Pitbul prokousl hlavu dvouletému dítěti


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 24.5.2006, 7:32

REALCOP:si děláš prdel s výrokem že každý ksindl má staforda.To je stejný jako bych tvrdil že káždej policajt bezdůvodně mlátí lidi a bere úplatky.
A co st týče bezůhonosti je to stejný jako policejní psychotesty.
Promiň ale to fakt nemyslíš vážně co jsi tu napsal asi tě něco rozčílilo protože doposud jsi psal docela slušný příspěvky když pomimu zednáře.Stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

vysvětlení

Příspěvek od realcop » stř 24.5.2006, 10:20

Každým ksindlem nemyslím slušné lidi co mají psa- staforda pro chov nebo prostě jako obranáře a dodržují jistá pravidla. Ale nepřipadá mi normální když vidím zfetovaného nebo ožralého pitomce kolem kterého běhá vzteklý staford. Je to velice silný a přirozeně agresivní pes a pro jeho vlastnění by měla být určitá pravidla. Podle mého člověk který chce vlastnit staforda nebo třeba brazilskou filu apod by měl prokázat třeba před komisí chovatelů psů, že dokáže psa ovládat, že má čistý trestní rejstřík a že o psech něco ví. Už dvakrát na mně byl poštván pes ve službě. Jednou staford na Praze 5- majitel mladý narkoman. Jednou vlčák na Praze 8- majitel opilý agresivní výtržník. Jednou jsem od sebe dostával dva psy vlčáka a staforda. Staford byl zakousnutý do vlčáka a páníček bulel, že on neví co má dělat, že ho ten staford neposloucha, že neví co a jak. Tobě připadá normální aby takoví lidi vlastnili takové psy?
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » stř 24.5.2006, 12:03

No na jednu stranu máš pravdu, problém je v tom, že by někdo musel stanovit, co je co není tím "bojovím" nebo spíše nebezpečným plemenem. No a je to tu zase, zase je potřeba něco rozhodnout a je to ten problém, jako co je a co není zvýšená ranivost u střely. A problém je také v tom, že by se dost určitě našlo spousta dalších věcí, které mohou být nebezpečná okolí, ať už živé, nebo neživé a bylo by to zase dokola. Na zbraň potřebuješ papíry, ale když vím, kdo je udělal a za jakých podmínek, to samé lze říct o papírech na auto, třeba pořád opěvovaní šoféři nákladáků, sám mezi nima mám několik kamarádů, jsou to fajn lidi, ale také je tam dost bezohledných blbců :-/ Chci tím jen říct, že magoři jsou všude a tímhle způsobem to odnesou spíš jen ti slušní lidí, protože ten "magor" si tu cestu obvykle stejně najde. Tam už je problém ale někde jinde ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

za podmínek

Příspěvek od realcop » stř 24.5.2006, 12:23

Pokud budou posuzovat a rozhodovat kynologové o tom co je a co není bojové plemeno o tom kdo je a není schopen vlastnit takového psa a nebude do toho kecat žádný ameter typu Hubálek nebude to dle mého žádný problém.
Je to to samé co se zbraněma- mluví do toho desítky Hubálků co nerozeznají revolver od pistole. Naopak lidi, kteří vlastní třeba staforda a zneužívají ho k zastrašování okolí uškodí nejvíce slušným majitelům a chovatelům.

A řidičáky. Ty ti vydává civilní úředník či úřednice, kteří mnohdy ani sami neznají co v pravidlech je. Navíc testy dělají lidi co viděli řízení z ponorky.

To je problém. U všeho to chce fundované odborníky a né Hubálky.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Příspěvky: 61

Registrován: pát 04.11.2005, 20:22

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 9

Příspěvek od Honza » stř 24.5.2006, 13:17

Satane, myslim, ze kdyby tvemu synovi prokousl pes hlavu, urcite by ti to jako sranda neprislo. Vubec nechapu tvuj prispevek. K jinemu tematu mozna. Ze zrovna ty sem das takovou kravinu bych necekal.
Honza
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

V pohodě

Příspěvek od realcop » stř 24.5.2006, 13:54

Myslím, že čert to nebere na lehkou váhu. On jen občas vtipkuje i když to není nejvhodnější. Hold má rád černočerný humor.

Už jsem viděl člověka znetvořeného psem, takže si to dokážu představit. Pro to trvám na tom co jsem napsal. Velmi silné plemena psů např( staford, pitbull, bandog, brazilská fila, doga, vlčák, dobrman,rotwailer apod) by měla být plemena jež by měli chovat lidé se zkušenostmi. Jejich psi by měli mít výcvik a bezvýhradně poslouchat všechny jež s nimi manipulují to zn. i členy rodiny. Mít takového psa je stejná zodpovědnost jako mít zbraň nebo auto. Člověk by takovou masu svalů měl umět ovládat. Zkoušky psovodů u policie jsou natolik náročné, že člověk bez zkušeností nemá šanci jimi projít. Stejné by to mělo být u velkých psů. Prokaž že jsi něco nastudoval, prokaž znalosti a bezůhonnost a zavaž se chodit se psem pravidelně na cvičák. Nechceš-? Kup si jezevčíka, ten nikoho nezmrzačí.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: vysvětlení

Příspěvek od pitt » stř 24.5.2006, 15:21

realcop píše:Každým ksindlem nemyslím slušné lidi co mají psa- staforda pro chov nebo prostě jako obranáře a dodržují jistá pravidla. Ale nepřipadá mi normální když vidím zfetovaného nebo ožralého pitomce kolem kterého běhá vzteklý staford. Je to velice silný a přirozeně agresivní pes a pro jeho vlastnění by měla být určitá pravidla. Podle mého člověk který chce vlastnit staforda nebo třeba brazilskou filu apod by měl prokázat třeba před komisí chovatelů psů, že dokáže psa ovládat, že má čistý trestní rejstřík a že o psech něco ví. Už dvakrát na mně byl poštván pes ve službě. Jednou staford na Praze 5- majitel mladý narkoman. Jednou vlčák na Praze 8- majitel opilý agresivní výtržník. Jednou jsem od sebe dostával dva psy vlčáka a staforda. Staford byl zakousnutý do vlčáka a páníček bulel, že on neví co má dělat, že ho ten staford neposloucha, že neví co a jak. Tobě připadá normální aby takoví lidi vlastnili takové psy?

A jak by sis zkoušky se psem představoval? Kde by jsi vzal toho psa na kterým by ukazoval že ho umí ovládat? Ty by jsi psa někomu půjčil?A našprtat z knížek poveli umí každej hňup.To nedokazuje že rozumí psů.Apropó každej pes je osobnost a někdy se i hodně zkušenýmu chovateli se nepodaří psa vychovat k obrazu svému.

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » stř 24.5.2006, 16:17

A jak by sis predstavoval to cleneni psu? Kde je hranice? Podle váhy? velikosti? je to nesmysl, neda se urcit co je a co neni bojove plemeno. Mezi nebezpecne psy radis ovcaky dogy a pod... Ale takovej knirac muze byt taky pekne velky hovado, nebo dokonce pudl muze byt stejne velkej jako vlcak. Pes je takovej jakyho si ho pan udela... Kdyz budes nezodpovedne pristupovat k jezevcikovi tak bude nebezpecnejsi nez vychovanej staford
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 24.5.2006, 16:23

Dokonce jsem slyšel tvrzení, že nejvíce zranění způsobili lidem právě jezevčíci...

Příspěvky: 393

Registrován: pát 09.12.2005, 18:09

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Sobull » stř 24.5.2006, 16:27

No já bych se tomu nedivil. Jsou to vzteklouni malý zakomplexovaný :mad:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 24.5.2006, 17:11

Jak rekl dobre realcop - jezevcik nikoho nezmrzaci. Samo, ze by se dal vykonstruovat pripad, kdy doslo k nejake vaznejsi ujme, ale...
Jezevcici jsou z nejvzteklejsich psu a presto o nich jako o bojovem plemenu snad nikdo neuvazuje. Kdyz normalniho cloveka napadne, nakopne ho, nebo placne a casto tim zabije :lol:

Bojove plemeno je v mem pojeti pes, ktery (nehlede na moralni charakter rasy) ma takovy potencial, ze se mu v pripade maximalniho rozdrazdeni sotva ubrani dospely clovek, nebo pes, u jehoz rasy je napadne caste napadeni cloveka (s prihlednutim k fyzickym proporcim psa).
Tzn. vlcak, ovcak, boxer, foxterieri apod. jsou podle meho psi, jez jsou schopni vazneho zraneni i pro dospeleho cloveka, ale riziko takovehoto vazneho ublizeni na zdravi neni velke. Oproti tomu treba takovy pitbul, rotwik, straford apod. jsou jiz psi, kterym kdyz cvakne, nepomuze obeti ani dobre mirena rana do cumaku (zakousleho do predlokti), nebo kopanec do bricha, krku, varlat,...
Pes podobne konstrukce totiz casto nepociti nebo ignoruje zraneni a dal vazne ohrozuje zdravi, nerku-li primo zivot obeti.

Receno jinak. Budu-li mit qer a vystartuje na me napr. ovcak a zacneme se mydlit, pokusim se ho odklidit, vytrhnout se, odtahnout, odtlacit, zalehnout, odkopnout, proste humanne zpacifikovat. Budu se modlit, ze se brzo uklidni a je ockovanej, prip. ze mi neudela jizvu na xichte.
Budu-li ve stejne situaci a vyriti se na me "bojove plemeno", necham (nic jineho nestihnu nez se nechat) ho zakousnout do predlokti, vytahnu qer a budu se modlit, ze jedna ze strel co jich v zasobniku mam nezasahne me nebo kohokoli jineho krome utociciho psa. Hlavne se pak modlim, ze to vubec preziju.

Muzeme polemizovat o tom, nakolik je toto rozdeleni uveditelne do praxe, nakolik jsou i "nebojova" plemena nebezpecna, ze jsou nebezpecni majitele svou vychovou a ne "bojova" plemena samotna, ale niceho se stejne nedobereme. Co jsem chtel rict je, ze pokud date spatnyho pana vlcakovi, bude z nej nerudnej podrazdenej pes, kterej napada lidi. Date-li stejnyho pana k pitbullovi, cekejte palcove titulky v novinach, protoze ten pes ma potencial zabijet :x

PS. Uz jsem par psu od sebe tahal, tagze zhruba vim, jaxe ktera rasa projevuje. A rozhodne bych nesel tahat za obojek neco "bojoveho", to bych spis strilel "do vzduchu" (mysleno do zeme)...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 24.5.2006, 17:21

BTW. Jeste se vratim k tem statistikam. Je zajimave, ze pocet umrti deti na silnicich pranikoho nezajima, je to zrejme na dennim poradku, slyset, kde se zas rozmazlo nejake prasive dite.
Ale na co verejnost slysi, je a) nebohe dite obeti ohavneho "bojoveho plemene" nebo b) nebohe dite zraneno nezajistenou strelnou zbrani.
Ze je prvni kategorie stonasobna oproti tem druhym dvema dohromady nehraje roli.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 24.5.2006, 17:56

On vůbec pojem "rasa" je celkem diskutabilní a regulace chovu prakticky nemožná... Omezíš třeba chov bullteriera a za pár měsíců můžeš čekat pěkné křížence, na které se omezení nevztahuje :wink:
Pokousané dítě je smutný případ, ale z tohoto hlediska je podle mě pes nástroj, jako kterýkoli jiný. Je to věc, za kterou má nést majitel odpovědnost jako by následek způsobil sám.
Je směšné domnívat se, že omezením chovu některých plemen psů omezíme možnost jejich nezvládnutí nebo zneužití nezodpovědnými lidmi. Jedinou cestou, jak toho skutečně dosáhnout, by bylo omezení chovu - lidí. :twisted:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 24.5.2006, 21:57

Honza píše:Satane, myslim, ze kdyby tvemu synovi prokousl pes hlavu, urcite by ti to jako sranda neprislo. Vubec nechapu tvuj prispevek. K jinemu tematu mozna. Ze zrovna ty sem das takovou kravinu bych necekal.
Promin a ja tady dal nejake video jak pes kouse diteti hlavu? Pokud vim, tak tam byl kopulujici a pote zvracejici pes. Takze spise ja nechapu tvuj prispevek. *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » stř 24.5.2006, 22:25

to starosta: už to že jmenuješ vlčák,ovčák,... Nemůžu vzít plemeno vlčák neexistuje,ale to by jsme slovíčkařili. :? Pochybuju o tom že by ses ubránil rozzuřenýmu ovčákovi.U pokousání nejvetší poškození způsobuje trhání a překusování.V tom je ovčák horší než takovej pittbul.Vlčák překusuje a hodně třepe hlavu (trhá).Takovej pitt se zakousne a drží.A to když se pes zakousne(do předloktí)tak kopání nebo bouchání do slabin ti většinou nepomůže ani u psů,které ty uvádíš jako "přepratelný".

P.S byl jsi někdy pokousán? Kousnutí do lokte od pudla -14 dní antibiotika,cca 4 injekce s nějakýma sračkama,7-dní drén,3-týdny nateklý loket a modřina. Celkem nic moc.Asi mu moc nečistili zuby.. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

představa pro pitta

Příspěvek od realcop » stř 24.5.2006, 22:38

Pochybuju, že feťák bude mít snahu šprtat knížku o výchově, postupech výcviku a chování psů- první překážka pro nezodpovědné lidi. teorie je docela důležitá pro začátečníka. ty jsi asi taky četl pár knížek o zbraních a určitě mi dáš za pravdu, že nevědět co je spoušť, nebo závěr je ostuda a o něčem to svědčí.

Jsem si jistý, že prokázáni bezůhonnosti je na místě. U ksindla který byl 3krát v kriminále za nasilné TČ nemůžeš předpokládat, že bude chovat staforda pro obranu.

Pokud splníš dvě předešlé podmínky, musel by ses zavázat minimálně půl roku chodit pravidelně na cvičiště a posléze dělat zkoušky a prokázat že pes poslouchá a umíš ho ovládat. Nebudeš schopen dokázat že tě pes poslouchá, pes ti bude odebrán. Hotovo tečka.

Věřím tomu, že lidi, kteří by měli opravdu zájem o to mít doma psa obranáře by podmínky bez problému splnili.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » čtv 25.5.2006, 6:03

jen tě chci upozornit že z ""bojovýho psa"" neuděláš nikdy obranáře jako například z ovčáka nebo rotwika.

Povinost chodit na cvičák beru min první dva roky psa,odebrání ne.Kam by jsi je strkal? Do guláše? :?: Já mám dva takový psy.Jeden je mazlík úplně se vším a s každým,druhej vyjíždí po psech a zvířatech.Toho jsme zachránili od feťáků a injekce.Myslím že povinost pohzbovat se po venku u takovýho psa s náhubkem a na vodítku stačí.Ale to už je teď v zákoně že pokud je pes neovladatelný musí mít obojí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 25.5.2006, 9:14

Smith píše:Dokonce jsem slyšel tvrzení, že nejvíce zranění způsobili lidem právě jezevčíci...
Smithe to jsem netvrdil chce si to přečíst pořádně jen jsen uvedl rozdělení plemen a že tam jsou zrovna jezevčíci tak za to nemohu já,ale gynologové.

Realcop:v určitém směru stebou souhlasím že psi tohoto druhu by měli mít určitá pravidla na chov,ale když by městská,obecní policie nebuzerovala řidiče a zabývala se potulkou fetáků s volně pobíhajícíma psama tak není co řešit.
Jínak co se tíče fetáků tak pro ně mám určitou slabost "vždy když je musím někde řešit tak si na své příjde i teleskop takže dobrý trénink jak použít v akci ESP 26/kalený.Stengan
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 25.5.2006, 9:27

stengan píše:
Smith píše:Dokonce jsem slyšel tvrzení, že nejvíce zranění způsobili lidem právě jezevčíci...
Smithe to jsem netvrdil chce si to přečíst pořádně jen jsen uvedl rozdělení plemen a že tam jsou zrovna jezevčíci tak za to nemohu já,ale gynologové.
To je omyl :!: Tu "pomluvu" na jezevčíky mám od jednoho veterináře. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Teze

Příspěvek od realcop » čtv 25.5.2006, 9:49

Jezevčík vám chlapci neprokousne palici. Dobře tedy když né odebrání psa , tak další možnost splnit zkoušku se svým psem a pokud ne vysoké sankce a postihy. takový pes prostě musí mít výcvik. když ho nemá je hrozbou i pro rodinu majitele. Pitbull nrbo staford není mazel. Je to pes pro obranu a bojovník a ten musí mít disciplínu. To jistě uznáte všichni. A kdyby se do vašeho vycvičeného mazlíčka nebo nedej bože do vaší ratolesti zahryznul nějaký feťácký pes taky byste z toho nebyli nadšeni.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz