Policie: Berdár střílel na mladíky v mezích zákona


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Policie: Berdár střílel na mladíky v mezích zákona

Příspěvek od Pepe » stř 14.9.2005, 22:20

Tohle je tedy fakt síla. V tomhle banánistánu už je asi opravdu možné cokoliv. Radši to ani nebudu komentovat. V této chvíli mě nenapadá mě nic slušného.

http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?r=dom ... domaci_pat

Policie odložila případ bývalého šéfa Českého Telecomu Gabriela Berdára. Střílel na auto se dvěma mladíky v domnění, že jsou to pachatelé, kteří ho napadli. Podle vyšetřovatele se nedopustil trestného činu ani přestupku. Posádka vozu ale podá proti rozhodnutí policie stížnost.
Bývalého šéfa Telecomu napadli v květnu před jeho domem neznámí útočníci. Při potyčce s nimi utrpěl Berdár mnohočetná zranění. Vyrazil proto se svou přítelkyní autem do nemocnice. Cestou potkali vůz, o němž se domnívali, že v něm jsou neznámí útočníci. Legálně drženou pistoli proto Berdár na škodovku asi desetkrát vystřelil. Většinou mířil do země. Vozidlo, které sjelo do příkopu, přesto několikrát zasáhl. Berdár pak oba mladíky zadržel až do příjezdu policie. Oba členy posádky, Vladimíra Račka i Stanislava Stěhuleho, policie později vyloučila z okruhu možných útočníků na Berdára. Pravé pachatele činu zatím nevypátrala. V červenci navíc případ odložila. Napadený ředitel s rozhodnutím policie nesouhlasil. Jeho stížnost však žalobce zamítl jako nedůvodnou. Nyní policie odložilila i případ Berdárovy střelby na vozidlo s mladíky. "Ti hoši byli úplně nevinní a on po nich střílel," řekl ČTK právní zástupce Račka a Sněhuleho Michael Vích, podle kterého by Berdár měl být stíhán. "Už jsem domluvený se svým právním zástupcem. Zítra se sejdeme a podáme proti verdiktu o odložení stížnost," řekl iDNES ve středu Vladimír Račko.
Střelba prý byla v mezích nutné obrany
Policie dospěla k závěru, že nejde o trestný čin ani přestupek. Ve svém rozhodnutí přihlédla i k tomu, že Berdár byl před střelbou napaden, přičemž následující události v něm mohly vzbudit pocit, že jej útočníci znovu vyhledali. Jeho střelba prý ale nevybočila z mezí nutné obrany.
Berdárův obhájce Pavel Virág se nechtěl k postupu policie vyjadřovat.
Podle advokáta Miroslava Kříženeckého není obdobný postup policie v případech domnělé obrany nebo takzvaného skutkového omylu neobvyklý. Oba pasažéři však mohou podle něj žádat náhradu škody v občanskoprávním řízením. Tím spíše, že je pachatel jasně známý.
"Já osobně bych to s těmi kluky řešil mimosoudní dohodou. Je to o slušnosti. Když zjistím, že jsem někoho ohrožoval omylem, tak mu škodu samozřejmě uhradím. V tomto případě to vyjde samozřejmě i daleko levněji než soud," dodal Kříženecký.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 15.9.2005, 7:54

No zase na druhou stranu jsme u toho nebyli, nebyli jsme ani u soudu a necetli jsme ani spisy. Kdyz by to clovek videl s odstupem, tak se i v clanku pise, ze strilel po aute (treba aby ho znehybnil) a dotycne dva pacholky zadrzel do prijezdu PCR. V tomhle bych nevidel nic spatneho.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » čtv 15.9.2005, 8:36

Satane: ono je jedno kam strilel a jestli strilel po nich nebo po aute, tady jde o to ze nemel vubec co strilet i kdyby to byli ty dva co se mu snazili rozlousknout tu jeho slovenskou nabubrelou palici (skoda ze se jim to nepovedlo).
Nema staus verejneho cinitele takze mohl tak maximalne zavolat poldy a nic vic, konzultoval jsem to se znamou co dela na policejnim reditelstvi (proste si to vsechno ta svine zaplatila, prachu na to ma dost).
Jen me docela mrzi, ze aspon jeden z tech klucinu nemel legalne zbran, nebo ze SracoBedar nenatrefil na nekoho z nas, to by tam do prijezdu policie pockal na zemi s dirou pro treti oko.
Zmetek jeden zkorumpovanej *vim o cem mluvim satane ver mi.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 87

Registrován: úte 03.5.2005, 4:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Pepe » čtv 15.9.2005, 8:54

S474N píše:No zase na druhou stranu jsme u toho nebyli, nebyli jsme ani u soudu a necetli jsme ani spisy. Kdyz by to clovek videl s odstupem, tak se i v clanku pise, ze strilel po aute (treba aby ho znehybnil) a dotycne dva pacholky zadrzel do prijezdu PCR. V tomhle bych nevidel nic spatneho.
Samozřejmě o tom nemáme všechny informace a je klidně možné že v tom ti dva byli "namočení" i když jim to policie nemusela prokázat. Ale je neoddiskutovatelný fakt, že použil zbraň i přesto že se nejadnalo o podmínky definované v §13 a §14. Jeho v té chvíli už dávno nikdo neohrožoval. Takže je jasné že spáchal minimálně přestupek proti zákonu o zbraních a střelivu. Každému jinému by policie nejméně okamžitě odebrala zbrojní průkaz. Také pochybuji o tom, že bychom nemuseli čelit žalobě za veřejné ohrožení.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Příspěvek od Jasik » čtv 15.9.2005, 9:36

Zaslech jsem to o odložení případu střelby pana Berdára včera ve zprávách na ČT a myslel jsem, že jsem se přeslechl.
Nemá cenu se rozčilovat a ničit si své zdraví kvůli nějakému ...
Prostě všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější.
Každopádně se nechci nikdy dostat do podobné situace, kdy bych stejným způsobem použíl zbraň. Myslím, že mně by to tak jednoduše neprošlo :evil:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 7

Registrován: čtv 15.9.2005, 9:20

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Hellcat » čtv 15.9.2005, 9:48

Tento případ považuji za další frašku v našem banány státu. Opět se ukazuje, že v našem státě jsou někteří jedinci rovnější před zákonem než ostatní. Co to jako je? Jak někdo může odložit případ tak zjevného porušení minimálně zákona o zbraních a střelivu. Ale mě už nic nepřekvapí. Když se obyčejný člověk brání pachateli a nedejbože mu při tom ublíží, tak je to nejhorší vyvrhel. Ale šéf Českého Telecomu je hold pánbu... Ale za rozčilování to nestojí... Už asi ne. Jen se člvěk musí smát, aby se z toho nezbláznil. :evil:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 15.9.2005, 11:42

No nevim, znova musim opakovat, ze nikdo z nas - prekvapive ani novinari u toho kdyz se to stalo nebyli. A treba na nej ti parchanti najizdeli autem - a treba taky ne - vsechno jsou to spekulace...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » čtv 15.9.2005, 11:59

SATANe: takze pokud budu brat v potaz ze treba na nej najizdeli, i kdyz to i policajti vyvratili, ze je to nesmysl, tak kdyz na me nekdo na dalnici bude najizdet treba z napojovaciho pruhu a ja nadobydu pocit ze me ohrozuje tak zastavim zatarasim mu cestu a zacnu palit.
Tohle nemuzes myslet vazne.
Uz jenom pro to v jakem jel on aute a co meli za plecku ti klucinove, vzdyt kdyby se do nich jenom trochu vic oprel tim autem tak skonci s tou skodovenkou nekde u prostret pole.
To uz se tesim co zase uslysim od lidi co nemaji moc radi zbrane "sebrat vsem ad je klid stejne je to stejna pakaz" dekuji vam za to parchante BEDARE
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 15.9.2005, 12:31

Opetovne jsme tam, kde jsme byli - ty vidis to, co chces videt. Ani ja, ani ty jsme tam nebyli a ja osobne novinarum neverim nos mezi ocima, takze se to mohlo stat jakkoliv. Vic k tomu uz nemam co dodat, jestli zijes v presvedceni, jak si objektivni (navic jenom z informaci od "prostredniku", protoze si tam nebyl), tak zij takto dal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » čtv 15.9.2005, 12:39

Na informace od novinaru ja prd.... ja mam info primo z policejniho reditelstvi, takze vim i veci ktere novinari ani nevycuchali a to jsou veci ze jsem mel sto chuti jit BEDARA sejmout osobne.
Takze sorry, ale kdo je tedka trochu out jsi ty neber to osobne ;)
Nekdy az bude cas tak ti par veci povim a jsem si jistej ze pak budes mluvit jinak, a aspon budes vedet co je to za cura.... a ceho vseho je schopen.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » čtv 15.9.2005, 18:42

No ja bych si ještě dovolil tvrdit, že když už dostal tyčí po hlavě, tak mohl ztratit trochu smysl a odhad situace. Ti hoši byli na druhou stranu dost zmatení a už vůbec mi nepřišli věrohodní. Pana Berdára neznám, nesoudím lidi podle výše platu, jeho vysokou pozici mu nezávidím.
Pokud bych byl skálopevně přesvědčen, že se jedná o někoho, kdo mě chtěl zabít, tak bych se ho asi taky snažil nějakým způsobem zadržet do příjezdu policie. Dobře dopadlo, že nikdo nikoho nezastřelil. Způsob a opravněnost zadržení je věc další - ale Ikare, uměl bys to provést lépe? A nebo bys je jentak nechal být? :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » čtv 15.9.2005, 19:27

Ted to uz nema cenu resit uz je to uvarene takze je to stejne bezvyznamne.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 16.9.2005, 7:50

IkaR: jako zni to hezky, ale me to prijde stylem filmu "Spiknuti". Nejak me nejde pres nos, ze by zrovna nejakej vysetrovatel mel zajem neco smest pod koberec, zvlast u tak ostre sledovane kauzy. Ze by i toto prekousl jenom kvuli panu Bednarovi? No nevim nevim *24**71*

Jinak na druhou stranu, jestli vis, ze se deje neco spatneho, tak je tvou povinnosti to ohlasit a klidne to muzes zacit resit s Inspekci MV. Pokud ne, tak ses akorat hospodskej tlučhuba *4*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pát 16.9.2005, 9:21

Vysetrovatel dela a soustredi se na to co mi tak nejak mirne naznaci na co by se mel soustredit a kdyz to neudela tak mu mirne naznaci ze lidi na jeho flek je dost a ze kdyz ho budou chtit vyhodit tak to nejak udelaj, ver mi v tomhle fakt vim co rikam.
A na to abych nekde neco sel nahlasovat, jsi upad ne to uz bych se mohl jit rovnou zastrelit ;)
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 16.9.2005, 9:38

Pokud je ten clovek z hlediska zakona cisty, tak bych prosil, abychom si zde udrzeli nejakou uroven a pripadne nadavky/urazky/pomluvy/spekulace smerovane vuci nemu zde neventilovali. Diky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 60

Registrován: úte 09.8.2005, 16:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Morava

Příspěvek od GARP » pát 16.9.2005, 12:50

Zcela souhlasim,tohle je jedno z mala mist kde bych mohl prispevky oznacit za slusne
GARP
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: stř 14.9.2005, 17:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od abeille » pát 16.9.2005, 12:55

Ale já myslím Ikare, že to má smysl řešit. Napsal jsi, že se nechoval adekvátně. Mě by zajímalo, jaké by tedy mělo být správné chování člověka, který vidí někoho, kdo ho před tím chtěl zabít. Já bych asi jednal stejně jako Berdár - mimochodem jak píšeš je lepší být souzen jedním než nesen čtyřmi. A nechci se tě nijak dotýkat. Jen by mě zajímalo, jestli existuje lepší chování než to, které bych já aplikoval, abych se z toho mohl případně poučit. Jak to tedy udělat lépe :?:
Samozřejmě pokud Vás někoho napadne vzorové chování, co dělat v této situaci, jistě se rád poučím.
Díky předem za reakce.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 16.9.2005, 13:58

No vzorove by to bylo tehdy, pokud by to bylo obema 2x do alfa zony *40*.

Ne vazne, jsem zvedav, ci IkaR odpovi *88*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 498

Registrován: pát 01.4.2005, 17:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od ikar » pát 16.9.2005, 23:09

Ok vziju se do jeho situace, ale se svym pojetim prava a svym zdravym rozumem.
Vezmu v potaz ze bylo vse jak to Berdar uvedel a nebydu zde rozvadet jine smery.
Takze jedu po svem napadeni toto oznamit na policii po ceste nadobydu podezreni, ze jsem spatril ony osoby, ktere me napadli a najednou ti dotycni mi zacnou najizdet autem na muj vuz (pominuli fakt rozdilu vah obou vozu) tak bych to provedl nasledovne, svum autem bych dotycne zablokoval nebo vytlacil ze silnice, v momente kdy bych mel moznost zastavit bych zastavil (on tu moznost mel, takze to beru v potaz) a ve chvili kdy bych vystupoval z vozidla tak abych byl v krytu (za motorem) a abych videl na celou situaci tak bych miril na dotycne nasilniky a drzel je na zemi do prijezdu policie, kterou bych okamzite zkontaktoval.
V pripade podezreni na pokracovani utoku (objeveni zbrane, bych zahajil strelbu)
Jak jsi si vsim tak jsem ani jednou nevystrelil a vsechno by bylo v pohode.
Nehlede k tomu ze kdyby se tam nachomejtnul nekdo se zbrani tak to mohl Berdar odskakat, protoze o by v tom svem afektu zacal palit i na nej.
--- IkaR ---

!!! Radeji byt souzen jednim, nez nesen ctyrmi !!!
kdo jinemu jamu kopa, ten si prijde na docela slusne penize
Uživatelský avatar

Příspěvky: 64

Registrován: stř 06.4.2005, 20:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Zlín

Příspěvek od Hungry » sob 17.9.2005, 12:37

IKAR: Jo, s tvým postupem by se dalo souhlasit, kdyby to bylo tak, jak popisuje Bednár. Nevím přesně proč, ale nevěřím mu... Určitě to nebylo přesně tak, jak popisuje... Navíc dle mého, jen debil by předpokládal, že útočník použije k přepravě Š120!! Existuje spouta jiných i stejně starých krámů, které jedou podstaně lépe a pozornosti budou budit zrovna tolik, co škodula...

Když se vžiji do situace osádky škoduly, tak bych se bránil střelbou při první možnosti... :?
Zabijte je všechny, Bůh si ty své pozná...

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz