Pokus o přepadení a nebo kradou se takto auta?


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Pokus o přepadení a nebo kradou se takto auta?

Příspěvek od abeille » ned 18.9.2005, 0:17

V události se kterou bych se tu zde chtěl s Vámi podělit jsem nebyl přímým účastníkem. Je to už asi rok, co můj tchán, tchýně (oba ve věku cca 60 let) jeli spolu s mojí manželkou autem - oktavií 1.9 TDI (pravidelně leštěnou) v Praze ulicí Kbelská z Proseka směrem na Černý Most. Při celkem normální jízdě v levém pruhu jakobydálnice ale ve městě se na ně z ničeho nic začalo ze zadu lepit auto přesto že pravý pruh byl volný. Troubení, svícení asi taky nechybělo, ale tchán si pokračoval dále bez reakce. Dotěrný vůz jej poté předjel zprava, přičemž uvnitř se nacházeli nejméně 3 hoši kolem 25 let, prý relativně namakaní. Ukazovali nepěkná gesta, poté tchánovi hodili myšku a provokativně mu zprudka přibrzdili, ale pak pokračovali dál. Dole na křižovatce kde se kolbenova míjí s Kbelskou stihli jen tak tak zelenou, zatímco tchán zastavil na červené.
Tchán plánoval zatáčet do leva do Kolbenovy na Černý Most, která byla v této části a v té době zúžena na jediný pruh a byla tudíž jednosměrkou. Stejným směrem odjelo před tím to podivné auto. Když mu naskočila zelená, zatočil, jak už jsem předeslal, do ulice Kolbenovy, kde, jak už asi očekáváte, stálo to podivné auto a blokovalo mu cestu. Tchánovi nezbývalo nic jiného, než zastavit, neboť objet se to auto nedalo a couvat prý také nešlo. Hned jak zastavil, vystartovali 2 mladíci a vrhli se k nim - k autu tchána. Jeden z nich se opřel o přední kapotu, prý si na ní téměř lehl a houpal autem. Druhý (s boxerem v ruce) přiběhl ke dveřím řidiče a začal jimi lomcovat. Tchán naštěstí stihl zamknout. Hoši lomcovali autem, co mohli a řvali na něj: "Chceš do držky, tak pojď ven ty hajzle, pojď na férovku!". Vypadali údajně, že se v důsledku adrenalinu téměř rozkočí, zejména ten, co mu lomcoval dveřma. Vyhrožovali mu, že jestli nevyleze, že mu auto objedou korunou. Tchán s rodinou konsternován uvnitř pouze pokynul prstem něco na způsob, že jim tuto akci neschvaluje. Poté zvedl telefon a volal policajty. Hoši se po chvilce uklidnili, ukázali pár vzteklých výhružek, naskákali do auta a stejně jak se objevili i zmizeli.
Tchán to nakonec policajtům ani nehlásil, nevěřil, že by to vůbec mělo nějaký smysl. Nevím jestli to z mého popisu vyznělo, ale všichni z toho byli dost špatní a vylekaní. Tchán potom doma hodil řeč s nějakým známým, který dělá v ochrance a ten mu tvrdil, že jedinou motivací bylo, že mu chtěli ukrást auto, že se to prý takto stává. Dotyční si vyhlídnou auto s mimopražskou SPZ, což byla pravda, a se starší rodinou. Vyvolají konflikt, chlapa zmlátí, naskočí do auta, o pár kilometrů dál vyhodí ženské a autíčko je ready. Potvrzením pro to mělo taky být to, že mu auto nikterak nepoškodili. Možná by byla i varianta, že se mladí potřebovali na někom vydovádět, ale že to dělali zrovna takto - no nevím, nějak se mi to zdá podivná metoda trávení volného času?
Tchán to nakonec vyřešil asi nejlépe, jak mohl. Už je držitelem ZP.
A já o tom též vážně uvažuji, při představách, že by se podobná situace stala mně, mě vůbec nenapadá, jak situaci řešit holýma rukama.
Nechť je to ponaučením pro všechny ostatní, kteří by se mohli do podobné situace dostat. Včasné rozpoznání hrozby je určitě nejlepším předpokladem hrozbě zdárně čelit.
Pokud máte na věc nějaký názor, třeba jak vy byste situaci řešili ať už se zbraní či beze zbraně, rád si jej též přečtu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » ned 18.9.2005, 9:36

beze zbrane proti boxeru nic nezmůžeš,to by jsi musel být superman.nejjednodužším řešením by bylo neodbočovat do ulice (pokud to auto viděl).Viditelné použití mobilu bylo vhodným řešením.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 18.9.2005, 11:13

No ja si to precetl cele, ale co me uhodilo do oci je to, proc jel v levem pruhu. Nevim jak tebe, ale takovyhle "ridici" me zrovna osobne dokazou taky pekne nasrat. *71**24*

Nicmene k tem hosanum, mel ty policajty zavolat a klidne tvrdit, ze ho chteli okrast a ze mu vyhrozovali zabitim apod. Manzelka by to uricte dosvedcila a kluci by meli peknej pruser.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » ned 18.9.2005, 11:27

no a pak si na něj počkaj a neprijde jen o auto že?!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 60

Registrován: úte 09.8.2005, 16:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Morava

Příspěvek od GARP » ned 18.9.2005, 13:23

Stalo se mi nekolikrat, ze se me auto plne "namakanych idiotu" pokouselo vytlacit z cesty, spise nez o auto jim asi slo o to mi rozbit hubu,protoze jsem si dovolil na jejich zdvizeny ukazovak odpovedet stejne.
Od te doby vozim s sebou vzdy v aute dobre nabrousenou macetu a vetsinou i Glocka, ale stejne doufam,ze nikdy nebudu muset zastavit........
GARP

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » ned 18.9.2005, 16:02

S474N píše:No ja si to precetl cele, ale co me uhodilo do oci je to, proc jel v levem pruhu. Nevim jak tebe, ale takovyhle "ridici" me zrovna osobne dokazou taky pekne nasrat. *71**24*
ve meste muze jet v levym, pokud jede dostatecne rychle a nezdrzuje provoz, tak se nicim neprovinil... naopak ty, jakozto agresivni ridic, jedouci 110km/h, nedodrzujici bezp. vzdalenost, jsi porusil predpisy hned nekolikrat... ja taky jezdim obcas v levym a kdyz vidim, ze se blizi bezohledny maniak, tak radeji uhybam, precejen blaznum se nema odporovat a ze jich dneska nejezdi malo... *46*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » ned 18.9.2005, 19:31

pokud jedeš po"rychlostní komunikaci" 50 v levém pruhu,tak tě taky probliknu. 8)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 18.9.2005, 20:16

Ivoshek píše:ve meste muze jet v levym, pokud jede dostatecne rychle a nezdrzuje provoz, tak se nicim neprovinil... naopak ty, jakozto agresivni ridic, jedouci 110km/h, nedodrzujici bezp. vzdalenost, jsi porusil predpisy hned nekolikrat... ja taky jezdim obcas v levym a kdyz vidim, ze se blizi bezohledny maniak, tak radeji uhybam, precejen blaznum se nema odporovat a ze jich dneska nejezdi malo... *46*
Tak ja jsem agresivni ridic nedodrzujici bezpecnou vzdalenost? *9* Teda co se tady clovek jeste nedozvi *3**40**47*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » ned 18.9.2005, 21:16

No nevím jak je to v předpisech, ale doposud jsem se domníval, že jedu-li v levým pruhu i na rychlostní komunikaci ale ve městě, a pravý pruh je prázdný, je vše v pohodě, kdo chce jet rychleji, může mě legálně předjet z prava. Jiná situace je samozřejmě mimo město třeba na dálnici.
To, že tam čekají, tchán nevěděl, jinak by tam určitě nezajížděl. To by mu zcela jistě docvaklo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » ned 18.9.2005, 21:50

Takže si dovoluji tvrdit, že má představa přesně odpovídá tomu, jak o tom mluví zákon. :)
Dovolte citaci:
http://motozurnal.centrum.cz/clanek.phtml?id=1447
§ 12
Jízda v jízdních pruzích

(1) Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více
jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy jezdí
v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet,
jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo
odbočování.

(2) V obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních
pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič
motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu;
přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom
z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu. Pokud
by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila
v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém
krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí,
užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování,
otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3. Řidič nákladního
automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní
soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, zvláštního motorového
vozidla a motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h-1
smí levý krajní jízdní pruh užít k jízdě, jen jestliže je to nutné
k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.

Takže Pitte, pokud bude pravý pruh volný a ty mě v levém problikneš, tak mi tím mírně pokazíš náladu, ale určitě Ti neuhnu :P :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » ned 18.9.2005, 22:26

Jo a když už jsme u té černé kroniky, tak právě bezpečnou vzdálenost zejména na dálnici považuji za základ toho, jak se do té černé kroniky nedostat. Takže bliknutí beru, blinkr beru - když si sám nevšimnu a snažím se pakovat zpět do pravého pruhu a uvolnit cestu. Na lepení auta na mě reaguji ovšem taky probliknutí, ale červenými brzdovými světly, což ne vždy musí nutně znamenat brždění - taky nejsem sebevrah. 8)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 19.9.2005, 8:00

A nebo to muze znamenat, ze si chces nechat opravit auto *40**47*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 16

Registrován: úte 17.5.2005, 21:02

Příspěvek od Nekromancer » pát 14.10.2005, 17:14

S474N píše:No ja si to precetl cele, ale co me uhodilo do oci je to, proc jel v levem pruhu. Nevim jak tebe, ale takovyhle "ridici" me zrovna osobne dokazou taky pekne nasrat. *71**24*
Jasně, taky nesnáším mimopražský kretény co jezdí v levým pruhu, protože (jak bylo uvedeno) vzápětí odbočujou. Pěkně ať si jezdí stylem robota Karla. Odbočení vlevo = 3x odbočení vpravo.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pát 14.10.2005, 18:36

Nekromancer:
Zřejmě jsi špatně četl příspěvky k tématu + pravidla chování ve fóru. Takže buď tak laskav a kretény nazývej své rodiče, nikoli mé. Děkuji :!: :x
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

Příspěvek od realcop » pát 14.10.2005, 22:36

Můj názor: Většina hovad, kteří takto napadnou lidi to neudělá poprvé. Doporučuji vzbudit trobením a voláním o pomoc, nejlépe skrz pootevřené střešní okno, pozornost co nejvíce svědků.Ti po té potvrdí že jste byl v obranné situaci. ˇÚtočníky to vyprovokuje ještě více a vy posléze můžete, pokud jste si jisti že to výjde, bránit svoji rodinu se zbraní v ruce. Podobné situace nejsou v Praze vyjímečné!. Zapamatujte si RZ vozidla, pokud ostatní pachatelé ujedou. Ihned po té požádejte svědyk o telefonní kontakt a na vyčkání příjezdu policie. Čím víc svědků tím lépe. Život hovada, které vyhrožuje rodině s dětmi netřeba šetřit, ušetříte tím světu starosti a zachráníte možná i lidský život.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 15.10.2005, 15:35

Hlavne tihle "frajeri" si vzdycky troufnou vzdycky na evidentne slabsiho. Jsou to prostre sraby, jako byli ti Plamenaci. Ale ja tvrdim jedno - na kazde prase se vari voda a voni se kluci jednou vyskoli taky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 15.9.2005, 9:20

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Hellcat » sob 15.10.2005, 18:01

abeille píše:Takže si dovoluji tvrdit, že má představa přesně odpovídá tomu, jak o tom mluví zákon. :)
Dovolte citaci:
http://motozurnal.centrum.cz/clanek.phtml?id=1447
§ 12
Jízda v jízdních pruzích

(1) Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více
jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy jezdí
v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet,
jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo
odbočování.

(2) V obci na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních
pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy smí řidič
motorového vozidla užívat k jízdě kteréhokoliv jízdního pruhu;
přitom se nepovažuje za předjíždění, jedou-li vozidla v jednom
z jízdních pruhů rychleji než vozidla v jiném jízdním pruhu. Pokud
by vozidla jedoucí současně ve všech jízdních pruzích bránila
v jízdě rychleji jedoucímu vozidlu, musí řidič jedoucí v levém
krajním jízdním pruhu tento pruh co nejdříve uvolnit; to neplatí,
užívá-li řidič levého krajního jízdního pruhu k odbočování,
otáčení nebo při souběžné jízdě podle odstavce 3. Řidič nákladního
automobilu o celkové hmotnosti převyšující 3 500 kg, jízdní
soupravy, jejíž celková délka přesahuje 7 m, zvláštního motorového
vozidla a motocyklu s nejvyšší povolenou rychlostí do 45 km.h-1
smí levý krajní jízdní pruh užít k jízdě, jen jestliže je to nutné
k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování.

Takže Pitte, pokud bude pravý pruh volný a ty mě v levém problikneš, tak mi tím mírně pokazíš náladu, ale určitě Ti neuhnu :P :lol:
Tak tohle sice zákon o pozemních komunikacích říká, ale pokud mě paměť neklame, tak je v něm také klauzule, že se má řidič držet pravého okraje vozovky pokud mu v tom něco nebrání nebo neodbočuje...

Chápu starší lidé a mimopražští možná z lenosti či nechuti nebo nevímčeho zůstávají v tom levém a pak je nutné je předjet v pravo. Mě to problémy nedělá ale bezpečné to není hlavně proto, že 95% řidičů pravé zrcátko jaksi vynechává. :D
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » pon 17.10.2005, 9:47

Hellcat, Nekro a další "pražáci" Pánové, já jsem rovněž původem mimopražský a také tu neurážím od přirození "pražské" řidiče. Takže klídek a raději naučte své "pražské" paničky jezdit na D1 v pravém a ne prostředním pruhu (tam, kde jsou 3 pruhy - Praha >Mirošovice). A nad jinými "pražskými specialitami" v oblasti řízení aut se raději ani nebudu pozastavovat. :!: :?: :idea:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pon 17.10.2005, 9:48

Taky si neodpustim komentar, ale jenom naznakem, myslim, ze bohate staci rict nasledujici slovni spojeni "bila ochcafka f tedeicku s firemnim logem".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pon 17.10.2005, 11:18

Já se cítím být pražákem až až, řídím na pražské poměry standardně, a stále nechápu, proč bych si měl "maloměšťácky" dokazovat jakousi imaginární nadřazenost nad všemi ostatními kteří nejsou zvyklý řídit v městském provozu. Zřemě se někteří jedinci takto snaží kompenzovat nějaký svůj osobní komplex a nebo jsou jednoduše arogantní.

Hellcat: Ten zákon říká jasně (to byla citace nikoli doměnky), že v levém pruhu mohu jet, pokud je pravý volný. Takže tvůj argument, "někde se tam píše, že..." považuji za velmi slabý. Nalezni konkrétní citaci, pak se klidně nechám přesvědčit.
G17, a když ne G17 pak G10 nebo G12.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz