto fóru neznám.Ale pozor tímto chci jen napsat že vždy ale opravdu vždy záleží na kusu který člověk má.I já tvrdím že G je velice kvalitní zbraň ale nikdo nemůže stoprocentně říct že jeho zbraň a to jakákoli v krizovce naselže. :crazy:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od markony » stř 27.1.2010, 20:22

Jaké střelivo origo nebo přebíjené ? Nějaká nečistota ? Ale to sme už OT , mam G19 a těmito problémy sem se nikdy nestkal u žádenho Glock co sem vlastnil .
SPHINX 3000 SUHL 150 Anschutz 54 Ruger 161 Glock 26 K 100 X-CALIBUR

Příspěvky: 10

Registrován: ned 17.1.2010, 19:13

Zbraň: CZ 100

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od ubi007 » stř 27.1.2010, 20:32

Klasika sb zůstávala nábojnice v komoře nikdo to tam nechápal.Mě osobně se s ním nebouchá dobře blbě se mě drží ale jinak co sem koukal tak ostatní ok :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od MRBLUE » čtv 28.1.2010, 1:57

SellierBellot ma obcas problemy s nabojmi. Velke tlaky,nizke tlaky,kolisajuce rozmery striel ci nabojnic,tvrde zapalky. S tym vsetkym som sa uz u pistolovych nabojov u SB stretol. Neviem ci na Cesky a Slovensky trh nedodavaju nejaku nizsiu triedu. Skus skontrolovat drapok vytahovaca,aky ma sklon ci hlbku,alebo zmerat dna nevytiahnutych nabojnic,pripadne pruzinku co dotlaca vytahovac. Ak to nebude v tom,tak potom niektore naboje nevytvotili dostatocny tlak na uplny chod zaveru. Daj potom vediet co si zistil.

Zpět na „CZ U.B. & CZ Strakonice & ZVI & Alfaproj“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz