Plivnutí - adekvátní obrana/reakce


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 22.5.2014, 21:40

Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od karlos01 » čtv 22.5.2014, 21:58

Dobry vecer, zdravim vas na foru, uz tady dlouho ctu ale dnes jsem se konecne rozhodl zaregistrovat protoze bych rad znal vas nazor.

Dnes se mi stala takova neprijemna vec v aute, jedu vyzvednout kluka do skolky,
a na sidlisti pobliz skolky se proti me vyritil opel a nedal mi prednost. Jel jsem dost pomalu, takze zadna krizova situace nenastala, jen jsem udelal takove gesto jako "co delas ty vole" mirne pozvednute ruce nad volat obe soucasne. Zadny fakac, zadny rev, proste nic. Protoze me to nijak neohrozilo muj level nasrani byl nizko, a reakce byla rozhodne mirna, spis takovy povzdech co to jede za pako ktery ma jeste dve deti v aute.

Ovsem zahy se ukazalo ze to je pako vetsi nez jsem doufal, zastavil vedle me sroloval okno a pta se me jestli mam nejaky problem, tak jsem mu odpovedel, ze krome toho ze me nedal prednost zadny jiny problem nemam, nacez zacal zhusta nadavat do curaku atd. Nacez jsem mu odvetil at jde do hajzlu a zacal jsem odjizdet. Protoze jsem to povazoval za vyrizene.

Jenze pak se stalo neco co me vykolejilo a co je duvod pro se pisu, otocil se na me natah hemla a flusnul na me. Tak to je moc
Kdyz pominu ze jsme na sebe flusali jako deti a ze uz tenkrat byl flusanec ten nejnizsi level pro opravdove zoufalce od 35letyho chlapa se dvema detma v aute a manzelkou sem to opravdu necekal.
Jelikoz jeho flusanec byl stejne ubohej jako on, tak spis trefil auto nez me, ale prece.

No a od ty doby resim co by byla primerena reakce na takoveto chovani,
predpokladam ze asi peprak do ksichtu prislusneho hovada by byl povazovan za
neprimerenou obranu.
Zatukat mu na okynko teleskopem by tak bylo za hranou, tak co byste doporucili jakou ucinnou a zaroven primerenou lecbu pro takove indivium?

bohuzel chapu to tak, ze z hlediska ceskeho prava je toto absolutne nevymahatelna ujma kterou je clovek nucen strpet a neni proti ni obrany.Protoze vsechny napady ktery by mi prinesli moralni satisfakci (viz vyse) jsou za hranou zakona.
Jiste dalo by se toto individum nahlasit, ale zrejmne pod tihou dukazni nouze by z toho vyklouznul. Ac mam kameru na prednim skle, nic z toho co se stalo nezaznamenala, tedy krome nedani prednosti.

dekuji za nazory

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od Stepan » čtv 22.5.2014, 22:38

Dneska spousta lidí, co posiluje, zobou různé "pilule" a přetékají testosteronem a agresivitou a žádné normální chování se od nich nedá čekat. A další jsou nenormální a agresivní už od přírody.

Agresivního bezmozka nemůžeš léčit, ani se mu mstít, musíš se styku s ním pokud možno vyhnout. A když to nejde, debatu s ním neudržovat, ať říká cokoliv sprostého nebo urážlivého. Byla velká chyba se s ním o něčem bavit. Některým lidem je potřeba se za každou cenu vyhnout.

Jo a mimochodem, takový plivanec může znamenat nevyléčitelnou žloutenku, AIDS atd. Plivancům je třeba se snažit vyhnout, a když se to nepodaří, mít ssebou dezinfekci, pečlivě se očistit. Extrémně nebezpečná jsou zasažení sliznic - oči, ústa, nos.

Plivnout na někoho může znamenat trestný čin šíření nakažlivé nemoci. Plivnout na někoho znamená přestupek proti občanskému soužití s pokutou až 20 tisíc. Není to vůbec žádná sranda. Možná se to někomu bude zdát přehnané, ale pokud by mi někdo plivnul do obličeje, volal bych na něj státní policii.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od S474N » čtv 22.5.2014, 22:47

karlos01: osobne bych ho vydesinfikoval slzakem a obratem nahlasil na 158. Na kamere bys mel minimalne to nedani prednosti + pocitam by tam melo byt i audio (nebo nenahravas?) a dalsi plusove body jsou to, ze ses oznamovatel.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od Starosta » čtv 22.5.2014, 22:57

Anebo, pokud by zvítězil stoický klid, zavřít okno a odjet.

Ano, není to o "ukázání koulí", ale když se nad tím zamyslíš...
Bylo by to nejbezpečnější pro Tebe, pro případnou posádku, i samotné auto.

Jsou chvíle, kdy je lepší se prostě konfliktu vyhnout, když máš na výběr.
Ono to, že vytáhneš slzák a začneš ho aplikovat, ještě neznamená, že ten konflikt vyhraješ. Ani že odejdeš bez zranění.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od S474N » čtv 22.5.2014, 23:02

Starosta: muj komentar se slzakem vychazel z toho, ze se to uz stalo, tak svym zpusobem i takovy mensi trest, aby si to priste rozmyslel.

Pochopitelne nejlepsi je takovymu blbcovi vubec nezastavovat a uz vubec se s nim nebavit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od michalkolen » čtv 22.5.2014, 23:02

Co s ním asi nejlépe vůbec nic!!!Proč???Píšeš,že měl v autě dvě malé děti a pokud nebudu sobec a koukat na své ego,které v tu chvíli utrpělo,tak se konfliktu vyhnu,protože by pro ty malé děti bylo velké trauma vidět jak jim někdo mlátí tatínka a on v bolestech křičí.(ať už s hubou od krve nebo očima plnýma spreje)Nemyslíte???Ale pokud by tam byl sám.Nožem bych mu vyndal přední sklo a volal policii, :lol:
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od S474N » čtv 22.5.2014, 23:05

michalkolen: ja myslim, ze davka Sabre Red jeste nikoho nezabila a na druhou stranu je dostatecnym poucenim pro priste, ze pokud clovek neni vyslovene lama, tak na lidi zasadne nepliveme. A co se hlidky tyce, tak urcite pri tom plivani na me jeste zacal natahovat ruce, ze jo... *88* *40*

Navic je dost vysoka pravdepodobnost, ze takovej idiot uz nekdy neco vyvedl a ma to v zaznamech. Proti nemu stoji slusny obcan - drzitel zbrani, ktery ma navic jeho primarne zavadove chovani na kamere. Takze podle me by nebylo realne co resit.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od michalkolen » čtv 22.5.2014, 23:09

Naprostý souhlas :D Já jen,že mám dvě malé děti doma,tak to asi vidím trochu jinak :D Oni mají jiný svět a přesně neví,že tohle tatínkovi neublíží,mají o něj strach...A nerad bych chvilkou,která mě udělá dobře způsobil těm malým čertíkům nějaké trauma.toť celé.l
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od reddog » čtv 22.5.2014, 23:19

Adekvatni odplata, kdyz uz to chces nejak resit (a nikoli na miste), muze byt i oznameni jeho prestupku za volantem (kdyz to mas nahrane, o to lepe). Kdyz mu dojde co provedl, chytne se za nos. Kdyz mu to nedojde, tak mozna priste narazi na nekoho "tvrdsiho".

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od hermenet » čtv 22.5.2014, 23:23

Já bych mu řekl: "Neflusej na to, ciwe, neni to opl, se s tim smiř."

Ale vážně (a z pozice vnějšího pozorovatele, který si může dopřát ten luxus být nad věcí): Jeho chyba byla nedání přednosti, tvoje chyba bylo to gesto mírně pozvednutých rukou. Měl ses prostě vnitřně uspokojit svou řidičskou převahou, že jsi zvládl dopravní situaci za sebe i za toho voa. To ti mělo být dostatečnou odměnou. Neměls chtít ještě jako bonus dát najevo voovi, žeje vůl, aby se vůl cítil jako vůl.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od S474N » čtv 22.5.2014, 23:24

michalkolen: tohle by si mel uvedomit jejich otec, ktery se mimochodem sam choval jako dite a tudiz "vychovna" byla na miste *40* *49*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od michalkolen » čtv 22.5.2014, 23:33

Jak píši,souhlasím s tebou.Nebýt tam jeho děti,vysypu mu okno a pokud by se pokoušel vylézat z auta tím líp :-)
Ono až jednou spatříš v očích svých ratolestí děs a strach,nechá to v tobě takovou památku,že už nebudeš chtít,aby tohle prožili znovu,ať už tvé nebo jiné děti...
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od Starosta » pát 23.5.2014, 0:04

hermenet: Zas nemůžu souhlasit s tím, že pokud narazím na vola, neměl bych mu ani naznačit, že je vůl (pardon, že mě ohrozil).
On totiž neventilovanej stres zabíjí :lol:

Já taky často máchám a plácám se do čela.
Zrovna dneska dvakrát - jednou do mě někdo nabočil, ale poté, co jsem šel na brzdy a troubil, si toho všimnul, vrátil se do pruhu a mával na mě. (To mě nechává potom chladným a mávám nazpět.)
Nutno přiznat, že napodruhé jsem přehlídl rychle jedoucího motorkáře a to zas na mě troubil on. (Omlouval jsem se blikačkama, dlouho.)

Ale pokud kretén nedá přednost a pak ještě vyskakuje a nadává, tak to se moje verbální i nonverbální komunikace zjednodušuje na výrazy pochopitelné i blbcem.
Pořád bych ale nešel do konfliktu (fyzického kontaktu), aspoň teda teď, když si můžu vybrat - s chladnou hlavou.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 8

Registrován: čtv 22.5.2014, 21:40

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od karlos01 » pát 23.5.2014, 8:12

Dekuji za vase nazory.

o hlaseni prestupku dokonce zdokumentovaneho jsem neuvazoval ani vterinu.
Moje duvera v policii se pohybuje v negativnich hodnotach po nekolika zkusenostech v roli oznamovatele a svedka. Kdy mnohem zavaznejsi prestupek kompletne natoceny na mobil byl odlozen po to co mi bylo sdeleno ze zaznam nebyl porizen se souhlasem pachatele a vyjadreni "tak si me klidne natoc c***u" se za souhlas nepovazuje.

Takze moje chyba byla opravdu zastavit a stahnout okno a vyslechout blba.
Mnohem vetsi trest pro nej by byl, kdybych nezastavil a nechal ho s jeho nevyventilovanym vztekem samotneho, coz by zpusobilo ze by asi pravdepodobne rval v aute jakej sem to c***k co ani nezastavi a tomu by prihlizeli jeho deti a treba by jim nekdy doslo, co ma fotra za magora. Ale nejspis by se stalo to, ze az vyrostou se budou chovat uplne stejne.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od cmk » pát 23.5.2014, 8:19

Tak je tu ještě moznost před jeho manželkou prohlásit "jak můžete zit s nesvepravnym fakanem" - vzhledem k tomu, jak ultra-nedospele se choval byl to byla záruka vyhroceni situace a nasledne opravneneho pouziti pepraku... Ale to je presne to, o co nam jaksi nejde, ze?

Jinak vystrikat peprakem jen za to, ze na me plivnul, to by skutecne neproslo !!! (presto, ze lidsky by za to zaslouzil jednu vychovnou).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od S474N » pát 23.5.2014, 8:24

CMK: jak jsem psal vyse, ja jsem si jist, ze pri tom plivnuti po nem zacal tahat ruce. A bohuzel pro debila, vse hraje proti nemu. *4*

Mimochodem, zde si dovolim vzpomenout pripad OPASe z Prahy, ktery pokud si dobre vzpominam vykasroval cloveka v MHD za mensi prohresek a po pravde to ani nikdo neresil.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od Bukowsky » pát 23.5.2014, 8:28

Včera jsem zažil taky sexy okamžik...
Na Masarykově nádraží u okénka na hotdogy přede mnou ve frontě Indočech. Ve chvíli, kdy byl na řadě, měl objednáno a slečna v kase v okénku po něm chtěla nejdřív podat peníze, tak je po ní víceméně hodil a začal hulákat, že se takhle chová k cikánům, že Čech by byl něco jiného - na to ona reagovala, že chce peníze a že se nenechá okrást - tím zřejmě překročila červenou čáru.
Pak začala smršť řevu zahrnující souhrn informací o tom, jak Čehuni kradou, ona je zasraná ruská píča atd atd...rozjel se slušně. Stál jsem za ním, v kapse slzák, v postranní kapse báglu teleskop, žaludek stažený a říkal jsem si, jestli se po ní do toho okýnka natáhne, tak bude potřeba něco dělat.
Naštěstí ho to přestalo bavit dřív a s řevem odtáhnul. Každopádně blbá situace - sice kolem hromada lidí, ale nedělám si iluze, že by někdo pomohl a pro případ, že by toho zmetka kapsaicin nezastavil, tak než by dorazila ruka zákona, byl bych na něj sám - nemluvě o tom, že zrovna v téhle lokalitě je takových exemplářů vždycky plný pytel - no, nevím :)

Co myslíte vy?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od cmk » pát 23.5.2014, 8:30

Reseni "po chlapsku tak nejak lidsky" nebo "pravne spravne"? :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od HV » pát 23.5.2014, 8:31

karlos01: Toto je přesně ta situace, kdy člověk musí jen zakroutit hlavou a rychle se pakovat pryč než to přeteče do konfliktu větších rozměrů. Takový nevyspělý jedinec s IQ tykve si nezaslouží nic. A vychovávat ho? Na to je už jaksi pozdě.
S474N: Oznamovatel že je zvýhodněn? Na to si prosím tě přišel jak? Jednou jsem taky řešil konflikt. Vyjíždím z vedlejší (Praha) ale vocas s nadupanou károu na horizontu mi jaksi znemožnil dát přednost neboť jel cca kilčodvacet. Najel jsem do strany ale on to přibrzdil a začal mě natlačovat na obrubník. Lehce mě škrábnul, měl jsem téměř celou jeho značku a typ vozu. Cajti mi jen řekli, že jsem ujel z místa činu (odstavil jsem auto po cca 20 m abych nepřejkážel) a ať jsem rád, že se mi nic nestalo. Asi jim končila služba a nechtěli se pouštět do žádných větších akcí :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Plivnutí - adekvátní obrana/reakce

Příspěvek od S474N » pát 23.5.2014, 9:07

HV: no pokud sis nechal nasrat na hlavu, tak co resime? Nebo si snad trval na sepsani na protokolu a nasledne probehlo vysetrovani, kde si byl oznacen za pachatele? A mel si taky videozaznam jako tazatel vyse? *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz