Pocit při nošení zbraně


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Pocit při nošení zbraně

Příspěvek od Hans_FBI » úte 10.10.2006, 21:53

Clovek se od nepameti chranil pred ruznym nebezpecim a nepritelem ruznymi zbranemi. Duvodem byl strach, obava. Na tomto foru vetsina lidi nosi kratke palne strelne zbrane, urcene k ochrane.............. Zajimalo by me psychologicke hledisko veci. Citite se vice bezpecneji anebo mate pri noseni vice obavy z toho , abyste nemuseli zbran nikdy pouzit a aby vas nikdo o ni nepripravil???
Ja osobne nosim u sebe neustale nuz ceske vyroby na opasku v kozenem pouzdre viditelne.....mno a je fakt, ze jde asi vic o image nez ze bych ho pouzil proti nekomu. Ale na chleba je fakt super :D
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 22:19

To bych nedělal. Myslím ten nůž. To že jsi ozbrojený by mělo být pro případného utočníka překvapením. Daváš mu možnost se připravit.

Co se týče mně tak když nosím zbraň daleko lépe ovládám své emoce, protože ty mohou pro ozbrojeného člověka znamenat problémy. Dá se to nazvat pocit velké zodpovědnosti a stejně to tuším popsal JIRMAX
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Re: re

Příspěvek od para » úte 10.10.2006, 22:41

realcop píše:Co se týče mně tak když nosím zbraň daleko lépe ovládám své emoce
Pod to bych se podepsal, od tý doby co nosím zbraň sem se docela zklidnil a věci co mne dřív rozčilovali, tak dnes se nad ně dokážu bez problémů povznést, a mam to i potvrzené, páč i moje drahá polovička tvrdí, že už nejsem takovej "cholerik". :wink:

A co se týče, tý otázky zda se se bojim abych zbraň nemusel použít?
Na to bych odpověděl, že bych byl raději kdybych ji nikdy použít nemusel, nicméně na druhou stranu sem připraven ji použít, bude-li to třeba.
Lidi co nosej zbraň a nejsou na to připraveni, by zbraň raději nosit neměli. Toť můj názor.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » úte 10.10.2006, 22:42

Kromě překvapení útočníka o kterém mluvil r-cop, bys taky mohl bejt překvapenej ty až ti nůž někdo v nestřežené chvíli vyčóruje a nebo dokonce ještě použije proti tobě.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 23:04

Souhlasím s para. Mít zbraň a být připraven ji použít a po té unést následky jsou rozdílné věci. Ale pokud si člověk není jistý, že to dokáže měl by se zbraně vzdát.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Příspěvek od Hans_FBI » úte 10.10.2006, 23:43

jo to zni rozumne. radeji se vykaslu na image.......... :P
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » úte 10.10.2006, 23:44

Image je na nic pij Sprite
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Příspěvek od Hans_FBI » úte 10.10.2006, 23:45

mam na mysli ten nuz a ne svuj vzhled :D Nevím jestli to znate, ale jestli jste nekdy zkusili treba karate, tak ikdybyste byli nazi tak mate stale mnoho zbrani :idea:
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 102

Registrován: ned 18.6.2006, 11:05

Zbraň: Glock 17 + 26

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Zefran » úte 10.10.2006, 23:46

Souhlasím naprosto se vším co zde bylo napsáno a ještě bych přidal: Dnes jsem si vyšel beze zbraně (discotéka, alkohol) a cítil jsem se celkem nesvůj...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Příspěvek od Hans_FBI » úte 10.10.2006, 23:48

njn....kdyz je clovek zavisly jen na zbrani jednoho typu , tak je to handycap :?
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 10.10.2006, 23:53

Hans:
Podivej, nechci aby to znělo nějak vychloubačně, ale dovolim si o sobě říct že nejsem žádný vořezávátko, dlouho sem si myslel, že si s pěstmi vystačim. Ale jednoho dne sem byl přinucen tento svůj postoj přehodnotit a změnit názor. Tehdy sem si koupil zbraň.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Příspěvek od Hans_FBI » úte 10.10.2006, 23:57

4para: nechtel jsem se nikoho dotknout....taky mam rad pistole a zbrane... jen jsem chtel rict, ze se clovek muze citit bezpecne i s jinym typem zbrane (ruce,boxer,nuz,rychle nozky :-)) )
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 11.10.2006, 0:01

Hans:
Mně ses nějak nedotknul to si špatně pochopil. Chtěl sem tím jen říct, že můžeš bejt dobrej ranař, ale pak k tobě přistoupí nějakej chcípák co je jak vyklepaná startka, a začne tě ohrožovat zbraní. A pokud je chytrej a drži si tě od těla, je ti fyzická síla a různá průprava naprd a ten šašek má pak navrh. :wink:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 84

Registrován: úte 10.1.2006, 21:21

Zbraň: CZ Slavia 631 Lux

Bydliště: Ostravsko/Opavsko

Příspěvek od Hans_FBI » stř 11.10.2006, 0:05

4para:
jo tak to mas pravdu....Nedoslo mi to, pac jsem se jeste nikdy do podobne situace nedostal.....abych byl uprimny, tak nejsem ranar a ani jsem se z nikym nerval.....mozna jen slovne 8)
Lidská mysl je ta nejmocnější zbraň!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » stř 11.10.2006, 0:09

Hans:
Jde o to aby si co nejvíce eliminoval převahu potencionálního agresora. A tím že máš u sebe zbraň to riziko značně snižuješ. Musíš, ale, jak už tu bylo řečeno, být připraven zbraň použít, protože v opačném případě je zbraň spíš přítěží.
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » stř 11.10.2006, 7:42

Nelze než souhlasit s Para ...

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: re

Příspěvek od cmk » stř 11.10.2006, 15:05

realcop píše:Co se týče mně tak když nosím zbraň daleko lépe ovládám své emoce
Realcop bude asi prekvapen, ale take bezvyhradne souhlasim :-)
Uz jsem ten priklad nekde uvadel - driv, kdyz mi na dalnici vjel rekneme pri 130ti do cesty kamion, kterej jel 81 a predjizdel kamion, kterej jel 80 a vlitnul mi tam tak, z nebejt ABS, roztavily by se mi gumy, tak jsem mel vzdycky neskutecnou chut vystoupit a rozmlatit hlavu toho kamionaka o moje rozehraty kotouce, rval jsem jak blazen a vsichni v aute me museli krotit. Dneska - dneska si reknu na adresu kamionaka: "ty bys zaslouzil zaplatit lapuou mezi oci" a jedu v klidu dal :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 290

Registrován: úte 28.3.2006, 12:30

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od koudelka » stř 11.10.2006, 15:10

odkedy som zacal nosit zbran urcite reagujem na niektore podnety pokojnejsie. musim sa priznat, ze zo zacitku som mal z nosenia trochu stres a ten som mal aj vtedy, ked som zacal nosit naboj v komore. dnes uz to ani nevnimam.rozobera sa tu tema ci sme pripraveny zbran pouzit. na tuto otazku dufam nikdy nebudem vediet odpovedat so 100 %nou istotou. :roll:
lepsie sediet, ako lezat
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 11.10.2006, 15:27

Zvykl jsem si nosit. Ani zezacatku se vsak nekonalo zadne prevteleni do "soudce-kata", nebo "pocit superman", jak nekdo nekde ne netu psal.

Ted bych popsal svuj vztah ke zbrani, resp. jejimu noseni, jako "je tam a spi - neprekazi mi a nepotrebuju se o ni vedome ujistovat - vim presne kde lehava a vim, ze kdyby bylo nedejboze potreba, dokaze se pekelne rychle vzbudit :) ".

Chci si ale poridit jeste peprak, optimalne nejakou pekelnou variantu - je myslim spousta situaci, kdy je tazeni qeru maximalne nevhodne a peprak by to (mozna) vyresil - BTW. Je to dalsi moznost legalni sebeobrany.

PS. Od doby, co nosim, se paranoia a stav pozornosti zvysil asi o jeden barevny stupen :D
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » čtv 12.10.2006, 13:27

Taky s vámi souhlasím. Zvlášť s tím pocitem odpovědnosti. Jen bych dodal: Občas jezdím nočním vlakem. To byste koukali, co tam jezdí za lůzu. Zvlášť když je konečná Košice. Vlakem se prochází cikáni a koukají kde by co by... Některý na ty nože nemaj ani pouzdro, maj je vražený v zadní kapse. Od té doby co nosím G26 si jen říkám. Klidně pojď, a bude to tvoje poslední LP :twisted:
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz