Pokuta za nenahlášení změny bydliště


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od cmk » stř 14.3.2012, 13:56

Kazdopadne z pocatku tohoto vlakna:

"nenahlaseni zmeny bydliste je prestupek a lze ulozit pokutu"

"nenahlaseni zmeny bydliste neni prestupek na useku zbrani a streliva a tudiz se na to nevztahuje pravidlo 2x a dost - tedy po 2 prestupcich zbrojak pryc"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od Steiner » stř 14.3.2012, 14:15

Nenahlášení změny bydliště není přestupek (není v zákoně vyjmenován jako přestupek), ale je to tzv. "jiný správní delikt" za který může být uložena pokuta podle správního řádu.

V letošní připravované novele zákona o zbraních policejní prezidium navrhovalo vyjmenovat jako přestupek, ale novela se odkládá ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od Fox4077 » stř 14.3.2012, 15:25

No já toto zatím neřeším, 6 let se už nezdržuju v místě trvalého pobytu. Asi do dvou let se hodlám vypracovat na nepřizpůsobivého s trvalým pobytem na magistrátu 8-) Jen mě zajímá, jak mi pak cajti případně zkontrolujou uložení zbraní :listen:
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od S474N » stř 14.3.2012, 16:01

Fox4077: ja to resil pred cca pul rokem a nevyresis nic. Aby ses totiz dostals na adresu ohlasovny, tak by ses musel odhlasit jednostrannym prohlasenim z bydliste v CR. V ten okamzik ti prestava platit ZP.
§ 26 Zánik platnosti zbrojního průkazu
.
.
d) jeho držitel ukončil pobyt na území České republiky.
Takze jedine me napada spravni rizeni, ktere musi navrhnout soucasny majitel/najemce bytu v trvalem bydlisti, k tomu dolozit svedecke vypovedi, ze se tam opravdu nezdrzujes.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od Fox4077 » stř 14.3.2012, 17:04

S474N: jo, samozřejmě přes správní řízení, už se v tom docela orientuju, trvalé bydliště mám u rodičů, 6 let bydlím u partnerky, hodlám se přihlásit k trvalému bydlišti u ní (abych do toho nemusel zatahovat rodiče) a následně mě partnerka ve správním řízení vykopne a voala magistrát je mým domovem :wink: asi před dvěma lety se nám podařilo zrušit trvalý pobyt partnerčina zadluženého syna, taky pěkná lahůdka :evil: týden po tom co nabylo právní moci zrušení tr.bydliště, tak přišel exekuční příkaz na prodej movitých věcí v bytě, její syn už tam asi 12 let nebydlí :!: Takže jsme měli týden, abychom exekutora přesvědčili, že syn v bytě nebydlí a nic tam nemá, ještě za spolupráce magistrátní úřednice. Protože trvalé bydliště je pouze orientační údaj a exekutor se tím nemusí řídit :bomb:
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od S474N » stř 14.3.2012, 17:07

Fox4077: tak ono obecne, trvale bydliste je opravdu evidencni udaj a nema k predmetne nemovitosti ani zadna prava. Na stranu druhou, pokud si nekdo mysli, ze se prehlasi na urad a exekutor na nej nemuze, tak se hodne plete.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od Fox4077 » stř 14.3.2012, 18:41

S474N: jo, jistě máš pravdu. Ono jde ale o to, že za honbou po dlužnících to často odskáčou i nevinní. Upřímně ti přeju, aby ses nedožil toho, že se tvé dospělé dítě dopracuje k exekucím, bude nezaměstnané-tedy nebude možné mu zrušit trvalé bydliště, příjde exekutor k tobě domů, ty mu řekneš: ale syn-dcera tady už dávno nebydlí, nic tu nemá, no vlastně jen to trvalé bydliště. (ale to nešlo zrušit, protože rodiče nezaměstnanému dítěti nemůžou tr.byd. zrušit). Ale pane exekutore, vždyť je to jen evidenční údaj. Víš co by ti řekl? Tr.byd. má zde a vybral by ti byt do posledního knoflíku. A kdyby jsi mu předložil správní rozhodnutí o zrušení jeho trv.byd. ve kterém je mimo jiné uvedeno, že v bytě nebydlí, nevlastní od bytu klíče a nic tam nemá, to vše podpořeno několika svědky, tak by ti na to řekl: to je jen evidenční údaj to mě vůbec nemusí zajímat a tvá slova:
pokud si nekdo mysli, ze se prehlasi na urad a exekutor na nej nemuze, tak se hodne plete.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od S474N » stř 14.3.2012, 18:56

Fox4077: trosicku se v tom co pises aktualne pohybuji - jak co se tyce exekuci, tak i to ruseni pobytu. A pokud je mi znamo, tak tam zadna podminka o tom, ze nekdo ma byt zamestnany nebo nezamestnany neni. Posuzuji se pouze dve veci (§ 12, odst 1 zakona 133/2000 Sb. o evidenci obyvatel):
- zaniknuti uzivaciho prava
- objekt neuziva

Potom musi spravni urad chte nechte vydat rozhodnuti, kde vyhovi navrhovateli a bud dotycneho prehlasi na jinou adresu nebo na adresu ohlasovny.

Co se tyce toho trvaleho bydliste a prava k nemovitosti nebo majetku, to resi § 10, odst. 2:
(2) Z přihlášení občana k trvalému pobytu nevyplývají žádná práva k objektu uvedenému v odstavci 1 ani k vlastníkovi nemovitosti.
Samozrejme, pokud ti tam nabehne exekutor a "oblepi" ti tvoje veci, tak je to smutne, ale od toho zase mame vylucovaci zalobu. Navic co si budeme nalhavat, ony existuji ruzne urban-legend, ktere se siri verejnosti a ktere maji k realite jako takove dost daleko. Netvrdim, ze nejaky exekutor individualne nepochybi, ale obecne si to nikdo nelajzne, nekomu nabehnout jen tak do bytu a provest exekuci na zjevne cizim majetku.

A kdyz se nad tim celym zamyslime trosicku s odstupem a filosoficky, tak je to primarne zanedbana vychova takoveho spratka, kdy byl asi malo rezan. Je to smutne, ale je to tak, neber to nijak osobne.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od Fox4077 » stř 14.3.2012, 20:20

S474N: Jen ti popisuji vlastní zkušenost, prostě podle magistrátní úřednice to je tak, že podle jakéhosi zákona (asi zákon o rodině či co) se rodiče musí starat o děti a děti o rodiče, tudíž rodič nemůže jen tak dítě (i dospělé) vyhodit na ulici. Prostě dítě musí být finančně soběstačné, normálně jsme jí museli sdělit, kde syn pracuje,(naštěstí pracoval) ona tam posílala úřední dotaz zda je opravdu zaměstnán a tedy soběstačný a bude tedy mít na podnájem. A až dostala odpověď, že u dané firmy pracuje, mohlo správní řízení pokračovat. Kdyby neměl příjem, tak by to zrušení trvalého pobytu normálně zamítli.

Vylučovací žaloba: taky zajímavá věc, koupíš si PC za 30tis. -příjde exekutor-prostě ti ho zabaví-podáš vylučovací žalobu-za rok ti ho vrátí a hodnota PC mezi tím klesla na 20tis.-exekutor za nic neručí-nic nehradí-zákon nijak nepřekročil, akorát ty jsi rok nemohl používat PC a stálo tě to 10tis.

Co jsem měl možnost při té příležitosti jednat se dvěma exekutorama, tak musím uznat, že to byli rozumní chlapi a dalo se s něma mluvit. To uznávám.

Jo jo, já to říkám furt: děti je třeba bít a strašit. Ale zase uznej i ty, že to taky není všelék. Když se dítě nepovede, tak se při té výchově můžeš z odpuštěním "podělat" a prostě to nedopadne.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od S474N » stř 14.3.2012, 20:37

Fox4077: ja to uznavam a rozhodne ti nezavidim a jen se modlim, ze se mi to nestane.

Jinak to co ti urednice rikala mi prijde jako nesmysl. Nerekl bych, pokud by to bylo treba do 26ti let a dotycny jeste studoval, ale takhle. Je to divny.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od Selag » čtv 15.3.2012, 9:01

Před dvěma lety sem se o to taky trošičku zajímal :-( a žádná podmínka zaměstnání dítěte tam není. V okolí mám pár případů, kdy rodiče rušili dětem ( :-) kolem 25 let) trvalý pobyt. Ti byli dlouhodobě nezaměstnaní, jeden fetka a šlo to bez problémů. Jeden svědek, 30 dnů úřední deska a bylo vymalováno....
Glock 17, CZ 75 TS konfigurator, Sig 226 X-Five, DD M4, CZ 75 TS2 Depp Bronze, Ruger SP 101, KMR L-02 Spectra
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od john.hawk » čtv 15.3.2012, 14:36

for Foxx : pokud budeš průběh exekuce zaznamenávat na PC tak tento předmět ze zákona ( exekutorského řádu) nepodléhá soupisu. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od Fox4077 » ned 24.9.2017, 12:54

Kluci, mám dotázek.
Změnil jsem si v rámci jednoho města trvalé bydliště.
Co jsem tak gůglil, tak to vypadá, že to už na Zbraních nemusím hlásit. Je to tak?
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 580

Registrován: stř 28.1.2009, 14:34

Zbraň: SHADOW, Walther PPS

Bydliště: MB

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od Albert » ned 24.9.2017, 14:12

Před 5ti lety jsem změnil trvalé bydliště v rámci města, přestěhoval jsem se o ulici dál. Volal jsem na inspektorát jestli se tam mám stavit pro nový ZP nebo se to jen zaznamená nebo jinak.... Do výměny ZP chyběl cca rok. Paní řekla že si tam udělá poznámku a že to opravíme až si budu žádat o nový ZP. Po roce při žádosti o nový ZP to podle OP přepsala a nebyl s tím žádný problém. Patřím pod Mělník a jsou tam vesměs vstřícní a nikdy nedělali žádné problémy. Otázka je rozdílnost přístupu konkrétních inspektorátů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od S474N » ned 24.9.2017, 14:46

Doporucuji datovou schranku, je tam primo obeslani "vsech" u zmen osobnich udaju, tedy i banky atd.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od Fox4077 » ned 24.9.2017, 19:33

Po novele z roku 2014 by mělo zřejmě platit totok:

- ruší se povinnost hlásit změnu bydliště a vyměnit zbrojní průkaz

Ale stejně si tam radši zajdu. :wink:
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 144

Registrován: čtv 06.2.2014, 14:22

Zbraň: CZ83

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od pelanj » úte 26.9.2017, 8:22

Mám zkušenost takovou, že jsem změnu hlásil už po zavedení CRZ - a ptal jsem se na to s dostatečným předstihem. Byl jsem několikrát ujištěn, že to není už třeba hlásit, ale stejně jsem si ve lhůtě 10 pracovních dnů raději zavolal a na zbraních mi potvrdili, že změnu vidí. Nejspíš se jim načítá z nějakého registru obyvatel automaticky.

Příspěvky: 156

Registrován: pon 04.4.2016, 8:51

Zbraň: Glock 19 Gen4

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od Stewie » úte 26.9.2017, 9:26

Jsem 4 měsíce po změně bydliště, na nahlášení u PČR jsem zapomněl, pokuta ani výzva mi nedošla.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od john.hawk » stř 25.10.2017, 8:33

teprve se ta pokuta napařuje.. :lol:

Příspěvky: 3

Registrován: úte 27.6.2017, 16:07

Re: Pokuta za nenahlášení změny bydliště

Příspěvek od Cabla » stř 25.10.2017, 9:01

Není třeba hlásit změnu trvalého bydliště, policie je napojena na registr obyvatel. Vlastní skutšenost při prodlužování ZP v roce 2015 a letos po změně trv.byd. do jiného okresu také nebyl problem vyřídit nákupku.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz