Pohár LOS


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: úte 05.6.2007, 12:51

Pohár LOS

Příspěvek od Stickman » pon 24.9.2007, 22:56

Zdravím. Mám takový dotaz ohledně započítávání výsledků do poháru....

Za svoje velmi krátké působení v této soutěži jsem si všimnul velkých rozdílů mezi závody, kam přijede Míra Zapletal (nebo ti Jarešové, Dadákové, Maxové apod.) a kde tito řekl bych kvalitnější závodníci chybí. Je jasné, že tím se výrazně mění úroveň jednotlivých závodů.

A teď se ptám, nenahrává ono započítávání 5 nejlepších výsledků právě tomu, že se porovnává neporovnatelné?? Je to v zásadě pouze o tom, vychytat závody, na kterých tato konkurence chybí a nahrabat procenta. A je zajímavé podívat se na výsledky některých závodníků na předních pozicích v poháru, jak se jim daří, když byl na závodech Zapletal.... ouha jsou tam kolikráte i výsledky něco přes šedesát procent. Ono 75-80 % s Mirkem je nádherný výsledek a kolikrát tedy může být cennější než výhra na nějakých místních závodech ve smyslu "mezi slepými je jednooký... masterem". Nebylo by spravedlivější počítat například průměr z minimálně 5 odstřílených závodů a třeba i očištěný o extrémy, jako nejhorší a nejlepší výsledek...?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » pon 24.9.2007, 23:32

zrovna tohle bych neřešil
poněvadž bys taky mohl Zapletalovi servírovat, že se mu snadno vyhrává, když nemusí střílet např. proti Tycovi
výsledek je zkrátka jen výsledkem a neznamená nic víc, než že v daný čas, na daném místě a dané divizi prostě někdo dopadnul podle toho jak odstřílel vůči zůčastněným
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pon 24.9.2007, 23:40

Takovéhle věci by se dali vyřešit jedině rozdělením závodníků do různých levelů/lig, kde by v nejvyšší byli profíci, v nižších méně zdatní apod. Já osobně tomu ale moc nefandím, navíc je na to zatím LOS příliš malá disciplína, o takových věcech by se dalo uvažovat až bude počet závodů i závodníků mnohonásobný.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 22

Registrován: úte 05.6.2007, 12:51

Příspěvek od Stickman » úte 25.9.2007, 8:28

4mike: Nevím, jestli mi rozumíš. Nejde vůbec o Mirka ani o zpochybnění některých výsledků závodů....

Jde mi o to, zda jsou ty výsledky porovnatelné a o způsob započítávání do poháru....?

Příklad: Někdo nastřílí při dobré konkurenci kolem 60-70%. Objíždí ale často závody a vychytá pět lokálních závodů, kde pořádná konkurence chybí a pětkrát takové závody vyhraje. Do poháru má tedy 500%. A je tedy na stejné úrovni jako současný vítěz Zapletal??? To asi ne....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 25.9.2007, 9:07

já Ti rozumím, jen nevím jestli Ty mně
pokud si holt chce někdo zdatný pohlídat vítězství v poháru, nezbývá mu nic jiného, než si pohlídat sám aby na soutěžích ta konkurence byla :lol:
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 25.9.2007, 9:48

Ja bych to polozil trochu opacne :-)

Jak to udelat jinak? :-)

Je nutne rict, ze neco jako Level I, II, III apod... zatim naprosto neprichazi v uvahu - az tech strelnic bude ne 5, ale 20 a kazda bude delat 2-3 zavody rocne, muzeme se zacit bavit o levelech apod...

Navic - kdyz se podivas na prvnich 5 lidi, tak 4 z nich vyhrali jeden (ci vice) nejen lokalnich, ale pomerne naslapanych zavodu. 5. Ivos i na tech naslapnutych dokazal ziskat casto pres 90% atd...

Ale je fakt, ze kde je Mira, tam malokdy ma 2. v poradi vice jak 90%... Ja bych to pri tom nechal - aspon budou lidi vic trenovat :-)

Co se tyce poradi - pokud budou mit 2 500%, pak rozhoduje kdo koho kolikrat porazil na zavodech! To by byl sakra pech, kdyby se ti 2 nikde nepotkali, ale i kdyby, rozhoduje pak poradi na MCR a tam hold zvitezi ten lepsi.

A pokud jde o to, ze by nekdo vychcane objizdel jen "ty slabe" zavody - no nevim no, tech zase tolik nebylo, aby si na nich nahonil 500% a je to chyba tech ostatnich, kteri honi body, ze si tedy na tyhle zavody nezajedou.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 25.9.2007, 18:42

A co to řešit pomocí hendikepu, jako v golfu? Že by třeba master měl do začátku závodu dvě procedury a bábu navrch?!? *4227* *36* *63*

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 25.9.2007, 20:43

Coz o to, ja bych reseni i mel, ale uz by se to vzdalovalo tomu "L"idova :-(
Dlouha leta jsem hraval tenis kteryzto ma dost solidne promakanej klasifikacni rad, ktery sam o sobe ma asi 4x vetsi obsah nez cela pravidla LOSu ;-(
Kazdy clovek je podle klas. radu oznacen urcitou bonusovou hodnotou, na kazdem turnaji jednotlivcu se vezme 8 nejlepe ohodnocenych hracu a ze souctu jejich bonusovych hodnot je urcena kategorie turnaje a podle kategorie turnaje ziskava vitez urcity pocet bodu, finalista o neco mene, semifinaliste o neco mene... atd...
Kazdy takhle nasbira v prubehu sezony nejake body - obecne cim dale se v cim lepsich turnajich dostane dale, tim vice ma bodu az se to na koci roku secte (8 nejlepsich, zapocitavaj se do toho body i ze soutezi druzstev) a rekne se, ze prvnich X lidi bude mit bonusovou hodnotu tolik a tolik... Atd..

Po dukladnem prostudovani je to pomerne jasny, pruhledny, spravedlivy... jenze v paragrafovym zneni to ma nekolik desitek stran :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » úte 25.9.2007, 21:23

Kdyby nebyl Zapletal o tolik lepší a na špici se střídal s dalšími dvěma, či třemi střelci, byl by nucen jet na víc závodů a už by to nebyly závody bez a se Zapletalem. Procenta by byla vyrovnaná, protože by se ze špičky vždycky pár lidí objevilo.

Letos jsme měli 21 závodů. Pro příští sezónu by se mělo počítat ne 5 ale tak polovina závodů.(letos tedy 10) Mělo by to vyšší vypovídající hodnotu a bylo by to spravedlivější. Bude se víc jezdit na závody, což LOSu jen prospěje.
(Jak ale zajistit, aby nezačal jezdit i Zapletal??? :roll: *4* *2* :D )
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 25.9.2007, 21:58

možná jsem masochista ale osobně jsem rád když se zůčastní špičkový střelec, jež mi nakope ........
čímž mi naznačí kde mám rezervy a co zlepšovat
čert vem výsledek, ten je druhořadý :wink:
Hi, my name is Mike. I'm a Saigaholic

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 25.9.2007, 22:48

Provarenec - kdyz se podivas, tak mezi pistolarema odstrilelo 5 a vic zavodu asi 40 lidi, ja puvodne myslel, ze nove navrhnu do poharu LOS treba 40% ze vsech vyhlasenych v dane divizi, ale je to fakt moc :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 351

Registrován: ned 01.1.2006, 18:37

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Radek07 » úte 25.9.2007, 23:00

to Mike:

souhlas *52*

pokud by tam nejezdili špičkoví střelci, tak bychom za chvíli usnuli na vavřínech a během Stage si zapálili :lol:
Zlo není ve zbraních, ale v lidech
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 26.9.2007, 6:36

CMK: Ale to je ono! Asi všichni pracujem, takže není vždycky čas dorazit na závod, ale ať je to víc závodů než 25%. Souhlasím a podporuji myšlenku 40-60%.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Příspěvek od Scout » stř 26.9.2007, 10:04

cmk: sice uplne jinak fungujici, ale jakysi takovydle system ma i lyzovani...
Scoutův teorém hledání ponožek: Pár neexistuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » čtv 27.9.2007, 11:10

Nejsem si jist, jestli to Smith s tím hadicapem na způsob golfu nemyslel jako fór,ale podle mne by to byl nejjednodušší a nejprůhlednější systém. Pak by se i kategorie / master atd. / mohly zrušit a každý by znal svůj handicap . D.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 27.9.2007, 18:53

Dydla: Proboha, ne! Byl to jen fór! :lol:
Já osobně nejsem přítelem jakéhokoli systému, který zatěžuje lepší jen proto, aby si ti horší "taky zazávodili." Když už závodíme, tak prostě nejlepší budou vyhrávat a je to tak naprosto v pořádku. Je třeba, aby se zlepšili slabší, ne aby silnější byli uměle staženi dolů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » pát 28.9.2007, 9:37

Jasně, ale systém handicapu ve sportu existuje což potvrzuje jeho funkčnost, resp. má logiku.Jistě,že slabší se mají zlepšovat,ale každý má své hranice,které většinou určuje nadání pro určitou činnost. A myslím.že soutěživí jsme všichni a že slova "střílím jen pro zábavu a na pořadí mi nezáleží " nejsou úplně upřímná.A také neexistuje jednotná fotbalová soutěž kde by se např. střetávala Sparta s Dolní Lhotou. Neznám nikoho,komu by nevadil prohrávat .D.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » pát 28.9.2007, 10:08

Pánové, pánové, přestaňte s vymýšlením kravin. Kdy jste naposledy četli pravidla LOSu? Dovolím si připomenout úvodní stať:
"Závody LOS jsou sportovní podobou reálné obranné střelby. Proto musí být závod reálnou simulací branných situací. Zbraně i výstroj musí být vhodné na skryté nošení, které je pro občana dáno zákonem. Závody jsou určeny pro nejširší střeleckou veřejnost. Jejich úkolem je procvičovat návyky obranné střelby v rámci sportovního soutěžení, a to i na nejvyšší celorepublikové úrovni."
Vymýšlením dalších systémů ,aby vás to bavilo a možná jste vyhráli, budete jen odrazovat ty, kterých je především určena. TO je ale pole pro agitku Tratoma.
Předloňský ročník byl značně ovlivněn účastí mojí a rychlomyši, loňský Mirka. Také se mi příliš nelíbí soutěžit s profesionály, ale takový je život. Svého času tady byla vzrušená debata, že vlastně nám o umístění tolik nejde. Teď už ano?
2 Dydla nemáš pravdu, mně to nevadí. Jde pouze o sport a ne o život, tam by mi to skutečně vadilo. Na soutěž si jdu zastřílet, strávit den svou zálibou a pokud svým výkonem předčím ostatní, tak je to jen něco navíc. Na mčr jsem nevyhrál, svět se nezbořil, ale se střílením jsem byl spokojený, tedy až na jednu situaci.
Jednoduchým řešením, které již bylo zmíněno při podobných debatách, je stanovit kategorie závodů ne střelců. Na klubovky se chrtům jezdit nebude chtít a raději se zúčastní kvalifikačních závodů na MČR nebo závodů v poháru LOS. Na ostatních si můžete urvat tu svou zlatou. Ale smysl závodů LOS je někde jinde.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: čtv 17.11.2005, 10:12

Bydliště: Kolín

Příspěvek od Dydla » pát 28.9.2007, 12:14

Ve vší úctě bych si dovolil oponovat - kategorie závodů nebude tento " problem " řešit. Když se podíváš na klubovky IPSC,tedy tu nejnižší " level", kde se střílí o mrtvou vránu, tak tam je často účast jako na extralize.Přece závod je nejlepší trénink ... D.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od coffee » pát 28.9.2007, 21:12

To je možné, ale LOS není IPSC. Pokud někdo bude chtít objet všechny závody, tak to udělá přes všechny "opatření". Tím nejjednodušším je naučit se střílet. :huh: Kurzů se pořádá spousta.

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz