Pitbul prokousl hlavu dvouletému dítěti


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 25.5.2006, 9:52

pitt píše:už to že jmenuješ vlčák,ovčák,... Nemůžu vzít plemeno vlčák neexistuje,ale to by jsme slovíčkařili. :? Pochybuju o tom že by ses ubránil rozzuřenýmu ovčákovi.U pokousání nejvetší poškození způsobuje trhání a překusování.V tom je ovčák horší než takovej pittbul.Vlčák překusuje a hodně třepe hlavu (trhá).Takovej pitt se zakousne a drží.A to když se pes zakousne(do předloktí)tak kopání nebo bouchání do slabin ti většinou nepomůže ani u psů,které ty uvádíš jako "přepratelný".
P.S byl jsi někdy pokousán? Kousnutí do lokte od pudla -14 dní antibiotika,cca 4 injekce s nějakýma sračkama,7-dní drén,3-týdny nateklý loket a modřina. Celkem nic moc.Asi mu moc nečistili zuby.. :D
Dobre, budeme slovickarit, nevyjadril jsem se uplne presne, napravim to...
vlcak = ceskoslovensky vlcak
ovcak = nemecky ovcak

Ubranit se rozzurenymu vlcakovi? Tezko odhadovat, nikdy jsem nastesti nemel tu prilezitost, vzdy jsem od sebe jen psy delil a inkasoval par "ohnani se" behem toho. Ale rekneme, ze vim, ceho je vlcakoidni rasa schopna po fyzicke strance a behem hrani a "laskovnych boju" s nekolika ovcaky jsem par zkusenosti nabral a nejake sramy se taky vyskytly.

Doslo-li by na nejhorsi a rozjel se s takovym psem zapas na zivot a na smrt, jsem si pomerne jistej, ze bych z toho nakonec vysel jako "vitez", tzn. ze ne ja, ale pes by skoncil nepohyblive nebo uprkem. S nejvetsi pravdepodobnosti bych taky utrpel trzny rany na rukou, hlave, mozna krku apod, ale "ubranit" chapu jako "nebyt vydan zcela na pospas" - a to, jak jsem sebevedomej ohledne ovcaka a podobnych, bych nikdy neprohlasil o vyse uvedenych "bojovych" plemenech, mozna i proto, ze je dobre neznam (nemel jsem tu cest se s zadnym poradne kamaradit ani ho nevidel se radne rvat).

A co se tyce prechytavani, psi vychovavani pro skutecny boj se udajne uci rychle stiskavani a prechytavani namisto zakousnuti a drzeni. Nevim, jak je na tom pittbul, ale vlcak chytne, stiskne, cuka hlavou, az kdyz mu zpusobis bolest a donutis ho pustit, chnapne znova (nejlip po te ruce, co mu to zpusobila). Co se tyce boje, uvedom si, ze pes je mnohem rychlejsi, ale clovek mnohem chytrejsi a ma vetsi moznost ruznych utoku. Pes "jen" kouse, nebo povali, prip. tlaci nebo tahne telem. Clovek muze pichnout do oci, kopnout do bricha, slabin, varlat, zalehnout a obejmout nohama, uderit do krku, do cenichu, zlomit zebra, vrazit prst do ucha, vyklubit kycelni kluby, strhnout vaz... To si myslim, ze u psu, ktere jsem uvadel, by rozhodne pomohlo zastavit agresi. U pittbula nevim nevim...

Ovsem nerad bych, aby vznikla domenka, ze jsem nejak vysezen na nehumanni techniky proti psum. Hovorim o boji na zivot a na smrt, kdy dojde u psa ke zkratu, je neuklidnitelnej a napada cloveka s umyslem zabit. Jsem pejskomil a nikdy bych psovi podobne zraneni nechtel zpusobit, pokud by to nebylo nevyhnutelne nutne.

PS. Pitte predstav si, ze misto pudla by se Ti zakous do toho predlokti cizi nasranej pitt - dopadl bys, myslis, lepe nebo kategoricky hure?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 25.5.2006, 12:19

V boji se psama je to uplne stejny, jak v boji s pistoli, nozem apod... I tady preje vetsinou stesti pripravenym.
Starosta spravne napsal, ze clovek ma mnohem vic moznosti, jak psovi ublizit - jednu opomnel - zastrelit ho :-) (ale to se vzdaluju od puvodniho zameru).

Jde o to, ze clovek, ktery vi jak, tak si opravdu poradi s kdejakym vlcakem, ovcakem, dogou a ja nevim cim vsim - vetsinou je to opravdu o tom, ze se psovi zpusobi bolest kdekoli - zvlaste nekde, kde to nema geneticky dany, ze by mu ji nejaky zvire mohlo zpusobit (zvirata si napr. neutoci na slabiny tim, ze je stisknou - kdyz takhle vlcakovi zmacknete koule, nevim, jestli ho to vic zaboli, nebo bude vic prekvapenej, kazdopadne je to jedna z nejrychlejsich moznosti, jak treba vlcaka zezadu odradit od bitky s jinym psem).
Problem je, ze predevsim pitbullove (ty k tomu maj nejlepsi geneticky prednosti), ale i ostatni bojova plemena maji tak trochu deficit v krizovy situaci - oni tu bolest sice cejtej, ale nejak jim nedochazi, ze ta bolest je doopravdy bolest, ktera by jim mela branit v pokracovani utoku... A tak kdyz na to prijde, pokracujou dal, takze 90% technik proti psum je u tehle plemen bezvyslednych.
Proto sance na "vitezny" souboj s pitbulem je 10x mensi nez na vitezny souboj s vlcakem.
Toliko "proti" bojovym plemenum.
Ted neco naopak PRO (neco, co uz jsem psal)...
Tyhle psi maji geneticky dano, ze jsou mnohem neohrozenejsi, tvrdohlavejsi a sebevedomnejsi nez jina plemena. To ma jednu velkou vyhodu - oni nemaji potrebu si vuci ostatnim psum vyhrazovat svoje teritorium a davat si vzajemne najevo, "kdo je tu pan" a uz vubec nemaj tuhle tendenci proti clovekovi.
Tzn. naprosta vetsinu tehle psu jsou klidasove, kteri nikdy nikomu neublizi.
Aby nekdo z bulteriera udelal krvelacnou bestii, chce to 2 veci - a) smulu na geneticky degenerovanyho psa, b) hodne snahy z nej tu bestii udelat. U normalnich psu staci jen jedno z toho.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 25.5.2006, 15:23

Smith:omluva :wink: Stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 25.5.2006, 17:06

cmk: Ja prave myslel ciste obranu beze zbrane - jinak bych neopomnel teleskop :wink:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » čtv 25.5.2006, 19:11

to real:tzv bojový psi nebyli vyšlechtěni na obranu a obranářství nemají ani v krvi.

to cmk:zmáčknutím za koule odradíš každýho psa ob rvačky,ale zkus to udělat když se rvou.Na to nebude reagovat ani ten vlčák.

Souhlasím se starostou že člověk má podstatně více možností v boji se psem.Ale síla "bojových psů" je hodně nahoněná médii.Jo mají větší stisk,ale není to nic co by lámalo kosti.Jejich síla je v obrovské dynamice,rychlosti a fyzičce.

A jestli realcop nevěří že to jsou mazílci,pohledám na netu nějaký foto a strčím je sem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » čtv 25.5.2006, 19:42

http://www.pitbullterrier.cz/

PROSÍM PROHLÉDNĚTE SI POŘÁDNĚ sekce fotogalerie a pittbull-záchranář.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 25.5.2006, 21:30

Tak to je aspoň konečne jasno jak je to s těma zabijákama dětí hold je to jen o majiteli a ne o těhlech miláčkách v dětských postílkách.Stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Příspěvek od realcop » pát 26.5.2006, 16:46

Souhlas. Když je majitel debil může to mít na slušné chovatele negativní dopad.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » pát 26.5.2006, 22:23

cmk píše: Problem je, ze predevsim pitbullove (ty k tomu maj nejlepsi geneticky prednosti), ale i ostatni bojova plemena maji tak trochu deficit v krizovy situaci - oni tu bolest sice cejtej, ale nejak jim nedochazi, ze ta bolest je doopravdy bolest, ktera by jim mela branit v pokracovani utoku... A tak kdyz na to prijde, pokracujou dal, takze 90% technik proti psum je u tehle plemen bezvyslednych.
Link na pitbula co napadnul dikobraza a nějakejch 1000 ostnů ho vůbec nerozházelo jsem posílal předtím...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 29.5.2006, 13:15

To nebyl pit-bull, ale Bulterier :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pon 29.5.2006, 19:02

cmk:to neřeš lidi co nemají psa tak to nepoznaj hold videj správy na nově a pes jako pes.Stengan :twisted:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pon 29.5.2006, 19:11

pánové dnes jsem měl možnost poznat dvouletýho křížence rotwailera a brazilské fily.Ten pes mě viděl poprvá v životě a chtěl se mnou jít dom.Je absolutně bez výcviku a celou dobu se dvěma extrémně agresivníma ovčákama.Ten pes si se mnou tak 15 min hrál a i když jsem ho někdy schválne zatahal víc za žgraň,ucho nebo slabinu,tak se nikdy neohnal.Prostě pes na kterým by jste štípali dřevo a on vám byl za to vděčnej.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pon 29.5.2006, 19:38

Pitte argentínská doba je vlastně maxi pit-bul.Byla vyšlechtěná v polovině 17 století v Argentíně na lov divokých koček-pum.Tak si představ jak puma vypadá a jaký má drápy na každý straně tlply má pět prápů ostrý zako nožík dlouhých cca 10cm takže pokud se taková arg.doga dostala do souboje s pumou tak většinou vyhrála právě kvůli svému předpokladu překonat bolest při boji ale potom stejně pošla.Když bylo fakt dobrá tak dostala 2-3 pumy za život.Jínak jsem argentínskou dogu choval ale probudila se v ní nepřekonatelná touha lovit vše co utíkalo a když málam pokousala člověka protože utíkal na autobus tak její život ukončil veterinář po dohodě s poborníkem na chov arg.dog že by časem rosápala cokoliv.Jínak brácha chodil jako praktikant do školky na praxi a Cézar"arg.doga chadila sním a s dětma si hrála úplně v pohodě bez jediného úrazu prostě si lehnul a děti se po něm váleli a jemu to bylo ještě po vůli prostě masoůš.Stengan
P.S pro případné chovatele tohoto druhu je nezbytné pozorovat jakékoliv změny v 5roce života dospívají mozkoně a někdy hold zmagoří jako v mém případě hold vedlejší účinek chovu a šlechtění.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » pon 29.5.2006, 19:49

stengan:nechápu?! :shock:






..............................A argentinská doga nemá s pittbulem společnýho vůbec nic.Ani povahově,ani co se týče předků.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Příspěvek od Stepan » pon 29.5.2006, 21:19

cmk píše:To nebyl pit-bull, ale Bulterier :-)
Bull jako bull. Kdo se v nich má vyznat.
Prostě jsou to kříženci psa s býkem.

Z toho nic dobrýho nemohlo vzejít...................................
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pon 29.5.2006, 21:32

Pitte to jsem blbě napsal protože jsem zrovna četl a přišel kolega a tak jsme mulvili o psech a najednou jsem si myslel že je to místo fili doga tak to jen pro upřesnění.Stengan

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz