Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 23.5.2019, 11:08Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Policejní honička v Lázních Bohdaneč 
Autor Zpráva

Registrován: 01/2007
Příspěvky: 476
Bydliště: Slovensko
Příspěvek 
*43* Kua pomaly by mali vymeniť auto za dodávku. *4227*


pon 01.9.2008, 20:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Severní Plzeňsko
Příspěvek 
Fakt pěkný :-)

Se nedivim že jim lumpové zdrhají :lol:
S plným kufrem to hned jede hůř :lol: :lol: :lol: :lol:A zase v maskáčích 8-)
asi zase na cestě z výcviku :lol: ne?


úte 02.9.2008, 10:15
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 07/2006
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha 10
Příspěvek 
O.Gun : vypadá to, že ji tam má pan Řehoř a ta dáma jako standartní uniformu, potkal jsem je v Pardubicích u Globusu, asi si tam byli pro svačinku...


úte 02.9.2008, 20:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP člen
Uživatelský avatar

Registrován: 03/2005
Příspěvky: 13207
Bydliště: mám
Příspěvek 
No jasne ze v tom ti magori chodi porad, nechapu to *71*

_________________
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek


pon 08.9.2008, 15:08
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2008
Příspěvky: 225
Bydliště: Severní Plzeňsko
Příspěvek 
Tak vážně nevim.

Dal jsem do googlu - "stejnokroj městské policie a zákon"
a snad každy město má svůj stejnokroj. koukal jsem na tohle

http://www.mpb.cz/verejne-informace/poskytovane-informace-2008/stejnokroj-straznika/

jestli jsem to dobře pochopil, tak jsou paragrafama stanovený jednotný prvky a ostatní si určí město???

citace MP brno:
Citace:
Strážníci MP jsou při výkonu své pravomoci povinni dle ustanovení § 9 zákona č.553/1991 Sb., o obecní policii, ve znění pozdějších předpisů (dále jen zákona o obecní policii) prokázat svou příslušnost k městské policii stejnokrojem s odznakem městské policie, identifikačním číslem a názvem města. Stejnokroje strážníků městské policie dle § 27 zákona o obecní policii musí obsahovat jednotné prvky, které stanovilo ministerstvo vnitra vyhláškou č. 88/1996 Sb., kterou se provádí zákon o obecní policii, v platném znění. Tyto jednotné prvky však nelze považovat za jediné legální ošacení strážníka, ale za prvky sjednocující tak, aby bylo možno identifikovat strážníka ve smyslu ustanovení § 9 zákona o obecní policii. Také proto je v ustanovení § 27 zákona o obecní policii stanoveno oprávnění obce vydat vyhlášku, kterou si stanoví podrobnosti o stejnokroji a jeho nošení své obecní policie.

Podrobnosti o stejnokroji strážníků MP, jakož i o jeho nošení, stanovilo Zastupitelstvo města Brna obecně závaznou vyhláškou č. 8/1997, kterou se stanoví pracovní výstroj strážníků Městské policie Brno, ve znění pozdějších změn. Naposledy obecně závaznou vyhláškou č. 8/2006, kterou se vydává úplné znění obecně závazné vyhlášky města Brna č.8/1997, ve znění obecně závazné vyhlášky statutárního města Brna č.37/2005, kterou se stanoví pracovní výstroj strážníků Městské policie Brno. Tuto naleznete na internetové adrese města http://www.brno.cz/ v Dokumentech města, u Vyhlášek a nařízení a opatření obecné povahy, pod vybraným typem dokumentu: Vyhlášky a po zadání příslušného roku. Na internetové adrese MP http://www.mpb.cz/ naleznete u Veřejných informací, pod Povinně zveřejňovanými informacemi u č. 8 Dokumenty či u č.14 Přehledu právních předpisů nebo také u Informačního servisu MP Brno pod Vyhláškami.


tak fakt nevim :?

dál jsem nehledal, možná se pohrabat v zákonech :roll:

Ale ať si nosí co chtějí,
jenom to svědčí o jejich povaze = KOVBOJOVÉ *3*

o.gun


úte 09.9.2008, 9:32
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 12/2005
Příspěvky: 504
Bydliště: Č. Budějovice
Příspěvek 
§ 11 (Jednotné prvky stejnokroje) vyhlášky 88/1996 Sb.
Příloha vyhlášky 88/1996 Sb.:

(1) Jednotnými prvky stejnokroje strážníka jsou:
a) kravata černé barvy a bunda, sako anebo plášť černé barvy nebo košile s krátkým rukávem bleděmodré barvy,
b) nárameníky v barvě bundy, pláště, saka nebo košile s krátkým rukávem, bez jakéhokoliv označení,
c) pokrývka hlavy černé barvy,
d) páska na pokrývce hlavy se čtverci v bílé a tmavě modré barvě uspořádanými pravidelně ve více řadách tak, aby se barvy čtverců střídaly šachovnicovým způsobem, umístěná viditelně po celém obvodu pokrývky hlavy s výjimkou kožešinové zimní pokrývky hlavy,
e) odznak na čelní části pokrývky hlavy ve tvaru kruhu bílé barvy s tmavě modrým mezikružím; v horní části mezikruží je v opisu zlatě ražené slovo "OBECNÍ" nebo "MĚSTSKÁ" a v jeho dolní části slovo "POLICIE".
(2) Velikost nárameníků a podrobnosti o tvarovém provedení odznaku a pásky na pokrývce hlavy jsou uvedeny v příloze.

_________________
"I když násilí v obraně vždy bude v očích lidí pevných zásad smutnou nezbytností,
mnohem horší by bylo, kdyby pachatelé zla vládli spravedlivým."- sv. Augustin


úte 09.9.2008, 10:46
Profil

Registrován: 12/2006
Příspěvky: 10
Bydliště: U mě doma v zemljamce
Příspěvek 
Já jenom s trochou do mlýna:

K videu: Vím, že si toho nemohli všimnout, ale v 26-27s videa předjíždějí právě to vozidlo, co je zablokovalo a následně bylo u zákroku v lese. Zloději to měli dobře zmáknuté - odcizené vozidlo a doprovod, který se pokusil zablokovat auto MP a následně dojel kumpána na té lesní cestě.
Tady je vidět, že jednočlenné hlídky bez podpory jeou absolutní nesmysl. Mimochodem, naši kluci nemají ani jeden újezd při měření rychlosti... celkem by mě zajímalo, proč v Lázních Bodaneč, kde je méně strážníků a méně obyvatel je těch akčních videí celkem hodně.

K akci: Tady musím říct, že jsme měl 2x za život podobnou situaci při zákroku. Jednou na mne nějací UK vytasili železnou trubku. Měl jsem tenkrát "z pekla štěstí", že varovný výstřel do vzduchu nad toho frajera s tou trubkou zasáhl právě tu trubku a tato vypadla překvapenému UK z ruky, a následně uposlechli všech výzev, protože si mysleli, že jsem fakt ostrostřelec.
Podruhé banda kofol (víte jakých) se mě snažila obklíčit a připravit o zbraň, když jsme na jednoho mířil a chtěl jsem, aby si lehnul na zem. ten normálně roztáhl ruce a řval "tak střílej, neuděláš to, protože jsi policajt". Viděl jsem , že se kruh uzavírá a tak jsem si probral všechny paragrafy a měl jsem štěstí, protože když už jsem chtě vystřelil po prvním co by překročil mojí osobní zónu, tak se někde objevil kolega, který měl revolver a v něm 6 plastových střel, které poslal na ty kofoly. Potom byla situace pod kontrolou, protože si mysleli, že je opravdu odprásknul a řvali jak protržení, že je postřelili. Tenkrát nebyly ještě teleskopy rozšířené a tak jsme měli tonfy, kterými jsme je následně pacifikovali dost drsným způsobem (kolena) a následně přijeli kolegové od PJ a byl konec.

K LB: Celkem mojí hlavu zaměstnává tvrzení, že to byla akce s PČR, která měla nějaký tip a následně skutečnost, že na tu akci byl jeden člověk... další jel náhodně z výcviku.
Mimochodem na webu je psáno opakovaně, že v LB mají rotvajlera, vlčáka a ještě nějakého psa. Proč, když už nemají podporu jednočlenných hlídek, tak nemají k dispozici psy.
K těm kasrům bych měl dotaz co používají za kasry? pokud někdo dostane dávku z OC plynem, byť nepřímo, tak rozhodně není schopen jet autem dál a ještě k tomu rychle...

btw. od ledna budou povolené tasery, tedy předpokládám, že MP LB bude první, kdo je použije:-) Nemyslím to zle, ale v takové situaci by se taser krásně hodil.

btw.2. Tu útočnou pušku budou muset od ledna odložit... zákon to zakáže. Mimochodem, celkem bych rád viděl žalobu v této věci na zrušení právního předpisu, protože se jedná o omezení nad rámec zákona o zbraních a střelivu a to by nemělo být přípustné.

btw.3. Ty maskáče jsou fakt trochu přehnané, protože ze stejného materiálu a velmi obdobného střihu je vyrobena i černá dvojdílná nebo jednodílná kombinéza, která se dá pořídit ve stejných cenových relacích a odpovídá zákonu o MP.


stř 10.9.2008, 16:38
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 07/2006
Příspěvky: 521
Bydliště: Praha 10
Příspěvek 
p... : koukám, že jsi taky všude, co ? :) V LB mají rotvíka a belgického ovčáka.


stř 10.9.2008, 19:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2007
Příspěvky: 139
Bydliště: Táborsko
Příspěvek 
... Tady je vidět, že jednočlenné hlídky bez podpory jeou absolutní nesmysl. Mimochodem, naši kluci nemají ani jeden újezd při měření rychlosti... celkem by mě zajímalo, proč v Lázních Bodaneč, kde je méně strážníků a méně obyvatel je těch akčních videí celkem hodně. ....

Proč zrovna LB ? Podle mého je minimálně jejich šéf magor, a všichni dohromady si hrajou na husto-hustý ramena zákona. Možná, že kdyby se k lidem chovali normálně, žádné újezdy by se ani nekonaly. Černý brejle, žvejkačky, vyholený číro - normální psychopati. A ta flinta, to už je opravdu na Chocholouška. Naštěstí je dost pravděpodobné, že to jednou přeženou a někdo si je pěkně vychutná včetně nepříjemných (pro ně) právních následků ...


čtv 11.9.2008, 21:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 214
Příspěvek 
Na to az si je nekdo pravne vychutna, tady snad cekaj vsichni :wink:

_________________
Glock 19, ČZ 858

Obrázek


čtv 11.9.2008, 22:11
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2007
Příspěvky: 190
Příspěvek 
jbiker píše:
[i]Černý brejle, žvejkačky, vyholený číro - normální psychopati. A ta flinta, to už je opravdu na Chocholouška. Naštěstí je dost pravděpodobné, že to jednou přeženou a někdo si je pěkně vychutná včetně nepříjemných (pro ně) právních následků ...


Já se ti moc omlouvám, že chodím ostříhán na tři milimetry a moc se také omlouvám, že jsem dneska vyžvýkal skoro celé dvě balení žvýkaček. Příště až vypiju, jako dneska v práci, půlku basy, tak si nedám žvýkačku. Ne ne nedám. Radši mi bude smrdět z huby. Lidé to přežijou. 1.12. nastupuji k Pčr a přísahám ti, že až se dostanu k tomu, že mi dovolí jezdit autem a náhodou bych měl dostat něco jiného než zrezlou, statarou Felicii, tak řeknu ne ne ne, v žádném případě..A poté si vyberu ten největší křáp na parkovišti. Aby si ještě nakonec neříkalo, bacha na to, to je drsnej policajt, má dokonce Octavii a má taky holou hlavu. To je zas nějakej blbeček co si hraje na LAPD! A neprůstřelnou vestu si nikdy na sebe nevezmu. Sice mi, když mi bylo asi dvanáct, zastřelili bráchu, ale vesta? To bych byl všem k smíchu. To ne. To v žádném případě. A víš jak asi dopadnu? Jako ten mrtvej policajt, co ho asi po osmi letech služby zastřelil už jednou odsouzený vrah. Kdyby policajti nosili vesty, tak by těch pracovních úrazů bylo určitě míň.., že?Ale ne..oni si je na sebe nevezmou. Kdo by chtěl být terčem posměchu? Já teda moc ne e...

Možná kdyby se k lidem chovali normálně? Co to znamená normálně?
Nedávno jsem byl na pivku na zahrádce a pozoroval jsem silniční kontrolu Pčr. Jedna motorka na výzvu nezastavila. Policista jen pokrčil rameny a stopoval dál. Asi už mu to přijde normální, že mu sem tam někdo nezastaví.. :D :D :D

Jinak souhlasím, že maskáče a pušky jsou už moc.. :)

(Nic ve zlém..)

O.


pát 12.9.2008, 12:03
Profil ICQ YIM
Uživatelský avatar

Registrován: 10/2005
Příspěvky: 6777
Bydliště: EU :-(
Příspěvek 
Ondísku - já ti sice fandím, ale s těma vestama nemáš pravdu... Tvoji budoucí nejmenovaní zde známí kolegové v televizi přiznávaj, že vest je málo a stoje za ho*no (jsou těžký, trvale nenositelný, jsou 2 na 5 sloužících policistu na 20.000 spádovou oblast).

_________________
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
----------------------------------------------------------------------------------------------------
CZ75TS, Ruger SR1911, G17, G26, Astra, Taurus 905, CZ 858 Tactical, Saiga 12K, Marlin 308


pát 12.9.2008, 12:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2007
Příspěvky: 190
Příspěvek 
Jo, teďka jsem o tom taky něco slyšel. Měli by všem koupit do auta dvě a bylo by po prd..
Jinak plánuji, že si koupím vestu třeba od Petrisu ze Solnice. Pod košili, nějakou lehkou. S tou výplní proti podnutí a tak. Už jsem si jednu zkoušel. Schovat se to samozřejmě úplně nedá, ale zas tak moc to vidět není. Samozřejmě když se člověk ohne, tak se mu to na zádech pěkně vyrýsuje.. :D
Vyrábí pohodlné lehčí modely. Nepotřebuji tam mít panely. Z pušky snad po mě nikdo střílet nebude. (Doufám..) :D


pát 12.9.2008, 12:27
Profil ICQ YIM
Uživatelský avatar

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 214
Příspěvek 
No ja si hlavne myslim, ze srovnavat PCR a blby z MPLB je dost mimo misu.

_________________
Glock 19, ČZ 858

Obrázek


pát 12.9.2008, 18:01
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2007
Příspěvky: 190
Příspěvek 
Tady nejde o nějaké srovnání. Tady jde o tu debilitu tohohle podělan... národa. Chodil jsem do hola a automaticky jsem byl pro 99% lidí skinhead. Mě by nenaštvalo to, kdyby napsal, že si hrajou na drsný. Mě naštvalo to, že...Máš holou hlavu, brejle a žvejkáš?Tak si ten nejdrsnější polda... :D


pát 12.9.2008, 20:50
Profil ICQ YIM
Uživatelský avatar

Registrován: 02/2007
Příspěvky: 139
Bydliště: Táborsko
Příspěvek 
Ondísek píše:
... Já se ti moc omlouvám, že chodím ostříhán na tři milimetry a moc se také omlouvám, že jsem dneska vyžvýkal skoro celé dvě balení žvýkaček...


To je hluboké nedorozumění, pane kolego. Také mám přes léto 3 mm drn a občas si žvýknu. Myslím, že v současné době jsou pravomoce MP zbytečně rozsáhlé, a komando z LB jde asi sem tam i přes jejich hranu. Vrchní strážník se vidí někde v Texasu a mužstvo/ženstvo si zřejmě vybral k obrazu svému. Nejsem apriori odpůrce MP, ale tahle forma je totálně mimo moje toleranční pole.


pát 12.9.2008, 20:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 05/2007
Příspěvky: 190
Příspěvek 
S tím souhlasím... :D
Tak to se moc omlouvám. Ono to vyznělo trochu jinak. Sypu si popel na hlavu... :oops:


pát 12.9.2008, 20:59
Profil ICQ YIM

Registrován: 08/2006
Příspěvky: 1523
Příspěvek 
Stejně ti tam nebude držet :D


pát 12.9.2008, 21:06
Profil
Partner MujGLOCK
Uživatelský avatar

Registrován: 11/2006
Příspěvky: 2108
Příspěvek MLBh
Všichni jsme ještě v ČR ale strážnici z LB už jsou v Iráku.. :D :D :D


sob 13.9.2008, 7:41
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: 06/2005
Příspěvky: 524
Příspěvek 
Proč by nemohl mít strážník MP vyholenou hlavu? Mě tohle absolutně nevadí, protože mám sám hlavu setinkou a nejsem ani skinhead ani kovboj z Texasu. Boxuju a dost plavu a proto mám krátký vlasy. Navíc je to to nejpohodlnější. Ohledně pravomocí MP bych jim sebral měření rychlosti, ale ostatní bych zvýšil na úroveň PČR. Ono je to stejně jedno, protože dnes je 85% lidí na MP složená z bývalých policistů, kteří si vzali rentu a odešli k MP. Navíc co se děje dnes na ulici je děs. Manželka chodí na aerobik a v zimě jí pravidelně chodím naproti, protože o ni mám strach. Pokaždé když vidím projíždět kolem auto MP nebo PČR tak se hned cítím bezpečněji.

_________________
Meč a kříž tělo jedno jest.
Moje zbraně: GLOCK 17 3.gen. osazený TLR-1 HL, CZ 75, SA vz.58


sob 13.9.2008, 9:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  Powered by phpBB © phpBB Group, designed by STSoftware, český překlad – phpBB.cz

Doporučujeme: XBMC KODI