Policejní výcvik na SŠ-máme se smát nebo plakat?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: čtv 08.12.2005, 12:57

Bydliště: Č. Budějovice

Policejní výcvik na SŠ-máme se smát nebo plakat?

Příspěvek od icks » pon 25.9.2006, 1:13

Upozorňuji že záběry jsou drastycké! :shock:
Jak vypadá tréning sřelby z poza krytu dle PČR je opravdová lahůdka, ovšem urychlení záběrů na policejní Feldu - no to musí závidět i v Hollywoodu. :lol:

PS: Plodná debata vítána, téma široce rozevíratelné

http://www.spsmvbr.cz/cesky.html -videosnímek o škole

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pon 25.9.2006, 10:19

:-) Fakt sila - jak nacvik strelby za prekazkou (mimochodem - postoj vestoje presne odpovida pravidlum EPP, ovsem ne pravidlum boje na ulici), tak ta felda :-) S touhle rychlosti by z nej byl patrne mistr republiky v jizdach zruznosti :-)

Pak tam jeste byl zajimavej pruchod dverma - prislo mi, ze jdou chlapci spis na porazku nez do mistnosti :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » pon 25.9.2006, 10:59

Nejsem expert, ale ten vstup do objektu, nevím, podle mě by byli dobrým terčem :-/
A co se týče té jízdy :lol: co víc dodat, takhle bych jim ujel i se svím SDI-čkem :lol:

Příspěvky: 22

Registrován: pát 24.3.2006, 21:12

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od donsalieri » pon 25.9.2006, 13:54

Hlavně ať se naučí udělat ohledačku to budou potřebovat nejvíc jo a psát na stroji. Rovněž nejsem odborník na vstup do místnosti, ale tohle je taktika spiš pro zásahovku a ještě dost stará. K té jízdě zručnosti...pánové co asi s Felícií můžete dělat? Nic...Ať si dělaj co chtěj. Stejně je pak realita o něčem jiném. Jen jim přeju mnoho pracovních úspěchů a třeba lepší výcvik...... Ale tím rodinu živit nebudou, takže lepší mzdu-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » pon 25.9.2006, 16:54

Tak to by pánové asi nedopadli dobře. Ale efektní to je, to jó!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

,,,,,,

Příspěvek od Salamoun » pon 25.9.2006, 18:28

Všichni se strašně mýlíte,protože tohle je matení nezbedů,kdo se na to podívá,toho hned napadne,jací jsou policisté asi vemínka,když se todle učí ve škole,ale chyba lávky,ze školy vylezou otrlí skoroprofesionálové a kdo se na ně křivě podívá,ten dostane klepátkem,až mu ozubení konečníkem vylétne...... :lol: :lol: :lol:
Druhá možnost je,že je to náborové video a kdo ho shlédne,tak si pomyslí,vono to u těch policajtů není takové složité,šup a jdu tam,rázem mu vzroste sebevědomí,protože sečtělý a zkoukalý televizí má představu,že se tam bude v rukavicích rejpat peanem v popelníku a sbírat vajgly,aby zodpovědní soudruzi v laboratoři ze zbývajících slin určili DNA a chytit zločince je dílem okamžiku. :lol: :lol: :lol:
52 komiků a Charlie Chaplin by zabralo lépe.... :xmas:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pon 25.9.2006, 18:46

Jednim slovem "MAZEC" *24* *92* *9*
ale zaujalo mně zrychlení tý felicie :shock:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

RE

Příspěvek od realcop » úte 03.10.2006, 14:56

A CO JSTE ČEKALI S 50 TI NÁBOJI NA MĚSÍC AKČNÍ FILM. NEJSOU PENÍZE NA NIC NATOŽ NA VÝCVIK
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 03.10.2006, 15:01

raelcop:
Tak to ste na tom ještě dobře, mám "dcerku" u justiční stráže a ty údajně v rámci "výcviku" vypálej 30 ran za rok :shock:
"Only the dead have seen the end of war."

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 03.10.2006, 16:20

To uz se tu myslim resilo...
50 naboju je malo a melo by bejt vic... Na druhou stranu - me v IT nikdo neplati nic a musmi byt stale "IN", tak to hold financuju ze svyho...
Stejne tak jako veskere obleceni, vlastnio pracovni nastroj na doma (PC), jidlo v pracovni dobe, ...
A presto - kdyz po 15 letech odejdu, nedostanu ani floka, natoz pravidelne vysluzne...
Ale by to nevypadalo, ze ho panum od PCR nepreju - PREJU, ale prestante si uz stezovat - jestli to nechcete delat, nedelejte to, jestli to chcete delat, delejte to poradne.

PS: to neni mysleny osobne na nikoho, jen obecne zvolani :-)
PPS: nicmene - kdyz uz jsou penize na blbej vycvik, mely by bejt penize i na dobrej vycvik (stejny pocet hodin a instruktoru) - jen by to chtelo zmenit metodiku - nic vic, nic min...
Naposledy upravil(a) cmk dne úte 03.10.2006, 16:22, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 68

Registrován: ned 27.8.2006, 15:51

Bydliště: Středočech

para

Příspěvek od kukurap » úte 03.10.2006, 16:21

tak to jsou na tom u justiční stráže ještě hůř než u celní správy - tam máme 100ks na rok a hlavu :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » úte 03.10.2006, 16:31

kukurap:
No mně se tomu nechce moc věřit, ale když to říká. Navíc ve službě běžně nosej plastový střelivo, taky pro to asi maj revolvery S&W. Ale 100 ks na rok/osobu je taky bída, hlavně ve srovnání s tim, když vezmu v úvahu kolik toho vypálim za měsíc třeba já. :twisted:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 339

Registrován: úte 21.3.2006, 6:51

Bydliště: stredni Cechy

Příspěvek od WALT » úte 03.10.2006, 22:35

v ACR to je taky cim dal tim horsi, driv nas utvar strilel zhruba 4 - 6x rocne v kryte strelnici (50 metru), na 30 - 40 lidi jsem pozadoval a nasledne nafasoval 1 000 ks 7,62 Pi, 1 000 ks 7,62x39 Rd a 500 ks .22LR
vsichni museli odstrilet zaklad, nabijel se vzdy plny zasobnik, dalsi munice plus samopal a dlouha malorazka byly pro toho kdo si chtel proste vic zastrilet
jednou rocne jsme meli vyjezd na venkovni strelnici v Brdech - pistole a samopal
nepovinne, pro zajemce
munice ma armada na nekolik valek a nevi co s ni, ted muj byvaly utvar strili podstatne min
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re cmk

Příspěvek od realcop » stř 04.10.2006, 6:52

První věc: Ty si sice všechno platíš sám, ale taky nemáš povinnost někoho chránit. Když by po zedníkovi někdo chtěl opravit fasádu a nezajistil mu lešení taky řekneš: No měl si koupit to lešení sám. Ty máš střílení jako zábavu, pro mně to patří k mé práci. Další věc je ta že ačkoliv můžu nosit nekvalitní služební vybavení, vystrojil sem se komplet sám. Bohužel po takových výdajích už mi na ostatní nezbývá. A do třetice. ty si můžeš vzít zbraň domu. Běžný policista nikoliv. Je to jen na povolení nadřízeného pokud ten usoudí, že je policista v ohrožení. A i kdyby tak rozhodl, je protizákonné a to doslova (zakazuje to zákon o sl.poměru) střílet ze služební zbraně mimo výcvik na civilních střelnicích.

Ještě nějaké připomínky?

Jo pokud si myslíš že 4 tisíce podle nového zákona po 15 letech je moc, tak si mužeš tu naši blbárnu zkusit a taky budeš mluvit jinak.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 04.10.2006, 11:34

Platim si vsechno sam, nemusim nikoho chranit fyzicky, ale vsechno, co delam musi fungovat na 100% a kdyz ne, nedostanu ani korunu.
Kdyz chci udelat fasadu - tak ano - prepokladam, ze firma, co si ji objednam bude mit vlastni leseni - na tom je neco zvlastniho? Ja si taky ve firmach nepujcuju nahradni pameti, disky sroubovaky.
Ano - ja mam strileni jako zabavu a proto do toho vrazim penize rad. Ale sebevzdelavani, oblikani, naradi, meraky... To uz moje zabava neni, to je pro me prace (stejne, jako pro tebe strileni) a ja do toho investuju ze sveho 100%, nedostanu ani ty 4 sroubovaky na rok.
To nejsou pripominky, to je fakt...
Ja si nemyslim, ze 4.000 jsou hodne, rozhodne je to o 4.000 vic, nez budu mit ja, kdyz to po 15 letech zabalim.

Ale je tu 1 zasadni rozdil: JA SI NA SVOJI PRACI NESTEZUJU !!! Chci ji delat, tak ji delam, kdybych nechtel, muzu nadavat jen a jen sobe, ze delam, co nechci. Ja vubec netvrdim, ze to prislusnici PCR maj lehky, ze ma hodne penez, ze maj velky vysluhy, ze maj 100% zazemi... Me jen stve, ze si vecne stezujou :-( Jestli maji pocit, ze v soukromym sektoru by se meli lip, kdo jim brani to jit zkusit.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » stř 04.10.2006, 12:42

S tím nelze jinak, než souhlasit.
Nemám nic proti policii obecně, to, že si někteří její členové zákony vykládají po své, už je jiná diskuze, ale jak bylo řečeno, nikdo mě nenutí dělat něco, co nechci, mohu si vybrat, mohu jít dělat něco jiného.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » stř 04.10.2006, 12:49

Ja si spiš myslím že tě štvou četníci obecně protože si hold někde vyfasoval pokutu, nebo proto že máme vysluhu a ty prostě ne. Pokud si mysliš, že svoji práci nemusim dělat na 100% tak si to prostě zkus. Ano stěžuju si protože mně nebaví kupovat si všechno sám. Pokud má zaměstnavatel povinnost kvalitně tě vycvičit a vybavit a nedělá to, nevidím důvod proč bych si neměl stěžovat. Protože když bude průser odnesu to já, ne muj zaměstnavatel. Tak to prostě je. Můj zaměstnavatel má nějaké povinnosti a neplní je, ale po mně chce aby jsem plnil ty svoje. Tobě připadá fer držet takovém případě hubu. Já si myslim, že by to byla hloupost a známka slabosti. Protože já dělám pro lidi a ti po mně něco chtěji a chtějí abych to dělal pořádně, ale pokud k tomu nemám podmínky tak to prostě nedostanou.


Další věc: Ano ty výsluhu nedostaneš. Ale v každém případě jak říkáš sám každý děláme jinou práci a každý máme jiné podmínky. Nevim co děláš za práci a nevim jestli se tě v práci pokusil někdo zabit. Nicméně mně už několikrát. Musím znát spoustu zákonů, které ty znát nemusíš. Když něco zvořu může to stát život mně nebo někoho jiného. Dělám s lidma, kteří májí různé nemoci jejichž názvy nedokážu ani vyslovit. A dělám práci o které mnoho lidí fundovaně mluví, že je to leháro, aniž by jí kdy dělalo. V každé civilizované zemi dostávají policisté a vojáci rentu. Zřejmě proto, že je k tomu důvod. Řekl bych že psychická a fyzická opotřebovanost jednoho policisty bude asi decinko větší, než opotřebovanost bankovního úředníka.

Pokud máš jiné mínění, možná by sis to vážně měl zkusit. Jsem přesvědčený, že bys velice rychle změnil názor
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 04.10.2006, 13:44

Tak znovu a snad uz naposled:
a) presto, ze sem tam nejakou pokutu chytnu, tak me "cetnici" obecne nestvou - jeste mi nikdo nikdy nedal pokutu "za nic" (2x v zivote mi chteli naparit "hodne" za "skoro nic", tak jsem vyuzil vsech zakonnych prostredku, abych se tomu vyhnul, 20x byla pokuta umerna a spravna)
b) opakuji se ale asi to v tom textu vzdycky nejak zanikne - prislusnici PCR nemaji lehke povolani, po ysetrovatelskejch spickach jdou politici, po skoro spickach najemni vrazi, po radovych straznicich kdejakej opilec)
c) ale zaroven - je spousta oboru, kde to ma nekdo tezky. Posledni Ivan na stavbe, kdyz spatne ukotvi leseni, tak 30 dalsich Igoru popada - a slysime nekde Ivany nadavat, ze za tak zodpovednou praci berou malo penez? Ja kdyz blbe rozvedu elektriku a nekdo si sahne na skrin, tak ho to zabije 100x rychlejc, nez kulka mezi oci, atd... atd... snad nemusim jmenovat doktory, zdavotni sestry, stavbyvedouci, projektanty, automechaniky, vytahare... To vsechno jsou profese (a je jich mnohem vic), kde kdyz udelas chybu, nekdo zarve - a taky musej ledasco umet.

Shrnu to, at se tu dokolecka nebavime jeden o koze, druhej o voze...

- Nemam nic proti policistum
- Nerikam, ze by to bylo lehky povolani
- Netvrdim, ze se PC o prislusniky stara tak, jak by bylo zahodno
- a vsechno tohle rikam opakovane

Ale vzhledem ke svemu temer ulta-pravicovemu postoji (nemyslim tim nacionalimus apod... myslim tim, ze: "kazdy predevsim SAM je strujcem sveho stesti") obecne nemam rad ty vykriky, co vsechno by mi mel kdo zajistit a naopak vcelku ocenim, kdyz nekdo dokaze stejne nahlas zakricet, kdyz mu nekdo da neco, co je tak trochu "navic".

Proste jestli se ti u PCR nelibi, myslis, ze jsi nedocenen a ze by se ti meli venovat vic a je to pro tebe opravdu zasadni, pak nerozumim, proc tam jeste delas? Je tu spousta bezpecnostnich agentur od hlidacu ovci az po profesionalni bezpecnostni a vysetrovaci agentury, nebo jsou tu i jiny obory, ktery podle toho co pises tobe prijdou jako desne jednoduchy bez zodpovednosti.

Result: podle me je PCR uplne stejna organizace jako vsechny ostatni, kde se taky vecne resi rozkol mezi zamestnavatelem a zamestnancem, jedni chtej porad vic a vic a druhy chtej cim dal vic usetrit. Tak je to proste vsude...

Jen tu nevidim nadavat ani ITky, ani doktory, ani stavare.
Naposledy upravil(a) cmk dne stř 04.10.2006, 14:00, celkem upraveno 2 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 04.10.2006, 13:53

realcop: to ze muzes "plakat" je zajiste fer, ovsem ten hrob, na kterem places sis asi spletl. Tady neni policejni prezidium *88**4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » stř 04.10.2006, 19:26

Aby tě jen nekritizovali,je pravda že normálního člověka jako jsem já by mnohé nenapadlo,kdybys mi to neobjasnil :o Spíš bychom měli vykonávat tlak na naše zastupitele,ale přiznám se že sice volím ty,co se mi zdají nejpřátelštější ke zbraním,ale jinak mi Bulblan i Langr připadají jako stejní kašpaři...
Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně, pravdu o tom, že je blbcem, blbci říkáš zbytečně.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz