Pitbul prokousl hlavu dvouletému dítěti


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 27.4.2006, 11:05

Tak paklize se nelibi statistika poctu utoku jezevcika vs. pit(amstaf,bul,...)bulla, tak coz treba vlcaka vs. tyhle plemena? Jsme na tom uplne stejne a zjistime, ze pitbulove, bulici a jim podobni naopak spis ze zasady neutocej - predevsim na cloveka neutocej, jelikoz na rozdil od ostatnich plemen maji jednu prevahu a vlastnost... Oni vedej, ze muzou a maj na to, tak si to nepotrebuji dokazovat. (napada me paralela se zbranema - kdyz jsem zbran nenosil, mel jsem chut "postrilet" pulku ridicu kamionu na dalnici, kolikrat jsem malem prisel o hlasivky, jak jsem jim v aute nadaval, kdyz zbran nosim, jen si reknu (smerem k ridici kamionu): "vole, ty bys taky zaslouzil jednu mezi oci" (nemusim snad vysvetlovat, ze to nemyslim na 100% vazne) a s timto konstatovanim a jistym pocitem, ze by to sice slo, ale proc se nejakym pitomcem zdrzovat v klidu jedu dal...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » čtv 27.4.2006, 11:17

Naprosta pravda. Snad jen bych to nezuzoval jen na "bojova" plemena. tak se chovaji vsichni psi, kteri na to maji. Jeste sem nevidel, ze by bultik, vlcak, doga... pobihali vztekle kolem plotu a stekali co jim tlamy staci na kolemjdouci lidi a psi. proste nemaji komplex, tak maji urcity nadhled. Doga co sem mel nikdy,na nikoho nestekala a nikoho nenapadala bez duvodu. pokud by ale nekdo napadl panicka nebo vlezl na zahradu, tak je zle. A tak to ma byt, protoze kazen je to hlavni :D . Zato ti maly vztekli zakomplexovany ratlici, ti mi teda pijou krev...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » čtv 27.4.2006, 11:24

cmk píše:Tak se taky pridam - mam fenku bulteriera (lidi ji nazyvaj pitbulem, pac to ma ten klabonos).
Je to nejhodnejsi pes co znam (vim, ze to rikaj vsichni o svejch psech, ale vsichni, co ji videli nakonec uznali, ze takhle hodnyho psa nemaj-Marcel muze potvrdit).
potvrzuju a pridavam dalsi 2 trosky do mlyna:

kamaradka ma Pitbulku Vendulku, druhy nejhodnejsi zvire n svete hned po CeMKove Sare.

ja bydlim u Hostivarske prehrady, na sidlisti, takze kazdej 2. tady ma cokla, na voditku jich chodi 1% a to ty maly o ktery maj majitele strach. Velky psi zasadne bez kosiku a voditka, pri prochazkach v okoli prehrady vzdycky premejslim o tom, kdy to prijde, kdy proti mne pobezi orovsky najezeny hovado a ja ho budu muset skrtnout jern proto, ze jeho panecek je debil a nedodrzuje zakon - pes nema voditko ani kosik ... A popravde, ja nemusim byt znalec psu na to, abych poznal jeho naladu, treba verim, ze clovek neznalej veci by se pri pohledu na bliziciho se ricbeka (nevim jak se to pise), kterej ma takovou zvlastnost, ze ma stale najezenou srst na hrbete, asi moc s mackanim spouste nerozmyslel...

nenavidim nezodpovedne pejskare a posrany chodniky a parky !!!
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 27.4.2006, 11:53

:-) Dik

Jen malicka oprava - nevim, jak presne to definuje zakon, ale kosiky urcite nejsou povinny. S voditkem nevim - jen vim, ze pes musi byt v primem vlivu (resp. pod primo kontroplou) psovoda nebo tak nejak....
Pak je tam jeste nejaka volnost pro konkretni vyhlasky mest a obci.

Cimz samozrejme nevyvracim co uz jsem rekl...'

Pes ma byt na voditku, pokdu hrozi jakykoli nwchteny kontakt s kymkoli jinym (clovekem, psem) - i kdyby to mel byt kontakt jen "na ocuchani".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » čtv 27.4.2006, 13:01

CMK: Vlčák, ovčák, malamut, dobrman, to jsou všechno bestie. :-) Domnívám se stejně, že mají menší "páru", než zmiňovaní psi určení původně kdoví k čemu. Kámoše kousl služební ovčák skopčák do lýtka a prakticky se mu nic nestalo, jen měl "tetování" a zničené džíny. Jinak IMHO stejně nebezpečný je nezodpovědný majitel pita jako nezodpovědný majitel vlčáka.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 27.4.2006, 14:22

No, Bullterieri byli puvodne urceni k lovu zvere... Puvodne = vice jak pred 100 lety... Ted uz napriklad nekolik let plati pravidlo, ze jakmile Bulterier zavrci pri vystave na rozhodciho, je okamzite vyrazen z chovu.

A ma to sakra vysledky.

Jednak negativni - psi jsou preslechteny a prehnane casto trpi problemy s klouby apod...
A jednak pozitivni - vychovat agresivniho bulteriera da fakt velkou praci - vsichni ostatni jsou az nechutne umazleny :-).

Samozrejme - vyjimky potvrzujici pravidlo taky existujou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » čtv 27.4.2006, 16:59

mám takovej pocit že psali o třech případech pokousání. Bohužel si opšt vybrali pitbulíka a chlapce s prokouslou hlavou.Chlapce je mě moc líto!!! Bohužel je to případ ve kterém figuruje silnej pes a těžce zraněné ditě.nic lepšího si novináři nemůžou přát.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » čtv 27.4.2006, 17:03

MarK píše:Ja bojovy plemeno doma nemam.. Jen hodnou retrivrici a vetsinou nema ani obojek.
Vzdycky za kazdym bezi a zatimco ja je v zivote nevidel, oni ji znaj vsichni :D
Tak snad nebezpecna neni :P
...a kvůli takovejm někteří lidi nemaj rádi pejskaře.Třeba moje sestřenice se posere strachy,když se jí otře o nohu jorkšír.Už vidím jak se ona klepe,okolo ní skáče tvůj pes,ty na něj řveš a nic.Ani bych se nedivil kdyby na tebe někdo vystartoval. :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » čtv 27.4.2006, 17:33

Tak ja precijen nebydlim nekde v centru, staci jit jen do obchodu na nejblizsi vetsi sidliste, kde je vic lidi a vetsinu neznam, a uz samozrejme fasuje voditko.
Ale tady vetsinou vsechno v pohode (sice to neni uplne "pole za mestem", ale taky ne preplneny chodniky. A stale jeste zbyvaji travnaty plochy (i kdyz to okoli zacpavaj dalsima a dalsima barakama k prasknuti)). A vetsina lidi, co tu projde jsou bud pejskari nebo lidi co ji znaj. Ackoli uz bylo taky par takovejch, kteri zacali uz ze sta metru kricet, ze na nas zavolaj policajty.

BTW, ja jorksira kolem nohou taky nemusim, casto to jsou takovy ustekany kousavy mrchy :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » čtv 27.4.2006, 21:06

to souhlas,ale pochop že někdo má ze psů fobii,která ho může celkem poznamenat. A není nic horšího než páníček kterej řve a honí svýho psa a pes,kterej si myslí jaká to je sranda když ho honíš.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » pon 08.5.2006, 21:49

Tak POZOR!
Statistiky napadení psy existují v USA, je pravda, že takzvaná "BOJOVÁ PLEMENA" nevedou v absolutním počtu napadení psy (první jsou myslím jezevčíci nebo něco takového), ale VEDOU V POČTU SMRTELNÝCH ZRANĚNÍ.

Takže říkat že tato plemena vlastně nejsou nebezpečná je nesmysl.
Naposledy upravil(a) Stepan dne úte 09.5.2006, 19:28, celkem upraveno 2 x.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 08.5.2006, 22:04

Stepane - posli nam odkaz na statistiku, ze ktere cerpas. Dekuji.
Do te doby jsou tva slova sice napsana VELKÝM pismem, ale jejich vaha je opravdu malá
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » pon 08.5.2006, 22:08

Našel jsem to před časem na stránkách nějakého odborníka na chování zvířat (PhD), soudního znalce, atd... teď už nemám sílu to v počítači nebo na netu hledat... zítra...

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » pon 08.5.2006, 22:17

Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pon 08.5.2006, 22:23

Štěpáne ale bojová plemena?? kde jsi přišel na tento druh Já takovou kategorii plemena psů neznám??? pouze pracovní-lovecké a tam jsou zařazeny určitá plemena jako Pittbul,Staford,bulík-Bulteriér,Mastif,Argentínská doga atd ale jsou v kategorii parcovní-lovecká a NE bojová plemena.Stengan

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 08.5.2006, 22:35

Pit-bull type - takze predpokladam:
- pitbul
- amstaf
- staf-bul
- bulterier

podle me jeste dalsi, ale i tak uz je to cislo potreba delit minimalne 4ma, spis i vice -to vychazi nejakych 16 lidi na plemeno...
Rotvajler jich ma 39, nemeckej ovcak (nebo doga? proste nejaky nemecky plemeno) 17... Hmmm...
Jeste je potreba zapocist, ze pitbuly si nektery lidi porizujou prave z tohohle duvodu a ty tam tezko zapocitat, pac pitbul nepitbul, nejak by se svuj skutek uskutecnili...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » úte 09.5.2006, 16:27

další čtení:
http://www.cdc.gov/ncipc/duip/dogbites.htm

co jsem myslel původně:
http://www.dogexpert.com/FatalDogAttack ... tacks.html

Pro posuzování nebezpečnosti plemena je ještě třeba vzít v úvahu počet psů. Nedá se použít jenom cekový počet napadení. Kolikrát je v USA víc rotvajlerů než pitbulů?

bojová plemena jsem dal do úvozovek...

Ještě jeden link:
http://www.compfused.com/directlink/854/
Řekne vám toho o povaze těhle psů dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 09.5.2006, 18:50

Jj to máš pravdu u toho velkého nápisu nebyli na první pohled patrné takže se OMLOUVÁM za prudu.Stengan

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » úte 09.5.2006, 19:27

Nic se nestalo, já tam ty uvozovky radši zvětším...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: sob 20.5.2006, 12:57

Zbraň: S&W 686 - .357

Bydliště: Praha 13

zdravím

Příspěvek od david_p » sob 20.5.2006, 13:17

Zdravím glockaře.
Našel jsem toto fórum a koukám super. Pročetl jsem řadu diskusí a koukám fakt pohodoví lidé. Také bych se do diskuse občas připojil, pokud tedy nevadí že nejsem majitelem Glocku :-), plánuji ovšem do budoucna jeho koupi. Zatím mám S&W 686 v .357 a Walther PP v 7,65 Br. Platy ve školství nic moc, takže na Glocka si ještě počkám :-). (plánuju koupit G19)
Co se týká diskuse o útocích psů a tzn. bojových plemen. Já osobně jsem dělal kynologii skoro 10 let a byl jsem i figurant instruktor. Potkal jsem hodně agresivních psů různých plemen, ale jedno mohu říci s klidem .....amstafa, pitbula a pod. jsem na člověka zaútočit nikdy neviděl. Je to možná tím, že na cvičák chodili lidé, kteří se věnovali výcviku a ne psychopati. To co tu bylo řečeno a to, že tato plemena jsou si jista svou převahou a útok je vysoce nepravděpodobný je naprostá pravda. Ovšem, jako u všech ost. plemen...jsou li dobře vedená.
Shrnul bych to asi tak....koresponduje to i s tématem zbraní.
Pes, stejně jako zbraň, v rukou psychopata, je nebezpečná věc. Nezáleží ani tak na plemeni. Některá plemena jsou náročnější na výcvik a zvládnutí, vyžadují zkušenosti, jiná méně. Ovšem to je tak vše.
Nezabíjejí zbraně, zabíjejí pouze lidé!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz