Plný 10 mm Auto výkon


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Plný 10 mm Auto výkon

Příspěvek od Kusha » ned 16.7.2006, 11:34

Dobry den, chcel by som sa vas popytat na moznosti kupy u nas(SR), pripadne v CR streliva splnajuce podmienky stanovene zakonom to jest uvediem len hlavny problem (nesmie byt expanzivne vdaka dutine v spici- takto je to tam vyslovene napisane).
UZ ela rokov snivam o Glocku 20 v razi 10 mm Auto nakolko tato zbran svojim vykonom a cenou a samozrejme kvalitami ma jasne oslovila.
Bohuzial vykon 10 mm Auto vacsiny firiem je viac menej smiesny vzhladom an moznosti tohto nadherneho kalibru. Viete mi teda povedat kde a od akej firmy sa da zohnat 10 mm Auto v plnom ci aspon sa mu bliziacom vykone s strelami typu FMJ, SP a ich modifikacie? Olovo by som nerad pouzival.
Velmi pekne dakujem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 16.7.2006, 11:39

Kusha: coz o to, peknych razi je spousta, nicmene jejich vyuziti je jiz diskutabilni. Pokud chces nosit, tak o to vic musis trenovat a s touhle razi si sahnes hodne hluboko do penezenky. A jak znamo, lepsi dve umisteny devitky, nez netrefena 10mm Auto *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » ned 16.7.2006, 12:21

Samozrejme, no cena nabojou bude vysoka, no nebude pre mna kriticka. Aj toto bol dovod preco som sa rozhodol pre tento kaliber. Znamy prave z financnych dovodov si kupil 45 ACP kde je cena o poznanie nizsia aj vdaka SB produkcii.
Cize po dlhorocnom zvazovani je toto to po com tuzim. Ano v mojom rozhodnuti ma velmi velky podiel moj subjektivne kladny postoj k tejto razi.
Chcel som teda od vas pradit ohladom tychto laboracii jednotlivych firiem.
Ako som pozeral na web-e tak winchester ma slusny vykon, no bohuzial so strelou typu Silver typ a ta je vhladom na svoju konstrukciu zakazanym strelivom.
PMC, Federal so svojimi laboraciami su skor vysmechom moznosti tejto raze.
Cital som par strohych informacii o Double Tap a Buffalo Bore, no neviem akos sa k tymto produktom dostat u nas.
Mrzi ma, ze kaliber 357 SIG casti u tychto firiem predci vykonom 10 mm Auto.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 16.7.2006, 13:04

Kusha: obavam se, ze ti konkretne nikdo neporadi a to prave z duvodu, ze spousta lidi nema s touto razi zadne osobni zkusenosti. Muzes jenom napsat, k cemu potrebujes takovy vykon? *88*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

výkonu zdar a 10mm obzvlášť

Příspěvek od freak » ned 16.7.2006, 13:30

Podívej se tady
  Kód:
http://www.midwayusa.com/ebrowse.exe/browse?tabid=3&categoryid=7550&categorystring=653***691***
Federal- cca 600J
PMC - cca 600J
CCI - cca 660J
Remington - cca 710J
Na nějaký větší střílení je ideální začít přebíjet a najít si laboraci, která ti bude vyhovovat - já s tím hodlám v dohledné době začít, páč to taky celkem leze do peněz dávat za náboj 15kč,- a výš. Ale na nošení jsou povolený jenom tovární provedení, pokud ti teda někdo s licencí nepřebije něco na míru(pochybuju, že by si to někdo lajznul) - já osobně nosím ty CCIčka.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » ned 16.7.2006, 14:33

Ano plny vykon kalibru 10 mm Auto je skutocne ohromny a prave perto som si vybral tento kaliber. Takmer presne sa napasuje do povoleneho streliva , teda pod 1000J.
Mam rad vykonne naboje, je to nieco ako fetis. Vzdy ma bavilo strielat s 357 Magnum z 2 palcovej hlavne kde som mohol byt v kontakte s relativne mohutnym spatnym razom a vyslahom z ustia. 7, 62 Tokarev tak isto sa stal po chvilke mojim milacikom.
Navyse budem nosit zbran aj ako ochranu na turistickych vychdzkach a na rozdiel vas priatelov cechov u nas stale ziju medvede a vlci.


To Freak: Rozumiem tomu spravne, ze vlastnis zbran v kalibri 10 mm Auto?
Neuvazoval si aj o znackach Double Tap ci Buffalo Bore? Sice su ukrutne drahe ale mat par tychto aspon per tie najvypetejsie situeacie. Predavaju aj FMJ verzie.

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » ned 16.7.2006, 15:33

Já teda nevím, ale střelba výkonnou 10Auto je podle mě spíše utrpením, než zážitkem, aspoň teda pro mě. Proti tomu je střelba nadupanou 357, nebo 44magnum úplná zívačka. Vnímání zpětného rázu je úplně jiné. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Kusha

Příspěvek od freak » ned 16.7.2006, 15:34

Přesně tak. Mám už +- 8 let Glocka 20. Vzhledem k dostatečnému výkonu, byť uškrcenému, většiny standartního továrního střeliva 10mm z hlediska sebeobrany(aspoň na lidi to teda stačí) jsem vždycky kupoval, co měli na krámě - v 95% to bylo PMC a používal to jak na nošení, tak na cvičení na střelnici. Ty výkonnější laborace bych si už u FMJ nelajzl, páč bych se bál o bezpečí okolí při případném použití na ulici - ty jsou ideální v kombinaci se střelama s řízenou deformací, které jsou u nás bohužel nesmyslně zakázány. Ale na toho slovenskýho medvěda by se výkonnější laborace s FMJ určitě mohla hodit.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » ned 16.7.2006, 15:50

Urcite pani mate pravdu,ze vykon plnych laboracii 10 mm Auto je skutocne velky a ako som pisal na sebaobranu taka 45 ACP je plne postacujuca. OKrem ineho som aj ja celkym fanusikom 45 ACP.
Ide o to, ze nevravim, ze laboracie PMC ci inych nie su dostatocne ako take, ide skor o to, ze pri tomto vykone si nemusim kupovat 10 mm Auto.
Ja osobne mam proste blizky vztah k vykonnemu strelivu. :) Povodne som chcel kupovat ako jednu zo zbani Taurus Raging Bull 454 Casull ale kedze nasi zakonodarcovia nam nadelili peknu urodu obmedzeni- bohuzial.
Nestrielal som sice este z Glocku 20 len z 19-ky a ta sa mi strasne pacila. Myslim porovnanie Glocku a napriklad CZ 75.
Cital som, ze plne laboracie z Glocku 20 by mali mat pocitovany spatny raz ako seriozne 45 ACP z 1911-ky. Neviem a neviem ani pozudit silu kopancu z 1911 nakolko som ju len drzal v ruke, no nestrielal.
Presne tak, to je to aj o com je vyhoda 10 mm Auto. Na sebaobranu nieco povedzme ako PMC, no do hory nieco seriozne ako Buffalo Bore.
Nemate informacie ako je to s dovozom Buffalo Bore ci Double Tap k nam? Je to pre predajcu problem objednat? Pytam sa mozno hlupo, no radsej hlupo a dozvediet sa co neviem ako hrat kvazi chytraka.
dakujem vsetkym za odpovedde a nasledke aj FREAKOVI za link

Vychadzal som aj z tohto linku:

http://www.gunblast.com/Glock20.htm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Kusha

Příspěvek od freak » ned 16.7.2006, 16:36

Osobně si myslím, že by objednání střeliva ze zahraničí neměl být pro obchodníka v tomhle oboru žádnej problém. Pokud by jsi si vyřídil potřebné papíry, tak by jsi si to mohl objednat klidně i ty, ale myslím si, že to za tu námahu nestojí. Nejjednodušší by asi bylo se zeptat u vás přímo v obchodě, nebo poslat mail do nějakýho e-shopu zabývajícího se prodejem zbraní.
Jen se ptej, kdo se ptá, tak se dozví a nenech si pátrání po informacích znechutit lidmi, co mají spoustu "chytrých" rad a připomínek, ale ani jednu k tématu.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » ned 16.7.2006, 17:48

Velmi sa mi pacia aj laboracie firmi Double TaP>

http://www.doubletapammo.com/php/catalo ... Path=21_25


ktore maju viac zaujimavych FMJ verzii a hlavne velmi vykonncyh.
NO Glock pojdem objednat cca za tyzden az dva, samozrejme s Tritoivymi mieridlami (samozrejme aspon pre mna). Nasledne co zakypym a porobym par
fotiek aj pre vas:)
Tesim sa ako male dieta:)
Neskor samozrejme aj ja planujem s prebijanim:)
Freak kedze mas Glock 20, mozes poslat par tzv. akcnych fotiek? Aky je teda skutocny spatny raz pri vykonnom strlive? Mal si s tmto glockom nejake problemy?
CItal som, ze u novych Glockov nabojova komora uz poskytuje plnu podporu pre nabojnice, ako je to teda?
Ako si spokojny s tymto kalibrom?
dakujem za informacie vsetkym este raz
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Příspěvek od freak » ned 16.7.2006, 19:34

Tak koukám na ty stránky a jediný co mě napadá, že by se to možná dalo použít na sestřelování nízko letících letadel. :twisted: Hlavně teda ta 200gr - 980J to je nářez.

Fotky jsem zatím nedělal, ale možná se k tomu dokopu. :oops:
Zpětný ráz mě připadne přijatelný, ale možná je to proto, že jsem na vojenský škole začínal na Tokarevu. :D Subjektivně mi připadne takový "hutný roztáhlý", žádný ostrý "šlehnutí" jako u menších ráží. Další co se mi líbí je zvuk výstřelu - kolegové s 9mm prásk, prásk prásk a pak najednou důůůmmm - něco pro skutečné audiofily.
:D :D :D
I když proti tomuhle je to pořád mravenčí pšoukanec Obrázek

S tou nábojovou komorou snad měly problémy hlavně(nebo jenom?) .40 SW. Aspoň mě to tak v hlavě utkvělo. Ale je to dlouho, co jsem četl něco málo o tomhle problému, tak se možná pletu.
Spokojenej jsem maximálně a neměnil bych.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » pon 17.7.2006, 23:18

Ano niektore laboracie Double Tap su skutocne ako na zostrelenie lietadla:)
Mne sa paci ta 215 gr verzia do lesa:)
No ja osobne mam bohate skusenosti s CZ 52 tak ak by si mi prosim ta mohol porovnat ten spatny raz tohto Glocku 20. Mas skusenosti aj s niekymi vysokovykonnymi laboraciami? Ak ano popis mi prosim ta spatny raz aj tychto.
Jj poznam to s tym spatnym razom:) Ked som raz palil z tejto CZ na strelnici a kamarati co prisli neskor hned vraveli, ze im bolo jasne, ze sa striela z niecoho ineho ako bezne:) Mne osobne spatny raz CZ 52 pride pomerne mierny, samozrejme vacsi ako s 9 mm Luger ale mierny, hlavne ked to porovnam s 357 Magnum strielaneho z 2 palcoveho revolveru ale aj toto bola vcelku zabava:)
Je squelle ak si naozaj spokojny s tymto kalibrom. Uz sa tesim ako male detia ked si ho "rozbalim z krabice" :) a pojdem s nim na strelnicu:)
AHoj
Uživatelský avatar

Příspěvky: 65

Registrován: úte 24.1.2006, 22:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Znojmo

Kusha

Příspěvek od freak » úte 18.7.2006, 18:25

Tak s tím porovnáním zpětného rázu to bude horší. Mezi dobou, kdy jsem střílel na škole z vz.52 a dobou, kdy jsem koupil G 20 jsou cca 3 roky bez výstřelu, pak asi 1 rok se služebním plivátkem vz.82 - takže už to nedokážu dostatečně posoudit. :(
S našlápnutými laboracemi zkušenosti nemám - jenom běžně dostupná tovární komerce.
Přeju Ti, ať jsi s tím spokojenej alespoň tak, jako já. Zdarec.
Špína se z ulic nejlíp vymetá olovem.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » stř 19.7.2006, 16:37

Dnes som sa dozvedel o laboraciach 10 mm Auto od znacky Prvy Partyzan. Mate s tymto strelivom niekto skusenosti? Jeden naboj v tomto kalibry tu vide 10 Sk.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » stř 19.7.2006, 16:40

strieľal som s nimi,ale v 9L,bez jediného problému
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » stř 26.7.2006, 18:33

Kusha: Střílel jsem s G20C S 200gr PMC a proti Tokarevu v ČZ52 a nebo .357SIG je znát, že je tam nejen rychlost, ale i slušná váha střely. Ty druhé dvě fakt šlehnou. Ta G20C mně tak nějak zadrnčela v ruce a zpět. ráz byl velkej, ale když jsi trochu"vystřílenej" tak se dá v pohodě ustát. Spíš by chtělo trénovat dvojstřely, proti G17 to přece jen trochu zbraň rozhodí. Porovnával jsem to na předváděčce a opravdu ta G20 má z Gček největší zpět. ráz. Ale už jsem to tady někde psal. Za ní jdou .357 a pak Gap se .40. Ale chtělo by to víc zkoušet a není tolik příležitostí :( Taky by mně zajímalo, jestli se bude markantně měnit nástřel při různým střelivu, nebo to bude v "normě". Mám totiž u Gček radši pevná mířidla. Snad ti to nějak pomohlo. Tahle ráže mně totiž taky pořád zajímá.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » čtv 27.7.2006, 15:07

Takze z coho by si povedal je silnejsi spatny raz? Tokarev ci 10 mm Auto a o kolko?
S tymto totiz mam skusenost. No v kazdom pripade Glock 20 je uz objednany a len cakam kym ho predajca dovezie :lol:

Příspěvky: 257

Registrován: pon 30.1.2006, 16:20

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od karel73 » úte 01.8.2006, 16:49

Kusha: No, mně byl přece jen nepříjemnější ten tokarev, ale asi to bylo hlavně zbraní. Ta 20 je díky ergonomii snesitelná, ale ČZ 52, nebo originál Tokarev v 10Auto(samozřejmě hypoteticky), to by byl cajmrsk :) Jinak, gratuluji k dvacítce, pořádně jí vyzkoušej a dej vědět.

Příspěvky: 252

Registrován: ned 16.7.2006, 11:27

Příspěvek od Kusha » úte 01.8.2006, 19:24

Tak to je super ak CZ 52 ma horsi spatny raz, 52-ka mi prisla pohodlna pri strelbe:)
No cakam cakam na mojho Glocika, je objednany ale predajca ma varoval, ze to bude trvat cca 1 az 1 1/2 mesiaca takze uz pomaly treti tyzden cakam :(
ZAtial som si objednal 300 ks streliva na zabehnutie.
Jedna sa o strelivo od Prveho Partyzana, neskor mam v plane Glaser Safety Slug a strelivo od Buffalo Bore a Double Tap, no tam bude trosku problem, lebo na Slovensku je asi vsetko problem:)
Naposledy upravil(a) Kusha dne úte 01.8.2006, 19:30, celkem upraveno 1 x.

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz