Pistole CZ100 - zkušenosti


Zkušenosti s pistolemi značek CZ U.B., CZ Strakonice, ZVI nebo AlfaProj

Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od VEIKO » ned 26.7.2009, 12:21

Zbraň netřeba představovat, všichni ji znají. Vlastním ji jeden měsíc, velmi zachovalá, hlaveň jak zrcadlo, dokonce mi ani nevadí že je DAO. Při koupi sem ji vyzkoušel a z pěti ran na 20m jich pět bylo v hlavě (postava). Zbytek zásobníku sem střílel na hrud a docela pěkný soustřel. Proč tu stovku lidi nechtějí kupovat?

Pak to začlo. Natáhl jsem zbraň a závěr zůstal v zadní poloze. Plný zásobník byl vevnitř a ejhle, závěr nešel shodit záchytem. Vyndám zásobník natáhnu závěr (pistole bez zásobníku) a zase v zadu zůstal :lookround:

Po důsledném hloubání a dloubání se ukázalo že ve vnitř v přední části závěru je nějaká nerovnost a o tu se zabrzdí hlaveň. Namazat nepomohlo.

Mimoto ty drážky na závěru jsou dost ostré takže když ji budete chtít natáhnout mokrou rukou, tak si rozseknete bříško palce jako já.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne ned 26.7.2009, 13:32, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven název tématu, aby měl hlavu a patu
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od Mistral » pon 30.11.2009, 14:47

No, lepší vnitřní úprava by jí neškodila. "Přeskok" mezi namáčknutím a spuštěním je dost tvrdý, jeden si nejdenou strhne, jednoruč určitě. Zbraň je krátká (vzdáleností mezi rukojetí a spouští), takže se velká ruka děsně kroutí, když má zmáčknout - výsledkem je opět riziko stržení. Krom toho je rukojeť úzká.
Sice se díky tomu líp nosí skyrtě, ale z mého pohledu je vhodná tak na střelbu do 5m.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od GLOCK69 » pon 30.11.2009, 18:28

Ona na větší vzdálenosti asi ani nebyla konstruovaná..

Příspěvky: 10

Registrován: ned 17.1.2010, 19:13

Zbraň: CZ 100

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od ubi007 » ned 17.1.2010, 19:19

CZ100 mam a žádné probémy s ní nemám střelba s ní pro mě v pohodě na 20m jen do černé četl jsem o této zbrani hodně špatného ale mě osobně sedí úplně dokonale ale nekdo má rád holky jiny zase vdolky 8-) 8-)

Příspěvky: 361

Registrován: stř 06.1.2010, 14:01

Zbraň: GLOCK 17

Bydliště: Praha

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od HENRY » ned 17.1.2010, 20:13

pro ubi007 a kolik jsi uz vypraskal naboju? slape v pohode?

Příspěvky: 10

Registrován: ned 17.1.2010, 19:13

Zbraň: CZ 100

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od ubi007 » ned 17.1.2010, 22:59

mám ji asi tak půl roku a kupoval jsem ji zcela novou což mě moji kamarádi rozmlouvali ale já do ní stejně šel stála necelejch 12000.Mám s ní napraskáno tak 1000 ran a skutečně zatím žádný větší problém. 8-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od S474N » pon 18.1.2010, 10:14

Zadny vetsi? Takze mensi ano?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 10

Registrován: ned 17.1.2010, 19:13

Zbraň: CZ 100

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od ubi007 » pon 18.1.2010, 19:28

No když jsem byl poprvé na střelnici tak se mě třikrát zasekla prazdná nábojnice.Ale pořádně jsem ji na střelnici pročistil a od te doby se to už nestalo.Ale jak už jsem psal je vlastně nová uvídíme za rok ale zatím je to ok.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od MRBLUE » úte 19.1.2010, 1:39

Stretol som pred casom na strelnici chlapa,profika co robi roky osobneho strazcu. Ten na CZ 100 nedal dopustit.Bavili sme sa o tejto zbrani a vysvetlil mi ze ju pouziva,ked ma robotu prevazne medzi ludmi,v budovach. Predtym vraj pouzival na taketo roboty revolver,ale presiel na CZ 100 ktora mu viac vyhovuje,lepsie sa ovlada. Papierove a kovove terce si rozostavil na cca 3-10m a zasol som ako rychlo a presne ich "likvidoval". A to vacsinou strielal v pohybe a jednou rukou. Pozical mi ju na par ran. V ruke sedela perfektne,podobny pocit som mal,ked som drzal Steyr M. Spust mala sice dlhy chod,ale nedrhla a ked som sa sustredil,dal sa terc zasiahnut pomerne presne Vystrel sa javil ako keby to nebol 9L,ale menej vykonna raz,mozno koli dobrej ergonomii,nizko polozenej hlavni a plastovemu telu. Inak,ako hlavnu zbran pouzival tento clovek upravenu CZ 75 v razi 40S&W s jednocinnou spustou,ktoru nosi na sposob Colt 1911 natiahnutu a zaistenu. Strelivo do oboch zbrani malo olovene strely potiahnute teflonom alebo niecim takym,myslim ze od f.Fiocchi. Podla mna hlavny dovod,preco CZ100 vacsina ludi zavrhuje je netypicky vzhlad a absencia kovovych voditok zaveru v rame. Vacsinou ludi kritizovany spustovy mechanizmus urcite nemal horsi chod ako ine DAO pistole.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od Biggles » pát 22.1.2010, 13:39

Tak nevím, možná jsem měl smůlu na kus (na vyzkoušení), ale ta CZ100, co jsem měl v ruce, byl neuvěřitelnej krumpl. Životnost hodnotit nemůžu a opracování ani moc nechci (taky je to jen pošťácká pistole), ale co musím tedy jasně zdůraznit je chod spouště. Odpor mne až tak moc netrápil, nebyl z nejmenších, ale aspoň bez výrazných hrbů, ale ta délka! I přes předchozí upozornění jsem při prvním výstřelu měl pocit, že zbraň snad selhala............než v posledním možná mm kroku vystřelila. Ergonomie je tak úžasná, že manželka nebyla takřka schopná vystřelit (musela si pomáhat při spouštění druhou rukou!), právě pro délku kroku, resp. minimální vzdálenosti spouště od rámu při výstřelu..............prostě ukazováček nebyla schopná pořádně nalámat tak, aby domáčkla spoušť. Vzhledem k tomu, že zbraň má velmi dobrý kamarád a od novoty, tak jsem si jist, že se v ní rozhodně nikdy nikdo nehrabal a toto chování spouště je už z Brodu. Takže za mne.......pokud bych chtěl zbraň, která má natolik antistresovou spoušť, že nejspíše v okamžiku krizové události s ní nebudu schopen vystřelit, tak bych po tomhle vehementu šáhnul.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od MRBLUE » pát 22.1.2010, 16:02

Odsudit zbran na zaklade toho ze manzelka nema silu na vystrel a spusta prstami dvoch ruk je sila. :D ...To by som bol zvedavy ako by hodnotila odpalenie prveho naboja spustovym napinanim u takych zbrani ako Walther P38,PPK ci CZ50,CZ70. Dufam ze sa neocitnem na strelnici,kde chodis so zenou strielat,lebo zjavne vacsi problem ako CZ100 su zakladne strelecke navyky...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od cmk » pát 22.1.2010, 16:17

Stretol som pred casom na strelnici chlapa,profika co robi roky...
- policajta
- straznika
- osobniho strazce
- prodejce zbrani
...

ANo, takto vetsinou zacina ziskavani zkusenosti, ze potkam nejakeho "profika".

Ja netvrdim, ze clovek, kterho jsi potkal, nebyl dobry osobni strace, treba to byl ten nejlepsi osobni strazce na svete. To ale vubec nerika nic o tom, jak moc rozumi zbranim a jak moc umi strilet.
I to, ze ti pripada, jak nekdo strili rychle...
Kdyz jsem prijel prvne na AOS a videl jsem, jak to kdo umi, rikal jsem si "to jsou machri". Dneska jsem uz vsechny ty lidi alespon jednou prestrilel (presto si o nekterych z nich stale myslim, ze jsou machri na rozdil ode me). Kdyz prijedu na IPSC vidim kolem sebe minimalne polovinu lidi, na ktere nemam a ne o vsech si dovolim rict, ze jsou machri.

Co tim chci rict - dodej nejakou vysledkovou listinu z nejakych Policejnich zavodu, zavodu vsestrannosti, IPSC ci LOS/AOS/IDPA s tim, jak se tam ten clovek umistil a muzeme se bavit o tom, jak umi strilet... (uznavam, jen cast lidi, co opravdu umi strilet jezdi dal na zavody - ale pozor, rozlisujme "strilet" a "pouzivat zbran v realnych situacich", protoze tech, co umej "strilet" a nejezdej na zavody je malo, tech co umej "pouzivat zbran v realu" a nejezdej na zavody je hodne - veskery spec. jednotky a lepe vycviceny utvary ACR, PCR, ...).

No, moc jsem se rozepsal...

Chci tim rict - never kazdymu, kdo se tvari jako profik, ze tomu opravdu rozumi :-)

PS: navodna recnicka otazka - kdyz je ta CZ100 tak vyborna zbran, proc ji nikdy zadna jednotka nezavedla jako standardni sluzebni zbran a to ani pro radove policisty ci vojaky, presto, ze je levnejsi nez cokoli jineho?

Recnicka odpoved: protoze je to jen a jen "taxikarska bouchacka" - tj. zbran, ze ktery se v podstate nebude strilet, ani treninkove. Zbran, kterou vytahne drockar (apod...), kdyz bude v tezkym pruseru a bude doufat, ze to bude stacit, protoze drban na druhy strane uvidi realnou ostrou, ktera sice nema valnou povest, ale vystrelit umi, tak to radsi vzda. Ale na velky, presny nebo rychly strileni to neni. Krabka mesicne pro vyzkoseni funkcnosti je pro to tak akorat, aby to par let vydrzelo.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od Biggles » pát 22.1.2010, 19:16

2 MRBLUE: Asi špatně čteš, já nepsal o odporu spouště, ale o tom, že ergonomie je taková, že skutečně existují lidé (viz. moje manželka), kteří nezlomí pořádně prst do takového úhlu, aby spoušť domáčkli. Je to snad o špatných návycích? Troufám si tvrdit, že nikoliv. A s tou střelnicí.....máš pravdu, nemusím se zrovna na takovém místě setkat s negramotem, který neumí číst...........tak mne napadá, na Slovensku jsou testy kreslené?

Příspěvky: 10

Registrován: ned 17.1.2010, 19:13

Zbraň: CZ 100

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od ubi007 » pát 22.1.2010, 19:48

cz 100 je ŠPATNÁ a basta poznal jsem po 10 ranách alespoň tak mě to tu připadá
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od Biggles » pát 22.1.2010, 19:52

No ono leckdy je lepší dát deset ran a zjistit, že je nevyhovující (leckdy i subjektivně), než si jí pořídit, trápit se s ní x nábojů a drbat si hlavu za vyhozené peníze.

Příspěvky: 10

Registrován: ned 17.1.2010, 19:13

Zbraň: CZ 100

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od ubi007 » pát 22.1.2010, 20:06

já chci jen napsat že mě prostě sedí a kdo může posoudit její životnost.Kdzž se podíváš každej jí odsoudí po pár ranách.Mám kamaráda on mě k ní přivedl je to policista v činné službě má CZ 100 asi 3 roky bouchá z ní hodně opravdu hodně a opotřebení dle jeho názoru jako jeho služební 75.Chci zbraň na vlastní obranu spoušť mně sedí dobře a na žádné soutěže nechodím je to nová zbraň řekni mě proč mám měnit.Omluv že ti tykám ale přijde mě to upřímější.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od Biggles » pát 22.1.2010, 20:13

Ale vždyť já ti netvrdím, že by ti neměla sedět 8-) Každému vyhovuje něco jiného. Pro mne je třeba spoušť otřesná, životnost posoudit neumím. Nicméně i onen kamarád (vlastník mnou zmiňované) byl s CZ100 původně spokojen (dnes jí má spíš jako raritku v trezoru, ale je jeho první, tak se jí nezbaví). Někdo rád holky a jinej vdolky a tak to má být.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od cmk » pát 22.1.2010, 21:40

Vsechno ma zcela jiste sve spokojene uzivatele.

Jen aby si ti spokojeni uzivatele ale dokazali priznat, ze jsou spokojeni predevsim proto, ze od toho moc neocekavaji :-)

Priklad: Skoda Fabia Junior mela take zcela jiste mnoho svych spokojenych uzivatelu. Co na tom, ze mela 1 airbag, jinak NIC (zadny ABS, klima, elektrika, posilovac rizeni), motor 1.0 37 kW u nejz ani nedokazali jako s jedinym vozem zmerit na letisti zrychleni z 0 na 120. Nekomu to proste stacilo. Jezdilo to, bylo to maly, veslo se to leckam, kam se stejne draha 3 roky stara Octavka s nabusenou vybavou a 2x tak silnym motorem nevesla.
Kazdy si najde to svoje.

A kdo hleda zbran, se kterou nechce zavodit, jen ji nosit a jednou za mesic prohnat laufem krabicku, aby si overil, ze mu to strili dopredu, tomu to treba bude stacit (pokud se mu to nebude sr*t). Ono je to pomerne kompaktni, dobre se to urcite nosi.

Ale NIC VIC !!!
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od MRBLUE » sob 23.1.2010, 1:25

pre:CMK Nakolko mam trocha odstrielane,tak ked niekoho nazvem profik,myslim tym niekoho,kto to vie. Chlap o ktorom som pisal vyssie nieje sportovy strelec,je ochrankar. A patri myslim k tym lepsim,presiel uz kusok sveta,vratane krajin kde tento chleba uz naozaj neni sranda. Ako
"hlavnu a univerzalnu bojovu zbran" preferuje upravenu CZ75 s SA spustou v razi 40SW. CZ100 ma "do tlacenice a budov"a nahradila u neho kratky revolver.
Netvrdim ze CZ100 je najlepsia a najspolahlivejsia pistol,len tym chcem povedat,ze aj tuto zbran maju niektori ludia radi,vela z nej strielaju,dokazu ju perfektne pouzit,dokonca jej zveria aj svoj zivot. Tak to nebude asi az taky smejd. Podstatne je asi to aby ti zbran sadla do ruky,stanovit si co od nej ocakavas a natrenovat si.
Asi najvacsi tvorca zlej povesti CZ100 je,ze mnoho tychto pistoli pochadza od silovych organizacii,co chceli kupit lacne cezety.Tak kupili CZ100. Nikto sa o tieto zbrane poriadne nestaral,nevedeli s nimi strielat(cest vynimkam),lebo boli nauceny na DA-SA a nie na DAO,a tak ich odpredali do sukromneho sektoru. Prvi kritici boli ich povodni majitelia a pouzivatelia,ktori sa nevedeli preucit na iny typ spustoveho mechanizmu,druhi kritici boli novi majitelia,ktori tieto zanedbane zbrane kupili a nasledne mali problemy so spolahlivostou.
Inak,trocha ma tieto debaty hecli a pohravam sa s myslienkou ze si nejaku jazdenku CZ100 kupim,dam do poriadku a skusim co naozaj dokaze... :)
Pre BIGGLES: To ze ty nevies strielat s DAO spustou je je tvoja vec a to ze tvoja zena musi pouzit prsty oboch ruk aby vystrelila je tiez tvoj problem.Ja by som svojej partnerke pouzivat zbran tymto sposobom urcite nedovolil a keby som bol majitel strelnice a videl by som ze niekto takto striela,vykazal by som ho prec.
Kazda zbran ma svoju ergonomiu a spustovy mechanizmus a to ze niekomu nevyhovuje neznamena ze je to zla zbran.Odpal par ran z CZ50 ci P38 cez spust a potom to porovnaj. Takisto vacsina DAO pistoli z USA ma tazsiu spust.
Po rokoch co som mal CZ75,85,HK USP som presiel na GLOCK. Na zaciatku to bola katastrofa a tiez som sa trapil s inou charakteristikou spuste. Ale neoznacil som GLOCK za "krumpl".Skor som hladal chyby a rezervy v sebe.
A tie narazky na Slovakov si strc za klobuk. Narodil som sa v Ceskoslovensku,zijem na Slovensku.V Cechach mam kopu priatelov a koli tomu ze niekto nevie odpalit naboj DAO spustou a jeho zena striela prstami oboch ruk naraz nebudem urazat niekoho narod. Taketo podpichovanie si mozno dovolime medzi priatelmi z Ciech a Slovenska,ale TY moj priatel niesi tak si poznamky tohoto druhu odpusti!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pistole CZ100 - zkušenosti

Příspěvek od S474N » sob 23.1.2010, 4:02

cmk: shrnul si to pekne, i kdyz teda musim oponovat v tom, ze o vozidle s vykonem 74kW si nemyslim, ze by se jednalo o "silnem motoru", ale to je zase na jinou debatu.

V kazdem pripade je to pouze o te nenarocnosti. Pokud nekomu staci CZ100/CZ110, tak ja mu to proste preju. Nicmene je pravda, ze k temto pistolim mam pomerne vyhraneny nazor a rozhodne neni dobry. Zajimave je, kolik se tu objevilo negativnich nazoru a kolik pozitivnich - to je take pomerne vypovidajici. Je to jako u bank - holt nekomu staci sluzby mBank a jinej potrebuje trosicku "nadstandardni" peci, o ktere si tato bankovni zumpa muze nechat jenom zdat. Je logicke, ze kdyz si nekdo tuto zbran koupi jako svou "hlavni", ze k ni bude mit nekriticky postoj. Prece nebude tvrdit, ze slapnul vedle, ze? Respektive takto se chova pomerne dost lidi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „CZ U.B. & CZ Strakonice & ZVI & Alfaproj“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz