Plastová střela na 9mm


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Re: Plastová střela na 9mm

Příspěvek od draven » čtv 07.9.2006, 19:03

Antonioseruty píše:Ahoj všem,

netuší někdo z vás, kde bych mohl sehnat náboje Luger 9mm s plastovou střelou?
Jde mi o to, že jsem vedl jeden velice zajímavý rozhovor s právníkem, který pro svojí ochranu používá zásobník s první popř. druhou ranou s nábojem s plastovou střelou. Díky této fintě má v případě použití zbraně pro ochranu ty nejlepší předpoklady, že jeho obrana bude adekvátní útoku a v případě, že nezastaví útočníka plastovou střelou, tak pokračuje olovem a to je jasný důkaz toho, že ho útočník chtěl "eliminovat" i přes to, že ho zastrašil "neškodnou" střelbou. To je zatím to nejlepší řešení použití zbraně aniž bych porušil 13 resp. 14 paragraf trestního zákoníku. Pokud někdo z vás má lepší řešení, rád se přiučím. Dík za odezvu a názory
moje rec kamo

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » čtv 07.9.2006, 19:11

Smith píše:Plast je výborný, jenom ten co do něj střílíš nesmí mít moc tlustou koženou bundu, peněženku v náprsní kapse, nesmí být moc daleko, natož třeba za sklem, nesmí být zdrogovaný ani ožralý, nesmí to být pes... *2*
Pokud by přetáhly závěr v Gčku, kledně bych první plastový nosil. Vůbec by mi nevadil, protože ono se to v těch mých dávkách steně ztratí... *88*
...
Proboha lidi, neblbněte, vždyť je to hovadina! Když se bude střílet, je z hlediska nutné obrany úplně jedno, jestli ten první náboj je z plastu nebo třeba poloplášť jako ty ostatní, co útočníka trefí! Vždycky, když střílíš na člověka, hrozí přinejmenším vážné zranění nebo smrt (a to včetně palstových střel), takže buď můžeš střílet čímkoli nebo vůbec ne - poloviční řešení prostě není!

ale je - jde o polehc okolnost ataky nemusi na ty dalsi strely dojit.
a hl - strili se do nohy, tam penezenka neni, a docela to omezuje utocnikuv pohyb)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 07.9.2006, 19:20

draven: na jednu stranu mozna polehcujici okolnost, na druhou stranu taky muzes skoncit v tratolisti krve. Je to tvoje volba, vetsina z nas ma nazor jiny a jsou to zase nase volby. Nepreji ovsem nikomu, aby svou volbu musel "obhajovat" v praxi na ulici. Nicmene nechapu, k cemu chces nosit palnou zbran, pokud nejsi rozhodnut ji pouzit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 07.9.2006, 19:21

podle mě sou plastový "střeli" na h...o, při představě že po mě vyjede metrákovej maník s mesrem nebo dokonce a ostrým kvérem a já po něm začnu metet plastový kuličky, na mě jdou mrákoty. Ne díky takovej dobrodruh nejsem, ale každej ať nosí co uzná za vhodný. :wink:
"Only the dead have seen the end of war."

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » čtv 07.9.2006, 19:24

cybernetic píše:V nemeckom časopise Visier / špeciále venovaným zbraniam 9 mm/ sú sú uvedené "zvláštne" druhy streliva,priznám sa kombináciu kedy je na akomsi trni projektilu nasadená guma som ešte nevidel
par koupim kdyz dovolis ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 07.9.2006, 19:25

Uděláme test mám doma neprůstřelku a když si tak čerte stojíš za tím že ti plasták nic neudělá tak si ji jako večina zvás klidně vem a skusíme to a garantuju ti že budeš sedět o dva metry dál na zemi a divit se jak se to stalo.Ten plast má mega stopefektu je proto stvoženej!!!!

"tvá slova není potřeba za každou cenu reagovat!!!"
sten.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 07.9.2006, 19:32

Sten"
No viděl sem vypálit na maniaka dva zásobníky plasťáku s nulovým účinkem, dál pobíhal s nožem a prudil až ho musel zkosit frejer teleskopem :wink:
On je asi rozdíl když si stoupnu a ty mě s ním našiješ a něco jinýho je s tim vyrušit někoho komu evidentně jeblo.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 07.9.2006, 19:35

Další adept není problém jen si dodejte střelivo a uvidíš jak to bolí bejsbolovou holí 9mmLuger :lol:
sten.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 07.9.2006, 19:37

stengan: dekuji za nabidku, ale nevyuziji ji. Navic jsem nikde nepsal o tom, ze me nic neudela. Doporucuji proto radeji vice cist a mene pouzivat fantazii *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 07.9.2006, 19:41

Jestli to bolí nebo ne je jedna věc a jak sem napsal odstavit s tim magora co je napitej nebo pod drogama a má sníženej práh bolesti je věc druhá. Já se s nikým o tom nechci přít je to každýho věc, jen tvrdim že po tom co sem "účinek" plasťáku viděl v realu je mam názor takovej že je toto "střelivo" přinejmenším na nic. :evil:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 07.9.2006, 19:42

S474N:A jsme zase u toho,ale jsi otom přesvěčenej a tvrdíš to lidem že to nic nedělá??sten.
Naposledy upravil(a) stengan dne čtv 07.9.2006, 19:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 07.9.2006, 19:44

stengan: reagujes-li na neco, uvozuj prosim svuj text nickem dotycneho, aby zbytecne nedoslo k nejakemu omylu ci nedorozumeni, protoze neni jasne, komu je tvuj text smerovan. Dekuji.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 07.9.2006, 19:45

Para:ale kolikrát se ti to stane no to myslel jako jen na použití při prvním náznaku tak aby si to rozmyslel a zanechal útoku první plast a zbytek mormál a není co řešit.sten.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 07.9.2006, 19:54

stengan píše:S474N:A jsme zase u toho,ale jsi otom přesvěčenej a tvrdíš to lidem že to nic nedělá??sten.
A kde jsem napsal, ze to lidem nic nedela *9*. Opetovne te zadam, at pozorne ctes co pisu a nepoustis si fantazii "na špacír", protoze jsem nikde nic takoveho nenapsal.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 07.9.2006, 20:13

No, když jsem se o tom se stanganem naposledy bavil, vylezlo na povrch, že já mluvím o plastových projektilech 9mm luger a on sice o témže průměru, ale nacpaných v brokovém náboji ráže 12 :wink: Tak nevím... 8)

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » pát 08.9.2006, 6:12

Taky se mi zdá, že tady někdo plete pojmy. Chlap po zásahu FMJ do neprůstřelky sice bolestí skučí, ale nikam neodletí. A po zásahu plastem do téhož odletí 2 metry? Opravdu hodně odvážné tvrzení, když vezmu, že obojí předá veškerou energii - je zastaveno vestou :idea: 8)

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Plastová střela na 9 mm

Příspěvek od vito » pát 08.9.2006, 12:24

Draven: Člověče, máš představu o reálné možnosti cíleně trefovat někoho do končetin při těsné obranné situaci? Vždyť je to časově i prostorově naprostý nesmysl. To bylo to první, před čím jsem žáčky ve střelecké škole varoval. Pseudohumanistický názor, že útočníka zastavím zásahem do ruky nebo nohy. To prostě v praxi nejde, pokud nejsi sebevrah. Pokud jsi dobře vycvičen a máš situaci bezvadně zvládnutou i mentálně, pak se ti může povést zasáhnout útočníka do středu trupu a věřit, že ho zastavíš. Ale záměrná střelba do končetin.....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » pát 08.9.2006, 12:34

Draven:tak ako píše -vito-už si bol vystavený stresovej situácií so zbraňou?podľa toho čo píšeš asi nie,pretože nevieš čo s tebou urobí adrenalín...v tomto stave /trochu to preženiem/máš čo robiť trafiť postavu,na tož,ak je v pohybe,nie to ešte mieriť na končatiny..
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » pát 08.9.2006, 12:54

TO STENGAN

Hele nejni ten plastovej projektil vo maloučko lehčí než klasická kulka?Takže 2m odnese,nemá nějak poslední dobou souvislost energie střely s rychlostí a hmotností projektilu po čtverci.Myslím,že tady začínáš kázat kosočtverečtiny s ochlupením okolo.Plastové střely se zatím používaj v letadlech a při nácviku zásahu státních vozbrojenejch složek.Neber to jako můj osobní výpad,ale začni přemejšlet o svých klávesoklepech,nemáš okolo sebe mongolské pastevce v jurtě/omlouvám se Mongolům,tak jako nám jsou ukradený problémy spojené s extenzivním chovem ovcí,jsou jim ukradený problémy s bouchačkama/.V sídle bolševiků v ulici Politických věznů pro tydle dovedy mají porád votevříno a můžeš přispívat tam a budeš se divit,budou Tě poslouchat :roll:

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Plastová střela na 9 mm

Příspěvek od vito » pát 08.9.2006, 13:29

Salamoun: Nerozčiluj se, víš že ti to škodí. Je to zbytečné tady pořád omílat. Snad všichni už vědí, že tě žádná běžně používaná střela ani ráže nikam dozadu neodhodí. Buď na tomhle, nebo na dalších forech se to důkladně probíralo. Znovu opakuji, ti kdo si myslí že nemám pravdu, ať se podívají do fyziky na zákon o hybnosti soustav. Ani když střela o průměrné hmotnosti 10 gramů předá všechnu energii 80 kilovému chlapovi, tak ho ani nezvrhne dozadu. Ale to už zase začínám vykládat mnohokrát vykládané a uznané.

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz