POLICIE PROČ?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 12.10.2006, 18:37

Upozorňuji, že hlas by měl být identifikovatelný. Proto nějaké zaznamníky z mobilů a MP3 přehrávaču nestačí pro potřeby dokazování. Sám mám doktafon Olympus VN 120 PC a mikrofon Dexon. |Vše s vysokými rozlišovacími schopnostmi.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 12.10.2006, 20:16

realcop: co si budeme nalhavat, ten Olympus co mas je taky pomerne zakladni rada, nicmene to velmi dohanis tim externim mikrofonem a z diktafonu vlastne jenom zaznamenavas. Kdes ho sehnal? Taky bych si ho pripadne koupil - respektive po necem pokukuji (treba set na nahravani probihajiciho hovoru pres telefoni linku uz mam).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 12.10.2006, 21:21

Dexon má na něj teď 50% slevu. Stojí cca 500kč. www.dexon.cz
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 12.10.2006, 21:24

tak sorry jsem pako ted ho mají ještě levnější. původně stál litr
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » čtv 12.10.2006, 21:29

Takze mas tohle? To me prijde strasne velke a nepouzitelne. Idealne neco mensiho bych chtel.

:arrow: http://eshop.dexon.cz/cgi-bin/wbcgi.exe ... dkud_det=M
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pát 13.10.2006, 0:30

ne je to bez problémů
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » pon 16.10.2006, 10:30

V tomto threadu se zaclo resit zadrzeni osoby...
realcop píše:§ 76 odst 2 Trestního řádu praví
Osobní svobodu osoby, která byla přistižena při trestném činu nebo bezprostředně po té, smí omezit KDOKOLIV, pokud je to nutné pro zjištění její totožnosti, k zamezení útěku nebo k zajištění důkazů. Je však povinen tuto osobu předat ihned policejnímu orgánu
příslušníka ozbrojených sil může též předat nejbližšímu útvaru ozbrojených sil nebo správci posádky. Nelze li ihned takovou osou předat, je třeba některému z uvedených orgánů omezení osobní svobody bez odkladu oznámit.

Pro nechápavé. Občan má, co se týče omezení osobní svobody pachatele stejná práva jako policista. Jen v případě policistypravomoce upravuje odstavec 1 téhož paragrafu a zákona.


§ 48 zákona o policii říká
Policista je oprávněn v případě nebezpečí bezprosttředního ohrožení života, zdraví nebo majetku požádat každého o pomoc. Kdo byl o tuto pomoc požádán, je povinen ji poskytnout, nemusí tak učinit, jestliže by tím vystavil vážnému ohrožení sebe nebo osoby uvedené § 12 odst 3 (přibuzní a osoby v jiném blízkém vztahu),anebo brání li tomu jiné závažné okolnosti.
V komentáři k tomuto paragrafu je že v tom případě osoba požívá stejné právní ochrany jako policista. Tzn, stává se na omezenou dobu veřejným činitelem.
Zajimalo by me, jake jsou tedy konkretni moznosti legalniho zadrzeni osoby, ktera se prave dospustila t.c. - mam zato, ze ac by mel mit clovek teoreticky docasne prava verejneho cinitele, je naprosty nesmysl nekoho napr. smahnout, kdyz zanechal napr. utoku, ale odmita setrvat na miste do prijezdu PCR. Stejnetak si myslim, ze jakekoli dalsi "napadeni" teto (nadale "bezkonfliktni") osoby bude brano jako novy utok, nikoli jako snaha o zadrzeni.

Jeste jednou naprosto konkretne:
Nekdo na me vystartuje s klackem. Hrozbou zbrani se podari ho presvedcit, aby toho zanechal. Zpocatku akceptuje vymenu roli a poddava se (zahodi klacek, klekne, da ruce za hlavu, apod.). Volam mobilem PCR. Behem toho se ale osoba zveda a odchazi, na dalsi vyzvy a hrozby nereaguje. Co dal?
K cemu je mi pravo zadrzet, kdyz neni zadny prostredek? To mu mam (ihned po odzbrojeni) preventivne nastrikat slzak do xichtu, aby se nerozmyslel, jestli se mnou pocka na PCR? Jsem presvedcen, ze i to by bylo brano jako utok, nebot uz aktualni ohrozeni pominulo.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » pon 16.10.2006, 12:48

Abych rekl pravdu tak nevim ale pokusim se to zjistit
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pon 16.10.2006, 14:36

Myslím, že pokud v prvotní fázi souhlasí a ulehne na zem, tak by byl ideální nějaký zkroucení ruky a koleno do zad (nebo nějaké podobné hmaty/chvaty), pokud to člověk umí. Já bohužel ne :D

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Mistral » pon 16.10.2006, 15:31

Používám hento, je k tomu dokonce klopej mikrofon, záznam se může aktivovat i hlasem. Je to menší než mobil. Taky se dá koupit takovej mikrofonek, co se dá do ucha a přes to normálně telefonuješ.

http://www.olympus.cz/consumer/2581_VN-480_PC.htm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 373

Registrován: pát 12.5.2006, 15:00

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od String1 » čtv 19.10.2006, 8:24

To Realcop: žádná novinka ohledně toho omezení svobody?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 19.10.2006, 12:20

Zatim nic. Mám prac. uraz nejsem v práci
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 19.10.2006, 12:23

raelcope snad tě někdo nepostřelil :shock:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 276

Registrován: pát 17.2.2006, 7:10

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha/Kladno

Příspěvek od M a r c e l » čtv 19.10.2006, 14:26

ja mam osobni zkusenost se zadrzenim osoby co jela v ukradenem aute (100% ho i ukradla, ale to proste nejde dokazat), nakonec me malem obvinili z omezeni osobni svobody ...

proste na to koukaj, jako ze jsi napadl nevineho coveka co "jen jel kradenym autem".

policajti co prijeli na moje zavolani (uz kdyz jsem ho sledoval a jel zanim) byli v pohode, byl to recidivista, znali ho jmenem, ukradne takhle 2, 3 auta za tyden, prej jsem ho mel aspon majznout pres kedlubnu ...

u dalsiho vyslechu asi po réce a pul, mozna dvou mi pani vysetrovatelka na chodbe rekla, ze asi budu mit problemy ...

zatim to nejak usnulo, tak snad budu ok, ten hajzl nastesti odmitl vypoved (o tom zadrzeni), takze snad ok ...
M a r c e l

nejdůležitější je stát na správné straně hlavně B-)))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 19.10.2006, 14:27

Operační neměl lidi a tak nás poslal na rvačku do metra v poměru 8 četníků: 80 fanouškům. Naštěstí těch nejagresivnějších bylo jen 15. Bohužel žalovali na sebe navzájem, takže nakonec sme ty špatný byli zase my. Ale potešilo by tě to para. Vyslechl jsem si veřejně že jsem mrdka policejní, zasraný bobík, fizláckej uchyl apod. To vše veřejně a není zákon, který by to těm lidem zakazoval. No a jak se poštuchovali tak mi jeden nažratý stokilový dacánek spadl na kotník.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 19.10.2006, 14:31

realcop: A co pohadky o tom, ze nekdo upadl na prislusnika a byl zato obvinen z napadeni verejneho cinitele... To se nekonalo?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 19.10.2006, 14:45

realcop:
Jak si přišel na to že by mně to potěšilo? :shock:
Já sem naopak zhnusenej tím když vidím, že policajt namá respekt a nějakýmu cápkovy, co si vyskakuje na policajta bych jí nejraděj kejchnul :twisted:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 818

Registrován: ned 02.10.2005, 0:49

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kladno

re

Příspěvek od realcop » čtv 19.10.2006, 15:04

Takovéhle věci nedělám. Když je někdo ožralej a upadne někomu na nohu, tak je to idiot, ale bohužel se nejedná o trestný čin. Pokud by mi šlápnul někdo zcela úmyslně na kotník, šlápnul bych mu druhou na krk. Tenhleten byl prostě nalitej jak bomba a navic vážil asi stejně jako já.

Re Para: S tím potěšilo to byla ironie. Bohužel někomu krejchnout za to že mi nadavá ve službě by bylo (brutální policejní násilí).

Ale dojmu vás něčím jiným. Nakonec když mi noha otekla jak balon a už jsem toužil po něžné ruce lékařky. Když v metru zbylo jen pár otrlých sparťanských fanoušku pak vešel do metra hrdina v alkoholovém oparu. S váhou cca 60 kg a výškou cca 170 cm plápolal v průvanu metra a vidíc můj zoufalý výraz zařval: Banik, baník, baník. Načež jsme museli vytvořit opět zeď rozlíceným sparťanským fanouškům, kteří se domáhali svého práva pomsty a každý z nich převyšoval hrdinu asi 2 násobnou vahou.

Na můj dotaz proč to dělá odpověděl hrdina, že si jen tak chtěl zakřičet a policie ho musí chránit, protože se jedná o jeho občanské svobody. Upozornil jsem jej, že jsem se s kolegy chystal místo opustit v neodkladné věci. Načež hrdina přiběhu zamumlal cosi ve smyslu, že policie vyklizí pole pokaždé, když mu má být ublíženo. Marně jsem se snažil vysvětli našemu masochistickému hrdinovi, že kdyby křičel třeba něco jiného nebylo by mu ublíženo. Museli jsme tedy vyčkat další půlhodinu, než fanoušci sparty vychladli a odjeli metrem domů. Ale to už potom moje služební obuv nechtěla z nohy dolů a musel jsem vydat maximalní úsilí , přemoct značnou bolest abych se jí zbavil. No a te´d si pokulhávám doma.
Jsou tři druhy lží: Lež prostá, lež sprostá a statistika. Winston Churchill

Lide lžou a v mediích pracují lidé, media tedy mohou lhát a mnohdy lžou. realcop
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 19.10.2006, 15:12

realcop: A to si pis, ze kdyby ten debil dostal (opravnene) do drzky, "mohli byste za to" prave vy dva, prislusnici neschopny chranit jeho zakladni svobody :evil:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 19.10.2006, 15:43

Starosta píše:Jeste jednou naprosto konkretne:
Nekdo na me vystartuje s klackem. Hrozbou zbrani se podari ho presvedcit, aby toho zanechal. Zpocatku akceptuje vymenu roli a poddava se (zahodi klacek, klekne, da ruce za hlavu, apod.). Volam mobilem PCR. Behem toho se ale osoba zveda a odchazi, na dalsi vyzvy a hrozby nereaguje. Co dal?
K cemu je mi pravo zadrzet, kdyz neni zadny prostredek? To mu mam (ihned po odzbrojeni) preventivne nastrikat slzak do xichtu, aby se nerozmyslel, jestli se mnou pocka na PCR? Jsem presvedcen, ze i to by bylo brano jako utok, nebot uz aktualni ohrozeni pominulo.
realcop: Co bys delal Ty mimo sluzbu? Nebo kdybys nebyl zamestnan u PCR?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz