Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 hořela


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Biggles » pon 04.3.2013, 23:51

Mám pocit, že někteří na to koukaj s klasickým českým despektem vůči pravidlům. Z toho taky vyplývá, že policajt je vždycky idiot, kterej může i za barvu vočí mojí tchýně.......
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 141

Registrován: pát 01.3.2013, 17:50

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Nazír El Cid » úte 05.3.2013, 0:37

Pěkně!
1. Víte někdo něco o vztahu otce a syna?
V 17-ti mladýmu mozek moc nefunguje (nevlastnímu je 20 a hlavu má jen aby mu nepršelo do krku), vzdor - odpor k autoritě, hledání sebe sama, justy.
Když to vezmu dle sebe, dělal jsem naschvály, jen abych rodiče naštval...
2. Co vedlo otce k tomu, že udělal kvůli autu takovej humbuk...?
Kdo z nás ví, co tomu přecházelo? Mladej - hloupoučkej a "starej" zásadovej....
3. PČR, to je na román.
Někdo s plackou a se železem u pasu, státem chráněný (bl...n nejapný), jinej normální s rozumem...
Postup při této akci?
Nikoho neohrožoval, zpočátku....
......na konec umřel!
Proč?
Jestli mu chtěl otec dát za vyučenou, tak s tím teď musí žít, zabil si syna!
Špatný čas, špatná doba a spousta co kdyby.... :!:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od ataman » úte 05.3.2013, 1:09

Pechta
Přesně tak. Ale "khaubojové" co nosí to čím myslí proklatě nízko, tohle nikdy nepochopí. Jo slyšel jsem policejní drb, že z toho chtěl někdo ukázkovou akci do televizní 112ky. Pokud by tohle byla pravda tak se to už nedá ani komentovat. Že ale nikdo neukázal záznam z policejních kamer, minimálně v passatu určitě byla. Pokud vím tak by zrovna tohle točit měli.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od S474N » úte 05.3.2013, 7:28

Ataman: tak to me opravdu rozesmalo, nakonec za to treba nemuze primarne policie, ale TvNova? *3* *3*

Hele a co kdyz za to muze zido-zednarska loze, v cele s Astarem Seranem, ktery to vsechno pozoroval z vesmirnych plejad se svou druzinou? A u mladika pouze doslo k transformaci na nehmotnou bytost a naslednemu "nastoupeni na meteorit"?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od ataman » úte 05.3.2013, 8:10

I to je docela možné :D , ale když jsem to slyšel od našich dopraváků, když jsem byl na okrese pro NP, nevěřil jsem vlastním uším :listen: . Proto říkám, je to policejní drb, to snad nemůže být pravda, ani kdyby chtěli. Nebo že by jo a organizovali to deseptikoni :mrgreen: ?

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Mistral » úte 05.3.2013, 8:52

S474N píše:Ataman: tak to me opravdu rozesmalo, nakonec za to treba nemuze primarne policie, ale TvNova? *3* *3*
Nepodceňuj lidské ego. Někteří lidi se rádi předvádějí, dělá jim dobře, když se o nich mluví, zvlášť když jsou za hrdiny. On je to celkem silný a přirozený atavismus, když někdo přitáhl z úspěšného lovu nebo války, tak byl (v různé míře a závislosti na okolnostech) oslavován. Budování image, to je velkej hit, žejo. (Oni toho hocha nakonec úspěšně odlovili, vo tom žádná, ale zjevně to ty sviňský lidi nějak nechtěj ocenit).

A mimochodem, bylo mu tuším 17+, žejo, takže je pravděpodobné, že už možná řidičák měl, nebo si ho dodělával. Takže skilzz na řízení mít mohl.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od E-Ryc » úte 05.3.2013, 9:37

Pařez píše:Také zajímavý komentář:

http://virtually.cz/journal/?q=node/7172
Jj, obzvlast zajimave, jak autor operativne "v New Yorku, jako ve většině měst" zobecnil na celou USA a Kanadu ;-)

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Shi » úte 05.3.2013, 11:07

Biggles píše:Mám pocit, že někteří na to koukaj s klasickým českým despektem vůči pravidlům. Z toho taky vyplývá, že policajt je vždycky idiot, kterej může i za barvu vočí mojí tchýně.......
Který pravidla myslíš ?

Co třeba zákon o policii:

§ 2 Úkoly policie
(1) Policie plní tyto úkoly:
a) chrání bezpečnost osob a majetku;
...
...
(5) Policista je povinen dbát, aby použitím donucovacího prostředku nezpůsobil osobě újmu zřejmě nepřiměřenou povaze a nebezpečnosti jejího protiprávního jednání.
...
(5) Při použití zbraně je policista povinen dbát nutné opatrnosti, zejména aby nebyl ohrožen život jiných osob, a co nejvíce šetřit život osoby, proti níž zákrok směřuje.

---------
Zákon o policii celkem jasně vymezuje principy, na kterých činnost policie stojí - musí se chovat přiměřeně, opatrně a mají při služebních zákrocích šetřit pachatele i lidi a majetek v okolí.

To co v této kauze skřípe ze všeho nejvíce je právě ta "přiměřenost" a to ani ne tak vůči "klukovi", ale hlavně vůči všem ostatním v okolí. Blokáda "z civilistů" je přiměřená snad jedině ve válečném stavu, kdy je zapotřebí zastavit Osámu bin Ladina za každou cenu, protože škody vyplývající z jeho úniku by byly vyšší, než škoda vzniklá obětováním "pár pěšáků".

Já celkem marně hledám zákon, který by policistům umožnil používat při služebních úkonech ostatní lidi jako "živé štíty". Zákon o policii to totiž zjevně není.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Biggles » úte 05.3.2013, 13:19

Myslím pravidla ve smyslu toho, jak ten klučina vlastně nic neprovedl.........
A k té přiměřenosti vůči ostatním účastníkům snad jen tolik, a to se budu už setsakra opakovat. Pokud existovala zkušenost (opakovaná) s účinností a bezpečností danného postupu, tak je to pochopitelné, ony jsou totiž obvykle rozhodnutí šablonovitá. Z čehož taky vyplývá, že po tomhle by se měly změnit.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Shi » úte 05.3.2013, 14:07

Pokud existovala opakovaná zkušenost ... Ono především existuje značné riziko, které v daném postupu vidí každý, kdo někdy nečekaně potkal na dálnici kolonu a zkoušel prudce zabrzdit ze 130 km/h s očima vytřeštěnýma na auto před sebou a další auto ve zpětném zrcátku.

Celý postup je bezpečný pouze v případě, že policie stíhá v zásadě slušného a racionálně uvažujícího člověka, tedy člověka, u kterého by neměl vůbec být důvod ke stíhání. Zloděj, magor, feťák, hledaný vrah - to všechno jsou lidé, kteří mohou být policií vyzváni k zastavení a kteří mohou zkusit ujíždět. Budeme od nich očekávat slušné a racionální chování na základě zkušenosti, že někteří z nich se občas racionálně chovají ?

Někde jsem četl, že v Nizozemí takto zkusili zastavit zloděje, který ujel od benzinky bez placení a výsledek byl takový, že zloděj naboural do konce kolony a někoho tam zabil. Taky zkušenost. V USA každoročně policajti při mnohdy zbytečných automobilových honičkách zabijí cca 300 lidí. Nedávno tam hledaného vraha Dornera pronásledovali tak urputně, že začali střílet na úplně jiné auto, které se jim ani nepokoušelo ujet. Jejich GIBS s tím asi taky nemá problém ...

Dost pochybuji, že se předpisy v tomto změní. To by napřed MV nebo velení policie muselo připustit, že stávající postup je špatný a to se hned tak nestane.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od npc051 » úte 05.3.2013, 14:50

Beru to ciste manazersky.
Policie je sluzba verejnosti za nejake penize, ktere do toho nalije stat.
Zajmem statu je nalit do policie co NEJMENE penez.
Zajmem policie je drzet hubu a krok a predstirat, ze to vlastne funguje a nejak prezit s tim malem, co maji.
Zajmem verejnosti je dostat co nejlepsi sluzbu, ovsem na sveho dodavatele sluzby (policii potazmo stat) nema verejnost zadne paky.

V teto situaci zadny predpis-vyhlaska-zakon nic neresi, protoze chyba je systemova.

Skonci to tak, ze se najmou nejaci manazeri pro styk s verejnosti a mluvci, ktere nam to do televize vysvetli, jak to bylo vsecko OK a jede se vesele dal.
Stejne jak v tom pripade, kdyz passatiste pred rokem srazili motorkare.

Ono se mozna ukaze, ze MUSELI nebezpecne tocit do protismeru, protoze plan znel vybrat za den tolik a tolik na pokutach. Stejne tak mozna dalnicni hlidka MUSELA nesmyslne stvat mladeho kluka 100km po dalnici, protoze jinak by se reklo, ze passaty vlastne nejsou k nicemu a zkrouhli by je jako zbytecne drahe s tim, ze na dalnicni ukoly postaci octavie v dehtu.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Shi » úte 05.3.2013, 17:59

npc051 píše:Beru to ciste manazersky.
Policie je sluzba verejnosti za nejake penize, ktere do toho nalije stat.
Zajmem statu je nalit do policie co NEJMENE penez.
Nene, je to takto:
1) policie je v první řadě ochrana státu před veřejností, že je to primárně služba veřejnosti, je fikce.
2) Kdyby zájmem státu bylo nalít do policie co nejméně peněz, tak nemáme policistů na obyvatele tolik, že více jich je jen v totalitním Bělorusku. Naopak v zemích, kde je jich na obyvatele polovina, fungují tak efektivně, že člověk má při spáchání přestupku pocit, že jsou mu furt za zadkem. Asi tam netráví tolik času vyplňováním papírů.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Carloss » úte 05.3.2013, 18:08

Mě teda nikdo logiku užitého prostředku k zastavení "lumpa" nikdo nevysvětlí. Dokud ho nehonili, tak krom toho, že si od táty půjčil auto bez dovolení v podstatě nic neudělal. Provinil se a trest zasloužil, to bezesporu. Dohonit, odsoudit za krádež.

Pak se ale stalo cosi při tom "dohonit". Někdo zřejmě usoudil, že je to nebezpečný šílenec. Jak k tomu ten někdo došel je ve hvězdách. Pak nejspíše usoudil, že je tedy nutné ochránit všechny kolem, tedy všechny občany a ty na D1 obzvlášť. Tak co.. Použiju "standardní zavedený postup pro krizovou situaci" a udělám kolonu. Doufejme, že sám zastaví. A když ne, tak se zabije sám.

Takže: K tomu, aby byli ochráneni občani jedoucí po D1 byli použiti právě ti, které chci/mám chránit. Mě to přijde jako... jako... já ani nevím... Prostě vrchol demence.

Jediný vrtulník a jedno normální cicilní auto by při tom stačilo. Však on by kluk nejspíš dom zase přišel. Krom pár facek od táty by nejspíš koupil podmínku.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Nikdo » úte 05.3.2013, 18:31

Ani ten vrtulník by nebyl třeba. Vozidlo mělo zřejmě gps lokátor, a bezpečnostní agentůra už ho sledovala. Stačilo kluka doprovodit domů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od S474N » úte 05.3.2013, 19:18

Ono kdyz uz tatinek investoval do GPS, tak nechapu, proc nepouzil i releovy vystup a nenapojil si na nej palivove cerpadlo. Hochovi mohl vypnout cerpadlo a jemu by "dosel benzin".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 66

Registrován: ned 09.12.2012, 16:32

Zbraň: G26 Gen4 + TFO

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od markus9ml » úte 05.3.2013, 23:15

Satane, jsi policajt dopravák, který jezdí těmi zbytečnými passaty? To schvalování civilních lidských štítů tomu totiž odpovídá.
Člen sdružení LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od S474N » stř 06.3.2013, 6:29

markus9ml: ne, ja jsem velitel akce, kterej to rozhodl *24* *71*

Mimochodem, takovy detail. Deformacni zonu si z nich udelal dobrovolne mladik, nikoliv policiste. Ale myslim si, ze je zbytecne a marne to nekterym lidem vysvetlovat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od john.hawk » stř 06.3.2013, 10:51

je mi to líto, že ten kluk se stal neřízenou střelou.. v 200 km hodině není žádný existující spolehliví a stoprocentně učinný způsob jak ho zastavit bezpečně tak,aby se nikomu nic nestalo..
To že to narval do kolony ať už umělé nebo policejně vytvořené je bohužel jen jeho rozhodnutí v součtu s vysokou rychlostí.. mrzí mně toho zraněnýho nezůčastněnýho.., kdyby tam ta kolona nebyla, mohl to narvat neřízeně do kohokoliv z nás.. výsledek by byl stejnej..
a protože nikdo z diskutujících nemá žádné efektivní a pohotové řešení, je zbytečné se bavit o vině, nevině, o policejní nadřazenosti, nefunkčnosti, zbabělosti která dělá z obyčejnech lidí nárazníkovou zónu..
IMHO: Nápad zpomalit dálnici a vytvořit kolonu je jeden z těch bezpečnějších a rychlých způsobů..to jestli ohrožoval před tím než že se ho snažili stoponout, to že ohrožoval a buchl policejní auto při snaze ho zastavovat už z něho dělá pachatele s potenciálem k přijmutí určitých rozhodnutí i rizik..
PS: už bych chtěl viděl jak by ve 200 km/h přejel ty pásy a bezpečně zastavil aniž by zranil sebe nebo někoho jiného..a taky nechápu jak by bylo možné technicky zabepečit aby na ty pásy nevjel někdo nevinný..
Nesouhlasím s názorem že by Policie ČR ho měla na svědomí..každý malý děcko přece ví, že Poldi jsou ti hodní a když jsem nic neudělal nemám důvod se něčeho bát, ujíždět utíkat, rvát se atd..Budiž to poučení pro další ujížděče..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Nikdo » stř 06.3.2013, 11:13

Takže fakta:
Před začátkem stíhání bez problému ujel minimálně takových 300km.
Při stíhání a pokusech o zastavení nezpomaloval, naopak - prokázal rozhodnutí riskovat střet ve velké rychlosti.

A teď otázky:
Ohrožoval někoho předtím, než mu začli houkat za zadkem?
Zkusili přestat jej pronásledovat, jak bude reagovat?
Proč ucpali dálnici civilama a ne policejními auty?
Ad zastavovací pásy: Je tedy lepší riskovat život nevinných lidí než jejich pneumatiky?

Až mě bude policajt zastavovat na dálnici, budu vědět, co mi hrozí, a pojedu co nejrychleji pryč :evil:

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od npc051 » stř 06.3.2013, 11:40

:D
tak ja co nejrychleji jet pryc nebudu moct, protoze v jedne moji stare vrane vytahnu jen 150 po rovince s vetrem v zadech a v druhe ne az tak stare vrane bych sice vytahnul 250, ale zhruba od 230ti bych urval zavesy, ohnul rafky a prorazil gumy.

Na ten tankodrom to chce vykonne SUVcko, pokud chces jet rychle :lol:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz